Şimdi Ara

BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.678
Cevap
90
Favori
233.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2015 1.18 lci aracım için ebayden bu wifi smartphone mirroring modülünü aldım nbt ünitesinde hdmi çıkışı varmı bağlamak için ayrıca bu modül bağlanınca kodlama gerekirmi Bandırmada ikamet ediyorum Bursa veya İstanbulda bildiğiniziyi bir usta varmı montajlayabilecek şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar İzmir Aydın veya Denizlide nbt satan ve montajı yapan kodlama yapan varmıdır tavsiye edeceğiniz? Aracım 2014 116d.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentist2878

BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit

2015 1.18 lci aracım için ebayden bu wifi smartphone mirroring modülünü aldım nbt ünitesinde hdmi çıkışı varmı bağlamak için ayrıca bu modül bağlanınca kodlama gerekirmi Bandırmada ikamet ediyorum Bursa veya İstanbulda bildiğiniziyi bir usta varmı montajlayabilecek şimdiden teşekkürler

pm gönderildi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce kurmama rağmen E-SYS programını tekrar kuramıyorum. sizce nerde hata yapıyorum? aşağıdaki ekranda kalıyor. BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1712592/dc0b4e80-62c9-4ec0-97ec-a792e521b447.jpg
     BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan1054 -- 7 Mayıs 2016; 23:03:25 >
  • Arkadaslar yurt disinda oturuyorum viyanada size bu konularda aslinda yardimci olabilirim alanim f degil ama e serilerinde kodlama ve benzeri flashlama islemlerini yapiyorum ama f kasa ve benzeri konular icinde yardimci olurum turk forumlarinda yeterli bilgi mevcut degil uzun zamandir aklimdaydi ancak yeni konu acma ihtiyaci duymadim bende sizlere tecrubem ve bilgim kadariyla yardimci olmak isterim Kodlama modullerin programlamasi gibi konularda ancak dah cok ihtiyaciniz olan seyleri paylasmak istiyorum ozel sorularinizi hizli olmasada hersekilde cevaplamaya calisirim

• Mickcasey kullanıcısına yanıt
    Nbt e60 dahi oluyor nbt retrofit setini alip gerekli kodlama uygulamalariyla islem kesinlikle yapiliyor ancak servis yapilmaz deyip daha ust modele yonlendirir

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Fem ve gateway modulleri lim bus ve can baglantisini saglar dogal olarak kodlama islemi sonlanmasinda bu sistem kendini resetledigi icin baglantinin kopmasi normal yani iletisim baglantisi reset atican dogal olarak aracin baglantisi kopuyor genelde baglantisi kopan modullere cok dikkat etmeniz gerekiyr ufak bir hatayi kabul etmez

• webhamsterr W kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, FEM modülü içerisinde gateway'i de barındırdığı için kritik öneme sahip bir modül. Bende flash esnasında bağlantı kopmuş ve flash işlemi yarıda kalmıştı. Bir daha da araca bağlanamadım. Araç bitkisel hayata girmişti, çalışmıyordu falan. Çekiciyle alıp götürdük, BMW'nin özel yazılım üzerinden ICOM ile bağlanıldı ve sorun çözüldü. Demek ki bende de ICOM kiti olsaydı, ben de yapardım.

Öte yandan, benim FEM modülü sanki arızalı gibi, VO code yaptığım zaman sıra FEM modülüne geldiğinde bağlantı kesiliyor ve işlem tamamlanamıyor. FEM modülü içerisindeki kodları değiştirip de kodladığım zaman da aynı sorunu yaşıyorum, misal LED farların parlaklığı. Bütün CAFD'ler 255_255_255 oluyor, tekrar bir CAFD atmam gerekiyor falan. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? E-Sys kullanıyorum.
  • Bmw genelde ista d ve ista p kullanirlar ve dediginiz gibi ozel icom baglantisi ve ozel guc kesilmicek sekilde 13.2 v ta guc baglantisi yaparak bu islemi gerceklestiriyolar ista d ve p yi kullanarak programlama yapmaniz ve flashlamaniz daha saglikli ve daha ayrintili

• Arkadaslar 4 serisi aracima nbt modulu taktirmak istiyorum. Bu isi en ucuza nerdr yaptirabilirim onerisi olan var mi?

• CyberKnight kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki foruma mesaj atıp Shawn'dan (shawnsheridan) istersen en güncel ve doğru versiyonun linklerini gönderecektir.
    http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=696777&page=477
  • Arkadaşlar eminim daha önce konuşulmuştur ama sormak istiyorum. 3 serisi araç aldım ama connected drive yok. Araç 2016 model.

Ben en azından idrive ekranında telefonumu usb ile bağlaynca Spotify kullanmak istiyorum. Kodlama ile mümkün müdür?
  • geberecek jackson G kullanıcısına yanıt
    BMW aracına kodlama yapanlar için bu kablo anahtar gibi birşey sanırım. Araba satılırken satılır ancak:)
  • Merhaba arkadaşlar,

Şuan Antalya'dayım 11 Haziran Cumartesi öğleden sonra İzmir'de akşamına da Manisa'da olacağım. Kodlama yaptırmak isteyenler varsa büyük bir zevkle yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theturkish

Arkadaslar 4 serisi aracima nbt modulu taktirmak istiyorum. Bu isi en ucuza nerdr yaptirabilirim onerisi olan var mi?

En uygun fiyatla yapmaktayız..
  • Arkadaşlar,

Borusan'da sonradan takılan Cruise Control için servis kodlama yaptıktan sonra bu donanımı kendi sistemlerinde de güncelliyormu acaba? (Yani normalde bir meseha 6NS VO kodladıgımızda, servise giderken bunu geri almamız gerekiyor ki onlar araca baglandıgında uyumsuzluk olmasın, ama yetkili serviste sonradan takılan donanımın VO kodlaması yapılıp heralde BMW genel sistemine de işliyorlarmı? yani CC taktıkdıktan sonra servise gittiğimizde yoksa bizim gibi her defasında geri alıp tekrarmı kodlayacaklar? deneyimi olan varmı?
  • hafta sonu f36 aracıma NBT taktırdım, sonuçtan çok memnunun connecteddrive caışıyor,internet mevcut, ancak ofisi calıştıramadım ayrıcca bmw online da çalışmadı

ofis çalıştıran kullanna kimse vrmı acaba?
    ayarmı gerekiyor yoksa kodlanması mı gerek ?
  • zeueros Z kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, montaj zahmetlimiydi? birde ne kadara nerede taktırdınız acaba? Office menüsü için 6NH olan bluethooth donanımını 6NS olarak kodlamak gerekiyor (nbt olmayan araclarda böyle idi en azından, ben 2 araca yaptım)
  • MERT OTO ya taktırdım temiz çalışıldı kolay montaj oldu. kodlama ve lisans kaydı zaman aldı
    ofisi görüyorum ancak mail gelmiyor
  • zeueros Z kullanıcısına yanıt
    Benim telefonum iPhone ve mail gözükmüyor Office içerisinde, ancak ConnectedDrive menüsü içindeki office kısmından Gmail hesabımı direkt araca tanımlayınca maillerime ulaşabilidim... Bu arada GPS antenini nereye monte ettiler acaba? NBT arkasınamı yoksa araçta yeri varmı hazırda? Bende çok düşünüyorum taktırmayı ama aracım daha henüz cok yeni oldugu için orasını burasını açtırmaya kıyamıyorum :)))

ConnectedDrive ile ilgili detaylı mesajımı incleyebilirsiniz:

forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=117970755
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.