Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.528
Cevap
102
Favori
565.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim merak ettiğim,g30 da hangi renk ve hangi line en çok satıldı??bence renk olarak en fazla beyaz satılmıştır,bizim milletin beyaza karşı bi sempatisi var.birde bi g30 alacak olsanız ne renk (iç-dış) ve paket olarak m mi yoksa luxury yada başka bi donanım mı seçerdiniz.ben carbon siyah dakota deri açık kahve olanı seçtim.renk harika lakin bakımı çok zor :) .iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red_s4 -- 11 Ocak 2018; 1:3:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CArbon sıyah ıse dakota derı

Beyaz ıse alcantara kumaş

Metalik grı de ck guzel

En ck beyaz satılır bı klasık olarak

• M paket en ck satılan snra luxury gercı bu brz da bu ıkı aracın agırlıklı bayı elınde olmasından. 10 tane m 5 tane luxury var ıse 1-2 sport oluyor. bayı satıcıları ya ztn arada bı fark yk 10-15 bın ıcın degmez beklemeyın arac ıstemeyelım gumruk vs bu kampsnya bıtecek kur artacak dedıgı ıcınde ınsanlar ya luxury ya m alıyor kasmıyor. Genc ve kendını genc hıssedenler m alıyor genellıkle😀

Sabıt fıyata sport lıne 2500

Luxury 3750

M paket 4500 eklenerek gelıyor. Kısaca m paket sport lınedan 15-16 k fazla.

Asıl olay gercekten diger donanım ve orada da bmw sevenler bokunu cıkarabılıyor m paket boş arac 300 ıse donanım ıle 370-380 yapıp hala ne koyabılırım dıyen ck kısı bılıyorum.

Hayalet vakum navıgasyon elektrık bagaj ztn artık olmazsa olmaz olmuş durumda ya bu extralar var dedıgın de onlar normal ztn olucak algısı var.

Adaptıf dakota derı perde vb unsurlar ıste butceye ve zevke gore fark yaratıyor.

Beyoğlubeyıne katılıyorum lakın şu var m ck satıyor zıra 2017 sonuna kdr otv muafıyetı olanlar 5 kasa alabılıyor ıdı ve onlar otv odemedıgınden m paketı almaktan cekınmedıler.

4500-2500 olayı dogru ama otv sız alanlar şunu dusundu

Ztn otv odemıyoruz 2000 euro ve kdv 10 bın fzla olsn m paket olsun mantıklı mı evt mantıklı

Ama 2000 euro + otv+ kdv olunca fark 16/17 bın edıyor ıste orada kendısıne katılıyorum. 8-10 bıne kdr m paket farkı alınır ve satarken farkını korur. FaZlasına ıse bnde olsam vermem dolu sport lıne alırım tbı bulmak brz zaman alır ama onu da. dolu almadıktan snra manasız. Dışı m olup ıcı boş olması ıse hıc bır anlam ıfade etmez. Bmw alacak adam en azından hayalet vakum navıgasyon koltuk hafıza ıster.

Dakota derı mı alcantara mı dersenız de alcantara ck kslıtelı ve bskımı kolay sıyah renk ıse dakota daha hoş duruyor.

Grı rengı de mutlaka gorun derım almak ısteyenlere😀

2018 fıyatlarını bnde merak edıyorum 340-350 altına mı ınecek yksa ustunde mı belırleyecekler onemlı.

Benım duydugum 10-20 arası zam olacagı.

Once bındırım snra ındırım devam eder.

• Aslında bende bluestoone lansman rengi olan metalik griden alacaktım showroomda gördüğümde aşık olmuştum renge.ama dışarda göre göre ve güneşli olmyan havalarda renk bana soluk ve soğuk geldi(tabi bu benim fikrim,alanlara hayırlı olsun güle güle kullansınlar) ve özellikle avrupada fazla güneşin görünmediği yerlerde bu griyi almak pek mantıklı değil,çünki kapalı havalarda renk kendini belli etmiyor.ama bizim ülke için bu durum geçerli değil tabi.sonra metalik siyah ve carbon siyah arasında kalınca ,tercihimi carbondan yana kullandım.birde bu aralar g30u yollarda sıkca görmeye başladım ama çoğu boş,keşke ülkeye gelirken aracstandart olarak dolu gelsede herkes gerçekten aracını güzelce içine sinirek kullansa,gerçi borusan utanmasa camları manuel yapıp,elekt camları extra satacak

• Gıuzel haber vereyım

Kosıfler aradı bagdat cadde 2017 araclar da ındırım var dedı.

