Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (267. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.549
Cevap
111
Favori
726.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ~Onur~ kullanıcısına yanıt
    Bulgar diyince oldu, bizim otobanlarda pek olmuyor çünkü ,Tekrar geçmiş olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Çok geçmiş olsun. Talihsiz bir durum, inşallah zararınız bir an evvel karşılanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler, önden ve yandan darbe almadığımız için airbag'ler patlamadı bugün ekspertiz geldi inceledi otomobili bakalım ne cevap vericekler. Size göre arabanın oluru var mı

Valla pek iç açıcı durmuyor.
    Arka taraf şaseye kadar girmiş
    Aslında pert ama sigortacıların sağı solu belli olmaz
    Bastırın bence

• Bende aracın perte çıkarılmasını istiyorum Airbag'ler patlasaydı garantiydi ama patlamadı

Bence de perte çıkacaktır, geçmiş olsun tekrardan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabayı perte çıkarabilirler ancak sigortanın ödeyeceği bedel için sıkı bir pazarlık yapmanız gerekebilir.

Şuan ikinci el fiyatları inanılmaz artmış vaziyette ancak Sigortacılar Birliği’nin açıkladığı bedeller piyasa fiyatlarının son derece altında.

Ağustos ayında kasko yaptırırken sigortacım bu durumu anlattı bana. Kullandığım araç için her türlü opsiyonu tavan fiyattan eklememe rağmen kaza durumunda 320bin civarında bir bedel ödeyecek görünüyordu.
    O sırada malum sitede aynı model yılı daha donanımsız su hasarlı araçlar bile 400bin üzerinde ilandaydı.

Aman dikkat diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 4 Kasım 2020; 16:13:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, 2011 520d aracım var. Aracı yeni aldım, 110-125 km arası titreme mevcut ama aracım ipinde gidiyor, muhtemelen balans beni esas meraklandıran ise şu 170 km hızdan sonra tahminen arabanın sağ ön tekerinden uğultuğu bir titreşim geliyor. Çocukken bisikletlere pet şişe taktığımızda gelen ses gibi. 170'i geçince gelmeye başlıyor ses. 110 kmye ve 125 kmden sonra 170 km ye kadar hiç sıkıntı yok.

Diğer bir hususta klima düğmeleri, bagaj açma düğmeleri, koltuk arka cepleri ciddi anlamda yıpranmış durumda. Bunları değiştirmek istiyorum ama orjinallik takıntım var. Bu parçaları güvenle alabileceğim orjinalin performansı gösteren bildiğiniz bir yer var mı? Bu ürünleri alırken nelere dikkat etmem lazım?

İ drive tekerleği sağa yöneltince takılı kalıyor tekrar merkezlemem gerekiyor, bunun için ne çözüm önerirsiniz?

Birde 20-30 km arası gaza basınca araçta tekleme gibi bir sarsıntı oluyor. En yakın zamanda şanzuman yağı dahil olmak üzere bütün yağ ve filtreleri değiştireceğim ama belki aranızda tecrübeli biri vardır diye yazmak istedim.

Mekanik işlerden bağımsız arkada çirkin bir spolier ve ön kaputta kaput filmi var bunları söktürmek, araca detaylı bir temizlik +pasta cila yaptırmak istiyorum. İstanbul avrupa yakkasında önerebileceğiniz yer var mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Merhaba, F10larimiza ne tür upgradeler yapabiliriz? Ayakla açılan bagaj, anahtarsız giriş, yatan arka koltuklar vb. Ankara'da nerede ne yaptırılır?

• Arkadaşlar 2014 5,20 d almayı planlıyorum tam anlamı ile bana yardımcı olabilecek bir arkadaşımız var mı?

• Arkadaşlar selamlar.
    Daha önce ext msport kullanıp satmıştım yine F10 alacağım
    2015 520 i comfort hayalet var.Size sorum şu!
    Comfortlarda direksiyon elektirikli olanlardan hani kontak kapanınca yukarı çıkan tipte mi?
    Msportta öyleydi.

• comfortları bilmiyorum ama modern line lar da öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: tarkanust

comfortları bilmiyorum ama modern line lar da öyle

Comfor alıcam ama direksiyonu nasıl bilmiyorum

• Büyük ihtimal bahsettiğiniz gibidir.

• 2015 üretim yılı F10’u ve hayalet göstergesi olan ve geniş ekran NBT’si olmayan arkadaşlar (yanii video oynatması olmayan ve küçük ekranlı). Aracınızda anlık yakıt tüketimini görebiliyor musunuz ?

Benim F10 2013 üretim yılı ve üzerindeki idrive ünite daha eski. Aslında 2014 7. ay üretim yılı ile bir üst model gelmeye başlamış. Ama emin olmak için 2015’i soruyorum.

• 2014 5.20 i uzun yolculuklarda fren bir süre sonra basınca titremeye başlıyor. Isınınca diskler de titreme olmaya başlıyor. Diskler bakınca herhangi problem iz yok. Araştırmama göre yan sanayi disklerde böyle durumlar olabiliyormuş. Orjinal disk fiyatları malum. Oem yan sanayi ürünlerden takıpta bu tarz problemler yaşayan oldumu? Çünkü araştırmalarıma göre sıfır kaliteli yan sanayi takıncada bu sorun bir süre sonra tekrarlıyormuş. Bu konuyu deneyimleyen oldumu? Siz araçlarınızda ne kullanıyorsunuz.
    Kosifler ön disk,ön balata, 4 adet buji, yağ yağ filtresi hava ve polen filtresine şuanki kampanya kapsamında 7700 tl fiyat verdi. Ne düşünüyorsunuz?

• mtiraka M kullanıcısına yanıt
    Hocam disklerin eğilmiştir.
    Çok dandik yan sanayi taktıysan kolaylıkla böyle olabilir.
    Yıkamada sıcak diske su tutuyor yıkamacılar o yüzden böyle oluyor.
    durum sıkıntılıysa , Et kalınlığı yeterliyse tornalat, ama durum varsa direk trw delphi vs değiştirt...
    Kosiflerede 2014 model araç için o para verilmez
    Dışarda kaliteli malzemeyle yarı fiyatın altında yaptırırsın
  • Aldığımdan beri var bu sıkıntı diskleri ben değiştirmedim.

disklerde atık olsa soğuk kende titrer. Normalde hiç titreme yok. Uzun yokuşlarda ısınınca eğiliyor ve titreme yapıyor. Soğuyunca düzeliyor. Dandik disklerde yapabiliyormuş. Tek çözüm orjinal dediler.

kaliteli de olsa yan sanayi alıp aynı ğroblemi yaşamak istemiyorum. Oyuzden deneyimleyen varmı diye merak ettim.

• mtiraka M kullanıcısına yanıt

Kullandğınız disk demek ki rasgele üretilmiş,üretilirken kullanılan farklı malzemeler ısınınca farklı genleşmeler yüzünden diski yamultuyor ve fren de titreme yapıyor. Ben taşlatsanız da geçeceğini sanmıyorum.Dışarda bmw group adı altında satılan orj diskleri alıp taktırabilirsiniz.Borusan ın istediği fiyatın %40-50 daha altına gelecektir.Hayatınızı riske atmayın.Tehlikeli bir durumda o diskler aracınızı durdurmaz.

• 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.