Şimdi Ara

BMW 520 İ ALINIR MI? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
6
Favori
223.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gaos

arkadaslar herkez yorum yapmıs ama bazıları kullanıpta degıl varsayımlarla yapmıs bızdede var bmw 520i 1999 da almanyadan 100.000 mark a getırdık özel üretım koltuklar o koltuklar sadece 10.000 tl yapar zaten ıc fonksıyonları durusu klası vs. tam bır araba herseyden önce guvenlıgıne dusunuceksınız sundan emınım bmw 520 ile bır kamyona carpsan kamyonu devırırsın tank gıbı araba sasmayın derım aractan

Kamyon 5.20'yi altına alır.Tanınmaz hale gelir.

Kasa sağlam da sonuçta çarptığınız kocaman kamyon.

Not:Ayrıca metal yorgunluğundan dolayı ilk güne göre daha fazla deforme olacaktır.
  • Arkadaşım bulmuş 5.20 98 model yeni kasa otomatik vites xeon far klima vs. var 13 milyara ancak sahibi düz yolda giderken yanlışlıkla geri vitese takmış şanzuman pert 6 milyar masrafı var aracın arkadaş alıp yaptırmayı düşünüyor.
  • şu zamanda 14-15 binlik bir (1,6 motor) arabanın bir yıllık işletim maliyeti (sigorta,kasko,bakım,vergi,zorunlu hallerde garaj ve yakıt masraflarıyla ) 10000 tl gibi rakamlara çıkarken 25,000 tl ve 2,0 motorluk bi arabanın işletim maliyeti kaçı bulur bi hesaplayıp öle karar verin lpglide olsa değişmez.keza bmw sağlam ve şekil bi araçtır kullanımı zevklidir ama temiz isterseniz o paraya 96 modelini ancak alırsınız belki 97 modelini(otomatik vites olmak kaydıyla düz viteslileri 225000-250000 km arası anca bulunur.)çoğu arkadaşın dediği gibi parçaları aşırı pahalı bi araba değildir ama işin içine yürür aksama dahil parçalar girince 2-3 maaşınızı bile vermeniz cabasıdır.zevkler ve renkler tartışılmaz ama madem öle gemi gibi arabalardan hoşlanıyorsunuz 25,000 tl gibi bir bütçeyle: opel vectra (2004-2007 arası),toyota avensis(2004-2006 arası),ford mondeo(2004-2007 arası), honda accord(2001-2003 arası) yüksek modelli d sınıfı araçlar alabilirsiniz hem sizi maddi açıdan bmw kadar yormazlar.bmw alıp kalbinizin sesini dinleyip %100 riske girmektense ,bu tarz araçları alıp %20-30 riske girmek daha mantıklı ama karar sizin.

• Bu konu açalı 4 yıl olmuş ne çabuk geçmiş yıllar..... bana göre konun hortlamasının tek sebebi var konun güncelliğini hala yitirmemiş olmasıdır. Yani Herkesin aklının bir ucunda BMW 5.20 i var gibime geliyor.
    Şunuda özellikle belirtmek isterim benim gibi bu araçlar hakkında merak edenler varsa bu topic oldukca faydalı olacak akıllarındaki bir çok soruya yanıt bulacaklardır. Tabi o tarihten bu yana yaklaşık 4 yıl geçmesine rağmen Fikirlerimiz de az da olsa biraz değişiklik olmuştur. Şimdi ise bana yetecek düşük maliyetli bir araç arıyorum BMW sevdam ise aynen devam ediyor hatta bunla ilgili geçenlerde yine 1990 model BMW E 30 Kasa ile ilgili bir topic açtım belki okuyanlarınız olmuştur. Bu topice görüşlerini yazan tüm arkadaşlara teşekkürl ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: iptas

Bu konu açalı 4 yıl olmuş ne çabuk geçmiş yıllar..... bana göre konun hortlamasının tek sebebi var konun güncelliğini hala yitirmemiş olmasıdır. Yani Herkesin aklının bir ucunda BMW 5.20 i var gibime geliyor.
    Şunuda özellikle belirtmek isterim benim gibi bu araçlar hakkında merak edenler varsa bu topic oldukca faydalı olacak akıllarındaki bir çok soruya yanıt bulacaklardır. Tabi o tarihten bu yana yaklaşık 4 yıl geçmesine rağmen Fikirlerimiz de az da olsa biraz değişiklik olmuştur. Şimdi ise bana yetecek düşük maliyetli bir araç arıyorum BMW sevdam ise aynen devam ediyor hatta bunla ilgili geçenlerde yine 1990 model BMW E 30 Kasa ile ilgili bir topic açtım belki okuyanlarınız olmuştur. Bu topice görüşlerini yazan tüm arkadaşlara teşekkürl ediyorum.

