Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (737. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.712
Cevap
105
Favori
1.276.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 735736737738739
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karşıkomşununavukatoğlu

quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Ankarada zincir kontrol ettirebiliceğimyer önerirmisiniz 153bin km geldi araç ses yapıyormu yapmıyormu anlamadım ben

150.000 üstüyse mutlaka kontrol ettirin ihmal etmeyin. Aracım 2012 BMW 3.20d tam 153.000 kmde geçen hafta Borusan Oto İstinye'ye bıraktım zincir değişiyor. 12.500TL fiyat çıkardılar her şey dahil. İndirimle 9.000TL'ye yapılıyor. Muhtemelen dışarıda 3500-4000TL gibi bir fiyata yaparlar. Parça maliyetinden ziyade işçiliği fazla tutuyor zira lanet zincir motorun arka kısmında olduğu için aracın motorunu komple söküyorlarmış. Bu arada otoyolda yüksek hızla seyrederken ses geldiğini fark ettim. Bilginize.

Benim sorum da şimdi bu kadar masraf ettik aracın başka bir sıkıntısı yok ve kullanmaktan çok keyif alıyorum. Zircir de değiştiğine göre başka bir sıkıntı çıkar mı, yoksa kullanmaya devam edelim mi? Hiç satma taraftarı değilim zira satmaya karar verirsem malum kur ve vergilerden yenisini almam mümkün görünmüyor.

Not: Araç 153.000 KM'ye kadar hep Borusan Oto'da düzenli servise girdi ve çok düzgün kullanıldı.

BMW'nin zincir problemi 2011-2012'ye kadar meşhurdu. Bende Borusan'da geçen sene 7500 TL civarına değiştirdim ve BMW iyi niyet vermedi.

Üstelik sizin araç komple servis bakımlı.

BMW gizli ayıbını bile iyi niyetle destek vererek örtemiyor, bu konuda çok başarısızlar.

Siz ama en iyisini yapmıssınız, dışarıda kimse o işe garanti vermiyor, 9000 TL'ye o işi 2 sene daha garanti altına aldınız.

@fastforyou

Imkanınız varsa Borusan'a gidin diagnose etsinler, ellerinde cihaz var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

quote:

quote:

Ankarada zincir kontrol ettirebiliceğimyer önerirmisiniz 153bin km geldi araç ses yapıyormu yapmıyormu anlamadım ben

150.000 üstüyse mutlaka kontrol ettirin ihmal etmeyin. Aracım 2012 BMW 3.20d tam 153.000 kmde geçen hafta Borusan Oto İstinye'ye bıraktım zincir değişiyor. 12.500TL fiyat çıkardılar her şey dahil. İndirimle 9.000TL'ye yapılıyor. Muhtemelen dışarıda 3500-4000TL gibi bir fiyata yaparlar. Parça maliyetinden ziyade işçiliği fazla tutuyor zira lanet zincir motorun arka kısmında olduğu için aracın motorunu komple söküyorlarmış. Bu arada otoyolda yüksek hızla seyrederken ses geldiğini fark ettim. Bilginize.

Benim sorum da şimdi bu kadar masraf ettik aracın başka bir sıkıntısı yok ve kullanmaktan çok keyif alıyorum. Zircir de değiştiğine göre başka bir sıkıntı çıkar mı, yoksa kullanmaya devam edelim mi? Hiç satma taraftarı değilim zira satmaya karar verirsem malum kur ve vergilerden yenisini almam mümkün görünmüyor.

Not: Araç 153.000 KM'ye kadar hep Borusan Oto'da düzenli servise girdi ve çok düzgün kullanıldı.

BMW'nin zincir problemi 2011-2012'ye kadar meşhurdu. Bende Borusan'da geçen sene 7500 TL civarına değiştirdim ve BMW iyi niyet vermedi.

BMW gizli ayıbını bile iyi niyetle destek vererek örtemiyor, bu konuda çok başarısızlar.

Siz ama en iyisini yapmıssınız, dışarıda kimse o işe garanti vermiyor, 9000 TL'ye o işi 2 sene daha garanti altına aldınız.

@fastforyou

Ben 120bin km kadar borusandan cıkmadım, 3.borusandan alısım tanırlarda ama Son cıkısım sıkıntılı olmustu. Borusan araç sattıktan sonra eğer biraz piyasayı bilmiyorsan sana birşeyler kitlemek için cok iyi yanasıyor ama biraz yoku gösterdinmi ilgilenmiyorlar

Bu zincir ve arabada sorun varmı tarzında baktıklarında ne kadar ücret talep ediyorlar. Hiçbirşey yaptırmıcam sadece sorun varmı yokmu bana listelesimler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

quote:

quote:

@fastforyou

Ben 120bin km kadar borusandan cıkmadım, 3.borusandan alısım tanırlarda ama Son cıkısım sıkıntılı olmustu. Borusan araç sattıktan sonra eğer biraz piyasayı bilmiyorsan sana birşeyler kitlemek için cok iyi yanasıyor ama biraz yoku gösterdinmi ilgilenmiyorlar

Bu zincir ve arabada sorun varmı tarzında baktıklarında ne kadar ücret talep ediyorlar. Hiçbirşey yaptırmıcam sadece sorun varmı yokmu bana listelesimler.

Katılıyorum.

Arkadaşımda A3 var ve 2010 model. Audi 7 yaşında olmasına rağmen kavrama için iyi niyet garantisi verdi. 300 TL'ye kavramayı halletiler, 2 yıl daha garantisi oldu.

