Şimdi Ara

BMW 1 SERİSİ F20 (1567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.593
Cevap
311
Favori
2.864.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15651566156715681569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sariduru

quote:

Orijinalden alıntı: pistachio

Ne demek, sizin gibi ben de başlarda garipsemiştim. Bir de kapılar kilitliyken, içerden kapı kolunu iki defa çekip açma olayı var. Bir gün kapı açılmıyor diye zorlarken kolu koparacaklar diye korkuyorum.

Sormayın hocam aynısından ben de korkuyorum her arabaya binen kapı kolunu zorluyor, 2 kere çekince açılır demekten dilimde tüy bitti

Haha ben bununla bas edemedigim icin durur durmaz millet kapi koluna davranmadan kiliti aciyorum 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rft lstik michelin kullanan varmı, lastikleri değiştirme zamanım geldi michelin rft almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gajiin

quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Merhabalar

Öncelikle yanlış mesajı alıntılamışsınız galiba, aracı servise götürecek olan benim ve evet aracı çok yaktığı için götüreceğim bu ilk sebebim. İkinci sebebim de aracın diagnoseda hava akışıyla ilgili bir arıza kodu vermesi. Bazı kiiilere bu durum garip gelebilir anlayışla karşılıyorum, sonuçta insanların beklentileri birbiriyle aynı olmayabilir. Kısaca benim bu aracı alma sebebim bmw'nin bana "bu araba senin aracından (e90 lci 320d) daha az yakıyor" diye pazarlaması. Tahmin ediyorum ki çoğu insan bu sebeple tercih ediyor. Ama gel gelelim bir leon 5f 1.6 tdi dan çok yakarsa hadi onu geçtim 2.0 motor e90 lci 320d gibi çok çok daha eski teknoloji ve büyük motorlu bir araçla aynı hatta fazla yakarsa burda ya bir arıza vardır yada bir yalan. Ben arıza olduğuna inanıyorum yarın bakalım işin aslını öğreneceğim. Hayırlı akşamlar.

Ben de Ankaradayım, Benzinli f20 kullanıyorum. Söylediğiniz rotalarda 9-9.5 lt tüketimim var, tabi ki trafik koşullarında.

Sizin aracınız dizel ve aynı oranda tüketim devamlı ise bir sıkıntı olma ihtimali yüksek, kaldı ki arıza kodu da varmış, umarım kolayca tespit edilip çözülür.

Ankara'nın da İstanbula göre sıkıntısı trafik çok yok diyoruz ama hem mesafeler kısa hem de bu kısa mesafede aslında saatine göre trafik baya oluyor, sadece mesafe uzun olmadığı için trafikte takılma süremiz İstanbul kadar uzun değil, bu da ciddi tüketim değerleri getiriyor.

Ortalama hızım 40 ın üstünde hiç çıkamıyor şehir içinde.

Bende 2014 116ed var, satın alırken ikisi de aynı fiyattı ve alırken otomatik ama benzinli, dizel ama düz seçimi arasında kalmıştım. Araba 35 bine geldi ve son depoyla tamamı şehir içinde ve sabah akşam iş trafiği fiks olmak üzere 790 km civarı gitti. 116i komşumda da var onun ortalaması 10ları filan gösteriyor.Eğer aracınız dizelse biraz garip yakmış. Yalnız şunu farkettim aracın 30 bin civarına denk gelen en son bakımdan sonra farkedilir şekilde yakıt tüketiminde düşüş oldu. Ben en yoğun trafikte kullandığımda bile ortalama 6.4'lerden yukarıları hiçbir zaman görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaLListo -- 12 Nisan 2017; 10:37:57 >
  • ferhat_79 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Hocam ben bu sorunu ilk aldığımda yaşamıştım. Bu sorunla beraber bir de şehir içinde özellikle düşük hızlarda arkalardan takır tukur böyle garip garip sesler geliyordu. Ben yabancı forumlarda da aratmıştım o zaman. Yabancı forumlarda şöyle birşey var bizim kasada F20'de bu ses sorunu var ve BMW bunla ilgili de açıklama yapmıştı yanlış değilsem.
    Ben sorunumla ilgili 3 defa Borusan Çankaya'ya götürdüm aracı yapamadılar. Hatta en son götürdüğümde bagajdan gelen sesin sorunu için kumaş bant çekmişlerdi ve servis sorumlusuyla baya bir tartışmıştık. Siz böyle yapacaksanız ben niye borusana götürdüm sanayiye götürürdüm filan demiştim. Daha sonra yine bu forumdan, istanbulda yaşayan bir arkadaşımız yazmıştı. Bagaj kilidini değiştirsinler veya vidasını sıktır demişti. 90 dan sonra gelen rüzgar sesi içinde kapıların iç kısmına teflon bant çekiyorlar bu sesi kesiyor. Borusan Çankayaya bagaj kilidi sesin çözümünü forumdan bulduğumu tarif etmiştim ve bende kilidin iç kısmındaki vidayı sıkınca da ses kesildi :)
    Sen gidip ses geliyor dersen test eder bırakırlar. Bu şekilde tarif et hocam, kapılara teflon bant çeksinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat_79

