Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1957. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.609
Cevap
310
Favori
2.867.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19551956195719581959
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben farları ayar bölümünde far en soldakine aldım ( üzerinde A yazan )

Bu doğrudur degil mi? Yani hava durumuna göre kendisi ayarlıyor şeklinde anlıyorum.

Bir de klima ayarlarında A/M yazan bir opsiyon daha var, tam olarak ne işe yarar anlamadım?

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyitilbas

Arkadaşlar merhabalar. İki hafta önce 2015 lci 1.18i aldık kullanıyoruz. İlk günden beri sol kısa farda bir zayıflık var uzun normal. Aynı şekilde farlar açıkken start stop ile çalışırken bilgi ekranında kısa uzun arızası yazıyor hemen kayboluyor. Aynı far motor çalışma esnasında angeller pırpır yapıyor motor çalışınca düzeliyor. Arızayı nerede aramak daha doğrudur tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Araç LED far bu arada.
    Bildiğim kadarıyla sol far trafik ülkemizde soldan aktığı için karşıdan gelen sürücünün gözünü almasın diye biraz daha düşük ışık vermesi normal diye biliyorum.Ancak siz farda bir gitme gelme durumundan bahsetmişsiniz ki daha önce arka led sıkıntısı yaşayan duymuştum fakat ön led sıkıntısı duymamıştım. Elektriksel bir başka sıkıntıdan kaynaklı da olabilir sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tica -- 14 Nisan 2019; 12:56:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Celof

Arkadaşlar ben farları ayar bölümünde far en soldakine aldım ( üzerinde A yazan )

Bu doğrudur degil mi? Yani hava durumuna göre kendisi ayarlıyor şeklinde anlıyorum.

Bir de klima ayarlarında A/M yazan bir opsiyon daha var, tam olarak ne işe yarar anlamadım?
    Aynen dediğiniz gibi klima da a da kalsın far da.

• quote:

Orijinalden alıntı: tica

Bildiğim kadarıyla sol far trafik ülkemizde soldan aktığı için karşıdan gelen sürücünün gözünü almasın diye biraz daha düşük ışık vermesi normal diye biliyorum.Ancak siz farda bir gitme gelme durumundan bahsetmişsiniz ki daha önce arka led sıkıntısı yaşayan duymuştum fakat ön led sıkıntısı duymamıştım. Elektriksel bir başka sıkıntıdan kaynaklı da olabilir sanki.

Alıntıları Göster
    Düşük ışık derken; sol far biraz aşağıya bakar, aydınlatma sağ fara göre düşük değildir. Sanırım onu demek istediniz?

• Aynen onu demek istemiştim az yanma olayı şimdi aklıma geldi belki sağ far tek değişmiştir diyeceğim ama bu xenon veya halojen değilki Ledin farklılık yaşatmaması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celof

Arkadaşlar ben farları ayar bölümünde far en soldakine aldım ( üzerinde A yazan )

Klima iç sirkülasyon tuşunu M’ye(Manuel/dış hava içeriye girmiyor) alsanız dahi bir süre A’ya(Auto/sürekli dış hava giriyor fakat kirli hava algılayınca kapatıyor) kendisi geçiyor.

Ben kendi kendine M’den çıkmasını sevmiyorum. Antalya zaten çok sıcak, tam içerisi soğuyor birde bakmışım hava değişiyor? A’ya geçmiş! Dışarıdan sıcak havayı soğutmaya çabalıyor; haliyle klima performansı düşüyor. Ve sürekli onu kontrol etmek zorunda kalıyorum??

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Yükseklik değilde daha çok şiddeti az gibi. Hadi onu da kabul ederiz fakat motor çalışma esnasında angellerin pırpır yapması beni arıza olabileceği yönünde şüphelendiriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar, 2014 1.16 dizel sahibiyim 90.000 bakım yaptıracağım. Bir kaç sorum var, yardımcı olursanız sevinirim.

1- İnternette satılan filtre setlerinden alsam problem yaratır ım? Genelde Wunder, Bosch ve Mann marka var hangisini tavsiye edersiniz? En ucuz Wunder gözüküyor. Tüm seti 160 TL'ye buldum. Link aşağıda.

https://urun.n11.com/filtre-setleri/bmw-f20-116d-dizel-2012-2017-filtre-seti-mazot-filtresi-P227197821

2- Yakıt filresi değişim sıklığı nedir?

3- Yağ olarak Casrol Edge 5W-30 kullanmayı düşünüyorum, siz ne tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler, herkese keyifli kazasız sürüşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ordoabchao -- 14 Nisan 2019; 19:46:33 >

• seyitilbas S kullanıcısına yanıt
    Hocam sanirim bahsettiginiz pirpir sesi; ledlerin ilk acilisinda otomatik olarak konumunu bulurken cikarttigi ses. Bu cok normal, her bmw de var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Bir süre önce bakım için yer araştırıyordum ancak sonuca erdirememiştim.

Bakım km'sini geçtik bile.

2. Bakım için Bosch servisleri nasıldır? Bostancı'da bulunanlardan birine giden var mı? 118i aracım için 950 Tl fiyat verdiler. Kosifler 1700 TL verdi. Musluoğlu'ndan fiyat istedim ancak geri dönüş yapmadılar. Yarın bir kez daha arayacağım.