Bu süreçte ne kullandınız peki?

• bu süreçte iki araç kullandım ilki 1997 model polo , ikincisi ise 2004 model chevrollet lacetti.......şimdi ise kendime araç bakıyorum tabi hesaplar değişti....
    quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

quote:

Bu konu açalı 4 yıl olmuş ne çabuk geçmiş yıllar..... bana göre konun hortlamasının tek sebebi var konun güncelliğini hala yitirmemiş olmasıdır. Yani Herkesin aklının bir ucunda BMW 5.20 i var gibime geliyor.

Bu süreçte ne kullandınız peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yataghan

Konu üç sene önce açılmış acaba konuyı açan arkadaş ne yaptı

• tuh iki satir bisey yazayim bmw hakkinda diye girdim kursagimda kaldi neyse kismet baska bir bmw konusuna
  • quote:

Orijinalden alıntı: SK1P60! RequeM

Arkadaşım bulmuş 5.20 98 model yeni kasa otomatik vites xeon far klima vs. var 13 milyara ancak sahibi düz yolda giderken yanlışlıkla geri vitese takmış şanzuman pert 6 milyar masrafı var aracın arkadaş alıp yaptırmayı düşünüyor.

nası becermiş onu geçmiyorki geri vitese hızlı giderken....
  • quote:

Tamam arkadaşlar da zaten ben o paraya malum bir çok alternatif im var özellikle belirtiğim gibi bmw 520 i almak sizce bu kadar orta üst sınıf diyeceğimiz araçlara binmek zararımıza mı olur bunlara lpg atılamaz mı yani bizim sınıf binemez mi yada kimler biniyor hangi meslekten olmalıyız illede saniyide bir dükkanımızız olması gerekben onu merak ediyorum .Bir de 25 000 ytl 'ye BMW 520 i nin kaçmodelini alabiliriz ? tavsiyelerinizi ve görüşleriniz bekliyorum....

Merhaba,
    insanların anlatmak istediği şey kısaca, BMW'nin parçası pahalıdır. 5 serisinin parçası da sınıf farkından dolayı daha pahalıdır. 0 kilometresi 100.000 lira olan bir arabayı size 25.000'e veriyorlarsa bunun bir nedeni vardır. Parça konusunu pek dikkate almamış olduğunuzu mesajınızdan anlıyorum. İsterseniz, sahip olduğunuz aracın bir parçasının fiyatını sorun ve sonra da BMW 5 serisi için aynı parçasının fiyatını sorun. O zaman olayın LPG ile bitmeyeceğini, bu arabaların fiyatlarının neden bu kadar düşük olduğunu anlamanızaçısından size fikir verebilir.

• her ay en az 200-300 tl + yapan bir bütçen varsa alabilirsin tabi
    fakat böyle değilse hem yakıt hemde yaş gereği bakımlarıyla verdiği konfordan çok sinir sitres yaptırır o araç.
    Bmw 'nin mercedes gibi toyota gibi ömürlük araç yaparız gibi bir iddası yok yanılmıyorsam 7 sene ekonomik ömür biçiyorlar araçlarına avrupada
    tabii bu demek değilki 7 yaşın üzeri bmw kötüdür adamların ülkesinde vergiler türkyienin 10 da biri(Araç konusunda) ve işçilik 5-6 kat pahalı olunca o yaştan sonra yeni bmw almak daha ekonomik avrupalı için

İki arkadaşımın 520 si vardı birinin 97 birinin 99 ikiside 0 yada sıfıra yakınken almışlardı
    ikiside araçtan çok memnun olmasına rağmen 9-10 yaşında sattılar arabalarını masrafı çok arttı diyerek...
  • bakım parçaları pahalı değil
    rotlar burçlar efendim filtreler balatalar öyle aman aman fark yok kesinlikle....
    ama gidip kosiflerden alırsanız öperler.....

