Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1832. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18301831183218331834
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sıfır km evet, ama ellerinde fiyat listesi yoktu öğrenip dönelim dediler. Paket Premium Line Plus olarak geçiyor. Sana fiyat verdikleri araç Joy Plus ise 2017 model yılı olması lazım onun. Ayrıca Joy Plus araçlarda LED far var. LED olmayan ama diğer Joy Plus donanımlarına sahip olan araçlar Pure + paket 1&2 vb. isimlendirme ile satılıyordu benim gördüğüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FRaNZ FeRDiNaND F kullanıcısına yanıt
    Teklif aldım, teklifte yazıyor. 163bin ve joy plus özelliklerinde ise size verilen teklif 116d için, çok çok iyiymiş. Beni kazıkladılar demek, bende 3.18i aldım 🤦🏻‍♂️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Düzelttim, premium line plus imiş bana verilen teklif ancak halojen farlı ve fiyat 168.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kongor -- 17 Mayıs 2018; 16:1:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

Düzelttim, premium line plus imiş bana verilen teklif ancak halojen farlı ve fiyat 168.
    Valla hocam ben 118i premium line aldım, yarın tam 2 hafta olacak alalı. bana maliyet 163800 oldu, benzin ile dizel arasında çok fazla fiyat farkı kalmadı artık, hatta hemen hemen her markanın dizel motorlarından kurtulmaya çalıştığını düşünürsek o sebeple dizelleri çok uygun fiyatlara veriyorlar. ben benim aracın plus olup olmadığını bilmiyorum ama aracımın aşağıdaki donanıma sahip olduğunu düşünürsek sanki senin bu araç fiyat biraz yüksek gibi. benim aracın göze çarpan donanımı kabaca şöyle; (spor deri direksiyon, otomatik zf8 vites vs bunlar zaten aynıdır diye düşünüyorum)

rft lastik
    geri görüş kamerası
    ön ve arka park sensörü
    sunroof
    cruise control
    aydınlatma paketi
    sisler dahil tüm farlar led

• nemodory kullanıcısına yanıt
    Ülkemiz dizel cenneti olacak desenize.. gerçi zaten öyle.
    İyi fiyat almışsınız, demek beni kazıklamaya çalıştılar, gerçi ben almadım.
    116d de 118i de çok başarılı bana kalırsa, güle güle binin. Hayırlı olsun.

• quote:

Ülkemiz dizel cenneti olacak desenize.. gerçi zaten öyle.
    İyi fiyat almışsınız, demek beni kazıklamaya çalıştılar, gerçi ben almadım.
    116d de 118i de çok başarılı bana kalırsa, güle güle binin. Hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim hocam.

Ben şahsen bu hükümetlerin sağı solu belli olmaz dedim benzinli aldım. Yarın öbür gün bizimkilerde dizeli yasaklayacağız derlerse dizel arabalar o gün çöp olur ve ben bunu çok uzak bir gelecek olarak görmüyorum. Geçen hafta nissan 2019 senesi itibari ile dizel motorlu araç üretim ve satışını bitireceğini açıkladı. Dün de volvo amiral gemisi s60 modelinden başlayarak artık dizel üretmeyeceğini açıkladı. Yeni s60 bu sonbaharda geliyor sanırım. O sebeple belki biraz paranoya olacak gibi görebilirsiniz ama dizel motorların sonu çok yakın.

Böyle bir ortamda tüm firmalar dizel motorlarını çok büyük pazar olan Türkiye ye gönderiyor maalesef. Hatta mini bile türkiye ye dizel otomatik countryman getirdi. Sanırım başka ülkede yok.

Size de hayırlısı olsun, rabbim gönlünüze göre versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemodory -- 17 Mayıs 2018; 18:37:33 >

Aynen, bende sizinle paralel düşünüyorum. Ancak bunu ülkemiz için yakın gelecekte olacağını öngörmüyorum. Dizel Avrupa da ve belki ABD de yasaklanacak ve belki de hiç üretilmeyecektir binek otomobiller için (özellikle hybrid ve elektrikliye geçişler mevcut) ancak ülkemiz için geçerli olmaz.
    LPG nin bu kadar yoğun şekilde olduğu bir başka ülke var mı batı toplumunda (ben görmedim)?
    Verimlilik, ses, çevre kirliliği, emisyon ve diğer problemler sonra geliyor, esas olan çok ciddi bir cari açık yaratması araçların. (Üretim toplumu olmadığımız için, her verilen kuruş dışarıya gidiyor) ayrıca yakıt tüketimi konusunda da önde dizeller hala daha. Bir de ateş pahası olan yakıt konusunda da dizel hala daha hissedilir derece daha ucuz.

