Şimdi Ara

***BMW E39-E46*** (174. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.024
Cevap
66
Favori
326.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozanozer

quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

Orijinalden alıntı: Pargalı İbrahim Paşa

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-530-ia-m-paket-2001-model-lpg-tiptironik-vites-deri-koltuk-183980905/detay

Aracın fiyatı diğer ilanlara göre iyi..Acaba hasarı mı mevcut?

Benim arabayi vereyim istersen
    183418248 ilan no

Bence ilanı düzenle dostum, sırf o açıklamalar yüzünden satılmaz o araba.

İlave olarak resimlerin kalitesi çok kötü..Kesinlikle değiştirilmeli eğer cidden satılıksa araç.

Duzeltecegim bi ara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• allstar34 kullanıcısına yanıt
    tepkiye bakılacak olursa galiba ikinci el bmw sahibisiniz
    ancak dediğim gibi sadece bir mizah bizimde maddi imkanlarımız 0 a değil 2. ele elverir o yüzden eleştiri amaçlı değildir
  • Ne oldu bizim organizasyon ilerleme varmi?

• Evet arkadaşlar bugün yavruyu bakıma soktum, frene bastığımda direksiyonda titreme oluyordu ön disklerde eğilme varmış, brembo marka ile ön iki disk değişti.
    Disklerle birlikte textar marka yeni balatalar takıldı. Ön sağ sol rot kolları ve arka sağ sol rot kolları lemförder marka ile değişti.

Yolda giderken hararet düşüyordu, termostat ve termik orjinali ile değişti.

El atmışken şanzıman yağını ve filtresini değiştirdik.Öndeki kayış değişti. toplam 1950 tl ödedim bu işler için

Bu işlemlerle beraber önden gelen sesler azaldı bariz bir şekilde, bir kaç gün sonrada direksiyon kutusu, boğaz kelebeği ve disa valfine el atacağız.

Daha sonraki süreçte sağ ve sol öndeki fitilleri değiştireceğim 90 euro +kdv borusan fiyatı var ve bozulan BM54 kodlu parçayı tamir ettireceğim yada çıkma bulacağım sıfırı 2350 tl çıkması da 1000-1200 tl arası. Hepsini tamamlarsam araba sıfır kondisyonuna gelecek inşAllah.

Bu arada maslakta arabaya hasta oldular

Maslak tarafına gitmişken sıvı bakımlarıyla ilgili parçaların hepsini aldım, yarın onlarıda yaptıracağım.

0-30 castrol edge 8 litre 220 tl
    hava filtresi 15 tl
    yağ filtresi 20 tl
    benzin filtresi 110 tl
    polen filtreleri 60 tl
    sol ön davlumbaz 120 tl (orjinal)

Forum da bir sorun var sanırım resimleri yükleyemedim

***BMW E39-E46***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allstar34 -- 22 Ekim 2014; 23:52:24 >

• quote:

Evet arkadaşlar bugün yavruya bakıma soktum, frene bastığımda direksiyonda titreme oluyordu ön disklerde eğilme varmış, brembo marka ile ön iki disk değişti.
    Disklerle birlikte textar marka yeni balatalar takıldı. Ön sağ sol rot kolları ve arka sağ sol rot kolları lemförder marka ile değişti.

Yolda giderken hararet düşüyordu, termostat ve termik orjinali ile değişti.

El atmışken şanzıman yağını ve filtresini değiştirdik.Öndeki kayış değişti. toplam 1950 tl ödedim bu işler için

Bu işlemlerle beraber önden gelen sesler azaldı bariz bir şekilde, bir kaç gün sonrada direksiyon kutusu, boğaz kelebeği ve disa valfine el atacağız.

Daha sonraki süreçte sağ ve sol öndeki fitilleri değiştireceğim 90 euro +kdv borusan fiyatı var ve bozulan BM54 kodlu parçayı tamir ettireceğim yada çıkma bulacağım sıfırı 2350 tl çıkması da 1000-1200 tl arası. Hepsini tamamlarsam araba sıfır kondisyonuna gelecek inşAllah.

Bu arada maslakta arabaya hasta oldular

Maslak tarafına gitmişken sıvı bakımlarıyla ilgili parçaların hepsini aldım, yarın onlarıda yaptıracağım.