bide bazı parçalar acayip pahalı....
    geçen sene bizim arabanın aynalarnını kırdılar kosifler otoya götürdük kasko v.s. için bi baktım 5.000 lira fiyat
    gidip arabanın aynasından alıcam deseniz ..otomatik kararmalı ısıtmalı bir e39 aynasını 1000-1500 den düşük vermezler...

arabanın şanzımanı kapalı sistemdir yağ falan değişmez 250 300 350 bin km v.s. ne kadar giderse gider orada komple şanzıman değişir müsrif bmw nin uygulaması budur...
    ama siz arada değiştirirseniz ömrünü uzatabilirsiniz...bakımını yaptırabilirsinz.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaos

arkadaslar herkez yorum yapmıs ama bazıları kullanıpta degıl varsayımlarla yapmıs bızdede var bmw 520i 1999 da almanyadan 100.000 mark a getırdık özel üretım koltuklar o koltuklar sadece 10.000 tl yapar zaten ıc fonksıyonları durusu klası vs. tam bır araba herseyden önce guvenlıgıne dusunuceksınız sundan emınım bmw 520 ile bır kamyona carpsan kamyonu devırırsın tank gıbı araba sasmayın derım aractan

Biraz abartı kokuyor gibi. Tren ile kaza testleri konusunda nasıl peki?
  • hort konuymuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -s-laughter -- 23 Eylül 2009; 3:04:05 >
  • konuyu açan arkadaş benim ne yaptığımı yazmıştım okumamışsın anlaşılan...ayrıca konu hort değil bana göre çünki 5.20 i BMW hala çok güzel .....
    quote:

Orijinalden alıntı: ___teK

quote:

Orijinalden alıntı: Yataghan

Konu üç sene önce açılmış acaba konuyı açan arkadaş ne yaptı

• YA İYİDE ARKADAŞLAR 20 İLE 35000 ARASI İNANILMAZ BMW LER 740 750 730 520 528 VSR HEMDE AKLA HAYALE GELMEYECEK

PARA İLE ALINAMAYACAK KADAR EXTRA ILE 97 MODEL ARABADA ÖN YAN ARKA PARK SENSÖRÜNDEN TV VSR

YAZILMAYA KALKSA DESTAN OLACAK KADAR ÖZELLİKLERİ VAR..

BÜYÜK ARABA SEVENLERİN HAYALİ OLACAK Bİ ARABA

SAĞLAM BİR YADA HATTA İKİ SERVİSE GÖSTERİLSE ADAMDAN EN AZ 15GÜN

SÖZLEŞME İLE GARANTİ İSTENSE NEDEN ALINMASIN BAKTIN ÇOK MASRAF ÇIKARIYOR SATARSIN MERAKLISI ÇOK..
  • Tam benlik bi konu açılmış,sebep ise yaklaşık 3 haftadır BMW 5 serisi ile ilgili araştırma yapıyorum,şöyleki

2006 model yeni astra enjoy bi aracım var
    bu aracı satıp yerine bmw 528 ia (M Paket ) almayı düşünüyorum.

Bi çok insandan olumsuz yorumlar almış olmama ragmen kafama koydum çünkü kendimce mantıklı gerekliliklerimin oldugunu düşünüyorum bunları sizlerle paylaşıp fikilerinizi almak veyahut benim gbi düşünen arkadaşlara belki fikir vermiş olur yazdıklarım..

Öncelikle 2006 da aracımı sıfır aldım aldıımda 36.000 tl idi.12 bin lira nakit verip 24 bin lira kredi kullandım ve 36 ay vadede krediyi 36 milyar olarak ödedim.
    Yani ben 46 milyara bir opel astra sahibi oldum bundan 3 sene effel. aracımın en son taksitini ödediğimde aracımın değerini sahibinden.com da 24.000 TL idi,bense 3 sene önce 46.000 Tlye mal etmiştim bunu 3 sene de yarı yarıya zarar (belki vaizden ama sonucta ciddi bi değerkaybı söz konusu )

