Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2673. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26712672267326742675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    320i ed 40. yılların 2017 modelleri gelmeyeceği için fiyatların düşeceğini sanmıyorum ellerindeki stok sınırlıdır muhtemelen.yaklaşık 190 bin lira da bu arabaya fazla geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sea_wolf

Benim telefon iPhone 6 Plus, idrive da ise TN/MN-003.009.004 yazılım versiyonu olarak gözüküyor.

Orijinal apple beyaz kablo ile bağladığımda telefonunusb bağlantısı yaptığı gözüküyor ama bmw connected uygulaması ile bir türlü bağlantı yapılamıyor.

Bmw connected uygulaması üzerinden self-diagnosis yapıp bağlantıyı kontrol ettiğimde bağlantı için error-hata verip bağlanamıyor. Ayrıca aracımda idrive menüsünde connected drive sekmesinde bmw AppS kısmı mevcut değil.

Servise gideyim desem bu konularda pek bilgileri yok, elektrikli koltuk ayarlamasını forumdaki arkadaşların tecrübeleri olmasa ve servise kalsak çözemeyecektim.

Hocam benim aracım 2016 40. yıl ağustosta aldım hiç güncellemedim, telefonum da iphone 6s, aklıma gelen iphone u ve telefonunuzda bulunan bmw connected uygulmasını güncellemeniz telefonunuzu yeniden başlatmanız, bu arada aracınız 40.yıl mı? remote uygulamasını kullanabiliyor musunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: saintaylan

188.350 TL fiyat aldım, beyaz renkten başka araç yok diyor Borusan

İndirim yapmıyorlar, ötv yi karşılıyorlar ve düşük faizli bir kampanya mevcut. Pas pas ve cam filmi hediye ettiler.

Bu fiyata şimdi alınır mı yoksa Ocak ayını mı beklemeli bilemiyorum.

Dün kosifler antalyaya uğradım ocakta ötv indirimini kaldıracaklarmış yüzde 15 gibi bi zam olacakmış bunun sonucunda
  • secospacos S kullanıcısına yanıt
    Mesajınız bana gelmedi. Nerden yazmıştınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

quote:

Orijinalden alıntı: firatciftci2008

herkese selam. geçen hafta 40. yıl aracımı teslim aldım. araba şu an 1300km de. hangi tekerden veya tekerleklerden geldiğini henüz çözemediğim bir ses sorunu var. balata-disk sesi vik vik vik ötüyor. 20-30 km üzerine çıkınca ses kesiliyor. ayrıca yavaşlarken frene hafif basınca yine ıslık sesi bastığım şiddet miktarında artıp azalacak şekilde geliyor. video çekme imkanım olunca yüklerim buraya.
    bu ses balata ve diskler birbirine alışınca geçer mi? adıyamanda olduğum için ha deyince servise gidip sorma imkanım malesef yok. titiz biriyim artık araba/diskler-frenler-yürür aksam ısındıktan sonra da bu sesin sürekli geliyor olması açıkçası beni rahatsız etti.
    hareket halinde vik vik vik vik vik sesi, (20-30 km/h ye kadar)
    durmak için frene basıp yavaşlarken frene basma şiddetiyle doğru orantılı artıp azalan uzun ıslık sesi...
    araba muhabbet kuşu gibi anlayacağınız...
    nasıl çözebilirim, tecrübesi olanlar var mı?
    teşekkürler

fren aksamının alışması için 1300km fazlasıyla yeterli bir süre bence servise götürün. Bazen balatalarda imalat hatası olarak içinden sert bir madde çıkıp diske zarar verebiliyor bu ihtimali de düşünerek servise gitmenizi öneriririm.

en yakın servis adana veya antep (antepte servis bölümü var mı bilmiyorum) :S ben adıyamandayım... telefonla arasam nasıl yardımcı olurlar bilmiyorum ama yine de yarın arayıp bi sorayım.. teşekkürler cevap için

• quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Peki hocam 2014 28binde 12bin trameri olan 3.20ied mjoy aracin bir far degismis ve 2 boya var diyor gerci 12bin tutmamasi lazim ama neyse , bir aracin ederi ne kadar vermeliyim? Malum sitede fiyatlar cok farkli

Piyasadaki fiyatları bilmiyorum, özellikle 3 serisini. Araç alırken acele etmeyin, arz fazla, talep az, biri olmazsa diğerini alırsınız, bu piyasada alıcı akıllı davranırsa her zaman karlı çıkar.

İianları takip edin 1-2 hafta düzenli, gerçek değerin ne olduğunu anlarsınız zaten, yeni ilanlar da fiyatlar şişkin oluyor, bekleyin. Bilgi ve açıklama olmayan ilanları eleyin, ben eliyorum, arabasına güvenen yazar oraya herşeyini.

Fiyat konusu için bir şey söyleyemem, siz karar vereceksiniz, ben düşüncelerimi yazdım zaten, temiz ve tramersiz aracı alırsınız belki alamayacağınızı düşündüğünüz rakamlara.

