Şimdi Ara

BMW (F44) 2 serisi Grand Coupe (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
26
Favori
38.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar. Bu hafta sonu gidemedim haftaya kaldı :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni 1 serisi aldım. Bildiğiniz gibi 2 serisi ile kasa hariç aynı araç. Size şunu tavsiye edeceğim, imkan varsa m paket düşünen varsa m paket yerine executive paket seçsin. Executive olmayan bmw de multimedya yönünden hicbirşey yok. Navigasyon yok, carplay yok, android auto yok.. bluetooth la telefona bağlanıp müzik dinliyorsunuz, 10 yıl evelinin teknolojisi. Ön taraftaki yarı hayalet ekran fena değil ama hiçbir kişiselleştirme imkanı yok, duruyor öyle (yada var ben bulamadım)

Şimdi dışarıdan bu donanımları nasıl takarım, ne yaparım diye araştırıyorum. Almışken executive almaya çalışın arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Samuel_Etoo

Merhabalar. Bu hafta sonu gidemedim haftaya kaldı :/

Fiyat listeleri güncellemeye girmiş... Çok hayırlı bir güncelleme değil gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SignoreGufo

Fiyat listeleri güncellemeye girmiş... Çok hayırlı bir güncelleme değil gibi duruyor.

Alıntıları Göster

hep bu gerçekle yüzleşeceğiz çünkü tüm zamlar (euro ve dolar kuruna bağlı olarak) yapılır fakat düşüş yaşandığında hiç bir zaman indirime geçmez.herşeyin hayırlısı.

• Yaklaşık 5 aydır 218i m paket araç kullanıyoruz. Aracı eşime aldık. Ben de kullanıyorum evin 2.aracı.

Araçta executive paket yok. Aldığım dönemde donanım seçme lüksümüz yoktu piyasada araç yoktu. Özellikle snapper rocks rengi istemiştik bu renk sadece m pakette var.

araç 1 serisi sedan gibi bir formda o yüzden biraz dar uzun m paket olunca bu görüntü bir nebze olsun kayboluyor kanımca araba yere yaklaşıyor ve genişliyor eklentilerle.

Aracı almadan bir süre executive paketli 320 kullandım. Executive göstergeleri de öyle peugeotlardaki gibi değişmiyor bildiğim kadarıyla çok bir esprisi yok. Kablosuz şarj dock daha çok kablosuz carplay bağlantısı için var çok yavaş şarj ediyor. USB-c çıkşı var hızlı şarj kablosu kullanabiliyorsunuz mevcutta.

Executive olamdığı için aracın en büyük eksiği araçta bmw standart ses sistemi var ve zayıf. Almayı düşünenler mümkünse hi-fi olan araç alsın. Şu anda ses sistemini iyileştirmenin yollarını arıyorum.

Ayrıca araçlar artık first edition gelmiyor bmw plus paket diye birşey çıkarmış cam tavan,çift bölge klima vb. onun içine koymuş. Liste fiyatlarındaki araçlar 2020 de first edition geliyordu bunlar standarttı şimdi ekstra satıyorlar.

Umarım biraz bilgi verebilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_eer

Yaklaşık 5 aydır 218i m paket araç kullanıyoruz. Aracı eşime aldık. Ben de kullanıyorum evin 2.aracı.

Araçta executive paket yok. Aldığım dönemde donanım seçme lüksümüz yoktu piyasada araç yoktu. Özellikle snapper rocks rengi istemiştik bu renk sadece m pakette var.

araç 1 serisi sedan gibi bir formda o yüzden biraz dar uzun m paket olunca bu görüntü bir nebze olsun kayboluyor kanımca araba yere yaklaşıyor ve genişliyor eklentilerle.

Aracı almadan bir süre executive paketli 320 kullandım. Executive göstergeleri de öyle peugeotlardaki gibi değişmiyor bildiğim kadarıyla çok bir esprisi yok. Kablosuz şarj dock daha çok kablosuz carplay bağlantısı için var çok yavaş şarj ediyor. USB-c çıkşı var hızlı şarj kablosu kullanabiliyorsunuz mevcutta.

Executive olamdığı için aracın en büyük eksiği araçta bmw standart ses sistemi var ve zayıf. Almayı düşünenler mümkünse hi-fi olan araç alsın. Şu anda ses sistemini iyileştirmenin yollarını arıyorum.

Ayrıca araçlar artık first edition gelmiyor bmw plus paket diye birşey çıkarmış cam tavan,çift bölge klima vb. onun içine koymuş. Liste fiyatlarındaki araçlar 2020 de first edition geliyordu bunlar standarttı şimdi ekstra satıyorlar.

Umarım biraz bilgi verebilmişimdir.

