Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1565. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.609
Cevap
311
Favori
2.868.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15631564156515661567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun yeni araciniz. İyi bir tercih yapmışsınız. Joy plus ta Sunroif ve katlanır aynanın dışında ekstra birsey aldınız mı. Ben yaklaşık 1 ay önce 136 bin fiyat almıştım.nisan ayında fiyatların artması söylentisi kura bağlı mi olacak acaba. Çünkü kur bu aralar çok yüksek zaten. Syg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkçası joy plusta sunroof, katlanır ayna dışında, daha fazla saklama alanı ve direksiyon farkı var diye bir içerik var bende.

haftaya aracı teslim alınca daha rahat cevap verebilirim sanırım.

Kurlar tam yansımadı diyorlar nisandan sonra giriş yapacak araçlarda farklı fiyat olur düşüncesiyle aldık biz de.

zaten amacımız kar etmek falan değil kafamız rahat bir şekilde kullanmak. İsteyen herkesin olsun biz severek aldık sonuçta

• bu arada kışlık paspasları ve boya korumayı da hediye verdiler tüm bayiler veriyor mu bilemiyorum tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: consinertia

bu arada kışlık paspasları ve boya korumayı da hediye verdiler tüm bayiler veriyor mu bilemiyorum tabi

Güle güle kullanın Ben çok memnunum kasım sonu almıştım. Boya koruma seramik kaplama mı farklı bir koruma mı? Ben seramik kaplama yaptırdım. Hediye de değildi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba eşime borusandan premium 2. El f20 1.16d lci aldık, alır almaz 500km yola çıktık gidişte 140-150 ortalama hız ile yarısı comfort yarısı eco proda 175TL - 6.7lt yaktı dönüşte 110-120 hız ile full eco pro modda 115TL 4.8lt yaktı. Kendi aracım e90 320d ppk'li 200hp onunda 500 km uzun yolda 180km/h ortalmayşa 5.6 civarı yakıyorum 120-130 ortala hız ile 4.5-4.9 arası yakıyor. Ben anlam vermedim bu 1.16 şehir içinde de çok yakıyor gaza dokuna dokuna eco proda anca e90 ın karma sürüşü kadar yakıyor. Araç gayet sessiz, konforulu geldi bana, performans beklentim zaten yoktu ama yine de kötü değil sport modda az çok gidiyor ama yakıta çok takıldım, normal değil bana göre e90 dan çok yakması. Benim çevremde duyduğum ve internette okuduğum bu araba çok az yakan bir arabaydı bu sebeple aldım, performans ihityacımı karşılayan bir araba var dedim bu da az yakar şehirler arası bunla gideriz falan diyordum. Sizce araçta bir sorun mu var yoksa doğası mı bu 3 silindirin? Kullanan arkadaşlar yardım ederse sevinirim salıya bu sebeple randevu aldım sevisten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Merhaba eşime borusandan premium 2. El f20 1.16d lci aldık, alır almaz 500km yola çıktık gidişte 140-150 ortalama hız ile yarısı comfort yarısı eco proda 175TL - 6.7lt yaktı dönüşte 110-120 hız ile full eco pro modda 115TL 4.8lt yaktı. Kendi aracım e90 320d ppk'li 200hp onunda 500 km uzun yolda 180km/h ortalmayşa 5.6 civarı yakıyorum 120-130 ortala hız ile 4.5-4.9 arası yakıyor. Ben anlam vermedim bu 1.16 şehir içinde de çok yakıyor gaza dokuna dokuna eco proda anca e90 ın karma sürüşü kadar yakıyor. Araç gayet sessiz, konforulu geldi bana, performans beklentim zaten yoktu ama yine de kötü değil sport modda az çok gidiyor ama yakıta çok takıldım, normal değil bana göre e90 dan çok yakması. Benim çevremde duyduğum ve internette okuduğum bu araba çok az yakan bir arabaydı bu sebeple aldım, performans ihityacımı karşılayan bir araba var dedim bu da az yakar şehirler arası bunla gideriz falan diyordum. Sizce araçta bir sorun mu var yoksa doğası mı bu 3 silindirin? Kullanan arkadaşlar yardım ederse sevinirim salıya bu sebeple randevu aldım sevisten.

BMW 1 SERİSİ F20

Bence sizin araçta bir problem yok boşuna servise gitmeyin, aracın oluru bu. Birebir aynı hızlarda benimle aynı yakmışsınız, ama şehir içinde 320d ye göre direk 2-2,5lt daha az yaktığını söyleyebilirim.