• Arkadaslar merhabalar. F30 2014 3.20ied orjinal hava filtresi ve orjinal polen filtresini nereden alabiliriz internet uzerinden? Oto hurmak adli bir firmadan fiyat sormustum ikiside orjinal dendi ve hava filtresi 50 tl polen filtresi 80tl denildi malum sitede. Fiyatlardan haberi olan varmi acaba? Orjinal olup olmadigini nereden anlayabiliriz? Orjinallerinin markasi nedir ?

Tesekkurler

Iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifa_05

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

quote:

Orijinalden alıntı: fifa_05

Almanya'dan orijinal silecek getirtiyorum. SWF 119284 VISIOFLEX
    Düşünen olursa 100 TL

Burada 3 takım 200TLye geliyor.

https://www.amazon.de/SWF-119284-VISIOFLEX-Wischblatt/dp/B0068M4MUI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482301078&sr=8-1&

Teşekkürler. 3 kişi alacak olan varsa ortak alınabilir.

Arkadaslar hiç geregi yok. Bu swf ler o kadar ahım sahim bi silecek degil. Valeo larda kaliteden düştü. Bosch aero twin orjinal almani en iyisi Turkiyede satilanlar ehh idare eder.
    Benim orjinaller araba daha 6000 km de iken cizik yapmaya basladi ki dikkatli kullanirim.

Size tavsiyem wutse marka silecek var hem fiyati makul hem de iyi. Icindeki aparatlardan B3 tip olani f30 lara uygun. Soyluyorum ki icinde kontrol edin diye . Rafta kurcaliyolar eksik cikabiliyo. Takin devam edin

• Sol arka kapı fitillerinden ses geliyor diye servise götürmüştüm. Kapı fitillerim komple yenilendi fakat hala aynı yerden ses gelmeye devam ediyor. Sprey alıp sıksam bu iş çözülür mü sizce arkadaşlar?
  • firatciftci2008 kullanıcısına yanıt
    Antep'te BMW yetkili servisi var, Erenler Oto.

• İstanbul Anadolu yakasında krom çıta için önerebileceğiniz bir yer var mı? Bir de cam filmi
  • gok_simsek G kullanıcısına yanıt
    Navigasyon guncellemesi icin mi istedilet o parayi???
    40.yillarda 3 yil ucretsiz harita guncellemesi var, connected drive hesabiniza girerseniz orada da gorursunuz. Normalde islerini duzgun yapsalar servise bile gerek kalmadan 5dkda usbyle guncelleyebiliyorsunuz fakat 2015 haritasindan sonra koymamaya basladilar portala.
    Ozetle servis bunu ucretsiz yapmak zorunda!!!
    2016 haritasini bu sekilde ucretsiz yukletmistim para lafi etmediler bile. Ucretsiz guncelleme hakkiniz oldugunu belirterek serviste yaptirabilirsiniz..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yzc emr

Ön 32 arka 35 ben öyle yapıyorum

bir yerde yazıyor mu yoksa sizin tecrübelerinize göre en iyisi bu şekilde mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark.Knight

Mesajınız bana gelmedi. Nerden yazmıştınız?

https://forum.donanimhaber.com/evo-yayinlandi-tum-bmw-2017-navigasyon-guncellemeleri--103948762-4#122700410
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

bir yerde yazıyor mu yoksa sizin tecrübelerinize göre en iyisi bu şekilde mi hocam?

Kapıda yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcanerg

quote:

quote:

Kapıda yazıyor

çok ilginç benimkinde yazmaması zaten. belki 40. yıl olduğundan olaabilir, çünkü arkaların ebatları farklı.
    müsait bir zamanda foto atabilirseniz sevinirim. eminim benim gibi bir çok arkadaş bu durumu yaşıyordur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mcanerg

quote:

quote:

Kapıda yazıyor

çok ilginç benimkinde yazmaması zaten. belki 40. yıl olduğundan olaabilir, çünkü arkaların ebatları farklı.
    müsait bir zamanda foto atabilirseniz sevinirim. eminim benim gibi bir çok arkadaş bu durumu yaşıyordur

Benim aracım da 40.yıl, lastik ebatı farklı olduğu için değil, şu an kışlıklara geçtim 17 inch ön ve arka lastik genişlikleri aynı olmasına rağmen onlarda da tavsiye edilen basınç değerleri ön 32 arka 35 emin olabilirsiniz

• Bende aynı sesten muzdariptim.bant çekti servis ve ses nerdeyse tamamen geçti.tavsiye ederim.sprey geçici çözüm malesef

• dr_ocean D kullanıcısına yanıt
    Bant için de geçici çözüm dedi servis danışmanım hocam. O sebeple fitilleri değiştirtti. Bir kaç aya çekilen bant doğal yollardan yani yıkamada vs kendisini salacak yine aynı olacak demişti.
  • secospacos S kullanıcısına yanıt
    Ben download linki soruyorum. Siz açtığınız konunun linkini veriyorsunuz. Ücretsiz olan bir güncelleme için size neden para ödiyeyim? Herkes kolay para derdine düşmüş. Yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark.Knight -- 22 Aralık 2016; 10:5:24 >
  • 
Sayfa: önceki 26712672267326742675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.