Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (739. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Artik tamirden sonra bu yağdan alirim hocam.

Maalesef uzagim istanbula.

İscilik dahil kac paraya mal olur sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler 325i motor yağı azaldı uyarısı veriyor. İlave yağ koyacağım ama içindeki yağ ne onu bilmiyorum. Komple yağ değiştirmek mi sağlıklı olur?
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Hiç bir fikrim yok.

Sanırım bu noktadan kaçırıyor, bu noktaysa keçe değildir, biraz daha maliyetli olabilir, en yakın zamanda gösterin bence.

http://cdn4.pelicanparts.com/BMW/techarticles/BMW-3-Series-E90/SUSPEN-Power_Steering_Reservoir_Replacing/images_large/pic28.jpg
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    Oraya da baktirayim cok sagolun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Beyler 325i motor yağı azaldı uyarısı veriyor. İlave yağ koyacağım ama içindeki yağ ne onu bilmiyorum. Komple yağ değiştirmek mi sağlıklı olur?

Komple değiştirin hocam.Yağ çok mu yeniydi? Ya da fiyatı yüksek mi geldi? Hem bakım yaptırmış olursunuz. Yağ en önemli şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Beyler 325i motor yağı azaldı uyarısı veriyor. İlave yağ koyacağım ama içindeki yağ ne onu bilmiyorum. Komple yağ değiştirmek mi sağlıklı olur?

Komple değiştirin hocam.Yağ çok mu yeniydi? Ya da fiyatı yüksek mi geldi? Hem bakım yaptırmış olursunuz. Yağ en önemli şey.

Arac yeni alındı o yüzden yağ yeni mi nedir bilmiyorum. Birden hata verdi. 100 km filan yaptım +1 yazarken yağ kısmında sorun olmamıştır umarım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

Arkadaşlar 2009 aralık ayı çıkışlı e91 aldım. Navigasyonu CIC modelmiş torpidoda bir adet usb girişi gördüm. Haritaları usb ile mi cd ile mi güncelliyoruz yardımcı olabilirseniz sevinirim BMW lere bayağı yabancıyım

Hayırlı olsun aracınız. Harita güncellemesi usb ile yapılıyor yalnız haritayı internetten bulsanız bile ( büyük ekran cic için en güncel versiyon "Bmw road map turkey premium 2017-1") araca yüklerken fsc key denilen bir şifre ister. Bu şifreyi ben kendim kablo ile araçtan çektiğim " 1b" dosyasını bilgisayarda gerekli yazılım ile decode ederek ücretsiz fsc kodumu üretebiliyorum (sadece kendi aracıma). Siz isterseniz forumda Secospacos isimli arkadaş bu işi yapıyor. Sizden şasi numaranızın son 7 hanenizi alarak şifreyi üretiyor ve harita dosyalarını da size ulaştırıyor (upload ediyor diye biliyorum, fiziki gönderim yapıyor mu bilmiyorum). İsterseniz de bu işi daha ucuza yapan yabancı arkadaşlar da bulabilirsiniz "codemybmw david" isimli bir arkadaştan daha önce harita satın almıştım daha önce fsc kod almadım fiyatını hatırlamıyorum ama bir seçenek olsun. Ama secospacos güvenilir birisidir. Bir ekleme de aracınıza harita yüklerken, satın alırken sakın europe almayın (eğer avrupaya çıkmıyorsanız tabi) çok kasıyor detay çok az, onun yerine turkey alın en güncelini alın bildiğim kadarıyla 2017-2 daha çıkmadı 2017-1 son sürüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Do It Yourself D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dilekleriniz için sorularımı cevapladığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu aralar bilgisayara erişimim yok ilk fırsatta fsc kodunu dediğiniz yollardan temin etmeye çalışacağım. Aklıma takılan şey internette okuduğum bir kaç yazı oldu 03/2010 öncesi üretilmiş araçlarda usb ile olamıyormuş bu işlem illaki cd gerekiyormuş diye okudum benim araç 12/2009 gözüküyor bu durumda acaba usb kullanabilirmiyim bilmiyorum. Bu arada araç Türkiye'ye nadiren gelecek sanırım europe alsam çok daha iyi olur benim için. Bir yanlışlık olmasın diye resim atayım şu ekranı görüyorum arabada zaten yolda giderken navigasyonda yol bile gözükmüyor çoğu yerde gerçekten çok eski versiyonu.

BMW 3 SERİSİ E90

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

Teşekkür ederim dilekleriniz için sorularımı cevapladığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu aralar bilgisayara erişimim yok ilk fırsatta fsc kodunu dediğiniz yollardan temin etmeye çalışacağım. Aklıma takılan şey internette okuduğum bir kaç yazı oldu 03/2010 öncesi üretilmiş araçlarda usb ile olamıyormuş bu işlem illaki cd gerekiyormuş diye okudum benim araç 12/2009 gözüküyor bu durumda acaba usb kullanabilirmiyim bilmiyorum. Bu arada araç Türkiye'ye nadiren gelecek sanırım europe alsam çok daha iyi olur benim için. Bir yanlışlık olmasın diye resim atayım şu ekranı görüyorum arabada zaten yolda giderken navigasyonda yol bile gözükmüyor çoğu yerde gerçekten çok eski versiyonu.

