Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1971. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19691970197119721973
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben yıllardır bu sitedeki arkadaşların tavsiyeleri uyarım
    Her konuyu didik araştırlar burda paylaşırlar.

bmw f20 düşünüyorum 1,5 yıl kullanıp 520i geçeceğim
    max 124 bine kadar çıkabilirim
    ama kafam çok karıştı modife falan tutkum yok, agrasif kullanan biride değilim
    sunroof ve otomatik olsun yeter.
    Değerli deneyimlerinizi ve araç almamda yardımcı olacak arkadaşlarin desteklerini bekliyorum.
    118 i (makyajlı kasa) mi 116i mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruise -- 10 Haziran 2019; 2:44:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mambathevino M kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, özelden yazamıyorum telefon onayını yapmamışım. Gemideyim düzeltemiyorum şu an.
    Sport line iyidir. Koltuk çok önemli. Sadece m plus ve sport line da var. Bazı one editionlarda da görmüştüm. Ama joy paket almaya karar verirsen koltuk üzer. Geri kalan motor şanzıman vs aynı. Sport line da direksiyon daha iyi joylara göre. Jant farkları var. Lci ilk parti 1.6 motor 4 silindirli geldi. Şu ankiler hep 1.5 3 silindir. Kıyaslama yapamam 3 silindir kullanmadım hiç. Ama 4 silindir gayet performanslı ve turbo sesiyle tebessüm ettiren bir motor. Yakıt olarak da 4,9 da gördüm 14,9 da. Günlük kullanımına göre değişir, çok görecelidir az çok yakması.
    Bnm araç duruyor ilanda. Km olarak bir sınırın yoksa ve m pakete çıkabileceksen görüşebiliriz. Daha dolu bir araç alırsın. Keyifle binersin. İlana mesaj gönderebilirsin fiyatı konuşuruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berfield35

Hocam merhaba, özelden yazamıyorum telefon onayını yapmamışım. Gemideyim düzeltemiyorum şu an.
    Sport line iyidir. Koltuk çok önemli. Sadece m plus ve sport line da var. Bazı one editionlarda da görmüştüm. Ama joy paket almaya karar verirsen koltuk üzer. Geri kalan motor şanzıman vs aynı. Sport line da direksiyon daha iyi joylara göre. Jant farkları var. Lci ilk parti 1.6 motor 4 silindirli geldi. Şu ankiler hep 1.5 3 silindir. Kıyaslama yapamam 3 silindir kullanmadım hiç. Ama 4 silindir gayet performanslı ve turbo sesiyle tebessüm ettiren bir motor. Yakıt olarak da 4,9 da gördüm 14,9 da. Günlük kullanımına göre değişir, çok görecelidir az çok yakması.
    Bnm araç duruyor ilanda. Km olarak bir sınırın yoksa ve m pakete çıkabileceksen görüşebiliriz. Daha dolu bir araç alırsın. Keyifle binersin. İlana mesaj gönderebilirsin fiyatı konuşuruz.
    Merhabalar çok teşekkür ederim cevap için , araç konusunda karşı tarafla anlaştık kendi aracımı takasla verdiğim için bu araca biraz daha fazla odaklandım yoksa sizin aracınızı da gördüm çok beğendim. Kendi aracımı satmış olsam mutlaka konuşurduk , tekrar çok teşekkürler :)

• cagrimir kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, cahillik işte :)
  • Ben Mayıs ayında araç muayenesi yaptırdım. Muayene uyarısı vermeye başladı Haziran ayında. Bunu nasıl kapatabilirim? Normal service reset menüsünde göremedim.
  • Selam arkadaşlar, ev değişikli yapacağım için bakımlı ve önemli kazası ve değişeni olmayan aracımı satmaya karar verdim, ilan numaram 677490802, ilerleyen zamanlarda durumu toparlarsam yine bu araçtan alacağım inş. bu arada buradaki paylaşımları zevkle takip ediyor olacağım

2012 118i 115bin km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvole -- 10 Haziran 2019; 14:47:3 >
    idrive menüsünden üzerine tıklayarak uyarıyı kapatabilirsiniz.

Gözle görünür bir fark var mı ? Ya da değişiklik.
  • PesimistChe kullanıcısına yanıt
    Gözle görünür bir değişime rastlamadım. Video izlerken ses gecikmesi oluyordu. Onu kontrol ettim. O da düzelmemiş. Diğer türlü başka değişikilik gözüme çarpmadı.
  • Cruise C kullanıcısına yanıt
    Özelden yazamıyorum, evet satılık. Önceki sayfada linki olması lazım.

