Şimdi Ara

BMW 316 D (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
19.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aston martin neden toyota iq'ya markasını basıyor diye düşündünüz mü hiç?

2 yıl içinde euro 6 standartlarına geçiliyor, yeni standartta üreticinin sattığı her aracın emisyon ortalaması alınacak,

hedef değerin üstünde çıkan her gram için, artan miktarlarla, satılan araç başına ceza kesilecek, sonraki yıllarda hedeflenen ortalamalar düşürülüp cezalar artacak.

örneğin AB'nin şart koştuğu ortalama 120 gram, bmw'nin ortalaması 150 gram, 30 gram fazla için 100 eurodan 1 milyon otomobil ne eder 300 milyon euro, bu bmw'nin avrupa'da elde ettiği karın %20si demek...

10 yıl içinde değil 1.6, 0.8 litre hacimli a segmenti bmwler mercedesler bile çıkacak piyasaya, elleri mahkum.

şimdi aston martin neden toyota iq'yu kendi markasıyla satmaya çalışıyor netleşmiştir sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: druc

quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

Arkadaşlar ,

Almanyada 116d de kullanılan 1600cc dizel motor 3 serisinde kullanılıcakmı?
    Kullanılıcaksa tahmini ne zaman satışa sunulur ?

İşte özellikleri:

Hubraum in ccm : 1.598
    Nennleistung in kW (PS) bei 1/min : 85 (116) / 4.000
    Max. Drehmoment (Nm) bei 1/min : 260 / 1.750-2.500

Bu arada bmw türkiyede şöyle bi yazı buldum.

http://www.bmw.com.tr/tr/en/insights/technology/efficientdynamics/phase_1/models/model_3series_sedan_316d.html

Hangi siteden baktın arkadaşım?

Motordaten
    Zylinder/Ventile 4 / 4

Hubraum in ccm 1.995

Hub/Bohrung in mm 90 / 84

Nennleistung in kW (PS) bei 1/min 85 (116) / 4.000

Max. Drehmoment (Nm) bei 1/min 260 / 1.750-2.500

Verdichtung : 1 16,5

Buyrun orijinali;
    BMW Almanya

Bakmasını bilmiyosan ben ne yapabilirim arkadaşım.

Senin baktıgın normal dizel, efficientdynamics e bakarsan verileri görebilirsin.

BMW 316 D

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

aston martin neden toyota iq'ya markasını basıyor diye düşündünüz mü hiç?

2 yıl içinde euro 6 standartlarına geçiliyor, yeni standartta üreticinin sattığı her aracın emisyon ortalaması alınacak,

hedef değerin üstünde çıkan her gram için, artan miktarlarla, satılan araç başına ceza kesilecek, sonraki yıllarda hedeflenen ortalamalar düşürülüp cezalar artacak.

örneğin AB'nin şart koştuğu ortalama 120 gram, bmw'nin ortalaması 150 gram, 30 gram fazla için 100 eurodan 1 milyon otomobil ne eder 300 milyon euro, bu bmw'nin avrupa'da elde ettiği karın %20si demek...

10 yıl içinde değil 1.6, 0.8 litre hacimli a segmenti bmwler mercedesler bile çıkacak piyasaya, elleri mahkum.

şimdi aston martin neden toyota iq'yu kendi markasıyla satmaya çalışıyor netleşmiştir sanırım.

Bunu ben de okumustum artik ferrari lambo porsche ne kadar ceza oder Allah bilir. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Yeni bakkal arabamız hayırlı olsun. Artık jetoncuda bile 3 serisi olur.

Jetoncuda 3 serisi olsun. Bunun sana zararı ne? Jetoncuyla aynı arabaya binmek canını mı sıkıcak? git ferrari al o zaman tutan mı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

quote:

Jetoncuda 3 serisi olsun. Bunun sana zararı ne? Jetoncuyla aynı arabaya binmek canını mı sıkıcak? git ferrari al o zaman tutan mı var?

Tutmayın küçük enişteyi.

