Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (248. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.550
Cevap
111
Favori
725.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam normalde km önemli bir etken ancak eğer bakımlı ve titiz binilmiş bir araç ise ben dolu olanı tercih ederim çünkü neticede her gün araba değiştirmiyoruz, böyle donanımlı bir araç bulmuşken (ki bence fiyatı bu donanıma göre iyi bile) kaçırmamak lazım, binmişken dolusuna binmek çok daha zevk verir kanaatimce, özellikle dış görünüm konusundaki opsiyonlar aracı adeta başka bir araç yapıyor.
  • Regionella kullanıcısına yanıt
    Bu arada fiyat konusunda hocam aklınızda bulunsun esasında bu paralı başka araçlar ediyorsa bu neden etmesin ama BMW bu, Mercedes kadar değerini koruyamıyor, kullanım planınızın kaç yıl olduğuna göre bir plan yaparak ona göre alım maliyetlerinizi düzenleyin derim ileride değer kaybının çok yıpratmaması için. Bu arada diğer araç 65bin ise kesinlikle dolu olan.
  • Arkadaşlar Selamlar. Nasipse 108k km’de 2016 executive bir araç almaya karar verdim. N20b16 motor 520i. Acaba bu aracın triger zincir değişimi ne zaman oluyor, bilginiz var mıdır? Triger değişim ücreti ne kadar oluyor? Araç kosifler bakımlı tamamen, bir umut çoktan değişmiştir diye düşünüyorum ama hayırlısı. Teslim etmeden önce son bakımını yine kosifler yapacak ve öyle teslim alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavyClocker -- 27 Ağustos 2019; 23:8:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bu arada fiyat konusunda hocam aklınızda bulunsun esasında bu paralı başka araçlar ediyorsa bu neden etmesin ama BMW bu, Mercedes kadar değerini koruyamıyor, kullanım planınızın kaç yıl olduğuna göre bir plan yaparak ona göre alım maliyetlerinizi düzenleyin derim ileride değer kaybının çok yıpratmaması için. Bu arada diğer araç 65bin ise kesinlikle dolu olan.
    Hocam tekrardan mercedese döndüm ben, anlaştım satıcıyla hatta gidip alacağım.

5.20i special edition'dan da daha dolu bir araç.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-tr-de-tek-ozel-siparis-170-bin-tl-lik-33-ekstra-donanim-687236021/detay/

Ses konusunda, konfor ve yalıtım konusunda belki biraz daha zayıf kalabilir bmw'ye göre. Bir de çip olayı bmw gibi olmaz sanırım.

• Regionella kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yapıyorsun, sen dinle bizi boşver C serisini. 5'in yanında C'yi düşünmem ben olsam, hele de bu fiyata hiç düşünmem.

Donanımlı bir araç ancak bu gösterdiğiniz 5'ler ile arasında uçurum yok işin doğrusu. 5 serisinin tadını alır mısınız bilemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam ne yapıyorsun, sen dinle bizi boşver C serisini. 5'in yanında C'yi düşünmem ben olsam, hele de bu fiyata hiç düşünmem.

Donanımlı bir araç ancak bu gösterdiğiniz 5'ler ile arasında uçurum yok işin doğrusu. 5 serisinin tadını alır mısınız bilemiyorum.
    C dediğin araç portakal kasası gibi kalır 5 in yanında 🤪

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam, evet C serisi güzel, ancak E segmenti bir araçla boy ölçüşebileceğini zannetmiyorum. 5'e göre tercih edilir mi, evet ancak bu fiyatlarla hiç değil, hem daha fazla para ödeyeceksiniz üstüne de daha düşük segment ve daha düşük performanslı bir araç alacaksınız. Hele o C200d'lerin fiyatları ne öyle, 136beygirlik araba dünyanın parası. Hiç yoksa 160-170 beygir olsa.
  • quote:

Katılıyorum hocam, evet C serisi güzel, ancak E segmenti bir araçla boy ölçüşebileceğini zannetmiyorum. 5'e göre tercih edilir mi, evet ancak bu fiyatlarla hiç değil, hem daha fazla para ödeyeceksiniz üstüne de daha düşük segment ve daha düşük performanslı bir araç alacaksınız. Hele o C200d'lerin fiyatları ne öyle, 136beygirlik araba dünyanın parası. Hiç yoksa 160-170 beygir olsa.
    Bence aynı fiyat aralığında olduğu sürece kimse c segmenle d segmenti karşılaştırmamalı. Elbette istisnalar olabilir ama 5 e karşı c seçmek çok mantık dışı.
  • harunresitz kullanıcısına yanıt
    Hocam bu segment işi de karışık yav.