Not: Bosch'da bakım yaptırırsak servis geçmişine ekleyemiyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoom_grange

Arkadaşlar merhaba,

Bir süre önce bakım için yer araştırıyordum ancak sonuca erdirememiştim.

Bakım km'sini geçtik bile.

2. Bakım için Bosch servisleri nasıldır? Bostancı'da bulunanlardan birine giden var mı? 118i aracım için 950 Tl fiyat verdiler. Kosifler 1700 TL verdi. Musluoğlu'ndan fiyat istedim ancak geri dönüş yapmadılar. Yarın bir kez daha arayacağım.

Not: Bosch'da bakım yaptırırsak servis geçmişine ekleyemiyorlarmış.
    kişisel fikrim.
    950 de çok neden
    içeriğinde ne var listenin,eğer yağ ve filtresi polen ve hava filtresinden ibaretse liste

bunların toplamı,400-500 arası malzeme tutar işçilik 400 liramı

pes doğrusu.

bence yetkili servise gitmiyor gidemiyor iseniz bu işlerden orta halli anlayan bir usta bulun olsun bitsin

zaten öyle ahım şahım bir şey değil yaptıkları.

garanti olayınada takılmayın,servise gitmediğiniz sürece gerisi boş.

keza gitdiğinizi varsayıyorum sizden aldıkları fark ile zaten size verecekleri hizmet eşitleniyor.

ben kendi filtre bakımlarımı kendim yapıyorum.

aracım 2015 model 30 binlerdeyim

uğraşamam servis kaprisleriyle..

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Kullandığım bütün arabalarda bu durum böyleydi, 10-15 dkdan sonra iç hava kalitesi düşeceği için sirkülasyon modunu otomatik kapatır. İçerideki aynı hava sürekli döndürüldüğünde Oksijen azalıyor, Karbondioksit artıyor.
  • zoom_grange kullanıcısına yanıt
    Dudullu Trend Oto 'dan fiyat aldınız mı ?
  • Rendolf R kullanıcısına yanıt
    http://https://youtu.be/V5BixxzOGNI

Anlatmaya çalıştığım pırlama bu hocam.

• zoom_grange kullanıcısına yanıt
    Bosch servislerine giderseniz arac garanti kapsamindan cikmaz, ab standartlarina gore anlasma var.
    Servis gecmisinide arac bilgisayarindan sifirlanir, ama bmw yetkili servisinin online sisteminde gozukmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordoabchao

Arkadaşlar selamlar, 2014 1.16 dizel sahibiyim 90.000 bakım yaptıracağım. Bir kaç sorum var, yardımcı olursanız sevinirim.

1- İnternette satılan filtre setlerinden alsam problem yaratır ım? Genelde Wunder, Bosch ve Mann marka var hangisini tavsiye edersiniz? En ucuz Wunder gözüküyor. Tüm seti 160 TL'ye buldum. Link aşağıda.

https://urun.n11.com/filtre-setleri/bmw-f20-116d-dizel-2012-2017-filtre-seti-mazot-filtresi-P227197821

2- Yakıt filresi değişim sıklığı nedir?

3- Yağ olarak Casrol Edge 5W-30 kullanmayı düşünüyorum, siz ne tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler, herkese keyifli kazasız sürüşler.
    Polen fitresi hariç wunder önermem. Mann, Hengst, Mahle bunlardan şaşmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

kişisel fikrim.
    950 de çok neden
    içeriğinde ne var listenin,eğer yağ ve filtresi polen ve hava filtresinden ibaretse liste

bunların toplamı,400-500 arası malzeme tutar işçilik 400 liramı

pes doğrusu.

bence yetkili servise gitmiyor gidemiyor iseniz bu işlerden orta halli anlayan bir usta bulun olsun bitsin

zaten öyle ahım şahım bir şey değil yaptıkları.

garanti olayınada takılmayın,servise gitmediğiniz sürece gerisi boş.

keza gitdiğinizi varsayıyorum sizden aldıkları fark ile zaten size verecekleri hizmet eşitleniyor.

ben kendi filtre bakımlarımı kendim yapıyorum.

aracım 2015 model 30 binlerdeyim

uğraşamam servis kaprisleriyle..

Alıntıları Göster
    Merhaba,

F20 116d

110bin km e geldi parçaları alıp bakımı kendm yapmak istiyorum,
    Bu bakımda yağ ve filtreler değişecek her 2 bakımda 1 değişmesi tavsiye olunan mazot filtresi değişip değişmeyeceğini eski servis formlarından kontrol edicem.

Bakım konusunda sizden destek alabilir miyim,

• 32aslan kullanıcısına yanıt
    kesinlikle alma tavsiye etmem. artısı motoru bide dış görünüşü güzel başka hiç bir artısı yok. içi 100 yıldır bmw nin aynı zaten. egea alsan içi daha cezbedici. özellikle makyajsız kasalarda kronik sorunlar var ki bmw hiç birinin arkasında durmuyor. bence vazgeç dostum.
  • mio533 M kullanıcısına yanıt
    BMW ana başlığında BMW tavsiye edilmiyor:)

• 
Sayfa: önceki 19551956195719581959
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.