0-30 castrol edge 8 litre 220 tl
    hava filtresi 15 tl
    yağ filtresi 20 tl
    benzin filtresi 110 tl
    polen filtreleri 60 tl
    sol ön davlumbaz 120 tl (orjinal)

Gecmis olsun
    iste arabanin temizi bu sekilde gerekli bakimlari yapmayla oluyor. Ne kadar temiz olursa olsun en temizide olsa 11 yasini gecmis arabalar bunlar
    ama ozellikle 530 araclar en az 10 yil daha guzelce is gorecek yapidalar. Parca degisimi ve kontrol titizlikle yapilmali. Kilometre ne olursa olsun uzun omurun sirri bunlarda
    bu arada ben yagi mobil 1 0-40 koydum
    sanada oneririm. Sebebi yagin akiskanligi sabitken yanma isisi daha yuksek.

• Dostum her ne kadar mobil iyi bir yağ olsa da eksiltme yapıyor 530i lerde, ben önceki 530i de farklı bir yağ koydum araba resmen içti yağı sonra BMW nin tavsiye ettiği gibi 0-30 EDGE koyduk sıfır yağ eksiltme o yüzden Castrol harici yağ koymam arabaya, macera aramaya gerek yok.

Dediğin gibi her ne kadar temizde olsalar değişmesi gereken parçalar var ancak bu şekilde ağız tadıyla binilecek bir hale geliyorlar. Bizim millet bakımı sadece yağ filtre değişiminden ibaret sandığı için işin bu taraflarına pek bakan olmuyor.
  • quote:

Dostum her ne kadar mobil iyi bir yağ olsa da eksiltme yapıyor 530i lerde, ben önceki 530i de farklı bir yağ koydum araba resmen içti yağı sonra BMW nin tavsiye ettiği gibi 0-30 EDGE koyduk sıfır yağ eksiltme o yüzden Castrol harici yağ koymam arabaya, macera aramaya gerek yok.

Dediğin gibi her ne kadar temizde olsalar değişmesi gereken parçalar var ancak bu şekilde ağız tadıyla binilecek bir hale geliyorlar. Bizim millet bakımı sadece yağ filtre değişiminden ibaret sandığı için işin bu taraflarına pek bakan olmuyor.

Aynen oyle
    simdi benim aracta sarf malzeme olarak eski hicbirsey kalmadi kapi fitilleri vs aklina ne gelirse.
    arabada tek eksiklik kilometre saatinin 221 bin kusur olmasi
    bu arada ben bunla yilda max 5000 km yapacagim
    lpg sokup emme manifoldunu da yenilemeyi dusunuyorum sence yapmalimi? Bugun komple benzinle sehirici kullandim 12,4 litre yakti.

• Benimde lpg yi söküp atmak gibi çılgın bir düşüncem vararabaya acıyorum gerçekten bu arabaların hakkı benzin..
    Eğer manifold ile bir sıkıntı varsa değiştir tabii, tam bilmiyorum temizliği falan oluyor mu bunu da deneyebilirsin eğer varsa böyle bir imkan.
    Bence emme manifoldundan önce disa valfi ve boğaz kelebeğini kontrol ettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canalp54

Ne oldu bizim organizasyon ilerleme varmi?

Geliyorsun değil mi dostum ?

@YaKaMoZ1231

Dostum şu fotoğrafları sana zahmet düzenle de sayfa normale dönsün.
  • SMTRSLN kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim
    kısa zaman içinde detaylı fotolar koyacagım
    bu aralar işleri fazla aksattım resmen 16 saat mesai yapıyorum
    vay goçuma paraları dökmüş alamana ama makina bebeğim yani lpyi söküp atarsan yolla bana kasım aralık 530i gelebilir bi cinnete bakar polo iki altına gider

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMTRSLN

vay goçuma paraları dökmüş alamana ama makina bebeğim yani lpyi söküp atarsan yolla bana kasım aralık 530i gelebilir bi cinnete bakar polo iki altına gider

Aynen hayırlı olsun pampa, okurken zevk aldım giden paralara helal olsun :)

Bu arada istanbula gelince parçalar hususunda bi muhabbet edelim :)

• quote:

quote:

Ne oldu bizim organizasyon ilerleme varmi?

Geliyorsun değil mi dostum ?

@YaKaMoZ1231

Dostum şu fotoğrafları sana zahmet düzenle de sayfa normale dönsün.

Geliyorum tabi olum kalim olmadikca ordayim
    ama yer ve zaman hakkinda bir paylasim yapilmamis yada ben mi goremedim bu arada herkese gunaydin ..

• quote:

Dostum her ne kadar mobil iyi bir yağ olsa da eksiltme yapıyor 530i lerde, ben önceki 530i de farklı bir yağ koydum araba resmen içti yağı sonra BMW nin tavsiye ettiği gibi 0-30 EDGE koyduk sıfır yağ eksiltme o yüzden Castrol harici yağ koymam arabaya, macera aramaya gerek yok.