Executive pakette gösterge değişebiliyor, gösterge ortasına müzik, navigasyon gibi görseller eklenebiliyor. Kablosuz şarjın bir olayı yok ama kablosuz android auto ve kablosuz carplay de bu paketle geliyor. Herseyden öte arabanın havasını bile değiştiriyor. Bmw nin hi-fi müzik paketi başarısız. Harman kardon tarzı birsey olmadıktan sonra çok kıymeti yok, dinledim hifi müzikli paketi, onu almadığınıza üzülmeyin. mosconi gladen öneririm bu arada ama ucuz ürünler değil.

Plus pakette artık çift Bölge klima, panaromik tavan ve otomatik bagaj geliyor ve evet doğru ekstra bedelle satılıyor.

• Evet dediğiniz gibi ortasına görseller ekleniyordu, canlı navigasyon ekranı falan güzel tabi. Carplayin ilerleyen günlerde kodlama ile piyasada bmwlerle uğraşan elektronikçilerde açılabileceğini düşünüyorum. Altyapı mevcut. Kablosuz şarj yurtdışında sonradan takılabiliyor, orjinal olarak. Bizde de takarlar serviste diye düşünüyorum. Ebay de satılıyor.

Ses sistemi için garantiyi bozmadan yapılacak birşeyler sunsa borusan güzel olurdu. Bir zamanlar F30 lara alpine kit takıyordu yetkili servisler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Yeni 1 serisi aldım. Bildiğiniz gibi 2 serisi ile kasa hariç aynı araç. Size şunu tavsiye edeceğim, imkan varsa m paket düşünen varsa m paket yerine executive paket seçsin. Executive olmayan bmw de multimedya yönünden hicbirşey yok. Navigasyon yok, carplay yok, android auto yok.. bluetooth la telefona bağlanıp müzik dinliyorsunuz, 10 yıl evelinin teknolojisi. Ön taraftaki yarı hayalet ekran fena değil ama hiçbir kişiselleştirme imkanı yok, duruyor öyle (yada var ben bulamadım)

Şimdi dışarıdan bu donanımları nasıl takarım, ne yaparım diye araştırıyorum. Almışken executive almaya çalışın arkadaşlar.

Carplay meselesini çözerseniz bana da haber verebilir misiniz? Ben de araştırıyorum ama daha yapabilen bir yer bulamadım.

• quote:

Carplay meselesini çözerseniz bana da haber verebilir misiniz? Ben de araştırıyorum ama daha yapabilen bir yer bulamadım.

Alıntıları Göster

Bugün bu işlerde çok iyi olan bir firmaya gittim. 1 serisi F40 ve 2 serisi F44 için henüz bir çözüm yok. Ben mesela şunu dedim, benim arabayı executive yapın yani hayalet ekranı vs ne varsa. Dediler ki çok meşakatli, diğer serilerde örneğin mbu cihazı, yada ekranı çıkarıp yenisini takiyorduk çünkü bağlantıları aynı idi ancak bu serilerde böyle değil, bağlantı kabloları farklı dolayısı ile astarı yüzünden pahali olur. Girmiyoruz bu işe dedi. Ok dedim mevcut cihaza carplay, navigasyon bir çözüm var mı kodlama ile, onada yok dediler. Birkac yere soracağım simdilik mahkumuz mevcut sisteme.

Hiç araştırmadım bu olayı aracı almadan, hiç te aklıma gelmedi böyle birşey olacağı. Arabadan çok memnunum ama böyle bir araçta bu kadar çağ dışı bir multimedya sistemini sindiremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 24 Mart 2021; 0:34:44 >

• Araçta nbt id6 evo6 touch var ünite olarak aynı orta ekran ve sistem olan x5, 5 gibi araçlarda navigasyon, carplay vb. açan yerler karşıma çıkıyor internette. bunda da olur diye düşünmüştüm. ankara(mm performance) ve istanbulda(mert elekt.) bir iki yer gördüm. ben izmirdeyim burada daha bunu yapabilen yer görmedim. ben de ses sistemi için araştırıyorum orjinal birşeyler olsun diye.

• quote:

Araçta nbt id6 evo6 touch var ünite olarak aynı orta ekran ve sistem olan x5, 5 gibi araçlarda navigasyon, carplay vb. açan yerler karşıma çıkıyor internette. bunda da olur diye düşünmüştüm. ankara(mm performance) ve istanbulda(mert elekt.) bir iki yer gördüm. ben izmirdeyim burada daha bunu yapabilen yer görmedim. ben de ses sistemi için araştırıyorum orjinal birşeyler olsun diye.

İzmir de sound35 var bu işlerle uğraşan oraya sordum ben. Asıl bu işin merkezi İstanbul. Ordaki arkadaşlar da bilgi alıp paylaşır ise çok güzel olur. Çok bir beklentim yok, navigasyon ve carplay kablo ile bile olsa kabulüm :)

Ses sistemi ile ilgili bir şey bulabilirseniz haber eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 24 Mart 2021; 13:35:8 >
  • https://www.ebay.com/itm/BMW-MINI-ENTRYNAV2-WAY-CarPlay-Activation-X1-X2-F48-F56-F40-F44-/114459692698

ebayde böyle birşey var eğer bmw Enet kablo varsa internet üzerinden uzaktan bağlantı ile yaptıklarını söylüyorlar. aracın vın kodunu yollayıp sorabilrisiniz diyor. 3.resi

mde normal ekranlı f44 araçta carplay gözüküyor.

