Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2671. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26692670267126722673
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetkry

.
     BMW 3 serisi (F30)

resmi göremiyorum hocam
  • Asagidakiler 140 civarindan ilana girip satilan 2 sportline plus.Bmwmi bi alabilsem 10 sene satmayi dusunmuyorum.malesef alamadim.155 yazanin satamayacagini ben de biliyorum.ötv oncesi lci 2015 sportline plus 128e 2 gunde satiliyordu.birkac tane kacirdim.ötv oncesi 135 civari yazilip 3 haftada satilamayan 2 tane lci luxury (gül-al diye bir bmw servisi satiyordu) ötv sonrasi 142 yazilip 1 haftada satildi.

BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

• Belki ötvyi yansitmiyorlar ama kur farki yikti perdeyi eyledi viran.ustune en cok begenilen 2 opsiyonu (hifi ve elektrikli koltuk) sportline plustan cikardilar.faizsiz kredi de kalkti.haliyle 160i sifira vermektense 140a temiz ikinci el daha cazip gelir.
  • Benim gordugum kadariyla otv soylentileri basladiginda millet otvden etkilenmeden araba almak istedi ve aldi, zira saniyorum kasim ayi rekor bir ay oldu otomobil satisinda. Otv muhabbeti olmasaydi o hareket de olmayacakti bence, simdi ikinci el ve sifir satislari hacim olarak dip seviyelerde, genel olarak soyluyorum, VW'ler bile satilmiyor. ekonominin durumu gercekten kotu. İnsanlar hakli olarak borca girmek istemiyor. İnsanlar, ulkenin gelecegine duyduklari guveni kaybetti, dolardaki artisin bir sebebi de bu, her gun bir yerlerde bomba patladigi surece de bu degismeyecek. Bu guven kaybi insanlari ev almaktan da imtina ettiriyor, araba almaktan da. Ev fiyatlari hem dusuyor hem de piyasanin satis hacmi cok dustu.

Neyse dagitmayalim, para degerli. Ama ote yandan arabaniz da degerli cunku sifir fiyati her gun artiyor doviz arttigi icin. Arabasini satacak olan da boyle dusunuyor ve neticede satici ve alici anlasamiyor. İlginc bir piyasa olustu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onore

Atmosferik olunca ne oluyor hocam neden caydınız?

Şuan kendim turbo dizel araç kullanıyorum. Gayet seri gelşyor bana. O yüzden atmosferik vazgeçtim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci elde en pahalı ilanlar borusan ilanları oldu, aslında sıfır fiyatlarına göre borusanın yaptığı doğru,, yılbaşından sonra piyasa bu yeni ikinci el fiyatlarına alışır.. hala ötv kampanyaları devam ediyor, bunlarda bitsin ondan sonra ikini eli görürüz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: geng

Şu anda ekonomik kriz var, para çok değerli hale geldi, insanlar eskisi gibi arabaya harcamıyorlar, özellikle 100.000 TL üstünü.

Ötv öncesi aracımı ilana verdim, Ötv haberleri gelince ilandan kaldırdım, tekrar satmak için de ilana vermedim, satar mıyım, satmaz mıyım, bilmiyorum, neden 1. satır, para değerli, otomobile para harcamak zaten zarar, bu koşullarda delilik gibi geliyor, var olanla yetineceğiz ya da model düşüreceğiz, 5.20i kullanıyorum, bunu her 1.5 yılda bir araç değiştiren ve hep model yülselten biri olarak yazıyorum.

Şu anda 100.000 ve üstü yazılan fiyatlardan, özellikle 150.000 üstünde alım satımın yok denecek kadar az olduğunu düşünüyorum ki herkes şaşırdı, fiyatlar oturmadı ÖTV sonrası, kafalar karışık.