2 tane beyaz m paket alcantara kalmış

Next 100 ve busıness 343 e dusmus

Sadece next 100 olan bı arac da 324 e

Bıde prestıge var dedı 290 a verecek😀

Gecen sefer o arac ck boş hıc bıse yok dıyen adam bu sefer ben olsam onu kacırmam dedı. Herhalde gecen sefer soyledıklerını unuttu. Kısaca son 2017 en boş 290 bırz dolu 320 daha dolu 340 ve uzerı olarak pıyasasını korumakta.

Eylul 2015 de 343 dedıgı araba 323 ıdı.

Uzun sure foruma da gırmeyı dusunmuorum artık yeter🤣🤣

• Merhabalar nasilsiniz abilerim yazilanlari okuyorum forumu birakmadim, durumumla hala ugrasiyorum.

Bir sey soracagim aranizda 2011 2012 model mercede e 250 cgi veya cdi kullananan yada direk w212 kasa kullanan varmiydi? Belki su rapor isi olmazsa ikinci el benzinlisini alabilirim de bir sorayim dedim mercedes forumu cok olü, herkes orda pasa oglu herhalde :) oraya sormak istemiyorum bile

• Fiyatları düşürebilmek için paketleri değiştirmişler. Yeni paketler bildiğiniz boş. 1 ay önce liste fiyatı 519.000 TL olan 5.30 i xdrive ı 453000 e çekebilmek için içini tamamen boşaltmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hectorcsr

Gıuzel haber vereyım

Kosıfler aradı bagdat cadde 2017 araclar da ındırım var dedı.

2 tane beyaz m paket alcantara kalmış

Next 100 ve busıness 343 e dusmus

Sadece next 100 olan bı arac da 324 e

Bıde prestıge var dedı 290 a verecek😀

Gecen sefer o arac ck boş hıc bıse yok dıyen adam bu sefer ben olsam onu kacırmam dedı. Herhalde gecen sefer soyledıklerını unuttu. Kısaca son 2017 en boş 290 bırz dolu 320 daha dolu 340 ve uzerı olarak pıyasasını korumakta.

Eylul 2015 de 343 dedıgı araba 323 ıdı.

Uzun sure foruma da gırmeyı dusunmuorum artık yeter🤣🤣

abi ne ileri görüşlü satış elemanıymış o. benim şirkete alayım onu. üstelik hissedar yapayım. maaşlı çalışan değil. taa 2015 ten, bu yıl ki fiyatı görmüş .
    bi de ben anlatamıyorum herhalde.
    bakınız. sport line aldık. sipariş hazırlıyoruz aracı öyle düşünün. m direksiyon seçtik. iç döşemeyi kumaştan, alcantra ya çevirdik. tavanı antrasit seçtik. 2000 avroya yaklaşıyor bu aksesuvarlar. bu aracın m paketten farkı nedir. yani baz donanımlı bir m paketten?. söyliyim, dış görünüş ve iç görünüş olarak sıfır . m pakete özel diye bi şek kalmadı. spor araca üstte yazdığım üç farkı ekliyor hoooop oluyor m paket. dış görünüş birebir aynı. haa, son bi de arka lastikler biraz geniş ebat. bu kadar. küçük dokunuşlarla her araç birbirinin donanım seviyesine döner. yeni trend bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: red_s4

Benim merak ettiğim,g30 da hangi renk ve hangi line en çok satıldı??bence renk olarak en fazla beyaz satılmıştır,bizim milletin beyaza karşı bi sempatisi var.birde bi g30 alacak olsanız ne renk (iç-dış) ve paket olarak m mi yoksa luxury yada başka bi donanım mı seçerdiniz.ben carbon siyah dakota deri açık kahve olanı seçtim.renk harika lakin bakımı çok zor :) .iyi akşamlar

Ben bluestone,acik kahve dakota deri aldim. Arabaya temiz bakamadigim icin gri cok isimi goruyor. 3200'e geldim daha iki kere yikattim arabayi.