• Arkadaşlar spor yay satan var ise alabilirim
    Vogtland
    Eibach
    H&R

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: volvole

Selam arkadaşlar, ev değişikli yapacağım için bakımlı ve önemli kazası ve değişeni olmayan aracımı satmaya karar verdim, ilan numaram 677490802, ilerleyen zamanlarda durumu toparlarsam yine bu araçtan alacağım inş. bu arada buradaki paylaşımları zevkle takip ediyor olacağım

2012 118i 115bin km
    Hocam aracınız çok güzel maşallah
    Hep aklımda olan 170 ps ama denk gelmemişti

• quote:

Orijinalden alıntı: orkan_pp.1

Hocam aracınız çok güzel maşallah
    Hep aklımda olan 170 ps ama denk gelmemişti

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam, araç çok iyi performans sunan bir araç ben çok memnun kaldım alan kişi de memnun kalır
  • Cruise C kullanıcısına yanıt
    kardeşim merhaba selamlar.
    ben de aracımı alırken buradaki arkadaşların görüş ve önerilerinden çok faydalanmıştım. aracı aldıktan sonra da bir çok konuda fikir alışverişinde bulunmaya devam ettik. çok uzun bir süre foruma ara vermiştim, ilk mesaj sana kısmet oldu.

2014 116i M sport sahibiyim. aracı ilk aldığımda BMW'ye 1 serisinden giriş yapar sırayla 3 ve 5'e geçerim diye düşünüyordum. ama ÖTV ve kur farkları sebebiyle 5 yıldır kullandığım aracımı değiştirme cesaretini gösteremedim. bazen aracımı satmaya kıyamadım, bazen de bu kadar yüksek paraları bir otomobile vermeye değmez diye düşünüp vazgeçtim. ama hiç bir zaman aracımı satıp farklı bir markaya geçmeyi düşünmedim. Allah da sattırmasın, hala daha ilk günkü gibi çok severek kullanıyorum. aracımı sattığım zaman aynı kalite ve keyifte bu fiyat aralığında başka araç alamayacağımı çok iyi biliyorum. çünkü bizim araçların 2. eldeki fiyatları yüksek modelli ya da 0 km clio, polo, ibiza fiyatları ile eşdeğer.
    aracım tamamen orijinal, en ufak bir modifiye yapmadım. yapana saygı duyuyorum ama chip tuning, yay, lip, spoiler, hava filtresi, egzost güncellemesi, müzik tesisatı fln benim tarzım değil. yaş itibariyle de olabildiğince sessiz olmasını tercih ediyorum açıkçası.
    alabiliyorsan M paket ya da May Fest almanı tavsiye ederim. görüntü itibariyle M paketlerin direksiyon ve tamponları fabrika çıkışı olarak daha sportif duruyor. May fest ve one edition gibi kampanya dönemlerindeki araçlar ise daha donanımlı oluyor. benim aracımda hız sabitleyici, koltuk ısıtma, otomatik hafızalı koltuk gibi detaylar yok ama bunlara hiç takılmadım. aracın verdiği sürüş hazzı o kadar iyi ki, varsın bunlar olmasın diyorsun. zaten BMW sana ''sheer driving pleasure'' vaad ediyor. safkan sürüş keyfi diyebiliriz.
    mesela sunroof'u tamamen açmıyorum. sadece yukarı doğru kaldırdığın bir kullanım şekli var, aracı daha sportif gösteriyor, o hali ile kullanıyorum. otomatik vitesi ZF'dir, geçişleri sarsıntısız ve sağlamlığı tartışılmaz.
    bagajı küçüktür, arka koltuk oturma alanı geniş değildir, şaft tüneli yüksektir. bunlar aklıma ilk gelen olumsuzlukları. ama ben 2 kişilik bir aileyim. arka koltuğa 5 senede belki 3 kere eşim dostum binmiştir. bunları da değerlendirerek kararını vermelisin.
    seni de fazla bunaltmadan bitireyim, almak istiyorsan düşünme al derim. gücün yetiyorsa yeni kasa LCİ'ların M paketini al. yok o kadar durumum yok dersen de eski kasa M ya da LCİ kasa herhangi bir model bakabilirsin.
    sormak istediğin bir şey olursa seve seve yardımcı olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: orkan_pp.1

