Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1786. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.608
Cevap
311
Favori
2.867.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17841785178617871788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Haklı olabilecek noktalarınız var elbette ancak, konuşulan konu düz yeni a serisinden ziyade dolayli yolla 1 serisinden veya yeni gelecek olan 1 serisinden bahsedilerek de bir konuşma içerisine girildiğini; otomotiv sektöründeki teknolojik gelişimlerin tartışıldığını düşünüyorum. Bunlar off-topic seyler olmasa gerek ? Hali hazırda kullandığımız araçların da ilk kıyaslandığı araç da ayni sekilde a serisi. Gelip burada hyundai accent’ten bahsetmedik :) Yani ne bileyim Fenerbahçe’li birine Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı konuşmayın demek gibi geldi bana biraz.

Burada bir hafta - 10 gündür yeni A serisi konuşulmuyor ya :) 1-2 gündür doğal olarak arada konuşulan bu konu, sizin hangi bilgiye ulaşmanızı zorladı ? Dön dolaş, peşi sıra ayni konuları konuşup duruyoruz. Forum sayfalarını takip ederseniz bu durum bas bas bağırıyor zaten. burada gerekli bilgilere daha iyi ulaşmak adına ilk mesajin sürekli editlenerek içerik paylaşımı yapılması önerildi. Çok mantıklı bir şey olmasina karşın bir adim atılamadı ne yazı ki. Bilgi paylaşımının sürekli ve düzenli olmasi konusunda bu kadar hassassak, keşke bu konu için de bir şey yapabilseydik değil mi ? :)

Ayrıca forumların bilgi paylaşımı için olmakla beraber ayni zamanda sohbetin de, muhabbetin de edilebileceği bir platform oldugunu düşünmekteyim. Şurada aktif olarak bir şeyler yazan topu topu “bir avuç” insan var. Belki belli kalıplara bağlı kalmadan, birbirimize töleransimizin biraz daha fazla olmasi gerektiğini düşünüyorum.

Yok mu konuyu devralıp ilk mesajı güncek ve zengin içerik haline getirebilecek bir arkadaş?

Varsa yönetime sunayım.

nick ismimdeki konuyu kurup,beş yıl kadar da modele özgü paylaşımlar yaptık,ülkemiz sınırlarını aştık avrupadan yazan üyelerimiz bile vardı..

ama nasıl yürütüyorduk her gelen mesaja bir karşılama veya bir öneri,en azından daha önceki problem ve çözümleri içeriyorsa yönlendirme gibi,büyükse saygı ve sevgide kusur etmeme,küçükse kalbini kırmadan tevazu.ama mutlaka cevap,insanların konunun sahipsiz olmadığını hissediyordu,

üyenin biri şahsıma hakeret ediyor,herkes ölü taklidi yarın sizede ederler,o zaman ne demek istediğim anlaşılır.

hiç bir üyeye,noktalama işaretleri yüzünden yığın psikolojisi üzerinden yüklenmedik,veya sayfayı çirkin gösteriyorsunuz vs diye..

hareket ve küçümseme içeren mesajı yazan üyeyi görmezden gelmedik,ölü taklidi yapmadık açın bakın,nice üyeleri bu durumda savunmuşuz.

bunlara şimdi göz yumarsınız yarın sıra size gelir.yazan üyeleri küstürmek yerine insanları kazanmak bu tip platformaların ortak paydası olmalı,

bu konudaki ortak düşünce bana dokunmayan yılan bir yaşasın bu kafayla hiç bir yere varamazsınız.konu sahibi demiş ben uğraşamıyorum,alın size fırsat konuyu çekin çevirin.

ama dediğim gibi yukarıdaki gibi veya bu zamana kadar olan yaklaşımlarınız gibi bir felsefe ile yaklaşılırsa gruplaşmanın ötesine gidilemez

nokta.

• quote:

Orijinalden alıntı: NightShadow

Yeni A serisi olayı bitirmiş

https://www.youtube.com/watch?v=Tk5IQD4DcHA

yenisini geçtim eski kasa bile 1 serisinden fersah fersah önde bence.

çok detaya gerek yok aracın koltukları bile bakmak, kompakt bir model olmasına rağmen a serisini farklı bir yere taşıyor.

