Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
68.224
Cevap
507
Favori
3.884.314
Tıklama
Giriş
    260 Mesaj
    Acil yardıma ihriyacım var. 2014 model f30 sol arka kapidan su giriyor. Ayak koyma yerinde su birikiyor. Dun kapi dosemesini sokturdum silikonladilar ancak tekrar girmis. Basima helen cozum bulan tavsiyesi olan varsa yardim beklerim. Gecici olarak istanbuldayim ve yabancisiyim sehrin. Yarin vaktim var. Baktirmam lazim. Tavsiyelerinize ihtiyacim var. Saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Eğer sunroof varsa tahliye kanallarında olan tıkanıklık bu soruna yol açabilir.Bir baktırmanızda fayda var,şimdiden geçmiş olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    alce kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    690 Mesaj

BUjıleri kontrol ettırın gereklıyse degısım benzın aldığınız ıstasyonu gözden gecırın

|
    |
    Yüksel48 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çok hakim değilimdir ama dün bir videoda denk geldim. Atesleme bobininde arizadan bahsediyordu. F30 kullanicisi yüklemiş. Motor titresimi artmis ve rolantide hem sarsintinin arttigini hemde stop edicekmis gibi calistigindan bahsediyordu.

|
    |
    Yüksel48 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: maviege98

Herkese İyi Akşamlar,

2014 model 316i M paket aracımızı satmaya karar verdik. Alıcı ekspertiz yaptırmak istediğinde ilk sahibi olmamız , eşim ve benim dışımda hiç kimse kullanmadığı , hiçbir hasarı ve kaydı olmadığı için gönül rahatlığıyla uygundur dedik. Aracın ekspertizini yapan firma Motor kaputunun aracın orijinal kaputu olmadığını ,astar renginin ve astarın kalınlığından dolayı boya mikron kalınlığının normal olarak aracın diğer yerlerinden farklı olduğunu üstündeki boyanın ise orijinal fabrika boyası olduğunu ilettiler. Tabi ki şok olduk . Ekspertizi yapanlara ve alıcıya rezil olduk. Bir hata olabilir mi diye başka bir ekspertiz firmasına götürdüğümüzde orada da aynı tespit yapıldı. Artık alıştığımız için orda şok olmadık.

Aracı satın aldığım bayinin servisinde de Motor kaputunun orijinal olmadığı bilgileri ustaları tarafından sözlü olarak benimle paylaşılıp yazılı bir belge vermekten kaçındılar. Yöneticilerine ve müşteri ilişkileri çalışanlarına bunu aktardığımızda ise aracın alımından 30 gün içinde bunu bildirmemiz halinde konuyla ilgilenebileceklerini kibarca ifade edip ellerinden birşey gelemeyeceğini söylediler. 0 olarak aldığınız bir aracı , parasını ödeyip ardından ekspertize götürüp sorunu tespit ettirmemiz ve ondan sonra hakkımızı aramamız gerekiyormuş yani.

Astar rengi ve bağlantı aparatlarından anlaşılan bu sorunun Uzmanı olmadığımız için ancak satışı esnasında ortaya çıkması kadar doğal birşey olamaz iken maalesef Gizli Ayıp diye isimlendirilen bu yöntemle bize değiştirilmiş Motor kaputlu araç satışının yapıldığı gerçeği ile karşı karşıya karşıyayız. Geldiğimiz noktada işi mahkemeye götürmeye karar verdik. En çok üzüldüğüm ve takıldığım nokta ise Türkiye Dist.ve aracı aldığım bayi hiçbir şekilde sorunumla ilgilenmediler. Sadece dinlediler ,dinlediler , dinlediler.

0 araçda boyalı parça çok duydum ama değişeni olan 0 araç ilk defa duydum ve maalesef bizim başımıza geldi görmüş oldum. Herkese sadece 2.el değil, 0 araç alırken de dikkatli olmasını öneriyorum.
    öncelikle geçmiş olsun . bende aracımı sıfır bayiden teslim alırken boya ölçüm cihazı istedim. bayii çalışanları yok mok dediler ama ben ısrar edince cihazı getirdiler. aracın her yerinin boyasını ölçüp aracı o şekilde teslim aldım. sıfır alırken bile aracın boyasını kesinlikle kontrol edin.

