Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (736. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (3 Mobil) - 7 Masaüstü3 Mobil
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.275.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bunu kol altındaki çakmaklığa takınca kapak kapanmıyor. ben aldım ses fena değil orta seviye ama dediğim gibi kol dayama açık kalıyor
  • twm kullanıcısına yanıt
    düşük profilli bir usb çakmak şarjı takarsanız kapanıyor.
    yada ara uzatma kablosu kullanırsınız.

Dediğim gibi en iyi çözüm bu.. ses kalitesi olarak GERÇEK bluetooth v4.2 standardı veren bir cihaz almadıktan sonra piyasadaki bütün ürünlerden aynı ses kalitesini alacaksınız. (Mevcut kurulumun ses kalitesi yetiyor doğrusu - logic7 veya daha üstü bir sistem olmadıkça çok sıkıntı değil.)

Evet bluetooth ile çok az bir ses kalite kaybı oluyor. Daha iyisi için direk aux bağlantı yada en iyisi için tek seçenek CD
  • quote:

Orijinalden alıntı: alyherb

Arkadaşlar merhabalar. Şimdi Diskleri, balataları ve balata fişlerini değiştirmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım. Borusan, 4.600 tl dedi. Minauto, Diskler zimmermann balatalar orjinal 2.750tl dedi. Bostancı oto Bmw özel servis, diskler balatalar zimmermann 2000tl nakit olursa 1750 dedi. Şimdi, Minauto nun orjinal balata bulabilmesi mümkün müdür? Disklerde zimmermann öneriliyor balatalar da zimmermann olursa iyi olur mu? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

F30 konusunda yazdıklarımı takip edebilirsiniz.

Diskleri Zimmermann Sport serisi aldım ve titreme problemim var. Alacağınız yerden mutlaka en az 10.000 KM garanti isteyin!

Size fiyatları söyliyim, özel servislerle öyle pazarlık yapın:

Zimmermann ön disk 350 TL
    Arka disk ise 300 TL olması lazım.

Ön balata ise 140 TL ve arka balata 120 TL olması lazım ( textar, pagid ve jurid). Zimmermann balata 250 TL ön, 200 TL civarı da arka. Bu işin parça maliyeti 900-1200 TL civarında. 200 TL de işçiliği olsa, size toplam maliyeti fişlerle 1200-1400 TL olacaktır. Orjinal balatalar 700-800 TL ön takımı, arka takımı ise 600-700 TL.

Zimmermann diskleri Rotaş / Bilgin Oto Topkapı'da bulabilirsiniz.

Pagid balataları Ertürk Maslak BMW'de bulabilirsiniz.

Jurid'i kim satar bilmiyorum, piyasada şuan pek yok. Textar da bulunması kolay bir balata.

Frene garanti vermiyorlarsa MUTLAKA diski orjinal alın, balata sırasıyla ate, jurid, pagid veya textar olabilir.

Edit: Az önce sanayideydim, diskleri ölçtük ve titreme diskten değilmiş, zimmermann ile ilgili dediğim problemi geri çekiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali® -- 22 Mart 2017; 14:1:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Razorback

düşük profilli bir usb çakmak şarjı takarsanız kapanıyor.
    yada ara uzatma kablosu kullanırsınız.

Dediğim gibi en iyi çözüm bu.. ses kalitesi olarak GERÇEK bluetooth v4.2 standardı veren bir cihaz almadıktan sonra piyasadaki bütün ürünlerden aynı ses kalitesini alacaksınız. (Mevcut kurulumun ses kalitesi yetiyor doğrusu - logic7 veya daha üstü bir sistem olmadıkça çok sıkıntı değil.)

Evet bluetooth ile çok az bir ses kalite kaybı oluyor. Daha iyisi için direk aux bağlantı yada en iyisi için tek seçenek CD

Aux-Çakmaklık tipi Bluetooth olan piyasadaki bir çok ürünü denedim, hepsi kötü.

Bunların hepsinde ground loop noise dediğimiz arkadan pis bir ses geliyor.

Kullancaksanız arasına mutlaka ground loop noise isolator da alın, arasına yerleştirip öyle kullanın.

Benim tavsiyem bu yönde.

• Ali® kullanıcısına yanıt
    2 adet aldım aliexpressten.. sonucu yazarım..
  • Razorback R kullanıcısına yanıt
    bende bıktım bu durumdan aşağıdakinden sipariş verdim iki tane kafam rahat olacak umarım :)
    ne uğraşıcam bluylan tutuylan :)

https://www.aliexpress.com/item/100cm-AUX-Cable-For-Apple-i7-iPhone7-iPhone-7-Plus-Headphones-Jack-Adapter-Lighting-to-3/32773745065.html?spm=2114.13010608.0.0.S0SNEI
  • 318i ya da 320i otomatik viteslisi nasıldır merak ediyorum, yakıt durumu, konfor vb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    twm kullanıcısına yanıt
    Böyle bir üründe var ama çok pahalı..

http://www.viseeo.com/ugC_ShowroomItem_Detail.asp?hidShowKindID=3&hidShowTypeID=0&hidShowCatID=0&hidShowID=22
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

quote:

Orijinalden alıntı: alyherb

Arkadaşlar merhabalar. Şimdi Diskleri, balataları ve balata fişlerini değiştirmek istiyorum. Biraz araştırma yaptım. Borusan, 4.600 tl dedi. Minauto, Diskler zimmermann balatalar orjinal 2.750tl dedi. Bostancı oto Bmw özel servis, diskler balatalar zimmermann 2000tl nakit olursa 1750 dedi. Şimdi, Minauto nun orjinal balata bulabilmesi mümkün müdür? Disklerde zimmermann öneriliyor balatalar da zimmermann olursa iyi olur mu? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

F30 konusunda yazdıklarımı takip edebilirsiniz.