• quote:

quote:

quote:

Tutmayın küçük enişteyi.

yaş kac?
  • Bu
    4.4 şehiriçi
    3.4 şehirdışı
    3.8 karma
    Tüketim degerleri ne kadar doğru acaba??? 1.6 dizel motoruyla buna yakın degerler elde eden var mı?? Günlük hayat şartları göz önünde tutulursa Bmw fabrika degerlerini ne kadar arttırmalıyız??
  • quote:

Orijinalden alıntı: carman1tr

Bu
    4.4 şehiriçi
    3.4 şehirdışı
    3.8 karma
    Tüketim degerleri ne kadar doğru acaba??? 1.6 dizel motoruyla buna yakın degerler elde eden var mı?? Günlük hayat şartları göz önünde tutulursa Bmw fabrika degerlerini ne kadar arttırmalıyız??

Dikkatli kullanımlarda yakacağı en az 6 litredir.Kağıt üstündeki değerlere inanmamak lazım.Bu verileri denetleyen herhangi bir mekanizma olmadığı için atış serbest.Bu değerşer ne şartlarda elde etmişler bir bilgi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolbert -- 13 Şubat 2012; 13:26:55 >
  • quote:

Bu
    4.4 şehiriçi
    3.4 şehirdışı
    3.8 karma

Valla kardeşim benim aracın şehiriçi katalog verisi : 6.8 litre ama ben 10 litre - 9,5 litre civarı yakıyorum.. Üstüne de çıkıyor ama altına inmiyor... Kabaca hesaplarsak katalog verisi x 1.40 gibi bir oran çıkar..

Yukarıdaki araca aynısını uygulasak: 4.4 litre x 1.40 = Şehiriçi en az 6.1 litre yakması gerekir...

Yani işkembeden tahmin yöntemimle : Şehriçi en az 6.1 litre , sıkıştırınca da 7-7.5 litre yakar...
    Şehirler arası yolda da 4,5 litre ile 5 litre arasında yakıt tüketir kanaatimce..

Gerçi forumda yakıt tüketimi konusunda yazmaya tırsar oldum, benim aracım şehiriçinde 10 litreden aşağı düşmezken, 520d ile şehiriçinde 7 litre yaktığını iddia edenler oluyor ....

Son olarak şunu da eklemek lazım, BMW artık yeni modellerinde eco-pro modu da sunuyor ve bu katalog değerleri o eco-pro modla elde edilebiliyor.. Comfort veya Sport modda katalog verisini yakalamak tam anlamıyla imkansız iken, katalog verisine yaklaşmak bile aşırı derecede zor oluyor... Haliyle bu rakamlar son derece yanıltıcıdır...

1.6 litre dizel motorlu ve arkadan itişli bir BMW ile şehiriçinde (gerçek şehiriçinden bahsediyorum, çevreyolu değil) 6.0 litrenin altında yakıt tüketmek normal sürüş tarzı ile bence imkansızdır...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: druc

quote:

Arkadaşlar ,

Almanyada 116d de kullanılan 1600cc dizel motor 3 serisinde kullanılıcakmı?
    Kullanılıcaksa tahmini ne zaman satışa sunulur ?

İşte özellikleri:

Hubraum in ccm : 1.598
    Nennleistung in kW (PS) bei 1/min : 85 (116) / 4.000
    Max. Drehmoment (Nm) bei 1/min : 260 / 1.750-2.500

Bu arada bmw türkiyede şöyle bi yazı buldum.

http://www.bmw.com.tr/tr/en/insights/technology/efficientdynamics/phase_1/models/model_3series_sedan_316d.html

Hangi siteden baktın arkadaşım?

Motordaten
    Zylinder/Ventile 4 / 4

Hubraum in ccm 1.995

Hub/Bohrung in mm 90 / 84

Nennleistung in kW (PS) bei 1/min 85 (116) / 4.000

Max. Drehmoment (Nm) bei 1/min 260 / 1.750-2.500

Verdichtung : 1 16,5

Buyrun orijinali;
    BMW Almanya

Bakmasını bilmiyosan ben ne yapabilirim arkadaşım.

Senin baktıgın normal dizel, efficientdynamics e bakarsan verileri görebilirsin.