Sirf kapi ustleri ve konsol sensatec deri kapli olsun diye luxury aldim. Plastik konsol bu sinifta bana kalitesiz bir imaj veriyor. M paket disardan cok yakisikli ama arabayi %99.9 icinden gordugum icin icine oncelik verdim.

• hectorcsr H kullanıcısına yanıt
    öyle olur zaten...

halbuki m paket 520i g30 300.000 TL anca eder benim nazarımda...

bugüne kadar hiç bir bmw, kasa değiştirince 100bin TL fark yememişti. vergiler veya euro kuru ne olursa olsun.

bakalım nereye kadar dayanacak BORUsan
  • carretera C kullanıcısına yanıt
    M paketin içinede haksızlık etmiyelim.ben benimkini çok beğeniyorum.gerçi koltuklar daha konforlu olabilirdi😂

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2501488/060aa96d-0d8e-4337-8516-dce6b258ad08.JPG[/simage

• carretera C kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: red_s4

M paketin içinede haksızlık etmiyelim.ben benimkini çok beğeniyorum.gerçi koltuklar daha konforlu olabilirdi😂

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2501488/060aa96d-0d8e-4337-8516-dce6b258ad08.JPG[/simage

Asla kotu degil. Sizinki hele touch klima konsolundan oturu ekstra basarili. Benim tek takintim konsol ve kapi ustlerindeki deri. O secenegi M pakette verseler luxury almazdim. Luxury'nin ozellikle krom kaplamalari (izgara, yanlar citalar vs) hic hosuma gitmiyor benim.

• Haklısınız m de ordaki deri extra ödeyip alınabiliyor ama ben beklyemedim lakin ben kur 3.95 iken aldım extra sipariş versem bayağı beklemem lazımdı iyiki beklememişim kurun hali ortada.benim içmde kalan donanımlar;üst konsol deri,piano black iç trim, 20 inç jant ve b&w ses sisstemi gerçi o zaman sorduğumda bu ses sisstemi 40 bin di😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: otodr

Fiyatları düşürebilmek için paketleri değiştirmişler. Yeni paketler bildiğiniz boş. 1 ay önce liste fiyatı 519.000 TL olan 5.30 i xdrive ı 453000 e çekebilmek için içini tamamen boşaltmışlar.

Yapılanlar genel pazarlama stratejisi,algı oluşturma meselesi.Cola-Turka da ilk çıktığında pahalıydı,şimdi esamesi okunmuyor.Borusan da g30 u yüksek donanım ve yüksek fiyatla verdi piyasaya,şimdi paketleri zayıflatıp fiyatları ciddi indirip satışı artırmayı düşünüyorlar,bir süre sonra donanımı tekrar artırır donanım fiyatlarını yüksek tutmazlar.Amaç kalite algısını yükseltmek,zor ulaşılır gözükmek ve daha sonra ufak indirimlerle çok satmak.Halen g30 un fiyatları çok çok yüksek.Görünüm itibariyla f10 kadar sıkı durmuyor,daha çok f30 a benziyor,yolda ne zaman görsem önce f30 zannediyorum.Dış görünüm kalite algısı f10 kadar olmadı,onun için fiyat indirmeleri lazım..İyi donanımlı f10 dizel 95-100 000 euro arasındaydı,ama iyi donanımlı bir g30 140,000 euro yu bulabiliyor,oysa ötv o kadar da artmadı,bazı donanımlar çok yüksek fiyatlı,mesela harekete duyarlı ses açma kapama falan hikaye,şahsen kullanmam,direksiyondan sesi açarım,kanalı değiştiririm yada elimi uzatıp radyonun düğmesini kıvırtırım çok fanteziye de gerek yok.Araba kullanırken ikide bir elini kolunu oynatmaya da gerek yok,dışardan görenler ''abi sıyırmış''demesinlerNavigasyonun bu kadar pahalı verilmesi anlaşılır bir şey değil,güncelleme derdi var,senede 3-5 defa ihtiyaç olan birşey,Adaptif led uzun yola çıkınca gece yolculuğu yapınca karşıdan araç gelince kısalara dönecek!çok mu luzumlu bunlar?Satış temsilcileri bunlara ''Büyüklere oyuncak'' diyor.