Merhaba
    Araç polodan sonra seni kesinlikle üzmez, şanzıman dsg den sonra ilaç gibi gelir piyasanın en iyilerinden
    Bakım masrafı çok fazla değil 450-500 geçer ama çok fazla geçmez
    Arabayı sıkıştırmaz isen kesinlikle seni üzmez yağını suyunu koy devam
    Kronik sorunları aklıma gelenler su hazne bidonu ve sensör arızası, bagaj kapağı kilidi arızası vs
    Yakıt konusuna gelecek olursak 7-8 litre yakıyor diyenlere çok fazla kapılma, araç şehir içinde en az 10 lt yakıyor yani kısaca 70 kuruş
    Onun dışında arkadan itiş keyfi sürüş keyfi çok güzel
    Sana tavsiyem aracı ya dolu al yada hiç bulaşma
    Kısacası olmazsa olmaz xenon Sunroof recore koltuk kombinasyonu. Bunların olduğu sportline al veya bütçen elveriyorsa M sport al
    Ek olarak mesala harman kordonlu bulursan tadından yenmez
    Aklıma gelenler bunlar, Fiyat konusunda bu özelliklerde 100k gözden çıkartman gerekiyor
    Umarım istediğin araç denk gelir

Alıntıları Göster
    Ben de, 2 senedir bu aracı, İstanbul trafiğinde ve şehir içinde tam da trafiğin yoğun olduğu saatlerde kullanıyorum. İki senedir yalnızca senede birkaç kere uzun yola (bayram, yaz tatili vb.) çıktım. Eğer şehir içinde bile ani gazlamalar, ani frenlemeler yapmamışsam, hiçbir zaman 10 lt. yakmadım, 8,5 oldu bazen 9 oldu ama 10 hiç hatırlamıyorum.Geçen hafta bayram tatili için yine şehir dışına çıktım, istanbul trafiğinden ancak 2 saatte çıkabildik, Bursa ve Balıkesir taraflarında da bazen İstanbul'u aratmayan trafik vardı, hep eco da gittim, ama ecoda giderken de 100 ün üzerinde gittiğim çok oldu ve sonuç aşağıda.. Hiç fena değil bence.. BMW 1 SERİSİ F20

• quote:

Orijinalden alıntı: cagrimir

Connected drive update i gelmiş. Bir kontrol edin. Ben USB üzerinden kurdum.
    https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html
    Uptade sonrası bir fark gözlemlediniz mi?

Not : Aracım 2017 model ve benim aracımın sürücüsünün güncel olduğunu söylüyor.Hevesim kursağımda kaldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archi33tect -- 11 Haziran 2019; 21:31:35 >
    Video izlerken derken? Büyük ekran mı sizinki, yoksa bizim ki gibi küçük ekranlardan da video izlenebiliyor mu?
    Not : Bu arada ne kadar çok telefon deneyimlemişsiniz..Kıskandım doğrusu.. Hatta benim halen kullanmakta olduğum ve beş senedir severek kullandığım Samsung Note 4 ün üzerine de yanlış saymadıysam 8 telefon eskitmişsiniz..

Not : Aman diyim, eleştiri falan değil, imkanım olsa ben de yaparım inanın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archi33tect -- 12 Haziran 2019; 0:25:38 >
  • Giovanni_ kullanıcısına yanıt
    Keyifle okudum mesajınızı.. Haklısınız, evet bir yaştan sonra insan araçta kesinlikle (öncelikle) konfor, sessizlik, tokluk hissi istiyor..Sağolsun bizim araçlarımız da bize bunu verebiliyor, daha ne ister insan..
    2014 bence guzel ve sorunsuz bir kasaydi. Hatta 118i (170bg) olanlari hic satilmamali diye dusunuyorum. Keyifle kullanilir. Arka oturma yerinin darligi haricinde bir sikayetimiz olmadi. Hatta bagaji kendi sinifindaki araclara gore oldukca yeterliydi.
    Bizde116i vardi.Evin ikinci araciydi ama buyuk olmayan aile icin yeterli bir arac.

Sonra daha buyuk bir araca ve tek arabaya gectik. Ama 116i bence fiyat/performans/sorunsuzluk acisindan alinasi bir arac. Ikinci elde hala fiyatlari cok uygundu ben satarken.

Su an 4 serisi kullaniyorum, oncesinde 2 yildan fazla 2012 116i kullandim. Daha once de yazdim yine yazayim. Bol virajli ve yuksek hizlara cikamadiginiz bir yolda 1 serisinin 4 serisinden fazlasi var eksigi yok diyebilirim. 1 serisi verilen paraya gore BMW hissini en cok yasatan araba bence. Konfor konusunda 4 ile 1 serisi arasinda cok ciddi bir fark yok, 4 serisi daha sessiz ama suspansiyon biraz daha sert gibi.
  • 
Sayfa: önceki 19691970197119721973
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.