Şimdi Ara

***BMW E39-E46*** (172. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.023
Cevap
66
Favori
326.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • park ampulu olayını yüksek watt ile değil floresan angella çözün hatta sarı isterseniz bi takım yollarım bile takamadan aracı satmıştım
    buji olayı ise sabah silkelemerinde bujiler takılırken bobinlerde milim boşlk kalsa bile soğukken titretr amper düşük geldiği için bobin jaklaryla beraber komple söküp güzelce oturtun ve basın sorunn çözlmesi lzım sıcakken sallamıyorsa
    klima için aracı stop etmeden önce klimayı kapatıp uzun süre eksiye basılı tutunca açılırken çalışmaması gerekir auoto tuşu basılı olmayacak
    3 2 düşülerinde ise genel geçişler sekiyordur ama tork hissi o viteslerde adaha belirgin gelir 5 ileri otomtkte şanzuman yağını değişirip talaşı mıknatsları temzletp takın ve şanzıman sıfırlaması yapın düzeldiğini görrsünüz
    koltuk olayı motordan çıkan gergi halatı kopar yönlü hareketler kısıtlanır döşemecinin işi 70 80 liraya koltk tanesini yaptrmıştım
    @crimsonrivers

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SMTRSLN -- 17 Ekim 2014; 1:17:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SMTRSLN

park ampulu olayını yüksek watt ile değil floresan angella çözün hatta sarı isterseniz bi takım yollarım bile takamadan aracı satmıştım
    buji olayı ise sabah silkelemerinde bujiler takılırken bobinlerde milim boşlk kalsa bile soğukken titretr amper düşük geldiği için bobin jaklaryla beraber komple söküp güzelce oturtun ve basın sorunn çözlmesi lzım sıcakken sallamıyorsa
    klima için aracı stop etmeden önce klimayı kapatıp uzun süre eksiye basılı tutunca açılırken çalışmaması gerekir auoto tuşu basılı olmayacak
    3 2 düşülerinde ise genel geçişler sekiyordur ama tork hissi o viteslerde adaha belirgin gelir 5 ileri otomtkte şanzuman yağını değişirip talaşı mıknatsları temzletp takın ve şanzıman sıfırlaması yapın düzeldiğini görrsünüz
    koltuk olayı motordan çıkan gergi halatı kopar yönlü hareketler kısıtlanır döşemecinin işi 70 80 liraya koltk tanesini yaptrmıştım
    @crimsonrivers

çok teşekkürler tüm sorulara cevap vermişsiniz, bir bakacağım.

fakat floresan için farın sökülüp içine takılması gerekmiyor mu (ccfl'leri diyorsanız)? ben o durumdan biraz çekiniyorum, farı bir kere açınca sürekli terleme yapacak, su alacak falan... yanlış mıyım

şanzıman sıfırlaması nedir? ECU'dan yapılan bir şey mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: crimsonrivers

quote:

park ampulu olayını yüksek watt ile değil floresan angella çözün hatta sarı isterseniz bi takım yollarım bile takamadan aracı satmıştım
    @crimsonrivers

çok teşekkürler tüm sorulara cevap vermişsiniz, bir bakacağım.

fakat floresan için farın sökülüp içine takılması gerekmiyor mu (ccfl'leri diyorsanız)? ben o durumdan biraz çekiniyorum, farı bir kere açınca sürekli terleme yapacak, su alacak falan... yanlış mıyım

şanzıman sıfırlaması nedir? ECU'dan yapılan bir şey mi?

Alıntıları Göster
    Konusu geçiyorken bende birşey sorayım arkadaşlar..
    Aracımda Cd Changer ünitesinin yanında USB /Aux multimedia cihazı mevcut.Dolayısıyla CD Changer iptal durumda.Sıkıntı şu ki her USB'yi tanımaması yanında müziği çalarken aracın içine gaz pedalına basışıma paralel olarak üfleme tarzında bir uğultu sesi veriyor.Bazı şarkılarda ciddi rahatsız edici bir hal alıyor..
    Bu sorun çözülebilir mi ? Yoksa Cd Changer'î aktif hale getirerek onu mu kullanmalı dersiniz?

• crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    Anahtarı 2. konuma getirin, (çalıştırmadan önceki konum) gaz pedalına, kick down switch'i dahil olmak üzere (yani sonuna kadar) basıp 1 dakika (ya da 30sn hatırlayamıyorum) basılı tutun.

Daha sonra aracı çalıştırın. Şanzıman resetlenip sizin tutumunuza ve tepkilerinize göre hareket edecektir.
  • ozanozer kullanıcısına yanıt
    radyo frekansından çalışan usb auxmu sizdeki cihaz
  • Mevcut arac telefonunu sim kart takmadan bluetooth la kullanma imkani varmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Del Boske

Mevcut arac telefonunu sim kart takmadan bluetooth la kullanma imkani varmi?
    teknik açıklaması aşağıda (şanzıman resetleme). Yani anlattığınız durum biraz myth gibi duruyor. Adaptive trans. zaten her kontak aç kapada resetleniyormuş.
    Ama bazi bimmer forumlarında akü sök tak 30dk, adaptive sıfırlanır denmiş. Kimisi öyle olmaz, sadece program ile DME'ye flash atarak resetlenebilir demiş...

vs vs... açıklama aşağıda:

The "tranny reset" (fake trick) that is proposed on Bimmerfest imitates the movments of an aggressive driver by following the procedure that was just typed:
    key in the ACC mode
    (this turns on all electronics thus accelerator pedal movement and throttle information is ready to be interpreted)
    hold gas pedal to the metal (kickdown switch depressed as well) for 30 seconds
    (ATC is interpreting this action as aggressive driving behaviour)
    take ur foot off the gas and hit brakes
    (ATC is continuing to read this as aggressive driving...pedal to the floor then strong braking)
    start up the car
    (since the ignition was not turned off...the information previously detected is not erased, thus the adaptive sport mode will be retained)

he major thing is...this does NOT reset the transmission because the driver influenced evaluations of AGS are not stored after the ignition is turned off. You would have to do this everytime you restart the car, or just drive agressively, or move your gear select lever into the (extreme) manually selected sport mode.

Again, I've posted a response to this "reset" trick with the technical information from BMW to explain it...but I guess not enough people have read it because the false rumor persists.

Here's links to past post with more info:
    http://forums.bimmerforums.com/forum...32&postcount=7
    http://forums.bimmerforums.com/forum...0&postcount=14

• Benim arabadaki elektrik kacagi sorunu hala suruyor
    2 gece yatti hala gene mars basmadi
    halbuki kalorifer reostasida degismisti
    acaba neden oluyor bu sizce?
  • quote:

radyo frekansından çalışan usb auxmu sizdeki cihaz

Ö.m. Attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pargalı İbrahim Paşa

Benim arabadaki elektrik kacagi sorunu hala suruyor
    2 gece yatti hala gene mars basmadi
    halbuki kalorifer reostasida degismisti
    acaba neden oluyor bu sizce?

Bagaja girin kapilari kilitleyin, lambanin yanip yanmadigina bakin. Sonra kapilari kilitledikten sonra uyku moduna geciyor mu ona bakin.
  • İki gece kutup başını sökun bakalim oyle deneyin basarken geri takin akumu yoksa kacakmi genis vakit varsa aslinda sigorta kutusunda sigortalarin uzerinden arac stop halindeyken izleme yapilsa kapaliyken bile geciren varsa kisa devre bulunur bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: YaKaMoZ1231

en kısa zamanda fotolarını paylaşıcam

Dostum ne yaptın merak ettik
  • quote:

Anahtarı 2. konuma getirin, (çalıştırmadan önceki konum) gaz pedalına, kick down switch'i dahil olmak üzere (yani sonuna kadar) basıp 1 dakika (ya da 30sn hatırlayamıyorum) basılı tutun.

Daha sonra aracı çalıştırın. Şanzıman resetlenip sizin tutumunuza ve tepkilerinize göre hareket edecektir.

bunun yararları nedir acaba?
  • 2JZ-GTE kullanıcısına yanıt
    bazı forumlarda her kontakta sıfırlandığı söylendi ama eskiden şöyle bilirdik
    farzedin babanız oturdu direksiyona belediye otobüsü nidasında 2 saat kullandı şanzıman eko modda düşük devir yüksek vites gitt ve siz bindiniz araç sağır hissiz cansız bunu ortadan kaldırıp sıfırlamak için bunun mevzusunu yapmıştık
  • quote:

bazı forumlarda her kontakta sıfırlandığı söylendi ama eskiden şöyle bilirdik
    farzedin babanız oturdu direksiyona belediye otobüsü nidasında 2 saat kullandı şanzıman eko modda düşük devir yüksek vites gitt ve siz bindiniz araç sağır hissiz cansız bunu ortadan kaldırıp sıfırlamak için bunun mevzusunu yapmıştık

evet dediğiniz mantıklı. bazen araç çok erken vites istiyor belki bununla bir alakası vardır.

gerçi öyle bir şey olmadığı söylenmiş ama ben deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2JZ-GTE -- 20 Ekim 2014; 11:01:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

Arkadaşlar arabamı satıp şöyle bir şey alayım diyorum sizce mantıklı bir iş yapmış olurmuyum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-sahibinden-orijinal107%2C000-km-de-2004-bmw-x5-4.4-ia-yeni-kasa-134724431/detay

Aklımıza şeytanları sokma

• crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    Şimdi yazdığınız ingilizce yazıyı okudum da, 30sn gaza kick down dahil bastıktan sonra frene mi basıcaz tam pedal, sonra da arabayı çalıştırıcaz?

Yoksa tamamen mit mi üfürme mi :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Şimdi yazdığınız ingilizce yazıyı okudum da, 30sn gaza kick down dahil bastıktan sonra frene mi basıcaz tam pedal, sonra da arabayı çalıştırıcaz?

Yoksa tamamen mit mi üfürme mi :))
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-530-ia-m-paket-2001-model-lpg-tiptironik-vites-deri-koltuk-183980905/detay

Aracın fiyatı diğer ilanlara göre iyi..Acaba hasarı mı mevcut?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanozer

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-530-ia-m-paket-2001-model-lpg-tiptironik-vites-deri-koltuk-183980905/detay

Plakası açık 5664'e mesaj atıp kaydını görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanozer

Düzceden satılıktı bu araba yanlış hatırlamıyorsam 29 bine kadar düşmüştü fiyatı, ayrıca km 300 bin idi.

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.