Şimdi Ara

BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit (66. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.677
Cevap
90
Favori
233.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

F30 2012 standard instrument cluster 'a sahip olupta cruise control montajı yapan varmı? Sorunsuz şekilde çalışıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crosshoper

Merhabalar,

F30 2012 standard instrument cluster 'a sahip olupta cruise control montajı yapan varmı? Sorunsuz şekilde çalışıyormu?

F30 sahibi değilim fakat, F45 için "inst.cluster uygun değildir o nedenle çalışmayabilir" dediklerinde cep telefonunun flaşı ile göstergeye bakıp cruise control işaretinin orada olduğunu görünce "bu iş olur" demiştim. Daha önce yapan birini bulamazsanız en azından bir başlangıçtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

Sport göstergelerini nasıl açabilirim menüde bulamadım, hp ve tork görselini ? 2014 ağustos üretim connected drivelı yeni ekran.

Aracınızda navigasyon var mı?
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Navigasyon yok standart ekran.
  • sarmancanavari S kullanıcısına yanıt
    Almanyadan gelen bir arac için bu live özelliği açılabilir mi?
    normalde aracın orjinalinde dahili SIM var ve internet özellikleri o sim üzerinden çalışıyor.
    haliyle türkiye ye geldiği için SIM devre dışı kaldı.

Biz BMW live ve internet özelliğini açabilir miyiz?
  • Arkadaşlar iyi sabahlar herkese,

Geçen seneden beri vakitsizlikten taktiramadiğım Almanya Bmw'den alınmış Alpine Hi-fi tesisatimi taktirmak istiyorum.

Araç F30-316i, Bursa'da bildiğiniz montajı yapacak bir yer var midir? Bir de sanırım montajla birlikte amfiye beyinden ham ses iletimini sağlayacak ufak bir kodlama işlemi de varmiş, bu işlem ayni yerde yapılabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yersisi

Bilgi icin tskler soyle birsey denedim
    Aractan cikan eski direksiyon kutusuna bagli olan motoru cikartip yenisine taktim sorun cozuldu hata kodlari gitti proble sadece motorun elektronik kisminin kodlanmasi bununla ilgili bir kaynak bulamadim. Eski motorda biraz takilma var kisa mesafelerde soyun yok ama 100 km ve uzerinde gittigimiz zaman direksiyonda hafif takilma oluyor kendisini otomatik toplamiyor biraz elimle diger yone cevirmem gerekiyor buda eski motorun takilmasiyla ilgili oldugunu dusunuyorum. Egerki kodlama ilgili genis bir Bilgi olursa takip kodlayip burada sizlere paylasmak istiyorum.
    Biraz arastirdim servisten direksiyon kutusu icin fsc kodu alinmasi gerekiyormus bunuda fa kismindan degistirip aktive edilmesi gerekiyormus diye duydum bununla ilgili bilgisi olan arkadaslardan yardimlarini bekliyorum.

Bu arada diger genel kodlamalari yapabiliyorum token ve e-sys mevcut kullanmaktayim aracimda bircok sey kodladim hepsi sorunsuz calisti.
    Sadece bu olay biraz problemli oldugu icin cok fazla kurcalamak istemedim.

Yardimlarinizi bekliyorum
    Iyi gunler

servotronik direksiyon fsckodu ile çalışıyor doğrudur.
    yurt dışında bu kodları bmw bayileri satabilir fakat türkiyede temin etmeniz zor olacaktır.
    kodu satın aldıysanız fsc extended sekmesinde kendiniz esys ile yukleyebilirsiniz.
    boylece yeni direksiyon pompa motorunuz aracınızın şasisi ile uyumlu hale gelir eskisini kullanmanıza gerek kalmaz

pompanın devre kartı sökülebiiyorsa sadece kartı aktarmayı da deneyin yeni pompa ve eski devre kartınız sorunsuz calısırsa kod satın almazsınız

• 2012 1.18i aracymda BMW Professional Unite vardı. Geçende bir arkadaşın 2015 F30 aracyndaki ünite ve ekranı satın aldım.
    Şimdi e-sys üzerinden kodlama yapacağım ancak hangi kodları girmem gerekiyor emin olamadım. 663 benim şu anki kodum sanırım onu kaldıracağım ama hangilerini gireceğim?
    Bende normalde USB girişi yok, USB takacağım ve bluetooth üzerinden konuşma ve müzik dinleme istiyorum.