• Yüzbaşı
    260 Mesaj
    Su girme işini halledemedik. Maslak da uç bmw servisine gittim. Uzun sürer şimdi olmaz yapamayız filan yaptilar. Biri art otomotive yönlendirdi cam işi yapanlar daha iyi halleder dediler. Art otomotiv de Zeki bey var. Malzemem yok ama borusandan alirsan yaparim dedi. istinye borusan a gittim onlar da perakende satmiyorlar. Hafta içi Art otomotiv maslak ta Zeki bey e birakicam sagolsun ben bulurum yaparim dedi. Sonucu yazarim. Ozelden cevap verenlere tesekkurler.

|
    |

Sunroof yok. Kapı icinden giriyor. Kapi icinde esnek bi izolasyon pedi var. O acilmis. Cercevesinden siyah silikon gibi biseyle yapistirttim levent sanayide ama yapamamislar. Tekrar su girmis. İki yere de tornaniva siyrigi biraktilar paramla hirpalattim arabayi. Can sıkıcı.

|
    |
    tolgag kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sunroof yok. Kapı icinden giriyor. Kapi icinde esnek bi izolasyon pedi var. O acilmis. Cercevesinden siyah silikon gibi biseyle yapistirttim levent sanayide ama yapamamislar. Tekrar su girmis. İki yere de tornaniva siyrigi biraktilar paramla hirpalattim arabayi. Can sıkıcı.

|
    |
    tolgag kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Teşekkür ederim bujilerim daha yeni değişti ama istasyonu gözden geçircem

|
    |

Teşekkürler aracımı genel bi servise sokucam

|
    |
    mustaf_82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler , Ama marka BMW ve araç 0 olunca insanın aklına gelmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ALOK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler , paylaşırım tabi ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    erdknt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bugün istinye borusan a ugradim. Cok detaylı bakmadı. Ama boş 320d xdrive ve dolu 318i harman ve dakota koltuk aynı fiyattı. 347 gibi bişeydi. Dikkatimi çekti. 2 g30 yanyanaydi biri 400 biri 1300 dü. 520 ve 540 farkı.

|
    |
    Kapıdan su giriş işini çözdüm. Önce su testiyle sızan yerleri keşfettik. Döşemeyi çıkarıp Cam mekanizmalarını da söktük. İçeriden naylon kapladılar. Ben ikna oldum daha da su girmez oradan. döşemenin içinde kaldığı ve hareketli parça olan cama temas etmediği için sorun etmedim. Usta ben yapayım en son begenmezsen çıkaririm deyince tamam dedim. Bi güzel kapladı içerden. Cam mekanizmasıyla iç panel arasinda kalacak şekilde çarşaf gibi şeffaf naylon astı içerden. Kapı döşemesini taşıyan metal mandalları üzerinden takıp döşemeyi üzerine oturtunca duş perdesi gibi bi sistem oluştu kapinin içinde. Su zaten her daim kapininniçine giriyor. Maksat aşağıdaki tahliye deliklerine kadar kapı döşemesinden suyu uzak tutmak. Bmw ped koyarak çözüm üretmiş ama ilk tamiratta işlemde o ped açılıyor. Sızıntı kaçınılmaz. Borusan da pedi ve macunu vermiyor dışarıya. Adamını bulmak lazım. Ben ustanın çözümüni yaratıcı buldum açıkcası. Bitince test ettik sızıntı olmadı.

Kapı içinde izolasyon pedinin kendi yapışkani defalarca sökülüp takılabiliyor. Ona dikkat edin. Söküldü artık tutmaz diyip üzerine bişey sürmeyin. Yazık.olur.

|
    |

• Çavuş
    77 Mesaj

Fasıla ayarını kullandığımı belirtmiştim.
    |
    |
    Walter_Sobchak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Fiyatlar ne durumda? Bilen var mi?
    320 dizel premium line 272 bin tl ye fiyat aldım.

quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle86

3.18i tavsiye eder misiniz? Yoksa 3.20iEd mi alayım ya da A4 Sport.
    Tavsiyem donanımı daha yüksek olanı seçmek olacaktır. 3.18i kullanıyorum. Günlük kullanımda hepsi aynı araçların. Gazlama roll meraklısı değilseniz bizim ülke şartlarında bir süre sonra donanımla alakadar oluyorsunuz sadece. Saygılar.

"Amacımız, Türk olmayan takımları yenmek." Ali Sami Yen
  • Yarbay
    2302 Mesaj

Yok hocam yaşım genç ama aile babasıyım, gazlıyayaım yanlayayım diye bir niyetim yok. 3.18 için anlaştım bayi ile sıkıntı olmazsa hafta ici sonuclandıracağım.

|
    |
    freestyle_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sohbet
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.