Şimdi Ara

BMW (F44) 2 serisi Grand Coupe (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
26
Favori
38.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2.16 d aracım var 1000 km oldu yaklasik istanbul ici 8.7 civarinda bi tuketimim var cok yuksek geldi. Dizel bu araci kullananlar yaklasik ne kadar tüketiminiz var dizeli bosamı aldık yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • miracberkk M kullanıcısına yanıt
    Ben ortalama 5.8 yakıyorum Bursa’da.
  • Yakın zamanda fiyat alan varmı bır arkadasım %10 lıste fıyatından dıyor dıger konulardan bırınde beyfendının bırısı %14 diğeride %15 yazmış acaba net olarak sımdı fıyatlar nasıl ?

birde almışken

m+ext mi alalım bu aracı . kullananların dusuncelerı nelerdır

• Şu anda bayilerde nakit indirimli hali ile 425-430 civarına bulunabiliyor. Bence M paket gerekli değil araba zaten kendi görünüşünde kaslı. Sportline koltukları da gayet rahat ve sportif. Executive ise paranız var ise kesinlikle eklemeniz gereken bir şey. Arabanın iç çehresini epey değiştiriyor ve teknolojileri güzel. Şahsen keşke param olsaydı da ekletip alsaydım diyorum kendi aracım için.

• Merhabalar yakın gelecekte mpaket 216d grandcoupe düşünuyorum, BMW online üzerindeki fiyatlardan ne kadar indirim oluyor bilginiz var mi :)

• Merhaba, Aralık ayında 2020 model için fiyatlarda 25K civarında bir indirim oluyordu. Şu an 2021 modeller geldi ve 2020 modellerine göre 7K daha pahalı bir liste fiyatı var bmw online sitesinde. Kuru da hesaba katarak Aralık ayının biraz daha üstünde bir indirim olur diye düşünüyorum.

• Yanıtınız için teşekkürler

• Farklı bir karşılaştırma olacak elbette; hem bu başlık altında tartışıyor olmak da çok doğru deil elbet, 508 GT line 1.5 bluehdi ile 216d grandcoupe arasında kaldım. Ne dersiniz saygıdeğer forum üyeleri :)

• Sıfır mı ikisi de, rakamlar ne civarda ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 17 Mart 2021; 14:42:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 508 hakkında konuşamam ama 216d için kendi yorumlarımı + ve - leri ile belirteyim belki sizin için bir rehber olur. 3 aydır kullanıyorum kendi arabamı sanırım bir şeyler söyleyebilecek duruma ulaştım.

Artıları:

• Giriş paketi sportline olmasına rağmen tüm güvenlik donanımlarının standart gelmesi çok güzel. Çarpışma önleyici, arka fren müdahalesi, şerit takip, kör nokta uyarı sistemi, 360 derece sensöre sahip olması, otomatik park, 50 metre kendi kendine geri gidebilme, yaya algılama. Hepsini de aktif bir şekilde kullanıyorum ve çalışma prensiplerinden çok memnunum.

• İç malzeme kalitesi ve ambiyans. Bir önceki arabam F20 LCİ 118i idi. İç mekan kalitesi ve size verdiği his önceki F serilerine göre fersah fersah ileride. Arabanın iç mekanında bir önceki serideki her alana kıyasla çok ciddi bir kalite artışı var.

• Standart farları çok güzel. Gece sürüşleri çok rahat ve güvenli.

• RFT lastiklere rağmen konforu kabul edilebilir seviyede. Önceki arabamda RFT çıkarıp Michelin'lere geçmiştim, çok fark etmişti bunda da aynı seviyede bir fark olacağını düşünüyorum. Tokluk hissi güzel.

• Çıtasız cam olmasına rağmen izolasyon iyi. RFT lastikler yüzünden belli kalite asfaltlarda lastik sesi alıyorsunuz ama onun dışındaki bütün sesleri kesme anlamında başarılı.

• Giriş seviyesi olmasına rağmen elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu standart geliyor bir arabayı iki kişi kullanıyorsanız harika bir özellik. İki ayrı anahtara da koltuk, ayna, multimedya ve klima ayarlarınızı atayıp kim binerse araba o anda o kişiye uygun hale geliyor. Ben arabayı eşimle ortak kullandığım için bu özellik hayatımızı kurtarıyor.

• Yakıt tüketimi. Hem şehir içinde hem şehir dışında gerçekten memnun edici bir tüketim ortalaması var. Şu anda karma tüketimim 2K km için 5.5 litre.

