Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (4 Mobil) - 13 Masaüstü4 Mobil
67.926
Cevap
512
Favori
3.833.299
Tıklama
Giriş
    1120 Mesaj

Soğutma sıvısı eksiltme problemi kronik bir durum haline geldi galiba. Forumda birçok kişi bu durumla karşılaştığını yazdı.

1.6lt’lik 3.20i ülkemiz dışında çok az olduğu için yabancı sitelerde bilgi bulmak çok zor. Kronik olup olmadığı konusunda usta görüşleri nedir? Var mı kulağınıza gelen birşeyler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    AkifKarabulut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Soğutma sıvısı eksiltme problemi kronik bir durum haline geldi galiba. Forumda birçok kişi bu durumla karşılaştığını yazdı.

1.6lt’lik 3.20i ülkemiz dışında çok az olduğu için yabancı sitelerde bilgi bulmak çok zor. Kronik olup olmadığı konusunda usta görüşleri nedir? Var mı kulağınıza gelen birşeyler?
    Ustaya gidemedim henüz.. Ben de okudum birkaç yerde kronik olduğunu acaba depoda çatlak falan mı var diyorum araç 2013 3.16i 60 binde.. Şu ana kadar hiç olmamıştı böyle birşey

|
    |

Bunun ön tampon için olanı da var mıdır? veya aynı kamerayı alıp ön tampona da taktırabilir miyiz? Fiyat gerçekten uygunmuş. Link paylaşabilir misiniz?
    |
    |
    coskunabi1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim aracımda da olmuştu. Direksiyonu belli bir açıdan daha fazla çevirince korna çalmıyordu. İnternette araştırdım direksiyon göbeğinde clock-spring denilen bir mekanizmanın arızası ile oluyormuş. Sanayide bunun adı "hava yastığı (airbag) bobini" diye geçiyor. İnternetten öğrendiğim kadarıyla sanayide bu mekanizmayı tamir eden bazı ustalar varmış. Benim aracımda arıza garanti süresinde içerisinde olduğu için borusan otoya götürdüm, ücretsiz değişim yapıldı.
    Siz de deneyin, direksiyon bir-birbuçuk tur döndükten sonra korna çalmıyorsa arıza buradandır..
    |
    |
    slajer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Gypsy King

Benim aracımda da olmuştu. Direksiyonu belli bir açıdan daha fazla çevirince korna çalmıyordu. İnternette araştırdım direksiyon göbeğinde clock-spring denilen bir mekanizmanın arızası ile oluyormuş. Sanayide bunun adı "hava yastığı (airbag) bobini" diye geçiyor. İnternetten öğrendiğim kadarıyla sanayide bu mekanizmayı tamir eden bazı ustalar varmış. Benim aracımda arıza garanti süresinde içerisinde olduğu için borusan otoya götürdüm, ücretsiz değişim yapıldı.
    Siz de deneyin, direksiyon bir-birbuçuk tur döndükten sonra korna çalmıyorsa arıza buradandır..
    Çok teşekkürler cevap için hocam. Akşam deneyeceğim. Pahalı parçaymış ya, eğer ondansa problem çok kötü. Hiç yoktan 700-800 liradan aşağı maliyeti var yani. O tarz mekanizmaların tamirini doğru bulmuyorum o yüzden değiştiririm eğer arıza ondan dolayıysa.
    |
    |

• Yüzbaşı
    304 Mesaj
    |
    |
    dodiko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Belli bir limitin üzeri vergiye tabi oluyor. Son yasa ile 30€ gibi bir meblağa düşürüldü galiba. Firmalar da paketin üzerine limtin altında bir değer yazıyorlar.

Bu ürün için gümrük vergisi ödediniz mi?

|
    |

Satıcıdan rica ettim 20$ yazdı bedelini. 12 güne de elime ulaştı. Herhangi bir vergi yada sorun çıkmadı. Araç kodlama bile istemedi.
    |
    |
    erdknt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu belirttiğiniz satıcının sayfasına girdim ama ön kamera için ürün bulamadım.

Ön kamera için link paylaşabilir misiniz ?
    |
    |

korna değil de direksiyon içindeki göbekte problem var. f30'un standart problemlerinden. korna çalmadığı gibi direksiyon gıcırtılı/tıkırtılı dönüyor ve direksiyon üzerindeki düğmelere elektrik gitmiyor. bimmerpost sitesinde aksiyon paylaşılmıştı:

NHTSA Item Number: 10054914
    Service Bulletin #: SIB-32-04-13
    Replacement #:
    Vehicle/Equipment Make: BMW
    Vehicle/Eqipment Model: BMW
    Model Year: n/a
    Mfg Component Code: 011000 STEERING:WHEEL AND HANDLE BAR
    Date of Bulletin: 2014-01-01
    Date Added: 2014-03-11
    Summary: BMW: WHEN TURNING STEERING WHEEL, RIGHT OR LEFT, SQUEAKING NOISES IS COMING FROM STEERING SPINDLE AND SPINDLE GAITER HAS BEEN LUBRICATED, INSUFFICIENTLY. MODEL F30. *PE

yetkili servise giderseniz tabiki daha önce bu problemi duymamış gibi yapacaklar. garantiniz varsa değiştirirler yoksa iyi niyet garantisi sorgularlar. yaklaşık 1000 euroluk bir parça.
    |
    |
    slajer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PEDELEC
  • Teğmen
    107 Mesaj