1 serisindeki koltuklar yetim kalmış,bir yeri eksik kalmışcasına yetersiz küçük ve basiretsiz.aracın göstergeler,orta direk kısmı ve arka kısmından farklı yol şartlarında farklı frekansta trim sesleri hiç bitmiyor..

bmv nin bu konudaki argesi çok zayıf ve ortaya ölü doğmuş modeller çıkıyor.

orkestra gibi.sanki bir yay gerilmişcesine tınlamalar var,öyleki bazen kapılar dahi açılıyor o denli.
    almak istediğiniz her yazılım para ile ve devasa rakamlara,donanım olarak yokları oynuyor model.

geriye bmv nin motoru ve sürüş dinamikleri kalıyor,şanzımanı için aldığımız bir araç bizim için

ötesinde diğer detayları tamamıyla çöplük.

a ile kıyaslamak bence mercedese yapılmış büyük bir haksızlık.

1 serisi iyi kimden golf,a3, leon vs..

bizim ülkemizde kimse aldığı modeli eleştiremez,sanki şirkete ortak olmuşcasına.

eleştirenlerede veryansın ederler.

hep onların aldığı ürün en iyidir.

bu konudada bu bariz ortada.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    2 kere okudum ama ne yöne anlam vereceğimi bilemedim?

Mesajım üzerinden; gönderme mi?
    Yoksa bana mı! bir şey denilmeye çalışılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Orijinalden alıntı: NightShadow

Yeni A serisi olayı bitirmiş

https://www.youtube.com/watch?v=Tk5IQD4DcHA

yenisini geçtim eski kasa bile 1 serisinden fersah fersah önde bence.

çok detaya gerek yok aracın koltukları bile bakmak, kompakt bir model olmasına rağmen a serisini farklı bir yere taşıyor.

1 serisindeki koltuklar yetim kalmış,bir yeri eksik kalmışcasına yetersiz küçük ve basiretsiz.aracın göstergeler,orta direk kısmı ve arka kısmından farklı yol şartlarında farklı frekansta trim sesleri hiç bitmiyor..

orkestra gibi.sanki bir yay gerilmişcesine tınlamalar var,öyleki bazen kapılar dahi açılıyor o denli.
    almak istediğiniz her yazılım para ile ve devasa rakamlara,donanım olarak yokları oynuyor model.

geriye bmv nin motoru ve sürüş dinamikleri kalıyor,şanzımanı için aldığımız bir araç bizim için

ötesinde diğer detayları tamamıyla çöplük.

a ile kıyaslamak bence mercedese yapılmış büyük bir haksızlık.

1 serisi iyi kimden golf,a3, leon vs..

bizim ülkemizde kimse aldığı modeli eleştiremez,sanki şirkete ortak olmuşcasına.

eleştirenlerede veryansın ederler.

hep onların aldığı ürün en iyidir.

bu konudada bu bariz ortada.

Dış tasarım kişiye özgüdür diyeceğim fazla üstünde durmayacağım ama özet geçecek olursam a serisi ben buradayım görün beni diyen bir rüküş bmw ise takım elbiseli diyebilirim artık kimin ne hoşuna giderse... iç seste a serisi şampiyondur aracımda tek ses yokken iş arkadaşımın 2015 a seri araçdaki sesler sohbetimizde en yüz kızartan konulardan, koltuk vs biraz kişi anatomisi ile ilgili olabilsede dediğiniz gibi olabilir ayrıca iç mekan tasarım berbat ötesi a serisinde buna da kişisel zevk diyelim şanjıman yol tutuş sürüş keyfi konusunda bir şey demeye zaten gerek yok keşke üstteki sorulara yanıt yazsaydınız nedense paylaşım yapanlar a serisi konusu tırt olunca buraya yazmayı görev addetmişler gidin konunuzda sevin arabanızı bir şey diyen yok durup dururken böyle saçma övgülerin yeri burası değil bence bir iki yorum olur gündemde iken ama özellikle bu yorumlar lansman sonrası reklam izlenimi veriyor bana...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,

Bugun ben de araniza 2015 1.18i sportplus alarak katildim.

Arac 12bin km’de, normal bakim zamanlamasi nedir ya da aracin uyari vermesini mi beklemeliyim?

Tesekkurler

• mentalform M kullanıcısına yanıt
    Hiziniz ve kis lastigine gore tuketiminiz normal 4 lu rakamlar 100 gecmeden ve yaz lastigiyle elde edilebilir...