Şimdi C serisi D segmenti ancak ufak diğer D segmenti araçlara göre. Eski 3 serileri de keza öyle. E segmentine bakıyorum 5 serisi, boyutları hemen hemen Mondeo ile aynı, Mondeo D segmenti. Ha tabii ben 5 serisi ufak bulmuyorum, zaten b0y0k bir araba, daha büyük olursa şehir içinde kilit. Ama C serisini hep ufak buldum.

• arkadaşlar merhaba 520i modelini almayı düşünüyorum şuan e90 320d kullanıyorum yakıt tüketimi ve gücü halihazırda yetiyor fakat ailem biraz genişledi daha büyük ve rahat bir araç almaya karar verdim 520i de 1.6 benzinli motor var bildiğiniz üzere yakıt tüketimi nasıldır f10 kasanın kronik sorunları var mı performansı tatmin edici mi ve kazasız araçların uygun fiyat aralığı ne kadar benim bütcem max 180 bin bu paraya alabilirmiyim düzgün bir 520i sahibindende araba bakmakla geçiyo günler :D

ayrıca forumda dolaştım baya ama bütün yorumları okumak gerçekten çok zor bazen alakasız çok fazla şey okuyorum lütfen yardımcı olun arkadaşlar bizde bmw ailesindeniz yabancı değiliz
  • cucu87 kullanıcısına yanıt
    Gücü geride kalabilir, yakıtı da kullanacağınız bölgeye göre değişir ama iyi artacak diyebilirim. Yılda 10-15K yapacaksanız yine sorun yok ama üzeri yakıtta üzebilir. 5.20i-5.25d 22.000 km. ş.içi/dışı karışıkta şu anki güncel yakıt değerleri (MTV vergi hesabı da dahil olmak üzere) yaklaşık 8500 TL. 5.25d avantajlı. E90 3.20d ile bu fark çok daha fazla olacaktır. Yakıta takılmayanlardan isen arkana bakma al. Performans konusu üzecek. 3.20d'den sonra 5.20i'yi sürekli SPORT modda kullanman gerekebilir. Aracın ağır olması, kullanıcısına çok büyük oranda hissettiriyor. Hani bu araç sanki beni yoruyor dersiniz ya, işte tam da o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 5 Eylül 2019; 13:12:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tk152

Gücü geride kalabilir, yakıtı da kullanacağınız bölgeye göre değişir ama iyi artacak diyebilirim. Yılda 10-15K yapacaksanız yine sorun yok ama üzeri yakıtta üzebilir. 5.20i-5.25d 22.000 km. ş.içi/dışı karışıkta şu anki güncel yakıt değerleri (MTV vergi hesabı da dahil olmak üzere) yaklaşık 8500 TL. 5.25d avantajlı. E90 3.20d ile bu fark çok daha fazla olacaktır. Yakıta takılmayanlardan isen arkana bakma al. Performans konusu üzecek. 3.20d'den sonra 5.20i'yi sürekli SPORT modda kullanman gerekebilir. Aracın ağır olması, kullanıcısına çok büyük oranda hissettiriyor. Hani bu araç sanki beni yoruyor dersiniz ya, işte tam da o.
    anladım hocam zaten daha fazla yakacağını düşündüm ama kestiremiyorum şehir içinde ankarada 9 10 litreden fazla yakar mı performanstan artık vazgeçcez mecburen belki ileride tekrar 3 serisine dönerim maddi açıdan düzelirsem yeni çıkan 3 serisini hayal ediyorum :D bide merak ettiğim kronik sorun var mı 320ied düşünüyordum sorunlarından dolayı vazgeçtim mesela

F10'larda kronik sıkıntı pek yok sanırım, duymadım. G30'da da benzer olabilir.
    Performans olarak bence 3.20d kadar tatmin etmese de üzmez diye düşünüyorum. Öyle deli uçan kaçan bir araç değil elbette. Benim ilk defa 170 beygirlik bir araç kullanıyorum, benim daha evvelki tecrübelerime layıslarsam bana oldukça performanslı geliyor ancak benim referans noktam düşük.