• sky__walker kullanıcısına yanıt

üstat hayırlı olsun bende evin ikinc aracı diye aldım dün. benim aklıma bir şey takıldı bu araçta anahtarsız giriş yok mu yoksa ben mi açmadım anlamadım. bugün bir kaç defa aracı kullanmam gerekti diğer araçlarda olduğu için amelelelik gbi geldi bas açılsın bas kapansın sinir oldum. alırkende vardır diye sormak hiç aklıma gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: torossidis

üstat hayırlı olsun bende evin ikinc aracı diye aldım dün. benim aklıma bir şey takıldı bu araçta anahtarsız giriş yok mu yoksa ben mi açmadım anlamadım. bugün bir kaç defa aracı kullanmam gerekti diğer araçlarda olduğu için amelelelik gbi geldi bas açılsın bas kapansın sinir oldum. alırkende vardır diye sormak hiç aklıma gelmedi.

Hayırlı olsun. Anahtarsız giriş yok, anahtarsız çalıştırma var. Anahtarsız giriş için konfor erişim sistemi denilen bir donanım var, opsiyonel oluyor bazı araçlarda. O olması lazım. O olduğunda anahtarsız çalıştırma oluyor, mesela arabadan çıktın, uzaklaştın otomatik kapıları kilitliyor falan. Bu tip çok basit donanımlar BMW de 1-2 serilerinde opsiyonel koyulmuş hep. Saçma sapan işler.

eyvallah üstat teşekkürler. alışacağız artık napalım.

• quote:

https://www.ebay.com/itm/BMW-MINI-ENTRYNAV2-WAY-CarPlay-Activation-X1-X2-F48-F56-F40-F44-/114459692698

ebayde böyle birşey var eğer bmw Enet kablo varsa internet üzerinden uzaktan bağlantı ile yaptıklarını söylüyorlar. aracın vın kodunu yollayıp sorabilrisiniz diyor. 3.resi

mde normal ekranlı f44 araçta carplay gözüküyor.

Bununla ilgili araştırma yapıp bu tip ürün satanlara mesaj attım. Yabancı forumda Türk bir kullanıcı buldum, ona da sordum.

Bu işlemin olabilmesi için ana ünitenin mutlaka Wifi desteklemesi gerekiyor. Wifi desteği yoksa, hiçbir şekilde olmuyor. Bu yabancı forumdaki arkadaş ile görüştüm, bizim sorunun birebir aynısını yazmış. Onun dediği TR deki bu donanımlardaki çoğu 1-2 serisinde Wifi portu olmadığı şeklinde. Farklı bir ana ünite almış, yolda imiş, geldiğinde deneyip haber veririm falan dedi. Onun harici bizdeki ana ünitede Wifi olup olmadığını anlamanın diğer bir yolu ise Enet kablo satın almak, arabaya bağlamak sonra uzaktan bağlantı ile bu kod satan kişiler bağlanıp Wifi olup olmadığını anlayabileceğini söyledi.

https://www.youtube.com/watch?v=cQ5HHqZ8PiE&feature=youtu.be

Yunanistan sanırım, gerçi herkes nasıl yaptın diye sormuş adama. Bu ayrı bir modül idrive kumandasında üstte basılı tutunca açılıyor.navinc diye bir firma yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_eer -- 24 Mart 2021; 21:36:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

İzmir de sound35 var bu işlerle uğraşan oraya sordum ben. Asıl bu işin merkezi İstanbul. Ordaki arkadaşlar da bilgi alıp paylaşır ise çok güzel olur. Çok bir beklentim yok, navigasyon ve carplay kablo ile bile olsa kabulüm :)

Ses sistemi ile ilgili bir şey bulabilirseniz haber eder misiniz?

Alıntıları Göster

Ben de istanbuldayım ama burada da henüz yapabilen bir yer bulamadım açıkçası. Araştırıyorum denk gelirsem buradan bilgilendiririm.

• Ebay den, M paketlerin bazılarında ve luxury line da olan krom panjur almıştım. Elime ulaştı. Aracın havasını çok değiştirdi. Servis 650 eur fiyat verdi bu parçaya, ben gümrük dahil 1.250 tlye aldım. Montajı kolay değil, muhakkak işi bilen birileri yapmalı.

BMW (F44) 2 serisi Grand Coupe

• quote:

Ben de istanbuldayım ama burada da henüz yapabilen bir yer bulamadım açıkçası. Araştırıyorum denk gelirsem buradan bilgilendiririm.

Alıntıları Göster

Mert Oto Elektronik var İstanbul da. Yaparsa orası yapar.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.