Şimdi Ara

BMW 520 İ ALINIR MI? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
6
Favori
223.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazı arkadaşlar demiş.. hayatını yaşa al bmw ni bak zevkine.. cepte para yok benzin alamıyorsun.. lakır lakır benzin çekiyor.. başlarım öyle hayata..

yarınını düşünmeyen, aç kalır..

• bazı arkadaşlar demiş.. hayatını yaşa al bmw ni bak zevkine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 13 Eylül 2006; 10:39:15 >
  • hocam eger şehir içinde fazla km yapmayacaksan al bmw yi tak tüpü ..

benim ilk aşkım 1997 de çıktıgında hatırlarım kesmiştim gazeteden ilanı 100.000 eur fiyat vardı o zaman

eger problem çıkarsa getirisin istanbula özel servise yaptırırsın uygun fiyata
  • onu söyleyenler heralde lafın gelişi söylüyorlardır. bu benim 6 veya 7. arabam. son iki arabam sıfır. son iki arabamda ancak rahat ettim. bir önceki arabam şahin di ve 7 sene çok rahat kullandım. ilk 5 sene hiçbir masraf-problem çıkarmadı. 6 sene hiç yolda kalmadım. yolda kaldığım sene de periyodik bakımları aksattığım sene oluyor. ama 2. el arabalarla çok yolda kaldım. 2. el araba dediğin her ay başka bir yerinden tırtlar. ha eğer garaj arabası olacaksa problem değil ama benim gibi hergün kullanan birine problem olur. ayrıca 2. el araba yakın dostundan daha 5.000 km de bile alsan takla atmış olabilir (yaşanmıştır).

2. el bmw 520i almak bence bir öğretmen için iyi bir seçenek değil. 25.000 e ucuz bir sıfır araç alırsın sana bu evladiyelik olur. ama bmw alırsan en küçük bir parçası sarsar. kaskosu çok pahalıdır. bu yüzden kasko yaptırmak istemezsin. arabayı vurduğun zaman bir farına maaşın yetmez. hele ki benzini içer o içer. arkadaşımda vardı hem de müdürdü. fazla dayanamadı. 6 silindirli o arabalar. benzini düpedüz içiyor.

tabii ki ben de bmw-mercedes e binmek isterdim ama hayatın gerçekleri var. ama yine de türkiye'de mercedes-bmw çok. bizim insanımız cebindeki bütün parayı o arabalara yatırır aç gezer ama yine de bmw ye biner. böyle de tuhaf bir milletiz.

o gördüğün esnafın da çoğu aslında bmw mercedes e bincek ekonomide değil ama biniyorlar işte.

quote:

Orjinalden alıntı: hasok
    ...Bir halı kokusu sevdasına sıfır araç almak bana anlamsız geliyor.
    ...

• HOCAM SANA YAKIŞIR...
    Bir kere matematikçisin ki bu da para basıyorsun anlamına gelir.
    günde 2 saatcik ders verirsin masrafların tüy kadar hafif gelir.

ORTA SINIFI sizler oluşturuyorsunuz.
    Siz değil de, tarlasını satmış traktörden inip şehir hayatında birlikte yaşamayı bilmeyen kıro mu binecek o arabaya....
  • ilginç bir tespit oldu yaw..

quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Siz değil de, tarlasını satmış traktörden inip şehir hayatında birlikte yaşamayı bilmeyen kıro mu binecek o arabaya....

hocam sen al bmw 5 serisini. ancak temiz bulman lazım ve mutlaka servis onayı almalısın.sana gerçek maliyeti ve km ne dir diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 13 Eylül 2006; 12:43:59 >
  • arkadaş benim gibi çelişkide aynen:)

97-00 model 520 mükkemmel bir araba tek kelimeyle....

ama 3-4 sene sonra bu arabalar yarı yarıya değer kaybedebilir...

neden leri malüm..

1-arabadan anlıyan anlamayan herkes dizel manıyağı olmuş... benzin li arabadan kaçıyorlar...

2- 1 e paralel olarak 2.0 lt benzinli ve rakiplerine göre bi hayli büyük kasaya sahip 5 20 km de ne kadar benzin tüketir sen hesapla(ama performans olarak sonuna kadar tatmin olursun 150 hp yeterli)

3- + bu arabalar zamaında sonrada görme ve arabadan anlamıyanlar kullandığı için( bmw hastaları hariç) arabayı haşat etmiş oluyorlar..