Yakıt ise benzinli araç. Onu bir kabulleneceğiz. Geçen gün 120km bir yol yaptım. Dağlık içlerde bir kısıma gittim. Yaklaşık 40km boyunca 500 metre civarı, yaklaşık 20km de 800 metre civarı tırmandım. Dönüş yolunda ise düzlük bir yolda ayıptır söylemesi Allah ne verdiyse bastım 200 üzeri süratlere çıktım. Yakıt düzlük/kararında dik olmayan yokuşlarda 10 litrenin altında 8lt gibi. Dik tırmanışlarda 11 lt civarı. Tapa gazda 15lt civarı.

Derseniz ki uzun lafın kısası. Karma 10 lt yakıyor hocam bu araç.

• quote:

Performans olarak bence 3.20d kadar tatmin etmese de üzmez diye düşünüyorum. Öyle deli uçan kaçan bir araç değil elbette. Benim ilk defa 170 beygirlik bir araç kullanıyorum, benim daha evvelki tecrübelerime layıslarsam bana oldukça performanslı geliyor ancak benim referans noktam düşük.

Yakıt ise benzinli araç. Onu bir kabulleneceğiz. Geçen gün 120km bir yol yaptım. Dağlık içlerde bir kısıma gittim. Yaklaşık 40km boyunca 500 metre civarı, yaklaşık 20km de 800 metre civarı tırmandım. Dönüş yolunda ise düzlük bir yolda ayıptır söylemesi Allah ne verdiyse bastım 200 üzeri süratlere çıktım. Yakıt düzlük/kararında dik olmayan yokuşlarda 10 litrenin altında 8lt gibi. Dik tırmanışlarda 11 lt civarı. Tapa gazda 15lt civarı.

Derseniz ki uzun lafın kısası. Karma 10 lt yakıyor hocam bu araç.
    anladım hocam karması 10lt pekte az yakmıyormuş gavur :D ben biraz daha para bulup güzel f30 lci 320d almam daha mantıklı olacak gibi tabi 5 serisinin rahatlığı genişliği ve kalitesi gibi olmaz ama

Az yakmıyor hocam, tek tesellisi daha fazla yakmıyor oluşu bu cüsseye rağmen ama bir tasarruf arabası kesinlikle değil. Tamamen beklentiye göre hareket edilmeli. Ben bu durumu bilerek almak lazım.

Hocam ben de 520i ye bakmaya başladım bu aralar. Daha önce ortağımın olan aracı(520i) Ankara da 2 ay kadar kullandım. Benim kullanımıma göre şehir içi 12-13 lt. yaktı. Hemen bırakmıştım o zaman. Ama şimdi Prins bu araca lpg takıyor. Geçen sanayide montajına şahit oldum hatta. Kesinlikle araştır bence...
  • Merhabalar şuanda kullanmakta olduğum 2015 model 520i (premium) aracıma bodykit yaptırmayı ve yazılım ile beygirini arttırmayı düşünüyorum sizce yaptırmalı mıyım? yoksa ilerde beygir arttırmasından dolayı veya satarken sıkıntılar yaşar mıyım? Aracın süspansiyonlarına müdahale etmeyi ve jant çapını(17 inç) değiştirmeyi düşünmüyorum. Eğer bu konuda başka önerileriniz olursa dinlemekten mutlu olurum
  • 2014 premium bi araçla 5 kasaya geçtim daha önce mercedes a cla ve c kullanmıştım audi de b9 a4 ve a3 şimdilik 5 serisi bana müthiş sessiz ve konforlu geldi yol tutuşu ve kullanması efsane tek sıkıntım ses sistemi berbat ve bluetooth müzik olayı yok bunu sevmedim yakıt cla dan bi tık az a4 den bi tık fazla

sizce nbt ve hifi müzik yükseletmesi yapmalımıyım satarken bana fayda sağlar mı yoksa yaptığım masraf zarar yazar mı
  • uran kullanıcısına yanıt
    Professional dedikleri ses sistemi maalesef iyi değil, NBT ile kesinlikle daha iyi oluyor. Satarken NBT'ye verdeiğiniz paranın geri dönebileceğini sanmıyorum. Sonradan takılan herşey zarar, sök sat daha iyi. Uzun süre kullanacaksanız taktırın gitsin. Benim video, internet, youtube, TV gibi ihtiyaçlarım vardı, Android Ekran PX6 taktım. Ama ses aynı ses maalesef. Çünkü mevcut ünite nin ses katmanını kullanıyor.
  • 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.