İkinci el piyasası 2017 yılında yeni araçlar geldikten birkaç ay sonra oturur ki; 2017 yılının sıfır otomobil satışları açısından çok kötü geçmesini bekliyorum, ikinci el canlı olur bu yüzden, ama 100.000 üstü araçları satmak zordur, 150.000 üstü araçları satmak ise çok çok çok zordur, 180.000 TL'ye 200.000 TL'ye alınan araçlar bir sene sonra 25.000 TL ile 40.000 TL değer kaybeder piyasa koşullarına göre, fiyat arttıkça değer kaybı artar.

12.000 TL hasarı olan aracı ya uygun fiyata almalısınız, ya da piyasadaki başka bir aracı cazip fiyatla almalısınız.

Tavsiyem aracınızı satın, nakitte kalın, ya da aracınızla devam edin ya da cazip koşullarda bir araç bulduğunuzda para harcayın.

1 hafta önce 90-200 bin bandında bmw 1-3-5 serisi audi a3 ve q3 serisi 30 civarı favori ilanım vardı şuan bakıyorum çoğu yayndan değil bir kaçını aradım satıldı diyorlar...aslında durum sizin ifade ettiğiniz gibi de gelmedi bana...

• mehmetkry M kullanıcısına yanıt
    bende bazen luxury line olanlara bakıyorum.

doğrusu benim için en güzel kombin, gerçek dakota deri ve koltuk ısıtma. harman kardon da varsa tadından yenmez ama o plus da var diye biliyorum.

neyse bu tip bir aracın 2014 model 25bin km kazasız boyasız gideri 130bin TL idi.... şimdi ilanlarda onlar da uçmuş.

merak etmeyin, ya sıfır faizli kredileri daha da arttıracaklar (şuan panikten bazılarını kaldırmış olsalar da) ya da 2016'nın satış rakamlarının yanından bile geçemeyecekler.

tercih onların.

bizim halkımız kemer sıkmayı bilir. 3'e binmez de 120bin liralık passata biner yine mutlu mesut yaşar.

2009-2016 aralığındaki bmw tercih eden hedef kitle artık değişecek bence...

ülkenin başbakanı bile 2017 yılı tasarruf yılı olacak diyor ise, ekleyecek söylenecek söz yok bence. çünkü 14 yıllık iktidarlıklarında ilk kez böyle bir söz edildi.

krizin teğet geçtiğini düşündüğümüz dönemde bile "alın verin ekonomiye can verin" sloganı ile tüketimi destekliyorlardı.

• Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    arabanin euro uzerinden fiyati degismiyor.eskiden 40 bin euroysa simdi de 40 bin euro.ama kur farki, uzerine ötv zammi gelince tuketiciye artmis fiyatla gelecek.bayi tl olarak ayni fiyata satabilmesi icin ya donanimdan calacak ya da kârindan vazgececek.buradaki herkes bilir ki borusan ikinci secenegi kolay kolay uygulamaz.faizsiz kredi bayi icin ekstra maliyet demek.bunu da bir yere kadar karsilayabilir.yeni yilda piyasa baya daralacak gibi gorunuyor.iyi yani cari açık azalacak.kötü yani para kazanamayan patron calisani işten cikaracak.2014 luxuryline plus ötvden once 125e alinabiliyordu.su an 132 133 civarina alinabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetkry -- 21 Aralık 2016; 0:13:57 >
  • yankımido kullanıcısına yanıt
    eklediğiniz fotolardaki jantlar m3csl jantları, günümüzde de M modellerinin jantları çok daha güzel ama standart modellerin standart jantları şık durmuyor, M paketlerin jantları da aman aman değil bana göre. Belki de bu yüzdendir ki aracında jant değiştirmek isteyen kullanıcılar M modellerini baz alıyor. F30 a M4 jantını çok yakıştırıyorum şahsen.

BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

• Merhabalar. Standart F30 kasaya (M paket değil) 3.28i'deki gibi sol tarafa çift egzos takmak için difüzör şart mı? Eğer öyleyse M paketler için satılan difüzörler uyumlu mu standart tamponla? Teşekkürler.
  • se777en S kullanıcısına yanıt
    Evet yıl dolunca bakımı yaptırmanız gerekiyor, benimki bakıma 6000 km yazıyordu ama yıldan dolayı yapıldı bakımı.