• Önden çekiş ve çift kavrama muhabbetleri arabanın sürüşte karakterini çok değiştirmemiş. Önceki arabam arkadan itiş ve 8zf vardı. Bunda da bmw kullandığımı pekala hissediyorum. His aynı. (Tabi yanlamıyorsanız :))

• Direksiyon çok güzel. Hem malzeme kalitesi hem de his diğer serilere göre gayet iyileştirilmiş.

• Tasarımı bence güzel. Arkasına alışmam biraz zaman aldı ama ben seviyorum. Ama sevmeyenlerin de haklı gerekçeleri olduğunu düşünüyorum.

Eksileri:

• RFT lastikler Bridgestone Turanza ile geliyor. Bu lastiği biliyoranız ne dediğimi anladınız zaten. Her anlamı ile çok kötü bir lastik.

• Aracınızda executive donanım olmayacaksa orta ekran işinizi görür ama gösterge panelinizin bulunduğu yer bir yerden sonra gözünüzü tırmayalacak. Çözünürlük ve oradaki kişiselleştirilebilir alan azlığı problem.

• Kablosuz sarj ve Apple car play sadece executive donanımda geliyor ve bunun için vergiler dahil 50K bir para daha vermeniz gerekiyor. Bu iki donanım sizin için hayati ise ayrı alamıyorsunuz.

• Kol dayama ayarlanabilir değil. Bu da bazı sürüşlerinizde ergonomi problemi yaratabilir. Vitesin bulunduğu panel biraz aşağıda kalıyor 3 serilerinde öyle değil o alanın yukarıda olmasını isterdim.

• İç mekanda kalite ve ambiyans güzel ama biraz renk problemi var. Özellikle yolcu klima ya da torpido alanlarında biraz krom detay fena olmazdı.

• Bagajı lt olarak yeterli seviyede ama araç yapısı gereği ağzı biraz yüksek ve dar. Bagajlarınızı dikine değil yatay yerleştiriyorsunuz.

• Yakıt tüketimi iyi ama dizel aracın performansı performans severler için yeterli değil. 116bg 270nm bir araba olduğunu bilerek kullanırsanız rahatsız etmez.

• Önden çekiş ve çift kavrama tartışmaları aracın piyasasını ileride etkiler mi bilmiyorum. O yüzden buraya - olarak yazdım. İkinci eli ileride muamma. Yeni bir seri.

• Standart ses her BMW standart sesi gibi bunun da kötü. BMW parayı basmıyorsanız bu işe kafa yormuyor.

• erciftci E kullanıcısına yanıt

Onu da sormak istiyorum sıfırı ile aralarında, indirim de göz önüne alınırsa ne dersiniz sıfır 2021 vs ikinci el 2020

• SignoreGufo S kullanıcısına yanıt

Detaylı cevabınız için müteşekkirim. Bir şey daha sormak istiyorum. Sizce m paket için aradaki farkı vermeye değer mi ne dersiniz

• Samuel_Etoo S kullanıcısına yanıt
    İyi fiyata sıfır m paket 2020 alabiliyorsanız bence olabilir. 500’ler konuşulunca akıl direkt sıfır 2020 320i’ye kayar galerilerdeki, sportline.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsi fikrim aracın genel kaslı görüntüsü itibari ile M paket ihtiyacı çok yok. Direksiyon ve koltuklar (baldır desteği var, elektrikli bel ayarı var, yanal destekleri gayet yeterli) normal hali ile de gayet güzeller. Jant da 18 yerine 17 oluyor konfordan artınız bile olur. M paket bütçeniz ile executive donanım almanızı tavsiye ederim. ek olarak bir - ve + daha belirteyim yazmayı unutmuşum.

• - 3 silindirli motor kalkışlarda sarsıntılı ve tasarruf için start stopa girmeye çok istekli. Bazen araç durmadan motoru kapattığı oluyor. Ben o yüzden start stopu kapatıyorum. Bu durum eski serilerde de vardı.
    • + Ambiyans aydınlatması efekti çok güzel. Böyle düz değil örümcek ağı görünümlü bir dokusu var. 4 kapı ve ön göğüste 7 farklı da renk seçeneği var. Çok klas duruyor gece.
  • Haftasonu Ankara Borusan a gidip bizzat teklif alacağım bakalım ne diyecekler? Liste fiyatı 216d m paket 492 gözüküyor bakalım var ise kaça bırakacaklar :)

• Geyik testine bakınca sok oldum
    httpss://youtu.be/oPeSQDffskc 😯

• bmw 216d sportline + executive paket 458.000 tl 2020 model 0 km araç.

• soulflymax kullanıcısına yanıt

Nerde hocam bayi ismi verebilir misiniz?

• Samuel_Etoo S kullanıcısına yanıt

merhaba aldiniz mi fiyat?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.