Şimdi Ara

BMW X3 (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
4
Favori
33.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bulent7834

Sizde bilirsiniz ki bmw baz fiyatı kadar donanımları tutuyo çıkartacakları donanım toplamı 110000 euro Almanya destekli olduğu icin kampaya yapacaklar ve yaklasık 20000 eurosunu Almanya karşılıyor. Bence Bmw nin motoru ve ekonomik yakıtı ile hepsinden bir basamak önde. kullanımı insanın adranalini artırıyor. hiçbiri onun gücüne yetişemez imkanı yok.

Arkadaş motora,yakıta vs. diyecek birşey yok.
    İki gün sonra kasa değiştirirken Borusan bu paralara sıfır x5 verince üzülürsün.
    x3 dediğin araç altı üstü D segment olan 3 serisinin Suv versiyonu.
    3 serisinin ve x3 ün Almanya fiyatları ortada.
    Adamlar şu an 80 bin euro civarına 525d xdrive veriyorlar ki bana göre bu da 10 bin euro kazık,siz 86 bin euro x3 e vermekten bahsediyorsunuz.Vermesine verirsin üç sene sonra 50 bin euroya satacak adam ararsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczman2000 -- 24 Mart 2013; 2:07:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• zengin ülkeyiz hamdolsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet kesinlikle size katılıyorum bu paralara biraz daha ekleyip porshe range vs gibi daha da büyük bir araç alınır ben ikinci elinden alacağım geçen sene 2012 320d comfort ve deri dösemeli F30 aldım ve geçen ay sattım biraz bağamlılık yaptı bu motor dediğiniz gibi 520 d xdrive modelide tercihlerim arasında
  • arkadaşlar yaklaşık 2000 km kullandım arabamı. kısaca araçla ilgilenenleri bilgilendireyim
    -9.0 lt gibi bir ortalamam var. şehir içi bir depo ile 800 km yapabiliyorum.
    - elektrikli koltuktan çok memnunum spor koltuk alınamıyorsa elektrikli koltuk alınmalı. koltuk oturma bölümüne açı verebilmek özellikle uzun yolculuklarda iyi oluyor
    - aracın standart ses sistemi beni şaşırttı. gayet yeterli geldi bana. bmw nin 3 serisi ve altındaki modelleri gibi değil. süper değil ama yeterli
    - geçen gün bir ikea alışverişim oldu. abartı bir alışverişti. bagajın büyük olması harika birşey:)
    -motor sesi yalıtımı çok iyi 3 serisinden çok çok iyi (f30 dizellerle karşılaştırıyorum.) kesinlikle sorun teşkil etmiyor. jantlar 18 inç biraz yol sesi ve rüzgar sesi var yok değil ama o da teybin biraz sesinin açılmasına bakıyor. (bugün denedim ciddi ciddi işe yarıyor bu yöntem)
    - bu aralar yağmur fazla 4x4 ün artılarını hissediyorum (normal şehir içi kullanımda bile, özellikle gaza gelip yaptığım kalkışlarda )
    araç 1800 kilo yaklaşık, bu cüssedeki bir aracın böyle atak olması çok güzel birşey. araba asla hantal olmamalı zaten. asıl amacı hareket etmek olan bir şey uyuşuk olmamalı.

x3 şimdilik bana böyle hissettiriyor, paylaşayım istedim.

NOT: arabam yeterince donanımlı ama bir deri koltuk olayı eksik. acaba orjinal renklerde bir deri döşeme yaptırsam mı yoksa böyle mi devam etsem bilemiyorum. şöyle kızıl kahve nevada deri fena olmaz gibi geliyor bana ama. hiç dokunmasam mı tam bilemedim

• ayrıca bu araba f30 un hormonlusu değil . kesinlikle f10 ile f30 arasında bir konumu var konfor olarak. kapı içi ceplerde aydınlatma var mesela f30 da var mı tam bilmiyorum ama sanırım yok.(a4 te yoktu)
  • merhaba
    bende x3 almak istiyorum ama ikinci elde çok değer kaybından bahsedenler var. Böyle birşey var mı? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drdt

merhaba
    bende x3 almak istiyorum ama ikinci elde çok değer kaybından bahsedenler var. Böyle birşey var mı? teşekkürler

sıfırı 77000euro 2012 model 73000 euro
  • Değer kaybı var ama sınıfında degerini en az kaybeden x3 gibi görünüyor su an.

