Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrtkn

Seçimden sonra benzin en az 8,00 TL. Şu an 25 kuruş zam geldi ama ÖTV’den karşılanacak köprüyü geçene kadar. Gelecek sene minimum 12 TL. Devaaaaam.
    Bmw nin 5 yada mercedesin E Serisinde Hibrid seçeneği varmı Avrupa da mesela üretimde merak ediyorum.Varda ülkemizemi gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç bilgim yok.
    E serisinin olabilir.
    Bizim ülkemize gelse de devletimiz yine alır yüksek vergisini, araba da alınamaz olur. Birşey değişmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dozi17

Bmw nin 5 yada mercedesin E Serisinde Hibrid seçeneği varmı Avrupa da mesela üretimde merak ediyorum.Varda ülkemizemi gelmiyor.

Alıntıları Göster
    E’yi bilmiyorum ancak 5’in plug-in-hybrid versiyonu mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoSS_228

E’yi bilmiyorum ancak 5’in plug-in-hybrid versiyonu mevcut.

Alıntıları Göster
    Bmw nin Almanya sitesine baktım 530 e yazıyor ortalama tüketim 2,1 lt elektirikli versiyon daha doğrusu hibrid hem benzin hem elektirikli 2 motor.

Ancak dikkatimi çeken hibrid versiyonun şarj edilmesi.Benim bildiğim hibridlerde şarjı araç kendi yapıyor Toyotada öyle.530 e nin şarj edilmesini anlayamadım araçta 2 motor var diyor birisi benzinli diğeri elektirikli ve araç elektirikliyi şarj etmiyor kendimiz fişe takıp şarj ediyormuşuz.

Almancam zayıf anladığım bu.

Ötv ye gelince Maliye bakanlığı dışardanda gelse elektirikli yada hibridlerden %15 ötv alıyor.

• BMW 5 SERiSi G30-BMW 5 SERiSi G30-

• quote:

Bmw nin Almanya sitesine baktım 530 e yazıyor ortalama tüketim 2,1 lt elektirikli versiyon daha doğrusu hibrid hem benzin hem elektirikli 2 motor.

Ancak dikkatimi çeken hibrid versiyonun şarj edilmesi.Benim bildiğim hibridlerde şarjı araç kendi yapıyor Toyotada öyle.530 e nin şarj edilmesini anlayamadım araçta 2 motor var diyor birisi benzinli diğeri elektirikli ve araç elektirikliyi şarj etmiyor kendimiz fişe takıp şarj ediyormuşuz.

Ötv ye gelince Maliye bakanlığı dışardanda gelse elektirikli yada hibridlerden %15 ötv alıyor.

Alıntıları Göster
    Ozer Bey, "plug-in" hybrid prize takilarak sarj edilen hibrit araclara verilen isim. Ukalalik olarak algilamayin lutfen, İngilizce'de Plug-in fise takmak demektir.

• carretera C kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir bilgi, neden ukalalık olarak algılansın?

• quote:

Orijinalden alıntı: carretera

Ozer Bey, "plug-in" hybrid prize takilarak sarj edilen hibrit araclara verilen isim. Ukalalik olarak algilamayin lutfen, İngilizce'de Plug-in fise takmak demektir.

Alıntıları Göster
    Estlah neden ukalalık olsun öğrenmiş olduk:)
    Ben kendini şarj eden hybrid olmasını beklerdim.İnsanlar hybrid alıp şarj etmekle uğrAşmamalı ki bu araçta benzinli motorda var.

• g30 un Almanya da satışta olan 2000 cc 525d modeli neden ülkemize ithal edilmiyor acaba bu konuda bilgisi olan var mı?Çok fazla bir fiyat farkı olacağını zannetmiyorum,sadece yazılım farkı var.Borusan Almanya da 3 ve 5 kasada olan 325d ve 525d modellerini hiç bir zaman getirtmedi.Halbuki 2000 cc olduğu için ötv ve mtv si aynı bizdeki 190 BG olanlar gibi.Ama 231 BG.Borusanın g30 satışlarını artırması için bu donanımı getirmesi lazım.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Plug-in hybrid araçlarda kendi kendini şarj ediyor ama diğerlerinden farklı olarak genelde plug-in lerin bataryaları daha büyük oluyor. Dolayısı ile sadece elektrik motoru kullanarak ilerleyebiliyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam 330e, 530e ve aynı sistemin kullanıldığı X5 te 30km civarı sadece elektrikli motoru kullanabiliyorsunuz. Dolayısı ile hiç benzin harcanmıyor. 2.1lt ortalama öyle tutuyor. Plug-in olmayan (soft hybrid de deniyor) hybridler benzinli motora destek amaçlı kullanılıyor daha çok. İlk kalkış, ani hızlanma vs., sürekli elektrikte gitme kabiliyetleri çok çok kısıtlı. Bahsettiğiniz toyata nın ve benzeri hyundai ninde aslında plug-in modelleri var. Nedense Tr deki otomotiv işinin başındakiler bunları getirmeye/satmaya sıcak bakmıyorlar. Argümanları insanları korkutmamak, bu aracı kullanmak için priz mi arayacağım vs. Hybridleri, plug-in hybridlerden üstünmüş gibi pazarlıyorlar "kendi kendini şarj eder" diye. Böyle deyince diğerlerini sanki hep biz şarj edecekmişiz gibi bir anlamda çıkıyor.
    Sizin mesajı okuyunca adamların haklı olduğunu yada pazarlamada çok başarılı olduklarını düşündüm :)

Özetle Plug-in aracıda hiç prize takmadan bir ömür kullanırsınız. Aynı hybrid mantığı ile çalışır. Ama prize takar bataryayı siz doldurursanız, şehir içinde ve yaklaşık 120-130km/s hıza kadar hiç benzin harcamadan sadece elektrik motoru kullanabiliyorsunuz. Benim gibi iş ev arası her gün toplam 15km git gel yapanlar hiç benzin harcamadan kullanma şansı yakalıyor. Devlet bu araçları teşvik etse hiç düşünmeden alınabilir. Verdiğim menzil ve hızlar markalara modellere göre değişiyor tabi.

