Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3296. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32943295329632973298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 40.yıl donanımının nbt ekranında hareket halinde video oynatmayı açtıramadım yardımcı olcak varmı?
  • Bayi ve fiyat bilgisini genel yada özelden paylaşırsanız sevinirim. Bende araştırıyorum 320d premium+comfort paket 311.000TL den aşağı yok.
  • tpkdln kullanıcısına yanıt
    Ben polen filtrede bu sefer FEBİ karbonlu tercih ettim. 90 TL.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yssural Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Borusan yetkili servisinde yaptırdım. Faturayı ekledim. %10 işçilik indirimi yaptıklarını da söylediler bilginiz olsun. Son fiyat sağ altta yazıyor.
  • Mutluthegreat M kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsunuz bir dahakinde kendim değiştireceğim ama polen filtresini. Hava filtremi zamanında k&n yıkanabilir filtre ile değiştirdim. Onu da kendim temizliyorum. Bunlar için servise gerek yok. Serviste sorun çıkarmadı hava filtremi değiştirmek istemiyorum dediğimde. K&n filtre tavsiye ederim 20 bin kmdir kullanıyorum. %3 performans artışı olduğu söyleniyor. Kağıt filtreden üstün olduğu kesim. 3-5 beygir artıyorsa da kardır. :)
  • ExZaL kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar merhabalar, eğer destek verirseniz WhatsApp grubu sayesinde birbirimize çok daha hızlı ve sağlıklı yardım edebiliriz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence bu konu çok abartıldi.ben de forumda okuduktan sonra (2014 3.16i) gittim hemen araci denedim.bir baktim elimi bırakinca direksiyon zingir zingır titriyor.aha bak ben de bu sorun var dedim.yok araç uzerinde balans ayari mi yaptirsam lastik mi değiştirsem lastikleri sağ sol on arka mi yapsam jant mi değiştirsem mi diye düşünmeye başladim.okuduklarimdan dolayı o kadar etkilenmişim ki balans ayarınin bozuk olabileceği aklami gelmiyor.balansa göturdum adama bslansi araç üstunde yapacaksin diye tutturdum.adam o eski usul falan biz de yok dedikce ben israr ettim.adam degerleri gosterince ikna oldum sokün yapin dedim.yapildi ecrubeye çiktim arac duzelmiş. demem o ki bu konu bana göre abartıldı.revizyon oncesi (2014 temmuz oncesi ) araçlarda vardi revizyon sonrasi giderildi de demek istemiyorum.zira benim çevremde hangi model olursa olsun boyle bir sorun yaşayan olmadi.bence gereksiz yere tasalanmayın.Hayirli olsun.

• https://chat.whatsapp.com/EdKZqCu5q0u7yIVdZ4VC2Y

Grubun davet linkidir yardimlasma ve sohbet icin buyrun

• Castrolün internet sitesinde motor yağı seçimi için böyle bir ayrım yapılmış, sebebini bilen var mı?

• 3.18i aracımla çektiğim bir 0-100'ü paylaşayım sizlerle. 9.1 fabrika verisine yaklaşıtığım bir video 9,4 gibi bir süre çıktı 18 inç jantlar olduğu ve bir takım sunroof gibi ekstra ağırlıkları düşününce fena değil. Bu 3 silindir motor sorunsuzluğunun yanında 0-80 aralığında çok iyi. Sabırla gidince uzun yolda 5 lere kadar iniyor tüketim. Sesi ayrı güzel. Bmw motoru olması iç rahatlayor. Çok memnunum açıkçası nazar değmesin. Türkiye şartlarında ideal bana göre.

• erhan s40 kullanıcısına yanıt
    Biraz önce Borusan Esenboğa’ya arabayı servise bıraktım. Showroom’da Sunset Orange renkli Sportline 3.18i vardı. Görüntüsü ve donanım ile gayet güzel bir modeldi. Fiyatı da 259bindi. Dizelin performansı çok iyi ve yakıt tüketimi de son derece az ama daha düşük donanımlı, gösterişsiz bir araca daha fazla para ve vergi vermeye gerek yok bence.
    Ayrıca birkaç ay içinde kasa değişimi de olacak. 310bine yeni kasa bir araç da alınabilir. Ben 310bin verip 3.20d alınmasını doğru bulmuyorum.

• Arkadaşlar merhabalar, burasının yanında daha aktif ve hızlı bir şekilde birbirimize yardımcı olabilmek için exzal arkadaşımızın oluşturduğu whatsapp grubuna herkesi bekliyoruzhttps://chat.whatsapp.com/EdKZqCu5q0u7yIVdZ4VC2Y

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yssural -- 13 Şubat 2019; 11:18:31 >
  • Bakım yaklaştı. Özel serviste yaptırıcam ancak yağı kendim götürmek istiyorum. Motul öneriyor herkes. Ankara'da yaşıyorum 5w30 alıcam. Motul'un iki yağı arasında kaldım. 8100 xclean+ ve 8100 xclean fe. Bunların farkını bilen var mı? Önerilerinizi bekliyorum.
  • AtaTuncel kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık 3 ay önce liqui moly kullandım, 5 ltlik ambalaj olması avantaj ve almanya üretimi, 2 aydır bir sıkıntıda yaşamadım. Bmw nin spesifikasyonlarını da karşılıyor.Size tavsiye ederim
    https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-longtime-high-tech-5w-30-5-l-p-HBV0000068XRK?magaza=MEKATO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yssural -- 13 Şubat 2019; 12:1:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yssural

Ben yaklaşık 3 ay önce liqui moly kullandım, 5 ltlik ambalaj olması avantaj ve almanya üretimi, 2 aydır bir sıkıntıda yaşamadım. Bmw nin spesifikasyonlarını da karşılıyor.Size tavsiye ederim
    https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-longtime-high-tech-5w-30-5-l-p-HBV0000068XRK?magaza=MEKATO
    Paylaşım için teşekkür ederim. Borusan serviste bir litrelik yağ ilave etme 135 lira. Not olarak bunu da yazayım. Bizim arabalarda “bir litre motor yağı ilave edin” diye bir alarm var yağ eksilmesi durumunda. Alıp bir kenara konması çok mantıklı.

• Ben de what's grubuna katıldım.herkesi bekleriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ExZaL

https://chat.whatsapp.com/EdKZqCu5q0u7yIVdZ4VC2Y

Grubun davet linkidir yardimlasma ve sohbet icin buyrun
    f20 konusundan gelenleri de kabul ediyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gocaman52

f20 konusundan gelenleri de kabul ediyor musunuz?

Alıntıları Göster
    Tabikide buyrun amac birbirimize yardimci olmak

• Merhaba, makyajlı kasanın ön ve arka tamponların krom çıtalarını arıyorum. İnternette 2012-2014 makyajsız kasanın aksesuarları satılıyor ve onlar farklı şekilli olduğu için uyumlu değil. Bunları nereden temin edebilirim?

• Arkadaşlar merhaba,

Benzinli araçlar için BMW Group marka, valflerde ve enjektörlerde ki tortuyu giderdiği iddia edilen bir ürün buldum.
    https://www.oztorunshop.com/BMW-Yakit-Temizleme-Maddesi,PR-145.html

BMW nin yağ değişiminden önce, 5000 km de bir önerdiğini duydum (https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1246677)

Bunlar biraz marketing ürünler kabul ediyorum fakat ciddi temizlik yapıyorsa, az da olsa performans artışı ve yakıt ekonomisi sağlayabilir.

Kullanan, tavsiye eden var mı?

İyi forumlar..
  • 
Sayfa: önceki 32943295329632973298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.