Soğutma sıvısı eksiltmesi turboya giren iki adet borunun oringlerinin eskimesiyle oluşuyor. bu durumda ayda 1 litre civarı sıvı eksiltir. 50 liradan daha uygun bir fiyatla kısa sürede yenilenir. daha kısa süre ve daha çok miktarda sıvı eksiliyorsa motor arkası şanzıman üstü kısımdaki flanşta problem olabilir. bir de sıvıyı koyduğunuz tankta çatlak olabilir.
    |
    |
    AkifKarabulut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PEDELEC
  • Yüzbaşı
    559 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tpkdln

korna değil de direksiyon içindeki göbekte problem var. f30'un standart problemlerinden. korna çalmadığı gibi direksiyon gıcırtılı/tıkırtılı dönüyor ve direksiyon üzerindeki düğmelere elektrik gitmiyor. bimmerpost sitesinde aksiyon paylaşılmıştı:

NHTSA Item Number: 10054914
    Service Bulletin #: SIB-32-04-13
    Replacement #:
    Vehicle/Equipment Make: BMW
    Vehicle/Eqipment Model: BMW
    Model Year: n/a
    Mfg Component Code: 011000 STEERING:WHEEL AND HANDLE BAR
    Date of Bulletin: 2014-01-01
    Date Added: 2014-03-11
    Summary: BMW: WHEN TURNING STEERING WHEEL, RIGHT OR LEFT, SQUEAKING NOISES IS COMING FROM STEERING SPINDLE AND SPINDLE GAITER HAS BEEN LUBRICATED, INSUFFICIENTLY. MODEL F30. *PE

yetkili servise giderseniz tabiki daha önce bu problemi duymamış gibi yapacaklar. garantiniz varsa değiştirirler yoksa iyi niyet garantisi sorgularlar. yaklaşık 1000 euroluk bir parça.
    Benim elektronik aksamlar çalışıyor hocam. Ses açma azaltma vs hiç bir sorun yok. Ben de BimmerPost takip ediyorum, gördüm konuyu ama hiç sorun yok. Bazen çalıyor bazen çalmıyor anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slajer -- 19 Kasım 2018; 19:42:27 >

• Yüzbaşı
    304 Mesaj
    |
    |
    skyer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1045 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gus Fring

Arabanin ilk sahibiyseniz enteresan bir durum. Benimki 2014 ekim uretimi, 52 bin km’deyim. On balatalara 30 bin, arkalara 15 bin var. Bu gune kadar hic disk balata degistirmedim. Sert kullaniyorsaniz bir nebze normal denebilir.
    İkinci sahibiyim hocam ama aracı 14.000 Km'de aldım ve şimdiye kadar hiç acı fren dahi yapmadım,olan olmuş artık inşallah frenler ses yapmaz 3-5.000 km sonra,tek endişem bu!
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heroist -- 20 Kasım 2018; 20:3:45 >
    |
    |
  • Teğmen
    226 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

38bin km disk değişimi için çok erken. Eğer yanlış bir ölçüm yoksa sert bir kullanım stiliniz olduğunu anlıyorum. 40bin kmde hiç balata değiştirmemiş kullanıcılar var.

Diskler değişince balataları da dırumuna bakmaksızın otomatik olarak değiştiriyorlar. O yüzden maliyet biraz daha artıyor.

BMWde yedek parça ve servis maliyetleri her daim yüksekti ama eurodaki çıkıştan sonra meblağlar iyice cep yakıcı hale geldi. Garanti dışında servise gitme iyice azalacak bu gidişle.
    @intikam91 arkadaşa da cevap olsun. Tam tersi araba o kadar sakin kullanıldı ki patinaj bile çekmemiştir hayatı boyunca :) Fabrika çıkışı lastikleri yepyeni duruyor o derece. Ben de anlamadım nasıl bitiyor 38 binde.

Denildiği gibi, önceki arabalarımda 90-100 binden önce balata değiştirdiğimi hatırlamam. Hatta Ford vardı manuel, 160 bin km de iken sattım daha baskı balata değiştirmemiştim. Araba değiştir deyince, servis de diskler limitte deyince 3 sene oldu riske girmeyeyim diye değiştirdim.
    |
    |

• Çavuş
    47 Mesaj

Ferodo taktırdım ses yapıyor frenlemede, ayrıca kaliperlere mik bir boşlukla oturuyor durup geri gidip fren yapınca kaliper içinde kımıldayıp tak diye bir ses çıkarıyor. Hiç memnun değilim

|
    |
    deren05 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

çok iyi fiyat
    |
    |
    Esatesat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

320ied 40.th edition
  • Binbaşı
    1045 Mesaj

Dahada moralim bozuldu şimdi,Sonunu bekleyen fani gibi frenlerden gelecek sesi beklicem her kullandığımda..
    |
    |
    mr.marble kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
kolayoto.com
Bey Azura
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.