Şuan aracımda klasman atlamak istiyorum ve 99 model bi 528 i m paket buldum muhtemelen anlaşırsak aracı alıcam. arac 2800 motor 193 beygir motoru gayet temiz ilk LPG takıcısıda ben olucam :)
    ve bu araca BRC marka lpg takılırsa ortalama yakıt tuketimi 220 TL olucak (kullanan arkadaşım var).
    ve inanın çok keifli bi araba 99 yılı teknolojisi ama emin olun bi çok özelliği yen,i bi çok avrupa arabasında yoktur
    deri koltuk
    sunroff
    hafızalı ve elektrık ısıtmalı koltuklar
    ön arka park sensorleri yagmur sens.blueot. tel. ve eger m paketse harika gorunum..

bu arabayı alırsam 1 sene sonra sıkılsam eminim babamın ogluna 20 mılyara satarım (en azından kredi kullanmadan veyahut fazla bi para aktarmadan araba için zevkim alabileceğim bi aracım olucak)..sizce zarar mı etmış olurum hayır neden dersenız 1 sene sonra emınımki benım astra 19 anca edecek :) en azından bmw konforu guvenliği ve havası olur....işte size bi 528 m paket...önemli olan temizini bulmak
     BMW 520 İ ALINIR MI?

• EVET KARDEŞİM AL BİN TADINI ÇIKAR BEN VERGİSİ YÜKSEK OLMASA 97 98 MODEL 740 ALMAYI BİLE DÜŞÜNÜYORUM Kİ

528 DE OLDUKÇA İYİ Bİ ARABA İNSANLARIN BU KORKUSU YÜZÜNDEN HERKES ARABA İŞİNDEN ZARAR EDİYOR

VE SONUÇ OLARAK ONLARDA İNSAN AMA EN İYİ MALI GALERİCİLER GÖTÜRÜYOR

SON KULLANICI HEP ZARAR EDİYOR SIFIR ALANDA 2.EL ALANDA EN İYİSİMİ ZATEN ZARAR EDİYORUZ DEDİĞİN GİBİ

AL ABİ BİN TADINI ÇIKAR İZMİTE DE

YOLUN DÜŞERSE UĞRA BİZİMDE GÖTÜMÜZ BMW YE DEĞSİN :)))))
  • hocam tesadüfen bu topici okudum ve yazayım dedim bende 1500 tl maaşla çalışan bir devlet işçisiyim 1998 model 520İ mi yeni sattım ve emin olun sanki can yoldaşımı satmış gibi oldum birkaç gün sonra gidip 1000 lira fazla verip arabamı geri aldım ve şimdi çok mutluyum parça sorunu veya arıza çıkarmadı lpgde km'de şehiriçi 200-220 bin lira yakıyor
    benim siz tavsiyem bu araçtan almaya karar verirseniz arabayı bir bmw servisine götürün 300 lira sanıyorum bir çekaptan geçirin ve oradan sağlam çıkarsa alın en azından ben öyle yaptım 150.000 kmde olan bir araç kesinlikle sorun çıkarmaz benim arabam şuan 190.000 civarı ve gaza bastığım anda 6 silindirin gücünü hissediyorum otoyolda sürekli en sol şeritte ve elim selektörde gidiyorum 160 veya 170 km hızda ayağınızı gazdan çekin ve bir daha basın arka koltuktaki adam başını kaldıramaz (tabi bu manuel vites için geçerli)

benim tavsiyem size temiz bir araba bulup almanız tabi diğer arkadaşlarında tavsiyelerini göz önünde bulundurun

ha bu arada arkadaşlarım bir kaçı bu aracın parçalarının pahalı olduğunu yazmış ve laguna tavsiye etmişler sanmasınlar laguna parçaları ucuz bir polis arkadaşım 2003 lagunaya biniyor geçen ay rot başlarını değiştirdi tanesi 140 tl bir bakım yaptırdı yaklaşık 300 tl tuttu bu arabada ondan en fazla 50 lira fazla bakım masrafı açar oda yılda bir defa yinede siz en doğru kararı vermek için biraz daha araştırın

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orijinalden alıntı: SK1P60! RequeM

Arkadaşım bulmuş 5.20 98 model yeni kasa otomatik vites xeon far klima vs. var 13 milyara ancak sahibi düz yolda giderken yanlışlıkla geri vitese takmış şanzuman pert 6 milyar masrafı var aracın arkadaş alıp yaptırmayı düşünüyor.

nası becermiş onu geçmiyorki geri vitese hızlı giderken....

Geçiyor ama o sesi duymak istemezsin

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.