4- kaza ve ciddi arıza sonucu astarı yüzünden pahalıya gelebilir...

herkes boşuna magene focus yada astra ya binmiyor... herkes ister öyle mükkemmel arabaya binmek ama maleseff...aldanma 2. el in fiyatına aldıktan sonra başlıor sorunlar

• öncelikle 25milyara alıcağın bmw 150-200bin i devirmiş olacaktır km sıfırlanma ihtimalide yüksek ayrıca bu arabalar çok yakıt tüketirler yedek parçası bulması bi dert alması daha da derttir çünkü çok pahalıdır bi memur olarak seni zorlayabilir ayrıca illa bmw ye binicem diye takıntın varsa bile ısrar etme sonra alacağın araba başına öle bi dert olur ki bırak bmw yi arabalardan tiskincek duruma gelirsin oyüzden 04-05 az km yapmış paraya acil sıkışmış bi araba mutlaka bulursun 25milyara onu almanı tavsiye ederim japon alırsan rahat edersinde civic düşünebilirsin ayrıca civiclerde v-tec teknolojisi var yakıt tüketimini düşürüyo ama bana oda yetmez dersen takarsın bi sıralı sistem lpg paso gezer durursun gaza basmaktan korkmazsın hemde başın rahat eder sorunsuz binersin bmw de takılı kalma bence civic-astra bunlar rahat güzel arabalardır yedek parçaları biraz pahalıdır ama çok rahat edersin arabana keyifle binersin

• arkadaslar herkez yorum yapmıs ama bazıları kullanıpta degıl varsayımlarla yapmıs bızdede var bmw 520i 1999 da almanyadan 100.000 mark a getırdık özel üretım koltuklar o koltuklar sadece 10.000 tl yapar zaten ıc fonksıyonları durusu klası vs. tam bır araba herseyden önce guvenlıgıne dusunuceksınız sundan emınım bmw 520 ile bır kamyona carpsan kamyonu devırırsın tank gıbı araba sasmayın derım aractan
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaos

arkadaslar herkez yorum yapmıs ama bazıları kullanıpta degıl varsayımlarla yapmıs bızdede var bmw 520i 1999 da almanyadan 100.000 mark a getırdık özel üretım koltuklar o koltuklar sadece 10.000 tl yapar zaten ıc fonksıyonları durusu klası vs. tam bır araba herseyden önce guvenlıgıne dusunuceksınız sundan emınım bmw 520 ile bır kamyona carpsan kamyonu devırırsın tank gıbı araba sasmayın derım aractan

• Alınmaz mı?
  • Konu hort dikkat.
  • Konu üç sene önce açılmış acaba konuyı açan arkadaş ne yaptı
  • Hocam aman diyim bende sahibinden.com da senin gibi düşünerek alanlarla dolu... git rahat saabileceğin işletim maliyeti ucuz daha efektif arabalara bak bence sonra başın ağrımasın
  • Konu hort ama;

10-11 yaşında 150-200 bin km'de olduğu iddia edilen bu araçların değişen parçalar sonucu ne kadar BMW'liği kalmış almadan önce onun tespit edilmesi lazım.

Öyle ki BMW - Mercedes sevdası olup da parası olmadan alanlar sorun çıktığında olur olmadık yan sanayi parçalar bulup 3 liraya 5 liraya takıyorlar arabanın BMW'liğinden geriye sadece logosu ve şasesi kalıyor..

• SELAM ARKADAŞLAR 91 MODEL 520i BULDUM ÇOK TEMİZ BİR MOTORU VAR SADECE ÇEVREMDEKİLER ÇOK YAKAR ÇOK YAKAR DİYE ALMAMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYO ARABADA SIRALI SİSTEM TÜP VAR BU SİSTEMLE NE KADARLIK Bİ YAKIT SARFİYATI OLUR?? BENZİNDE 350 KURUŞA KADAR ÇIKTIĞINI SÖYLEDİLER TÜPÜ BİLEN BİRİLERİ VARSA ACİL CEVAP BEKLİYORUM ARABA KAÇMASIN :D...
  • konu hortlamış ancak bu düşüncede olanlar denesin görsün bence..heveslerini kırmasınlar..zamanla hevesleri azaldığında mantıklı olana kayma eğilimi artar zaten...o zaman da satıp diğer arkadaşların tavsiyeleri gibi işletim masrafı daha düşük az maliyetli araçlara yönelirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anchorman

HOCAM SANA YAKIŞIR...
    Bir kere matematikçisin ki bu da para basıyorsun anlamına gelir.
    günde 2 saatcik ders verirsin masrafların tüy kadar hafif gelir.

Evet özel ders vererek güncel kasaya bile binebilir aslında teorik olarak.

Ama sorun şu ki, bunu sadece İstanbul'daki öğretmenler yapabiliyor. Bulunduğu yerde kimsenin çocuğuna haftada 200 Tl özel ders parası ödeyebileceğini sanmıyorum. Hatta İstanbul'unda belli başlı yerlerinde geçerli bu durum.
  • geçenlerde foruma mesaj atmış.aracım 99 model broadway lpg de sorun var diye!
    quote:

Orijinalden alıntı: Yataghan

Konu üç sene önce açılmış acaba konuyı açan arkadaş ne yaptı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.