Burada problem Borusan'dan ziyade BMW'de. Yurt dışında da tonlarca mağdur insan var BMW'nin iyi niyet cimriliğinden dolayı, özellikle zincir konusunda. Hem servis bakım masrafları pahalı hemde iyi niyet garantileri çok keyfe keder. Borusan'daki yetkili arkadaşlar da BMW'nin iyi niyet garanti sistemine anlam veremiyor.

• Arkadaşlar N45B16 motor kullanıcısı var mı 1.16i veya 3.16i gibi.Aracım 126bin kmde ve LPGli.Uzun süredir buji değişmemiştir muhtemelen.sizce değişim gerekir mi?Gerekirse hangi marka model buji takalım? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 31 Mart 2017; 10:30:21 >
  • Turbo actuator sorunu yasamis olan varmi aramizda? Tamiri olurmu acaba yoksa komple turboyu mi degistirmek gerekiyor? Arac cekisten cok dustu bu aralar..

• quote:

Orijinalden alıntı: kanov

Turbo actuator sorunu yasamis olan varmi aramizda? Tamiri olurmu acaba yoksa komple turboyu mi degistirmek gerekiyor? Arac cekisten cok dustu bu aralar..

Insignia'da yaşadım. Actuator valfi değiştirseniz kafi. Sizin araçlarda westgate'den ayrı mı bilmiyorum. Ancak ayrı ise ufak bir elektronik valf, değiştirince düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Arkadaşlar N45B16 motor kullanıcısı var mı 1.16i veya 3.16i gibi.Aracım 126bin kmde ve LPGli.Uzun süredir buji değişmemiştir muhtemelen.sizce değişim gerekir mi?Gerekirse hangi marka model buji takalım? Teşekkürler.

NGK'nın şu an aracınız için standart bujisine baktım, 4 tırnaklı. LPG de ateşleme zayıflığına sebep olabiliyor.

Aracınız için standart NGK buji ( N45 B16 motor) :https://www.ngk.de/nc/tr/ueruen-bulma-araci/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/BMW/116I%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20E81/BKR6EQU/1310/

Bosch'ta aynı şekilde benzinli motor için 4 tırnaklı ve 1.60mm tırnak aralıklı buji yapmış. Ve aracınızın orjinal bujileri nikel. Dayanıksız. LPGli motorlar için ise durum farklı. 0,70 tırnak aralıklı tek tırnak buji önermiş ve bu buji Platin-İridyum dayanıklı sivri uç bir buji.

İncelemek için :http://www.bosch-automotive-catalog.com/tr/internet/ECAT-RS/vehicle-info/-/vehicle/equip/BMW/946/-5q85r1f0emphu20oq817fpqf6ccv6igt

Bu durum karşısında Bosch'un LPG bujisini almanızı öneriyorum. Çünkü 4 tırnaklı nikel buji özellikle düşük devirlerde LPG'yi ateşlemede çok zayıf kalacaktır.

• Merhaba arkadaşlar,

bu aracın resmi verilerini gösteren bir datasheet - factsheet tarzı döküman var mı?

bmw 3.16i e90 LCI 2011 otomatik

bmw tarafından verilen tüketim değerine bakmak istiyorum.

Teşekkürler..
  • arkadaşlar temiz bir e90lci arıyoruz sevdiğim bir arkadaşıma, o gitmiş aşağıdaki ilanı beğenmiş ama bana biraz fiyatı yüksek geldi. Var mı bildiğiniz aracını satan birileri?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-isik-paket-full-icinde-sigara-icilmemis-garaj-arabasi-borusan-ci-415504374/detay
  • Razorback R kullanıcısına yanıt
    hocam aracın maşşalah çok temizmiş. umarım istediğin fiyata satarsın.
  • Razorback R kullanıcısına yanıt
    hocam araxın maşallahı var :)
    teşekkürler ilettim ama o paraya dizel alırız diye yorum yaptı bakalım hayırlısı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twm -- 10 Nisan 2017; 15:13:6 >
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler pazarlık payı illaki var.. mecburen.. :)
  • twm kullanıcısına yanıt
    ben bu paraya 5 kasa bile bulurum... ama ne halde...
    kazasız on numara 5 yıldız diyenlere inanma...

pazarlık payı var.. ;)
  • Arkadaşlar merhaba,
    Bir akrabamda 320d var. Fakat motoru değişmiş. 2012 model Sport Line. 110000 istiyor araç için. Sizce alınmalı mı iyi bir araştırma sonucu ?
  • arkadaşlar herkese merhaba aramızda egr iptali yapan var mı varsa ne gibi değişiklikler oldu. benim araç e90 320d özellikle dizel araçlarda egr iptal etmenin faydalı olacağı konuşuluyor bu konuda ne düşünüyorsunuz.
  • YuSuFBuLDu kullanıcısına yanıt
    Motoru hasardan degistiyse arac deger kaybeder, arizadan dolayi cepten parasi karsilanip yenisi alindiysa kacirmayin derim, ben olsam saniye dusunmem yepyeni motoru.

• cucu87 kullanıcısına yanıt
    Kac model araciniz? Elektronik yeni tip motorlarda(184), iptali fayda saglar mi soru isareti.

• Ali® kullanıcısına yanıt
    hocam 2012 model aracım 184lük yeni tip motor
  • Merhaba, 2006 model e90 coupe araçta aux bağlantısı mevcut. Usb bağlantı nasıl yapabiliriz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 735736737738739
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.