• Arkadaşlar 2014 BMW 116d aracım ile 85.000 km ye gelmiş bulubmaktayım. Bundan dolayı 10.000km bakımına gireceğim. Yetkili servise değilde dışarıda bakımlarını yaptıracağım.

Motor yağı,

Hava filitresi,

Yakıt filitresi,

Polen Filitresi,

Değişecek.

Bunlara ek olarak nereleri 85.000 km değiştirmeliyim?

Aklıma gelenler;

Fren Hidrololiği

V kaşısı

Şanzıman yağı

Triger kayışı

• Arkadaşlar aracımda çözemediğim birkaç şey var 1 haftalık kullanıcıyım :) Şimdiden teşekkürler (2016 1.16d)

-Aracı her çalıştırmada comfort modda başlamasını , klima ayarının radyonun vs sıfırlanmasını değiştirebiliyor muyuz? Sanırım bi aynalar bıraktığım gibi kalıyor

- Manuele almadan vitesi sadece sola çektiğimizde ne yapmış oluyoruz? Tamam o anki vitesi gösteriyor S3-S4 falan sport moda alıyor desen değil sanırım altta eco pro yazıyor :)

- Sport+ da esp %30 devre dışı kalıyor diye biliyorum ama traction modla dtc off farkını açıklayabilir misiniz? Yani o tuşa basmakla 7saniye basılı tutmak arasındaki fark ?

- Araç profilleri radyo düğmeleri , ayna ayarları dışında neyi kaydeder ? 2. el aldım sıfırladım fakat neler gitti bilmiyorum.

- Radyo kullanımı çok mu gıcık bana mı öyle geldi ? Direksiyondan değiştirdiğimde sadece belli başlı belirlediği kanallar arasında geziyorum , manuel arama tuşu da en sağda uzakta . RDS açınca kanal isimlerini görüyorum fakat isimler yanlış, frekansı göremiyorum ve bazı kanallar yok RDS kapatınca da frekansı görüyorum kanalın ismini göremiyorum! isimlerin yanlış olması aracın başka şehirden gelmesinden kaynaklı farklı kayıt edilmiş olabilir bunu nasıl silerim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamıhastaetme -- 8 Şubat 2018; 1:10:56 >

• Merhaba arkadaşlar. Haftaya bugün büyük ihtimalle aranıza katılacağım. Ama bir sorum olacak. Sizi F20 dinamiklerine sahip Cooper almayıp 1 serisine iten ne oldu? Teşekkür ederim.

• Losgalacticos kullanıcısına yanıt
    Sınıfının tek arkadan itiş aracı olması :) Düğün yapmış olmam sebebiyle 3 serisine çıkamadığım için, hatchback sınıfında da sadece 1 serisi bu özelliği taşıması sebebiyle :)
  • adamıhastaetme A kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Aracınız hayırlı olsun. Bildiğim ölçüde sorularınızı cevaplandırayım.

1) Araç çalıştığında Comfort mod'da çalışır. Bu durum kodlama ile değiştirilebiliyor. Bir süre sonra bu durum standartlaşıyor ve aracı çalıştırdıktan sonra yaptığınız ilk iş eco moda almak oluyor:) Klima ve radyo ayarları benim araçta sıfırlanmıyor. Bıraktığım gibi açılıyor. Bu konuyu tecrübe eden arkadaşımız varsa yardımcı olur.

2) Araçta sport mod iki türlü var aslında. Biri mod ayarlarından diğeri de vitesi sola aldığınızda gerçekleşen şanzımanın sport moda geçmesi. Eco proda kullanırken ani birşey gerektiğinde vitesi spora alarak ani tepki verebiliyorum.

3) Açıkcası aracımda DTC ve ESP yi hiç devre dışı bırakmadım. Onu da bilen bir arkadaş açıklasa daha iyi olur.

4) Araç profili radyo kanalları, klima, ayna pozisyonu, otomatik olsaydı koltuk pozisyonu gibi ayarları kaydediyor.

5) Direksiyon üzerinden radyoyu değiştirirken getirdiği liste, iDrive ekranında gördüğünüz kanal listesi ile aynı. O kanal listesi de ara ara araç tarafından taranarak oluşturuluyor. Uzun yolculuklarda daha farkedilebilir oluyor. Listede tek radyo varken birden 3-5 radyo daha ekleniyor.