• quote:

Orijinalden alıntı: rezaki

quote:

merhaba

sıfırı 77000euro 2012 model 73000 euro

Sıfırı hazırda bulunmadığından olur bu fiyatlar. Yoksa hiçbir araba değerini böyle korumaz
  • quote:

merhaba

Bu x3 fiyatlarına aklım sarmadı gitti.
    2007 Aralık ayında;2007 model 13 binde x3 ü 50 bin euroya(kur=1.70) aldım.
    2010 Mart ayında hatasız 68 bin km deyken 34.500 euroya(kur=~1.97) zor sattım.
    Euro artışını katmazsak ikinci el aldığım araçta 15.500 euro zarar ettim.
    2010 Kasım sonunda,2011 model 320d xdrive için 48 bin euro,2011 model x3(tavan+xenon dahil) için 63 bin euro fiyat aldım.3 serisi daha kolay satılır,üzerine daha az ekleyerek yine x3 alabilirim diyerek gittim 320xdrive aldım,benim araba şu an 40 bin euro ediyor-etmiyor.Aynı x3 şu an en az 60 bin euro.
    Şimdi büyük hata yapmışım keşke x3 alsaymışım diyorum ama ne fayda.
    Ama yine de ben bu x3 ler yakında 50 bin euronun rahat altına alınabilir diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

merhaba

Bu x3 fiyatlarına aklım sarmadı gitti.
    2007 Aralık ayında;2007 model 13 binde x3 ü 50 bin euroya(kur=1.70) aldım.
    2010 Mart ayında hatasız 68 bin km deyken 34.500 euroya(kur=~1.97) zor sattım.
    Euro artışını katmazsak ikinci el aldığım araçta 15.500 euro zarar ettim.
    2010 Kasım sonunda,2011 model 320d xdrive için 48 bin euro,2011 model x3(tavan+xenon dahil) için 63 bin euro fiyat aldım.3 serisi daha kolay satılır,üzerine daha az ekleyerek yine x3 alabilirim diyerek gittim 320xdrive aldım,benim araba şu an 40 bin euro ediyor-etmiyor.Aynı x3 şu an en az 60 bin euro.
    Şimdi büyük hata yapmışım keşke x3 alsaymışım diyorum ama ne fayda.
    Ama yine de ben bu x3 ler yakında 50 bin euronun rahat altına alınabilir diyorum.

2010 kasım ayında bir hata yapmışsınız. yeni jeneresyon x3 ü bırakıp, kasa değiştirecek olan 3 serisi almışsınız. :)
    2011 de ötv zammının olması ikinci el araçlarda, sıfırların değerinin artmasından dolayı, fiyatların düşmesini engelledi. ancak Makyaj operasyonu sonrası x3 te değer kaybedecektir bir miktar.
    Haklı olduğunuz bir konu var ; x3 zor satılan bir araba. ikinci el bir araca kimse iyi fiyat vermiyor. x3 alma potansiyeli olan çoğu kişinin aynı zamanda şirket bağlantısı oluyor. ve kdv indiriminide hesaba katınca sıfır almak daha mantıklı oluyor çoğu potansiyel alıcı için.

• Bir şey daha ekleyeyim. Üst görüş kamerası geri görüş kamerasından bence çok daha yararlı. Geri görüş k. Park sensörüne göre az bir artısı var. Araba yüksek ve görüş açıları kısıtlı biraz o yüzden fazla kamera iyi oluyor.

• Fiyatlar 2.elde biraz zor düşer gibi, sahibinden.com 2011 model 70.000km x3 neredeyse sıfır fiyatına, 68.000€...
  • quote:

Orijinalden alıntı: agandon

Fiyatlar 2.elde biraz zor düşer gibi, sahibinden.com 2011 model 70.000km x3 neredeyse sıfır fiyatına, 68.000€...

Sahibinden sizi aldatmasın.İstemekle olmuyor,yukarıda bahsedilmişti arkadaş gayet dolu ve düşük kilometrede aracı 61-62 bin euro gibi bir fiyata aldı.
  • quote:

Fiyatlar 2.elde biraz zor düşer gibi, sahibinden.com 2011 model 70.000km x3 neredeyse sıfır fiyatına, 68.000€...

Siz aklınızda olan mantıklı rakamı teklif edin, satmak isteyen zaten belli olur.
    Sonuçta ilan verilip 2 günde satılacak bir model değil, hele ki o fiyatlarla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

Sahibinden sizi aldatmasın.İstemekle olmuyor,yukarıda bahsedilmişti arkadaş gayet dolu ve düşük kilometrede aracı 61-62 bin euro gibi bir fiyata aldı.

Fiyatı alıcı belirler satıcı istediği fiyatı çeksin satışın gerçekleşebilmesi için satıcının istediği parayı verecek alıcının olması lazım
  • max 80 bin liraya ikinci el dizel otomatik X3 istiyoruz.
    açıkçası diğer marka ve modelleri pek gözüm tutmuyor.

bu fiyata 2008-2009 model 80-100 bin km civarı araçlar bulunabiliyor.

tavsiyeleriniz neler?
    bu kasanın dezavantajları var mı?

yakıt sarfiyatı rakamları ne görüyorsunuz?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ;)
  • hozturan kullanıcısına yanıt
    Güncel...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozturan

max 80 bin liraya ikinci el dizel otomatik X3 istiyoruz.
    açıkçası diğer marka ve modelleri pek gözüm tutmuyor.

bu fiyata 2008-2009 model 80-100 bin km civarı araçlar bulunabiliyor.

tavsiyeleriniz neler?
    bu kasanın dezavantajları var mı?

yakıt sarfiyatı rakamları ne görüyorsunuz?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ;)

Aynı soruları ben de soruyorum. Hic tecrubesini paylaşacak arkadas yok mu?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.