Bende Mobil kullanıyorum 10.000KM hemen hemen 200 GR falan eksiltiyor tabi ben birde 10/60 kullanıyorum
    bundan sonra nasıl CASTROL le geçiş yapsam nasıl bir problem yaşarım birde
    merak ettiğim benim şu yağ katkıları işe yarıyor mu ? performans artışı yok yakıt tasarrufu ?

• quote:

quote:

Bende Mobil kullanıyorum 10.000KM hemen hemen 200 GR falan eksiltiyor tabi ben birde 10/60 kullanıyorum
    bundan sonra nasıl CASTROL le geçiş yapsam nasıl bir problem yaşarım birde
    merak ettiğim benim şu yağ katkıları işe yarıyor mu ? performans artışı yok yakıt tasarrufu ?

10-60 mı Dostum sen ne yaptın, eğer mobil 1 kullanıyorsan 0-40 koymalısın yada castrol deki karşılığı olan 0-30edge.

10bin km de 1 litre kabul edilebilir bir eksiltme, her kim önerdi bilmiyorum ama aracında anormal bir yağ eksiltme yoksa o yağı hemen değiştir bence.
    Ayrıca katkıların para tuzağından başka bir işe yaramadığını düşünüyorum hiç kullanmadım, kullanmamda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allstar34 -- 23 Ekim 2014; 8:10:42 >

• ozanozer kullanıcısına yanıt
    Ozan ne yaptın mekan hakkında varmı bir gelişme, arkadaşın alacaksa eğer Bmw team de bir tane orjinal M paket var bence kaçırmasın. Araba almasam alırdım vallahi.

Şimsek Bmw önermişti bana zamanında 10/60 koy diye bende koydum 3 defa değiştirdim herhalde bu saatten sonra 0-40 dönsem büyük ihtimal içer tahminim.
    aslında bir değişiklik yapayım mobilden castrol le geçeyim 10/40 yağ koyayım 5000 km sonra zaten bakımı tekrar değiştiririm.

10/60 koymamın sakıncaları ne olabilir ?
  • quote:

Şimsek Bmw önermişti bana zamanında 10/60 koy diye bende koydum 3 defa değiştirdim herhalde bu saatten sonra 0-40 dönsem büyük ihtimal içer tahminim.
    aslında bir değişiklik yapayım mobilden castrol le geçeyim 10/40 yağ koyayım 5000 km sonra zaten bakımı tekrar değiştiririm.

10/60 koymamın sakıncaları ne olabilir ?

Atmosferik bmw motorlari ozelikle m54 ve ustu olan motorlarin yag ihtiyaclari eger motor bitik degilse mutlaka 0w olmalidir.

Bu motorlar asiri basinc ve isi ile calismakta ve o yuzden mumkun oldugu kadar yuksek isiya ve yanmaya direncli yag gerekmektedir.

Dikkat edersen kaputta castrol slx onerisi var. Castrol slx firmanin en ust segment yagi olup sadece fici ile satilmaktadir. 0w30 olup profesyoneldir. Mobil 1 0w30 ise daha da profesyonel ve ince olup bnw lerde eksiltme yapabilir.

Dolayisiyla mutlaka 0 ile baslamasi gereken ve onerilen yaglar castrolde edge 0-30 mobilde 0-40 olmaktadir.

Siz hatayi 10 ile baslayan yagda yapmissiniz

Eger kompresyon ve motorun durumu iyi ise su sekilde basa donebilirsiniz.

1- 7 litre castrol edge 0/30 yada mobil 1 0/40 yag alin
    2- 7 litre de 10 numara yag alin
    3- 2 adet yag filtresi alin
    4- ustaya yagi bosalttirin filtreyide degistirtin
    5- 10 numara yagi ve yeni filtreyi taktirin motoru rolantide gaz vermeden 10 dk calistirin
    6- sonra o yagi bosaltin filtreyi degistirin
    7- en az 1 saat suzulmesini bekledikten sonra esas yagi ve filtreyi koyun
    gecmis olsun

• quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-530-ia-m-paket-2001-model-lpg-tiptironik-vites-deri-koltuk-183980905/detay

183418248 ilan no

Üstad, eskilerin ralli pilotlarından Hakan Torun ile bir alakan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

quote:

183418248 ilan no

Üstad, eskilerin ralli pilotlarından Hakan Torun ile bir alakan var mı?

Yok ama eskilerin rallicileri yagmur bostanci serhat ve talat sahim cok yakin abilerimdir

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.