Örnek; 20-25km/h ortalama hızda ki bu ciddi sıkışık trafiktir, 7lt yi geçmiyorum, 6,5lt civarı. 320d olan arkadaşlarım var aynı koşullarda 8,5-9 lt yakıyorlar. Ama uzun yolda aralarında fark yok gibi 116d ve 320d nin, hatta üstüne üstlük 320d daha performanslı. Bence şehir içinde 116d ile gezin uzun yola 320d den şaşmayın derim

• Nbt hayırlı olsun Cihan, bu arada senin araba 2-3 hagta bizim kapalı otoparktaydı di mi? Tam emin olamadım ama plaka seninki galiba, bordo E kasa Mercedesin yanındaydı araç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkurt80 -- 10 Nisan 2017; 4:10:1 >
  • quote:

Merhaba eşime borusandan premium 2. El f20 1.16d lci aldık, alır almaz 500km yola çıktık gidişte 140-150 ortalama hız ile yarısı comfort yarısı eco proda 175TL - 6.7lt yaktı dönüşte 110-120 hız ile full eco pro modda 115TL 4.8lt yaktı. Kendi aracım e90 320d ppk'li 200hp onunda 500 km uzun yolda 180km/h ortalmayşa 5.6 civarı yakıyorum 120-130 ortala hız ile 4.5-4.9 arası yakıyor. Ben anlam vermedim bu 1.16 şehir içinde de çok yakıyor gaza dokuna dokuna eco proda anca e90 ın karma sürüşü kadar yakıyor. Araç gayet sessiz, konforulu geldi bana, performans beklentim zaten yoktu ama yine de kötü değil sport modda az çok gidiyor ama yakıta çok takıldım, normal değil bana göre e90 dan çok yakması. Benim çevremde duyduğum ve internette okuduğum bu araba çok az yakan bir arabaydı bu sebeple aldım, performans ihityacımı karşılayan bir araba var dedim bu da az yakar şehirler arası bunla gideriz falan diyordum. Sizce araçta bir sorun mu var yoksa doğası mı bu 3 silindirin? Kullanan arkadaşlar yardım ederse sevinirim salıya bu sebeple randevu aldım sevisten.

Arac kac binde?

Ayrica, yuksek suratlerde 1.6'nin cok yakmasi normal. Araba duzde giderken ic surtunmeler+yol surtunmesi+ ve aerodinamik kuvvetlere karsi koyar. Yani aracin agirliginin onemi yoktur. Aerodinamik kuvvetler de hizin karesi ile artis gosterir. Siz 180 ile giderken 116 beygirin %80'ine ihtiyac duyarken 184 beygirin %55'ini (hesaplamadim , misal veriyorum) kullanirsiniz. Yani motorlar cok farkli rejimlerde calisir.

• merhaba bu hasar mini onarıma girermi ?

BMW 1 SERİSİ F20
  • carretera C kullanıcısına yanıt
    Anladım yani diyorsunuz ki küçük motor uzun yolda basmaya gelmiyor. Araç 13binde bu arada. Şehir içinde trafikte hava alanından ümitköye 9.5lt ortalamayla geldim comfort modda. Trafiksiz yolda da 6 litre civarı gördüm ecoda en düşük. Bilemiyorum yarın göstericem yine de içime sinmedi. Birde arıza okudum carly for bmw ile taratınca ondan şüpheleniyorum açıkçası, imternette aradım ama çok fazla bilgi yok sadece motora giren hava ile ilgili olduğunu anladım hata kodu (240f00).
     BMW 1 SERİSİ F20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 10 Nisan 2017; 11:0:51 >

• toktem T kullanıcısına yanıt
    Hatırladığım kadarıyla girmez çünkü hasar bir karıştan epey büyük ve 3 parçada. Geçmiş olsun bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 10 Nisan 2017; 11:3:53 >
  • quote:

Hatırladığım kadarıyla girmez çünkü hasar bir karıştan epey büyük ve 3 parçada. Geçmiş olsun bu arada.

teşekkür ederim
  • quote:

Anladım yani diyorsunuz ki küçük motor uzun yolda basmaya gelmiyor. Araç 13binde bu arada. Şehir içinde trafikte hava alanından ümitköye 9.5lt ortalamayla geldim comfort modda. Trafiksiz yolda da 6 litre civarı gördüm ecoda en düşük. Bilemiyorum yarın göstericem yine de içime sinmedi. Birde arıza okudum carly for bmw ile taratınca ondan şüpheleniyorum açıkçası, imternette aradım ama çok fazla bilgi yok sadece motora giren hava ile ilgili olduğunu anladım hata kodu (240f00).
     BMW 1 SERİSİ F20

Valla trafikte 9.5 ortalama biraz cok geldi. Trafikten kastiniz yolun tamami 1-2. vites dur kalk ise belki ama ben kendi duz vites 116d'mde oyle 9.5 gibi bir tuketim hatirlamiyorum. Uzun yolda da neredeyse hic 5 yaktigimi hatirlamiyorum. En dusuk 3.7 en yuksek 4.8 gordum sanirim. Yalniz sizin gibi suratli kullanmiyorum. Ortalama hizim genelde 85-100 arasi cikiyor. Bu da seyir esnasinda 110 ile falan giderek oluyor. Isiga takilinca, sehir icinde, mola vermemle falan dedigim ortalamalara dusuyor. Trafiksiz duz yol icin de 6 cok geldi ayni sekilde. Cok inis cikis yoksa trafiksiz duz sehir ici yolda 4.5 litreyi gecmemeli. (duz yolun altini ciziyorum)

• Arkadaşlar selam,
    3 silindirli 1.16d turbolu değil mi? Ben genelde eco pro'da ve şehir içinde kullanıyorum. Yüksek sınırlara çok çıkmıyorum. Hep eco pro da kullanmak, motoru sağırlaştırıp, turboya zarar verir mi?
  • xjact X kullanıcısına yanıt
    Güncel bütün dizel araçlar turboludur. Dizel motor yapısı gereği turboya ihtiyaç duyar, atmosferik dizel motor artık yok. Hep eco pro'da kullanmak motora hiç bir şey yapmaz.

Fakat atmosferik benzinli motorlar var.
  • Ustadlar bakimlarinizi nerede yaptiriyorsunuz . Genel olarak en iyi fiyati evo maslak veriyor gibi bi izlenim edindim . Sizce neresidir ?
  • carretera C kullanıcısına yanıt
    4000kmde 116d lci zf8 kullanicisiyim, yakit tuketimi olarak bence yeni 1.5 dizel sakin kullanimda inanilmaz az yakabiliyor ben abant donusu 90 ortalama hizla istanbula 3.5lt ort. tuketim yakalayabildim,

Bence 1.5 116dler sehirici kisa mesafe kullanilirsa tuketim ciddi artiyor,

Manuel olan 1.6ed olanida 82000km kullandim aradaki bir farkta bence zf8 sanzimanin gazlama konusunda cok istekli tepki vermesi, manuel aracimla bu kadar performansli surmuyorum ama bunda devir saati 3500-4500rpm arasi surekli en iyi hizlanmayi saglamaya calisan bir sanziman var, eskisinde mesela 5.vitese 70te takip 150ye kadar 5le hizlanip sonra 6ya atardim tatli tatli uzardim ama bunda gecen yavuz sultan selim guzergahinda biraz gazlayayim dedim 70le giderken gazi kokleyince sanziman aninda en kucuk vites ve en guclu haline (en cok tuketecegi devire) kendini hazirliyor ve arac o sekilde ilerliyor, tabi bunlari yasamak istemezsek manuele cekip istedigimiz vitesle kickdown yapmamak kaydiyla hizlanabiliriz

• Do It Yourself D kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir arıza motora giren havayla mı ilgili? Hava filtresinin pis olmasıyla mı alakalı yoksa motora alınan yakıt hava karışımındaki bir dengesizlik mi? Yakıt hava karışımının bozulması direk yakıta etki eder çünkü.

• Arkadaşlar merhaba,

Bugün rastgele aracın camlarını açıp kapatırken bir şey dikkatimi çekti.

Sol ön cam hariç bütün camlar tek tuşla sonuna kadar açılıp sonuna kadar kapanıyor.

Sol ön cam ise tek tuşla sonuna kadar açılıyor fakat kapanmıyor. Camı kapatmak için düğmeyi basılı tutmanız gerekiyor.

Sizin araçlarınızda da durum böyle mi yoksa benim araçta mı bir sorun var acaba?
  • Hepsi tek dokunuş

• 
Sayfa: önceki 15631564156515661567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.