Sözün kısası bende dizel aracımı satarak benzinli bmw aldım. Bunun nedeni dizellerin çok pahalı olması, MTV sinin çok yüksek olmasıydı. Yıllık tüketimim aradaki MTV farkını bile karşılamadığından o yönde bir seçim yaptım.

Dizellerin orta gelecekte sadece yük veya ağır tonajlı uzun yol yapan veya ağır yük taşıyan araçlarda kullanılacağını, motor sporlarında sadece benzinli araçların olacağını, elektrik ve diğer alternatiflerin ise şehir içi otomobillerimizde olacağını düşünüyorum. Zaten tüm firmaların da düşünceleri bu yönde.

Zira geliştirilemeyen pil teknolojisi hala daha en büyük engel. Aracımda hiçbir şekilde söndürülemeyen ve küçük de olsa delinmesi ve diğer durumlarda patlama riski taşıyan ve yıllar geçtikçe perfomansı hatrı sayılır biçimde düşen bir lityum ion pil olsun istemem açıkçası. Atıkların çevreye vereceği zarar da en az dizellerin verdiği zarar kadar olacaktır.

Güle güle kullanmamız dileğiyle.

• Kongor kullanıcısına yanıt
    Bugün Borusan Esenboğa dan premium line + vision paket( ler farlar, sunroof, digital klima) için 169500 tl fiyat aldım. Kasko onlardan olursa 50000 için 18 ay, kasko bizden olursa 46000 için 18 ay faizsiz kredi kampanyası varmış bir de 70000 için 12 ay faizsiz kredi varmış, bu fiyata bu araç alınır mı bence kesinlikle alınmaz

• Tamam bende benzer pakete led far olmayan 168 aldım, heralde ellerindeki kazıklıyorlardı, pazarlık yapsam 165 falan bırakırlardı da değmez kesinlikle.
    Faiz kampanyası vs hep aynı.

Şimdi beyler bayanlar asıl stres olduğum bi konu var; ben bmw den ikinci elden araç aldım. 3bin km de. Ancak bu aracın pis halini gördüm, araçta vuruk çarpık hiçbişi yok, araç içten de dıştan da temiz. Ama bugün gidip biraz araştırma yaptım ikinci el konusunda herkes kötü yorum yazmış, borusan hep elindeki test araçlarıno veriyo falan. Satıcı olmadığını falan dedi de o kısmına pek inanmıyorum.

Yani o kadar büyük para verdim ki benim için, acaba hata mı yaptım, çok uzun yıllar kullanırım diye aldım, sıfırlya arasında 40bin tl vardı tam. Sıfırı ile tek farkı km gibi görünüyor bir de kullanılmıştı.

Baya bir çamurluydu, dedim arazi demi kullandınız aracı, yok çatalca da bizim park var orada olmuştur falan dedi. Aracın içi de pisti (deforme falan yok, sıfır kokuyo)

Şimdi temizleyecekler, 72hata testine sokup vereceklermiş. Daha aracı borusan sanandıra almamıştı. Testte hata çıksa molcak dddim, 3bin km lik araçta hiçbişi çıkmaz dedi. Rapor istedim, vermediler :( satıştan sonra ancak imzalı kaşeli sunuyoruz dedi.

Şimdi öneriniz var mı? Aracı teslim alırken neresine bakıyım

• volvole V kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaş sonax gummipflege diye yazdı ama würth sililkon sprey de olabilir tam da emin değilim açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: gocaman52

Bugün Borusan Esenboğa dan premium line + vision paket( ler farlar, sunroof, digital klima) için 169500 tl fiyat aldım. Kasko onlardan olursa 50000 için 18 ay, kasko bizden olursa 46000 için 18 ay faizsiz kredi kampanyası varmış bir de 70000 için 12 ay faizsiz kredi varmış, bu fiyata bu araç alınır mı bence kesinlikle alınmaz
    Hocam diğer markalarda abidik gubidik araçlara ne fiyatlar istiyorlar aklın durur. Biraz araştırırsan ne demek istediğimi anlarsın. Hele ki döviz şu halde iken haziran ayına girildiğinde bu fiyatlar bile bulunamayacak

