Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1848. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18461847184818491850
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kapı fitillerindeki ses sorunu için yapılan işlem ne kadar sürüyor tahmini ? Ona göre randevu alacağım

Ya da almaya gerek yok mu ? Gitsem 2 dk hallederler mi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artles -- 17 Haziran 2018; 14:43:23 >
  • Sol B sutunu ile tavan arasi ya da sol sunroof rayi kismindan tikirti sesi duyan ve bu sesi cozen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blacksnake03 kullanıcısına yanıt
    arabamda benzer bir sorun var, servise bıraktım kapılara yağ sürüp geri verdiler yaklaşık 2-3 hafta önce. Ses bayaa azaldı ancak tekrar başladı. Ayrıca fitillere yağ sürmek geçici çözüm gibi geldi bana, üstelik üstün başın kirlenebiliyor yağdan dolayı. Tekrar servise verdiğimde farklı bir çözüm üretmelerini isteyeceğim. Tıkırtı sesleri bozuk yollarda zırıldamaya kadar gidiyor.
  • Crawlier C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Aslında cevap bütçenize ve aracın durumuna göre değişecek. Bütçeniz 80.000 TL üstünde ise ikinci el C sınıfı premium hatchback bir araç için diğer alternatifler arasında alacağınız en iyi araç 2012-2013 f20 kasadır.

Bütçeniz 90.000 TL üstü ise daha yeni modellere, bütçeyi daha da yükseltirseniz 2015 ve üstü f20 makyajlı kasalara yönelebilirsiniz.

Ancak, ikinci elde her durumda benzer bütçelerde sürüş keyfi, sorunsuzluk, fiyat/performans açısından alabileceğiniz en iyi araç olduğunu düşünüyorum. Tabii ciddi kazası, şanzıman, km ve motor performansını kontrol ettirmeniz ve temiz bir araç olması kaydıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimmyJazz -- 18 Haziran 2018; 11:52:38 >
  • Arkadaşlar selam 75 bin butcem var. Volvo c30 um vardi full paket dizel, cocugum oldugundan dolayi onu satmak zorunda kaldim. Daha sonra yuksek ve genis diye juke aldim ama hata ettim, cok kalite farki var ve anladim ki benim tarzim degil bu araclar.

Simdi 2012 model ve ustu 116d ariyorum. Sizce maks 70 binde olan ve 2012 model olan aracin fiyati ne olmali yani ne vermeliyim?

2012 model icin 67 yazan da var 85 bin yazanda?

Kisaca hangi model yili sikintisiz olur ve verdiğim paranin karşılığını alirim?

Cok karışık ve anlamsiz sormus olabilirim ama eminim beni anladiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: volvole

HOcam bunu Güngören de hangi özel servisten aldınız
    İkitelli yolunun ordan sağa dönünce 2. arada solda 2 tane özel servis var onlardan biriydi hocam

• JimmyJazz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam ancak karar baya değişti
  • antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Ben de geçen sene yazın aracımı almadan önce ikinci el 1.16d bakıyordum ve 2013 40 bin km ye kadar temiz görünen araçlar 90 bin civarında geziyordu. Bu sene daha da artmıştır.70 bine yüksek km'li araçlar alınır ve temiz kullanılmış bakımlı araç zor bulunur. Tabi araştırmak lazım bu işlerde kime neyin kısmet olacağı belli olmuyor.
  • Avrupa yakası için özel servis tavsiyesine ihtiyacım var arkadaşlar, cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  • Hocam sirf Bmw dizel uretecek diye dizelin sonu uzak mi olacak? Dizelin sonu yakindir, bu net.

Hatta bazı ülkelerde ölmeye başladı bile;
    https://www.express.co.uk/life-style/cars/928482/diesel-car-scrappage-toyota-diesel-engine-UK

Mesela İngiltere'de 1 senede yarı yarıya düşmüş satışlar. Birçok büyük firma da üretim yapmayacağını açıklıyor.

Toyota bu sene avrupada dizel araç satışını bırakacağını açıkladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 19 Haziran 2018; 11:25:1 >
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    More than 90 per cent of Jaguar Land Rover sales last year were diesels and it has invested heavily in a new, multi-billion pound diesel engine plant in Wolverhampton. Ford has also invested £400m on its diesel plant in Dagenham.

Sizin verdiginiz linkten alintidir, detayli arastirmaya zamanim yok maalesef. Bu kadar buyuk yatirimlari cope atmayi goze alabileceklerini sanmiyorum. Sadece bmw uretmeye devam etmiyormus degil mi?

• Hocam bence sadece agir, yuk tasiyan araclarda kullanilacak zamanla dizel. Sadece Bmw yapmiyordur yatirim mutlaka ama bu dizelin bitecegi gercegini degistirmiyor. Normlar agirlastikca arge maliyetleri artacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serhend88

Ben de geçen sene yazın aracımı almadan önce ikinci el 1.16d bakıyordum ve 2013 40 bin km ye kadar temiz görünen araçlar 90 bin civarında geziyordu. Bu sene daha da artmıştır.70 bine yüksek km'li araçlar alınır ve temiz kullanılmış bakımlı araç zor bulunur. Tabi araştırmak lazım bu işlerde kime neyin kısmet olacağı belli olmuyor.
    bakalım artık kısmetime diyip önüme bakıcam.

tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artles

Kapı fitillerindeki ses sorunu için yapılan işlem ne kadar sürüyor tahmini ? Ona göre randevu alacağım

Ya da almaya gerek yok mu ? Gitsem 2 dk hallederler mi acaba
    Kesin randevu al. Benim arac 1 gün kaldı.
  • NightShadow kullanıcısına yanıt
    Aldım bakalım götürücen, ikame araç veriyorlar mı?

• Artles kullanıcısına yanıt
    Araç akşam kalırsa vermiyorlar. Gün içi bitirirlerse müsaitliğe göre veriyorlar. Benimki yattı alamadım.
  • Avrupa yakası için özel servis tavsiyesine ihtiyacım var arkadaşlar, cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  • Artles kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile tek fark otomatik katlanır ayna... İkinci el aldım , bende de 2016 joy plus var garajım çok dar olduğu için bana çok lazım olan bir özellikti oradan biliyorum
  • 2015 LCI 1.18i 4 silindirli aracım buji değişiminden sonra resmen ateş etmeye başladı. 3 yıldır bu kadar düşük tüketim görememiştim. İzmir-İstanbul körfezden dolanarak 5.6, İstanbul şehir içi 7.0 lt.

• NightShadow kullanıcısına yanıt
    1 günü geçmez umarım

• 
Sayfa: önceki 18461847184818491850
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.