• Almanya'dan orijinal silecek getirtiyorum. SWF 119284 VISIOFLEX
    Düşünen olursa 100 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifa_05

Almanya'dan orijinal silecek getirtiyorum. SWF 119284 VISIOFLEX
    Düşünen olursa 100 TL

Burada 3 takım 200TLye geliyor.

https://www.amazon.de/SWF-119284-VISIOFLEX-Wischblatt/dp/B0068M4MUI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482301078&sr=8-1&
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

quote:

Düşünen olursa 100 TL

https://www.amazon.de/SWF-119284-VISIOFLEX-Wischblatt/dp/B0068M4MUI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482301078&sr=8-1&

Teşekkürler. 3 kişi alacak olan varsa ortak alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: irfanmuratsrr

Aracinizda eger akilli telefon baglanti sistemi mevcutsa Snap in Adapter adli cihazi temin edebilir bu sekilde spotify twitter m lap timer internet radyolari gibi telefona indirilen tum uygulamalari idrive dan kontrol edebilirsininiz. Aksi takdirde sadece usb uzerinden kablo ile baglayarak bu islemleri yapabilirsiniz. Snap in adapter un Tr fiyati Borusan da 330€ , bu parcalari satan bir firmada 240€ ebay.de de 180€ civarlarinda. Daha ucuza edinebilen buraya yazabilirse sevinirim. Tesekkurler.

bu snap in adaptör'ün telefonu normal usbye bağlamaktan nasıl bir farkı var?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

quote:

Düşünen olursa 100 TL

Teşekkürler. 3 kişi alacak olan varsa ortak alınabilir.

Burada da yaklasik aynı fiyat
    https://www.heropar.com/katalog/detaylar/listele-7720-114831

• quote:

Orijinalden alıntı: mcanerg

quote:

Orijinalden alıntı: irfanmuratsrr

Aracinizda eger akilli telefon baglanti sistemi mevcutsa Snap in Adapter adli cihazi temin edebilir bu sekilde spotify twitter m lap timer internet radyolari gibi telefona indirilen tum uygulamalari idrive dan kontrol edebilirsininiz. Aksi takdirde sadece usb uzerinden kablo ile baglayarak bu islemleri yapabilirsiniz. Snap in adapter un Tr fiyati Borusan da 330€ , bu parcalari satan bir firmada 240€ ebay.de de 180€ civarlarinda. Daha ucuza edinebilen buraya yazabilirse sevinirim. Tesekkurler.

bu snap in adaptör'ün telefonu normal usbye bağlamaktan nasıl bir farkı var?

https://m.youtube.com/watch?v=gGsjo_An1ho

Bmw connected olayını kendi aracında başarabilen var mı?

Benim araç 2016 f10-nbt geniş ekran- Bluetooth üzerinden müzik vs dinleyebiliyorum

• Selamlar,
    40. yıl aracımı ilk bakım için servise götürdüm, navigasyon güncellemesi de talep ettim 110 EUR + KDV derler
    Yaptırmadım şimdilik ama dışarıdan yaptırmayı tavsiye ediyor musunuz, garanti bozar mı?
  • Selamlar

2016 320ied aracımda arka lastikler de problem yaşıyorum

Önce sağ arka lastik hafta da bir 27-28 psi a kadar düşüyor su

Şuan ise sol arka lastik akşam 36 psi basıyorum sabah 26 psi olarak buluyorum

Sorun ile ilgili Borusan'a gittim tüm lastikler patlak sensör vs kontrol edildi ama sonuç çıkmadı. Benim haricimde gelen 3-4 kişi olmuş aynı sorundan

Daha sonra kendi lastikçime gösterdim o da problem bulamadı

Şaka gibi bir durum söz konusu bu arada farklı istasyonlarda vs hava bastım kontrol ettim yine aynı

Başına gelen var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 26692670267126722673
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.