BMW 3 SERİSİ E90

Evet söylediğiniz gibi CIC yazılımı 03/2010 dan güncel değil ise usbden güncelleme yapılamıyormuş. Dvd alıp 3 parça halinde yazabilirsiniz yada halihazırda aracın tümden güncellenmesi iyi olacağı için tüm modülleri (CIC dahil) güncelletebilirsiniz,(vites değişimi dahi değişiyor eğer güncel yazılım varsa) böylece usbden güncelleme çalışabilir diye düşünüyorum. (Borusan 300TL ye güncelliyor). Ayrıca harita olarak son versiyon "BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-1" var. Fiyatı fsc+link 30-40 dolar arasında bulunabiliyor. (Gerçi link bedava da bulunur europe olduğu için kolay)

• beyler 740 sayfa mesaj olduğu için ne yazıkki okuyamadım ama size bir soru sormak istiyorum..
    2011 model 3.16i e90 kasa almayı düşünüyorum ve ilk defa bmw kullanıcısı olucam bana tavsiyeleriniz neler olur birde bu araçlarda da turbo var mı yoksa sadece f30 kasalarda mı var?
  • Arkadaşlar sağ ön yolcu iç kapı tutamağım eridi, çözüm yolu bulan var mı? Tek çare değiştirmek mi 200 TL tutuyor

• Beyler geçen gün motor yağını komple değiştirdim. 5 litre yağ almıştım fakat 6.5 litre yağ koymak gerekiyormuş. 1 gün boyunca 5 litre yağ ile gezdim. Bir sorun olmuş mudur motor açısından?
  • Pilavyer kullanıcısına yanıt
    Tek çare değiştirmek maalesef.
  • emryrgc E kullanıcısına yanıt
    O kadar kadar eksiklikten bir şey olmaz em kisa zamanda ekleyin yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colornick -- 21 Nisan 2017; 18:43:22 >
  • Arkadaşlar 2010 lci 320d aracımda gündüz farını aktif ettiğimde sadece angelların yanmasını istiyorum kısa farlar yanmasın, yani gündüz park farı gibi yansın (fotodaki gibi) gece veya tünele girince yine otomatik far yanıp sönsün. Böyle birşey mümkünmü bilgisi olan varmı teşekkürler BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRoDi -- 22 Nisan 2017; 7:4:40 >
  • 2012 model aracımda menüde bu özellik zaten mevcut. Oradan ayarlanabiliyor. 2010 larda nasıldır bilmiyorum. Mert elektronik yapar sanırım.

• PRoDi P kullanıcısına yanıt
    Benimki lci degil ama bahsettiginiz sekilde calisiyor. Olmasi gereken bu diye biliyordum

• Beyler e90 serisi araçlarımız için veya bmw aracımız için sohbet muhabbet için bir whatsapp grubu mevcut mu?
  • tmugurlu T kullanıcısına yanıt
    Ayni arac bende vardi daha önce. Turbo yok maalesef e90 3.16i de. Sanzumana iyi baktirin ve sıkça gorulen Zincir sesine dikkat edin. Performans veya az yakit beklentiniz varsa ikisini de karsilamayacagini bilmelisiniz. Ancak efsane şekli ve yol tutuşu olan bir aractir e90.

• 6 aydır 2011 ve sonrası 3.20d piyasasını takip ediyorum. görebildiğim kadarıyla;

- ikinci el piyasası hiç hareketli değil, araçlar aylarca ilanda duruyor,
    - tamamen yetkili servis bakımlı ve 100 bini geçmemiş araçlar dahi satılamıyor,
    - 100 binden sonra her an başlayabilecek olan zincir sorunu sebebiyle yetkili serviste 9000 dışarıda 4000 lira gibi maliyetle zincir değişimi gerekiyor,
    - şanzıman, turbo arızası, yağ pompası arızası sık görülebiliyor, yağ pompası arıza yaparsa motor yatak sarıp komple değişimi gerekebiliyor,
    - dpf arızası sonucu değişim gerekebiliyor,
    - motor blok çatlama olayları görülebiliyor, komple sandık motor değişimi gerekli oluyor,
    - diğer bmw forumlarında bmw servis çalışanı 3.20d için gittiği yere kadar gitsin sonrasında sandık motor değişimi yapın diye tavsiyede bulunuyor!

vs.vs. Mercedes, bmw gibi araçlar bana göre bi defa alınır yağını suyunu eksik etmediğin sürece arkana bakmadan bineceğin tip araçlar üretir.
    Ancak belirttiğim gibi 2011 ve sonrası 3.20d lerde nette gördüklerim çok şaşırtıcı, araçların da istenilen fiyatlara satılamaması bu durumu doğruluyor sanki.

Kullanıcı arkadaşlardan bilgi alabilir miyim? bu motor hakikaten bu kadar sorunlu mudur? Adamın ocağına incir ağacı mı diker? Her zaman aceba bişi mi olacak düşüncesi
    ile mi gezilir 100 binden sonra?

• 
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.