170 bin tl yi bu araca vermektense linkteki araca vermek daha mantıklı, bunu demek istemiştim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-premium-selection-onayli-kullanilmis-24.ay-garantili-528621914/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: gocaman52

170 bin tl yi bu araca vermektense linkteki araca vermek daha mantıklı, bunu demek istemiştim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-premium-selection-onayli-kullanilmis-24.ay-garantili-528621914/detay
    Hocam %100 haklısın, lakin bende takıntı var, ikinci el arabaya binemiyorum. Kendime

• Fiyat paylaşayım.Premium line plus+vision paket beyaz benzinli 163,dizel 173;rakamlar peşin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kongor kullanıcısına yanıt
    Hocam aracı alırken ne yapacaksınız neresine bakacaksınız ona bir öneri veremeyeceğim ama, anlattığınız araç benim hiç içime sinmezdi, neden çamur pislik içinde olabilir ki? Raporu da satıştan sonra vereceklerse ne anlamı kaldı?
  • quote:

Tamam bende benzer pakete led far olmayan 168 aldım, heralde ellerindeki kazıklıyorlardı, pazarlık yapsam 165 falan bırakırlardı da değmez kesinlikle.
    Faiz kampanyası vs hep aynı.

Şimdi beyler bayanlar asıl stres olduğum bi konu var; ben bmw den ikinci elden araç aldım. 3bin km de. Ancak bu aracın pis halini gördüm, araçta vuruk çarpık hiçbişi yok, araç içten de dıştan da temiz. Ama bugün gidip biraz araştırma yaptım ikinci el konusunda herkes kötü yorum yazmış, borusan hep elindeki test araçlarıno veriyo falan. Satıcı olmadığını falan dedi de o kısmına pek inanmıyorum.

Yani o kadar büyük para verdim ki benim için, acaba hata mı yaptım, çok uzun yıllar kullanırım diye aldım, sıfırlya arasında 40bin tl vardı tam. Sıfırı ile tek farkı km gibi görünüyor bir de kullanılmıştı.

Baya bir çamurluydu, dedim arazi demi kullandınız aracı, yok çatalca da bizim park var orada olmuştur falan dedi. Aracın içi de pisti (deforme falan yok, sıfır kokuyo)

Şimdi temizleyecekler, 72hata testine sokup vereceklermiş. Daha aracı borusan sanandıra almamıştı. Testte hata çıksa molcak dddim, 3bin km lik araçta hiçbişi çıkmaz dedi. Rapor istedim, vermediler :( satıştan sonra ancak imzalı kaşeli sunuyoruz dedi.

Şimdi öneriniz var mı? Aracı teslim alırken neresine bakıyım
    Hocam aracı oradan çıkartıp dışarıda bağımsız bir yerde eksper yaptırtma imkanınız yok mu? Neticede kim eksper yapılmamış araç almak ister?

Yokmuş, mobil eksper getirin burada yaptırın dediler bana...

• quote:

Mobil eksper sadece kaporta ve görünebilir mekaniğe bakabilir. Arabayı lifte alalım deseniz nasıl olacak, bilgisayar ile bağlanıp diğer detayları görmek isteseniz ne diyecekler? Belki moraliniz bozulacak ama bana biraz şüpheli geldi bu durum maalesef.
  • quote:

İşi o kadar zora koşan yerden araba almak ne kadar doğru? Bilemedim!
  • Seramik kaplama boyanın üzerindeki vernigin üzerinde bir katman oluşturarak, ağaç reçinesi, kuş pisliği gibi çevresel aşındırıcı etkenler sonucu boyanın zarar görmesini engellemeyi amaçlar. Sizin probleminiz anladığım kadarıyla boyaya zarar verme değil de; lekelerin tam olarak geçmemesi. Seramik kaplama boyayı korur; ama seramik kaplama leke tutmaz demek ne kadar doğru ? Bunu araştırmak gerekir. dilerseniz yine meguiars’ın reçine temizleyicisini deneyebilirsiniz.

Ayrıca; yetkili servislere verilen “boya koruma” , “seramik kaplama” gibi hizmetlerin pek kaliteli olduğunu düşünmüyorum ( şahsi fikrim ). Bu iş üzerine yoğunlaşmış ve çalışan insanları tercih etmeniz daha sağlıklı sonuçlar ortaya koyacaktır.

• 
Sayfa: önceki 18301831183218331834
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.