Merhabalar;

Aynı sorun benim başımdada var yaklaşık 5 ay önce sıfır aldığım 116d otomatik aracımda şu ana kadar bir depo ile 550 km nin üzerine çıkabilmiş değilim ne yazık ki.Ortalama tüketim 7 litre ortalama hızımda 35km,Araç su an 3500 km de.Aracı ev den işe kullanıyorum ve aradaki mesafe 8km ve trafikte yapıyorum bu mesafeyi.
    Aracın uzun yol tüketimi ile şehir içi tüketimi arasında ciddi fark var,Şöyleki Ankara istanbul dönüşümde,çeyrek deponun biraz fazlası ile 440 km yaptım(4.5 litre-ortalama 85 km/h)
    Önümüzdeki hafta bende Borusan a Tüketim değerleri ve 90km h dan sonraki camdan gelen rüzgar sesi için götürmeye karar verdim.
    Arkadaşlar aracınızla full depo ile kaç km yol yapıyorsunuz şehir içinde ve 90 km sonrası camdan rüzgar sesi sorunu yaşayan varmı???
    Teşekkürler ..

Depoyu doldurduktan sonra şu anda 515 km oldu, halen çeyrek depodan fazla (çeyrekle yarım depo çizgilerinin tam ortası) kadar yakıt var. Ortalama hız 30 gibi.

• kaLListo K kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Teşekkür ederim,,teflon bant ı İstinye borusan a ileticem.
  • MGÜ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ,
    Aracınız dizel otomatik mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat_79

Teşekkür ederim ,
    Aracınız dizel otomatik mi ?

Dizel otomatik

• quote:

Orijinalden alıntı: kaLListo

quote:

Orijinalden alıntı: gajiin

quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Merhabalar

Öncelikle yanlış mesajı alıntılamışsınız galiba, aracı servise götürecek olan benim ve evet aracı çok yaktığı için götüreceğim bu ilk sebebim. İkinci sebebim de aracın diagnoseda hava akışıyla ilgili bir arıza kodu vermesi. Bazı kiiilere bu durum garip gelebilir anlayışla karşılıyorum, sonuçta insanların beklentileri birbiriyle aynı olmayabilir. Kısaca benim bu aracı alma sebebim bmw'nin bana "bu araba senin aracından (e90 lci 320d) daha az yakıyor" diye pazarlaması. Tahmin ediyorum ki çoğu insan bu sebeple tercih ediyor. Ama gel gelelim bir leon 5f 1.6 tdi dan çok yakarsa hadi onu geçtim 2.0 motor e90 lci 320d gibi çok çok daha eski teknoloji ve büyük motorlu bir araçla aynı hatta fazla yakarsa burda ya bir arıza vardır yada bir yalan. Ben arıza olduğuna inanıyorum yarın bakalım işin aslını öğreneceğim. Hayırlı akşamlar.

Ben de Ankaradayım, Benzinli f20 kullanıyorum. Söylediğiniz rotalarda 9-9.5 lt tüketimim var, tabi ki trafik koşullarında.

Sizin aracınız dizel ve aynı oranda tüketim devamlı ise bir sıkıntı olma ihtimali yüksek, kaldı ki arıza kodu da varmış, umarım kolayca tespit edilip çözülür.

