Şimdi Ara

Bmw 114i geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.otomobildunyam.com/bmw-114i-geliyor/

BMW bu yılın son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak olan yeni A Serisi karşısında 1 Serisi’ni güçlü tutmak istiyor.Firma model gamında M135i’i gibi oldukça güçlü ve eğlenceli ama bir o kadar da pahalı bir alternatif karşısında,güçsüz ve şehir içi kullanıma yatkın bir 1 Serisi’ne de yer veriyor.Yeni motorla donatılan 1 Serisi, 114i model adına sahip olsa da yeni otomobilde 1.6 lt’lik motora yer verilmiş. Bu motor 114i’ye 102 bg güç ve 180 Nm tork sağlamış.Performans verilerininse tatminkar seviyede olduğu söylenebilir.114i 0′dan 100 km/s’ye 11.2 sn’de çıkarken maksimum 195 km/s’lik hız değerine sahip.Fabrika verilerine göre karma tüketim değeriyse 5.5 lt olarak belirtiliyor. 1 Serisi artık 3 kapılı gövde tipiyle de tercih edilebilecek ve yeni 114i ve 116d’de otomatik vites opsiyonlarıda sunulacak.Ayrıca 1 Serisi’nde ilk kez kullanılmak üzere dört tekerlekten çekiş sistemine sahip 120d xdrive ve 135d xdrive firmanın planları dahilinde.Yeni 114i’nin ülkemize geliş tarihiyse henüz net değil.

• 1.4 102BG BİRAZ AZ GELDİ BMW'DEN AÇIKÇASI ŞÖYLE 140 BG 250NM TORK BEKLERDİM =)
  • Basarisi buyuk oranda fiyatina bagli olacaktir diye dusunuyorum.

Sirf BMW olacak diye de performansi oldukca dusuk bir araca buyuk paralar baglanmamali. Baz versiyonu 60 civarindan baslarsa belki bir sansi olabilir. Neden 60? Cunku 60 civarina C sinifi HB gayet donanimli, gayet performansli, kismen kaliteli araclar aliniyor. Golf TSI DSG Highline 122 PS guzel bir ornek; hem donanimli, hem kaliteli, hem kullanisli, hem ferah, hem de performans olarak 0-100'u 10 saniyenin altinda bir arac. Diger markalardan da (Astra, Focus, Giulietta) ornekler cogaltilabilir.

Salt premium marka sahibi olmak adina bu sinifta vasat donanimli ve vasat performansta bir araca 10-15 bin TL fazladan baglamak benim tercihim olmazdi...
  • Bence zaten bu sebeple turkiyeye gelmez diye dusunuyorum.En azindan gelmemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue rondo

Basarisi buyuk oranda fiyatina bagli olacaktir diye dusunuyorum.

Sirf BMW olacak diye de performansi oldukca dusuk bir araca buyuk paralar baglanmamali. Baz versiyonu 60 civarindan baslarsa belki bir sansi olabilir. Neden 60? Cunku 60 civarina C sinifi HB gayet donanimli, gayet performansli, kismen kaliteli araclar aliniyor. Golf TSI DSG Highline 122 PS guzel bir ornek; hem donanimli, hem kaliteli, hem kullanisli, hem ferah, hem de performans olarak 0-100'u 10 saniyenin altinda bir arac. Diger markalardan da (Astra, Focus, Giulietta) ornekler cogaltilabilir.

Salt premium marka sahibi olmak adina bu sinifta vasat donanimli ve vasat performansta bir araca 10-15 bin TL fazladan baglamak benim tercihim olmazdi...

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skrbsr96

1.4 102BG BİRAZ AZ GELDİ BMW'DEN AÇIKÇASI ŞÖYLE 140 BG 250NM TORK BEKLERDİM =)

1.6 yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: EL_MARIACHI

quote:

1.6 yazıyor

114 ten direk onu yazmısım af buyrun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mercedes ve bmwnin en cok bu ozelligini seviyorum. adamlar surekli yeniliyorlar motorlarini, surekli model,motor yelpazesini genisletiyorlar. 135 ile zengin kesime, eglence arayan kesime , baska.motorlari ile orta sinifa da hitap etmeye calisiyorlar. takdir etmek gerek gercekten.
  • Ve bmw hitler motoru kesfetti...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EL_MARIACHI

quote:

1.6 yazıyor

114 ten direk onu yazmısım af buyrun.

estafurullah
  • Gelirse tutulur. Artık VW Golf mü BMW 114i mi diye konular açılır. Hoş olur. Tek korkum gittikçe motor hacmini küçültüp, performansını azaltıyorlar araçlarının. Sonra kasa kaldırmazsa büyük rezillik olur rampalarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Artık VW Golf mü BMW 114i mi diye konular açılır.

Konu açılır açılmaz da malum şahıs forumu bırakır.
    1 serisinin bu versiyonu alt kompakt sınıfın pastasından pay almak için hazırladığı çok açık.
    Az motora çok otomobil verecekler.
    Üstelik golfün üstünde bir araba verecekler.
    a3 ve giulettayla iyi bir rekabet içine girer,Golfün tahtını kesin olarak sallar benden söylemesi.
  • Konu açılmıştı daha önce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Artık VW Golf mü BMW 114i mi diye konular açılır.

Konu açılır açılmaz da malum şahıs forumu bırakır.
    1 serisinin bu versiyonu alt kompakt sınıfın pastasından pay almak için hazırladığı çok açık.
    Az motora çok otomobil verecekler.
    Üstelik golfün üstünde bir araba verecekler.
    a3 ve giulettayla iyi bir rekabet içine girer,Golfün tahtını kesin olarak sallar benden söylemesi.

Bende böyle düşünüyorum. Kesinlikle güzel bir rekabet olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nonanxious

Ve bmw hitler motoru kesfetti...

:):):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanç_turasay

Konu açılmıştı daha önce.

link?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

quote:

Orijinalden alıntı: inanç_turasay

Konu açılmıştı daha önce.

link?

http://forum.donanimhaber.com/m_60785833/mpage_1/f_/key_//tm.htm#60833901

buydu galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nonanxious

Ve bmw hitler motoru kesfetti...

hitler motorun torku kaç bunun kaç hiç dikkat ettin mi ?
  • arkadan itiş 102 bg .. Her ne kadar bmw aktarmada akıyor olsa da hantal bir araç olursa şaşırmam. .
  • 2-3 bin fark için kim 116 i ye tercih eder bunu bilemem, fark daha da fazla olursa belki.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.