Konuyla alakalı bir video paylaşıyorum, doğrudan 8.dk dan başlayabilirsiniz ;)

https://www.youtube.com/watch?v=oFhLnLXqrpI

• Borusan fiyatlara bugün iyi bir zam yapmış.
  • Merhaba beyler 520i için yakıt tüketimi ekliyorum ortalama yüzde 60-65 uzun yol geri kalan şehir içi genellikle comfort modunda kullandım

BMW 5 SERiSi G30-BMW 5 SERiSi G30-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Camlik.20 -- 3 Haziran 2018; 6:33:14 >

• JN008 J kullanıcısına yanıt
    Zam değil fiyat güncellemesi hocam.

• 8 haziran gunu bende w205 kasa c180 i verlip sıfır km 520i arac aldım. Aracım luxury paket. M paket koltukları deri olan arac yoktu. Suan 450 km yol yaptım, w205 ten sonra arac inanilnaz konforlu geldi. Daha detayli pc ile yazarım. Herkese mutlu kazasız surusler

• quote:

Orijinalden alıntı: Camlik.20

Merhaba beyler 520i için yakıt tüketimi ekliyorum ortalama yüzde 60-65 uzun yol geri kalan şehir içi genellikle comfort modunda kullandım

Paylaşım için teşekkürler. İzmir’desiniz galiba. Benim
    5.600 km Istanbul şehiriçi tüketimim bu şekilde;
    ortalama hız 33,8 km/h. Görebildiğim kadarıyla
    sizin ortalama hız 56,4 km/h. Keşke bu ortalama
    hız değerine ulaşabilsem. Istanbul’da mümkün değil.

BMW 5 SERiSi G30-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 11 Haziran 2018; 13:52:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

8 haziran gunu bende w205 kasa c180 i verlip sıfır km 520i arac aldım. Aracım luxury paket. M paket koltukları deri olan arac yoktu. Suan 450 km yol yaptım, w205 ten sonra arac inanilnaz konforlu geldi. Daha detayli pc ile yazarım. Herkese mutlu kazasız surusler
    Aracınız hayırlı olsun; iyi günlerde kullanın. Fiyat ve donanım özelliklerini paylaşır mısınız? Pure, Prestige, Comfort, Next100, Business, HiFi / Harman Kardon müzik sistemi,
    elektrikli hafızalı koltuklar, soft-close kapılar, Adaptif LED aydınlatma, Çevre görüş sistemi Park Asistanı Plus, vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 11 Haziran 2018; 13:58:38 >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, işlerin yoğunluğundan fırsat bulamadım. Araç luxury pakete ilave bussines paket var. Araçta hi fi ses sistemi mevcut, renk Alp beyazı, içi Fildişi beyaz dakota. Tek beğenmediğim piyano kaplamalar.

Araçta arka camlar siyah

Fırçalanmış aluminyum çerçeveler

Vakumlu kapılar elektrikli bagaj,

Akıllı anahtar, hafızalı koltuklar mevcut. Next100 ve tam hayalet Yok araçta. Hediye olarak seramik kaplama ve 1 takım. Kauçuk paspas aldım. Araç fiyatı 350k nın az üzerinde bana maloldu

• Bu arada adaptif led de Yok. Açıkçası uzun fardaki performansı beğenmedim. W205 şimşek etkisi yapıyordu, şimdiki nispeten yavaş kalıyor. Araç genel olarak Harika. Gerçekten parasını sonuna kadar hakediyor. W205 ile özellikle süspansiyon konforu ve izolasyon çok ciddi fark atıyor. Hatta w213 ten de en az 1 gömlek üstün araç. Henüz 650 km deyiz, herşey çok güzel. Sadece deposu 405 tl ye doldu bi ona

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Aracınızda güzel aksesuarlar var; kazasız, belasız, iyi günlerde kullanmak nasip olsun. Süspansiyon gerçekten kıvamında; ses yalıtımı da öyle. Araç hakkında sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım.

Öğrendiğim küçük bir detay; geri vitesteyken sağ dış ayna otomatik olarak aşağıya doğru/kaldırıma doğru dönüyor. Fakat bu özelliğin aktif olması için sürücü kapısındaki sol-sağ dış ayna ayar düğmesinin sol ayna konumunda olması lazım. Eğer düğme sağ ayna ayar konumunda kalmışsa, geri viteste sağ ayna aşağı doğru dönmüyor. Önceleri arıza var sanmıştım. Bir çalışıyordu; bir çalışmıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 11 Haziran 2018; 18:21:53 >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bende daha önceki aracımda bu özelliği severek kullandım. Yalnız şimdiki aracımda dediğiniz gibi oluyor ancak, ayna çok çok aşağı seviyeye düşüyor. Bunu ayarlamak mümkün mü? Eğer onu da ayarlarsam çok çok güzel olacak.

Bu arada aracın yol bilgisayarı çok kapsamlı geldi, ama bu verilere ulaşmak biraz zaman alıyor . Birde kokpitteki ekrandan sadece ortalama hız ve ortalama tüketimi görebiliyorum. Anlık tüketimi sadece ecopro da gösteriyor sanırım

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.