• Hafta başında beyaz renk executive M paket 530i alarak 8 ay rötarlı da olsa g30 sahibi olabildim :)

Executive M pakete ek olarak, bej dakota deri döşeme, adaptif led far, harman kardon, dokunmatik 4 bölge klima, 5 bölge kamera, head up, arka ve yan perdeler, ahşap iç trimler, aktif güvenlik gibi ekstra özellikler var. Aldığımda 500 küsür km'deydi. Sağolsun satan arkadaş hiç binmemiş :) Fiyatı 400 bin tl.

Arabayı göstermek için maslak sanayide bir ekspertiz firmasına götürdük 2 parça boya çıktı. Satan arkadaş şoka girdi hemen Borusan İstinye'ye gittik. incelemek için aracı servise aldılar. Yarım saat sonra elimize arabanın boyasının fabrikasyon olduğuna, sonradan boya olmadığına dair yazı verdiler. Ben de aldım.

Çok fazla yol yaptığım için bir arabada en önce baktığım şey konfor ve yakıt tüketimidir. Yakıtı, tahminlerimden çok daha düşük beni üzmüyor. Konforu ise muazzam. Benim gibi daha önce 3 serisinde m paket kullanıp sert süspansiyonundan dolayı m pakete tövbe edenler hiç çekinmeden alabilirler. Motor tahminimden çok daha iyi. Test aracında kısa mesafe olduğu için çok bir şey anlamamıştım ama otobana çıkınca ben buradayım diyor.

• JN008 J kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarının çoğunun altına imzamı atarım.haklısn bende next100 paket navigasyon var 6 ay oldu daha 1kere kullanmadım,ses açmayı da dediğin gibi direksiyondan yapıyorum(ama arada bi hatunlar bindiğimde,yapınca şok oluyorlar o zaman işe yarıyor😂) eski kasa daha heybetli demek bence g30 a haksızlık olur bence dış görünüş olarak çekici bi araç m paket 19 inç lastiklerle yolda çok dikkat çekiyor.adaptif konusunda bence yanılıyorsun;tamam uzunları açınca karşıdan araç gelince kısalara geçecek yada yolda tabela görünce onları extra aydınlatacak bunlar güzel ama adaptif farın en büyük özelliği dış tasarımı tamamen farklılaştırması ve 7 serisine benzetmesi aracı.bence dış tasarımda çok önemli adaptif.

• arjen robben A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız.resimleri bekliyoruz.

• JN008 J kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı mantıkla devam edersek xenon fara da gerek yok, normal sarı ampul de iş görüyor nihayetinde. Klima yerine cam açıp serinlemek, geri görüş kamerası yerine yan koltuktan destek alarak arkaya bakmak da diğer alternatifler :)

Otomobil sektörü zaten çağın ötesinde, hemen hemen lüzumlu her şey zaten tüm firmalar tarafından kullanılıyor. Önemli olan bunlar gibi ayrıntılarla öne çıkmak.

Ayrıca adaptif led bence g30'un olmazsa olmaz tek özelliği. G30 alacaksam boşline olsun ama adaptif olsun isterim.
  • Merhaba 5.20i beyaz ic dis m paket, dakota taba ,next 100, business , pure vakumlu, hayalet gostergeli bir arac aldim 20 gun once malesef adaptif yok. Arac henuz 800 km de bolgemde kar olmasi ve benimde karda kullanmaya uygun bir baska aracimdaha olmasindan dolayi garajda bekliyor. Simdi gelelim benim problemime eger bu paketten kullanan bir arkadasim varsa bana bu aracin ses sistemi ile ilgili bir bilgi verebilir mi? Nefret ettim ses sisteminden tam anlamiyla berbat. Servisi ( kosifler oto). Aramadan once sizlere danismak istedim. Simdiden ilginiz ve bilgi paylasiminiz icin cok tesekkur ederim.

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.