BMW 316 D

Evet haklıymışsın..

• Kullanım stili yol iklim trafik şartları fark yaratır.

konyada ortalama 6 l ile gezersin istanbulda 8-9 l olur.

3.16 d nin haziran gibi burada olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

Kullanım stili yol iklim trafik şartları fark yaratır.

konyada ortalama 6 l ile gezersin istanbulda 8-9 l olur.

3.16 d nin haziran gibi burada olacağını düşünüyorum.

Haziranda burda olması için, almanyada şimdiden satışta olması lazım.
    Tahminim1 seneden önce gelmez, tabi gelicekse.
  • Eğer gelirse peynir ekmek gibi satar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolbert

quote:

Bu
    4.4 şehiriçi
    3.4 şehirdışı
    3.8 karma

Dikkatli kullanımlarda yakacağı en az 6 litredir.Kağıt üstündeki değerlere inanmamak lazım.Bu verileri denetleyen herhangi bir mekanizma olmadığı için atış serbest.Bu değerşer ne şartlarda elde etmişler bir bilgi var mı?

bu değerler en ciddi şekilde AB'nin yetkilendirdiği laboratuvarlar tarafından ölçülen,

lastik basıncından, hava yoğunluğuna, kullanılan yağdan lastiğe kadar herşeyin denetlendiği değerler,

ayrıca genel kanının aksine sabit hızla değil şehiriçi ve şehirdışı kullanım şartlarının simüle edildiği bir test sonucu elde ediliyor.

quote:

Şehir içi: Laboratuvar ortamında soğuktan çalıştırılmış motor ile 4km'lik teorik bir mesafe boyunca maksimum 50km/s ve ortalama 19km/s hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerlerdir.

Şehir Dışı: Şehir içi ölçümünden hemen sonra gerçekleştirilen, 7km'lik teorik bir mesafe boyunca maksimum 120km/s hıza ulaşacak şekilde, yarı zamanli sabit hız ve yarı zamanlı değşsken hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerleridir.

/>

dikkat ederseniz şehiriçi verisinde 4 kmlik parkurda 12 adet dur kalk, bekleme ve hızlanma periodu var, yani bir hayli gerçekçi şartlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 13 Şubat 2012; 20:48:49 >

• Almanya da satıştaymış zaten 3.16d. Türkiye ye galericiler getirebiliyor. İşte bir link
    http://www.makansiexport.com/GaleriProject/AracDetay.aspx?AracID=498
  • quote:

Orijinalden alıntı: HimErk

Almanya da satıştaymış zaten 3.16d. Türkiye ye galericiler getirebiliyor. İşte bir link

Resimdeki eski kasa zaten.O zaman da 316d vardı fakat 2000 motorlu,yenisi de şu an için 2000 motor.
    Uzun lafın kısası ilan yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HimErk

Almanya da satıştaymış zaten 3.16d. Türkiye ye galericiler getirebiliyor. İşte bir link
    http://www.bmw.de/de/de/newvehicles/3series/sedan/2011/showroom/technical_data/index.html

3.16 yazıyor ama 2000 motor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNF0RGIVEN -- 23 Nisan 2012; 10:28:01 >

• 1.6 dızel otomatık gelıyor mu gelmıyor mu?
    bmw yı sevmem ama adamlar 10 sene evvel benzınlı spor arabalar konusunda ıyılerdı sımdı dızellerı ıle övunuyorlar.ekonomık sebepler ıle nerden nere.adamların dızel arabaları suanda kı pıyasada kı en ıyıler tartısmasız.tasarımları görecelı.bence 5 serısı bmw nın en ıyısı.yenı 3 serısının ıcı guzel dısı o kadar cekıcı deıl...
  • Aynen benim sorumda bu bmw 316d otomatik vites gelecek mi?Gelecekse ne zaman gelecek ve yaklaşık fiyat ne kadar olucak ?
  • quote:

quote:

Ayranı yok içmeye misali yazıyor arkadaş.

Beğenmediği araçlardan kendisinde olsa sabah aksam tapacak ama.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.