Ekranım yeni tip, ünitem ise resimdeki

BMW F10 - F20 - F30 coding & retrofit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kicker -- 6 Nisan 2016; 16:01:04 >

• Kicker kullanıcısına yanıt
    başlangıçta vo codingle 6 nh silip 6 ns ekleyebilirsin. telefon konfor erişimlerini aktif hale getirir.
  • teknogokhan T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. SALAPA Elementimde sadece şunlar var:

quote:

205,216,249,255,258,2DS,2PA,403,423,428,431,441,493,4AE,4CG,4U2,502,507,520,521,522,534,544,548,563,5DC,663,698,6S1,6WA,845,8AH,8KE,8S3,8SD,976,993,9AA

Sanırım 663 ü silip yerine 6NS eklemem lazım değil mi?
    Bir de USB için kablo bulmaya çalışıyorum. VW'lerin kabloları da uyuyor gibi. Olmadı idareten pinlere değecek şekilde bişeyler uyarlayacağım. Çinden sipariş versem 2-3 haftada gelecek sabrım yok :)
  • kucukprens54 kullanıcısına yanıt
    Merhaba oncelikle tsk ederim cevabiniz icin ama uzun ugraslar sonucunda fsc koduna gerek kalmadan aracimin servotronic motor kodlamasini esys uzerinden yapabildim. ve arac sorunsuz bir sekilde calismaktadir Konuyla ilgili Bilgi almak icin bana mesaj atabilirsiniz.

Her turlu f serisi direksiyon kutusu servotronic kodlamasini yapiyorum bunun icin gerekli olan aracin orjinal motoru enet kablo ve esys launcher programi.

Iyi gunler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yersisi

Merhaba oncelikle tsk ederim cevabiniz icin ama uzun ugraslar sonucunda fsc koduna gerek kalmadan aracimin servotronic motor kodlamasini esys uzerinden yapabildim. ve arac sorunsuz bir sekilde calismaktadir Konuyla ilgili Bilgi almak icin bana mesaj atabilirsiniz.

Her turlu f serisi direksiyon kutusu servotronic kodlamasini yapiyorum bunun icin gerekli olan aracin orjinal motoru enet kablo ve esys launcher programi.

Iyi gunler.

Bu servotronic nasıl bir şey? Yani yaptığı iş nedir? Hidrolik direksiyon değil herhalde? (direksiyonun hafif olması)
  • Almanyadan gelen bir arac için bu live özelliği açılabilir mi?
    normalde aracın orjinalinde dahili SIM var ve internet özellikleri o sim üzerinden çalışıyor.

BMW live ve internet özelliğini açılabilir mi nasıl?
  • Hayırlı akşamlar arkadaşlar sormak istediğim bir konu var
    Ekranda çıkan hareketli m animasyonu hangi durumlarda çıkıyor acaba ne zaman Nasıl görünüyor her açılışta çıkmıyor mu?
    Aracımda yeni tip ünite var kodlamada var fakat daha hiç görmedim bu animasyonu
    Bir de sport modunun kodlanması her araçta olmuyor mu acaba
    Saygılar kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ragusoft

Almanyadan gelen bir arac için bu live özelliği açılabilir mi?

BMW live ve internet özelliğini açılabilir mi nasıl?

Ben aracımda BMW Live özelliğini açtım kodlama ile. Fakat benim aracımda dahili SIM yok, veya bilgim dahilinde değil, dolayısıyla BMW Live sadece telefonumun internet bağlantısını Bluetooth üzerinden paylaşınca işlev görüyor. Eh, telefonumu elime alıp internetini paylaştıktan sonra BMW Live'in çok da bir önemi kalmıyor benim için. Telefondan çok daha fazlasını alabiliyorum.
  • arkadaşlar, tork ve beygır gostergesı 320 i ed aracta calısıyor mu ?
  • exenjiu kullanıcısına yanıt
    Evet,
  • Arkadaşlar merhaba

Yurt dışı forumlarında bir çok kodu buldum ama nasıl amerikan park yaparım , nasıl start stopu iptal ederim bunu bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • Mrb antalyada yazılım konusunda yardımcı olabilecek birileri var mı? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: m1dragger

Arkadaşlar merhaba

Yurt dışı forumlarında bir çok kodu buldum ama nasıl amerikan park yaparım , nasıl start stopu iptal ederim bunu bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Start stop iptali için, E-sys ile FDL kodlama yaparak BDC_BODY içerisinde aşağıdaki anahtarı aratıp nicht aktiv olan seçeneği aktiv yapmanız gerekiyor.
    TCM_MSA_DEFAULT_OFF
    Amerikan parkın ne olduğunu bilmiyorum. Farlarla ilgili birşey olduğuna göre o da kolaylıkla bulunabilir.
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.