İsimlendirme konusunda ben de müzdaribim. Örneğin Radyo Eksen genellikle sadece E harfi ile gösteriliyor :)

Not: Radyoda birde özel liste var, onu kendiniz düzenleyebilirsiniz. Kanalların üzerinde gezerken herhangi bir kanalda OK tuşuna (Yuvarlak joystick ile) basarsanız sizin listenize kaydediyor.

Aracınızı güle güle kullanın.

• adamıhastaetme A kullanıcısına yanıt
    -Araç modeline göre Comfort veya Eco Pro modda başlar. Klima, radyo vs her ayar saklanır, sizde bir problem var sanırım, iDrive kullanıcı ve anahtar kaydetme ayarlarına bir bakın.

-Sadece otomatik şanzımanı Sport moda alır, direksiyon sertliği, gaz tepkisi, motor ayarları falan değişmez. Şanzıman daha hızlı vites geçişi sağlar, daha üst devirlerde kalır ve daha üst devirde vites artırır.

-Sport+; Sport+DTC demektir. DTC modunda tekerin boşa dönmesine izin verir ancak aracın yönelimi bozulduğunda toparlar. DSC modunda ise hiçbir şeye karışmaz.

-Radyo zaten sürekli bulunduğunuz ortamdaki kanalları tarar ve sinyal kalitesi yeterli olanları gösterir, yani manuel arama ile sürekli sağa gitmenize gerek yok, çeken tüm kanallar zaten o listede var. İsimlerin yanlış gözükmesi radyo şirketlerinin sorunu, düzgün RDS yayını yapmaları gerekiyor. Araç sadece anlık gelen RDS bilgisini gösteriyor.

• destroyerfb D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın..
    Araçlarımızın bakımı (1.18i için) 12 bin km de bir yapılıyor.. Her çalıştırış da bakıma kalan km gösterge de çıkıyor.. İlk bakım fiyatları da anahtarın verdiği uyarıya göre yapıldığı için araca göre değişir ama ortalama arkadaşların verdiği fiyat 650 TL ile 900 TL arasında değişiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygt52 -- 8 Şubat 2018; 11:11:52 >
  • Losgalacticos kullanıcısına yanıt
    Aracı almadan önce 2009-2016 arası cooper S lere bakıyordum önceki aracım wrx sti idi biraz performanslı olsun istedim ilk başlarda. Daha sonra bir arkadaşıma araç almak için bmw bayiine gittik o güne kadar 1 serisi aklımda yoktu. Bir test sürüşüne çıktım, sonra tek kapılı aracın uzun vadede işlevselliğini kaybedeceğini düşündüm haliyle benzinli arac da 1-2 sene içinde düğün yapmayı planladığım için mali olarak çok zorlamasa da gözümün sürekli anlık tüketimde olmayacağı bir araç almak daha mantıklı geldi. Onun üzerine 3 ay kadar araştırma yaptım araç hakkında 2 test sürüşüne daha çıktım. Ve 1.16 d sahibi oldum mutluyum keyifle biniyorum. Evlendikten sonra 2.ci araç alacak durumum olursa hanıma diye alıp kendim cooper'a binebilirim benim ki tamanen kişisel tercih araçların birbirinden eksik veya fazlalığı olduğundan değil. :)) (Dipnot. Beni bmw ye götüren arkadaşım c180 aldı )

• ygt52 Y kullanıcısına yanıt
    Sanırım yanlış tuşladınız, 118i'nin yağ değişimleri 12000km/12 ay olarak belirlenmiştir.
  • Fixx kullanıcısına yanıt
    Uyarı için tesekkur ederim hemen editliyorum..
  • Araç Borusan çıkışlı mı?

"698 Area-code 2" opsiyonu normal, DVD olmasa da olur o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

[Deleted from big topics]

Bu mesajın gözükmemesinin sebebi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

Yazan kişi tarafından silinmiş, demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

Yazan kişi tarafından silinmiş, demektir.

Bu kişiye ait son 4-5 mesaj hep böyle gözüktü o yüzden sormak istemiştim, ben silince mesajımı tamamen siliniyor boş mesaj olarak durmuyor orada, teşekkür ederim açıklamanız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 8 Şubat 2018; 13:55:20 >
  • 
Sayfa: önceki 17841785178617871788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.