Diskleri Zimmermann Sport serisi aldım ve titreme problemim var. Alacağınız yerden mutlaka en az 10.000 KM garanti isteyin!

Size fiyatları söyliyim, özel servislerle öyle pazarlık yapın:

Zimmermann ön disk 350 TL
    Arka disk ise 300 TL olması lazım.

Ön balata ise 140 TL ve arka balata 120 TL olması lazım ( textar, pagid ve jurid). Zimmermann balata 250 TL ön, 200 TL civarı da arka. Bu işin parça maliyeti 900-1200 TL civarında. 200 TL de işçiliği olsa, size toplam maliyeti fişlerle 1200-1400 TL olacaktır. Orjinal balatalar 700-800 TL ön takımı, arka takımı ise 600-700 TL.

Zimmermann diskleri Rotaş / Bilgin Oto Topkapı'da bulabilirsiniz.

Pagid balataları Ertürk Maslak BMW'de bulabilirsiniz.

Jurid'i kim satar bilmiyorum, piyasada şuan pek yok. Textar da bulunması kolay bir balata.

Frene garanti vermiyorlarsa MUTLAKA diski orjinal alın, balata sırasıyla ate, jurid, pagid veya textar olabilir.

Edit: Az önce sanayideydim, diskleri ölçtük ve titreme diskten değilmiş, zimmermann ile ilgili dediğim problemi geri çekiyorum.

Umarım sorun çözülebilecek birşeydir. Şimdi zimmerman aklandığına göre fren performansı nasıl peki. Sport serisi farklımıdır. Normali de iş görür mü acaba. Bostancı bmw özel servis hakkında bilginiz var mı?

• alyherb A kullanıcısına yanıt
    Normali OEM'e muadil sanırım, Sport olanı ise daha iyi gaz ve hava tahliyesi vaad ediyor. Şuana kadar çok memnunum, geçtiğimiz gece otoban boşken defalarca 180'den 100'e fren yaptım test etmek için ve 5. 6. frende bile tutunma azalmadı. Daha önce Hella Pagid-Jurid ikilisinde frenler aşırı ısınınca tutunma oldukça düşüyordu.
  • Razorback R kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Samsung, philips ve Bose dahil bir çok markanın Aux-Bluetooth dönüştürücülerini denedim hiç biri beni memnun etmedi.

Samsung level link fena değildi sadece, geri kalanlar hep beklentimin altında kaldı.

Tune2Air cihazından faydalanmanız için teypten USB çıkışınız olması lazım diye biliyorum, diğer türlü aynı işlevi görüyor.
  • Beyler cikma yay almam lazim 4 adet. Ne kadar vermeliyim en fazla?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Yay ucuz birsey zaten??

• quote:

Orijinalden alıntı: Razorback

Yay ucuz birsey zaten??

Hocam ucuz aliriz kirilir falan. Risk almak istemiyorum. Rakam verebilirseniz kafamda sekillenmesi icin iyi olur.

• Ankarada zincir kontrol ettirebiliceğimyer önerirmisiniz 153bin km geldi araç ses yapıyormu yapmıyormu anlamadım ben

• quote:

Orijinalden alıntı: irfan1995

İyi geceler. Kısmet olursa 2012 model e90 320d alacağım. araçta iDrive ve büyük ekran navigasyon var fakat bluetooth yok. F30 daki gibi telefonumu bluetooth ile bağlayıp müziklerimi dinleyebileceğim yada telefonla konuşabileceğim bir yöntem varmıdır?

Orijinal Bluetooth niye taktirmiyorsunuz. 5 yıldır kullanıyorum. Mükemmel kalitede. 350 euro civarında idi.

• İzmirde usta ihtiyaci olan varsa bugun cok iyi bir usta ile tanistim. İscilik mukemmel ve kesinlikle paragoz degil. İhtiyaci olan varsa pm den telefon paylasabilirim.

• Arkadaşlar 205 55 16 olan ölçüleri 205 60 16 olarak değiştirsem arabanın tepkileri çok değişir mi? Continental premium contact 5 te 205 55 16 yok. 205 60 16 var. Bu lastikle ilgileniyorum. Ssr (runflat)olanıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Ankarada zincir kontrol ettirebiliceğimyer önerirmisiniz 153bin km geldi araç ses yapıyormu yapmıyormu anlamadım ben

150.000 üstüyse mutlaka kontrol ettirin ihmal etmeyin. Aracım 2012 BMW 3.20d tam 153.000 kmde geçen hafta Borusan Oto İstinye'ye bıraktım zincir değişiyor. 12.500TL fiyat çıkardılar her şey dahil. İndirimle 9.000TL'ye yapılıyor. Muhtemelen dışarıda 3500-4000TL gibi bir fiyata yaparlar. Parça maliyetinden ziyade işçiliği fazla tutuyor zira lanet zincir motorun arka kısmında olduğu için aracın motorunu komple söküyorlarmış. Bu arada otoyolda yüksek hızla seyrederken ses geldiğini fark ettim. Bilginize.

Benim sorum da şimdi bu kadar masraf ettik aracın başka bir sıkıntısı yok ve kullanmaktan çok keyif alıyorum. Zircir de değiştiğine göre başka bir sıkıntı çıkar mı, yoksa kullanmaya devam edelim mi? Hiç satma taraftarı değilim zira satmaya karar verirsem malum kur ve vergilerden yenisini almam mümkün görünmüyor.

Not: Araç 153.000 KM'ye kadar hep Borusan Oto'da düzenli servise girdi ve çok düzgün kullanıldı.

• Vogtland marka spor yay alcam. Hadi hayirlisi.

• 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.