Ankara'nın da İstanbula göre sıkıntısı trafik çok yok diyoruz ama hem mesafeler kısa hem de bu kısa mesafede aslında saatine göre trafik baya oluyor, sadece mesafe uzun olmadığı için trafikte takılma süremiz İstanbul kadar uzun değil, bu da ciddi tüketim değerleri getiriyor.

Ortalama hızım 40 ın üstünde hiç çıkamıyor şehir içinde.

Bende 2014 116ed var, satın alırken ikisi de aynı fiyattı ve alırken otomatik ama benzinli, dizel ama düz seçimi arasında kalmıştım. Araba 35 bine geldi ve son depoyla tamamı şehir içinde ve sabah akşam iş trafiği fiks olmak üzere 790 km civarı gitti. 116i komşumda da var onun ortalaması 10ları filan gösteriyor.Eğer aracınız dizelse biraz garip yakmış. Yalnız şunu farkettim aracın 30 bin civarına denk gelen en son bakımdan sonra farkedilir şekilde yakıt tüketiminde düşüş oldu. Ben en yoğun trafikte kullandığımda bile ortalama 6.4'lerden yukarıları hiçbir zaman görmedim.

Yok benim araba benzinli 4 silindir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamun Aleykum arkadaşlar . 2012 citroen c4 1.6 hdi kullanıcısıyım .Araci değiştirmeyi düşünüyorum .Bütçe 65-72 arası Mazda 3 hb ve f20 Bmw 1.16 lara bakıyorum . 1.16i nin yakıtı ortalamsı nasıldır . Bide standart donanım yazanlar da en basit donanımlar bile yokmuş dogrumudur . Hiz sabitleme katlanır ayna gibi .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2012-bakimli-bmw-1.16i-comfort-42.000-km-de-415013375/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-aksoy-dan-2012-otomatik-1%2C16i-joystick-vites-isik-paket-418566869/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-1.16i-burda-kacirma-333587975/detay

Buda dizel manuel

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-tertemiz-bmw-1.16-d-ed-420248385/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sorunsuz-sport-line-2012-412391637/detay

• 116d otomatik
    250km sehirdisi kalanin tamami avrupa yakasi sehirici zaman zaman akici zaman zamanda dur kalk trafik
  • Okunmuyor. Kaç litre yakmış?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGÜ -- 13 Nisan 2017; 14:50:53 >
  • HGS yi nereye yapıştırıyorsunuz? ( Daha doğrusu benim bu stickeri yapıştırmama gerek var mı, zaten HGS hesabım var sticker yokken baktığımda bakiyemden düşmüş gerekli miktarı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mactotherack -- 13 Nisan 2017; 15:29:8 >
  • MGÜ kullanıcısına yanıt
    757km mesafe 6.3lt ortalama tuketim

• mactotherack kullanıcısına yanıt
    Ben olabildiğince az görünmesi için aynanın arkasına doğru yapıştırdım. Aynanın sağ üst tarafı.

HGS yi okuyamazsa plaka üzerinden kontrol ediliyor. Plakaya kayıtlı HGS varsa bakiyeden düşülüyor. Yapıştırıp yapıştırmamanın artısını eksisini bilmiyorum.

Not: Etiketi direk cama yapıştırmak yerine HGS kabı alıp onu yapıştırabilirsiniz. HGS'yi yapıştırmadan kaba koyup, aracı satacağınız zaman alır yeni aracınıza devredebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

116d otomatik
    250km sehirdisi kalanin tamami avrupa yakasi sehirici zaman zaman akici zaman zamanda dur kalk trafik

Full şehir içi trafikde 650 diyebiliriz o zaman ..
  • arkadaslar merhaba konu aktif oldugu icin yeni konu acmadan buraya yazayim dedim orta ekranda bugun yaklasik 1 cm lik bir cizik olustu gidermenin bir yolu varmi nette lcd ekran icin baktim ama tatmin edici bir yontem bulamadim oneriniz yada basina gelen varmi
  • yaran Y kullanıcısına yanıt
    Mazda 3 almanızı öneririm . Yakıt tüketimine dikkat ediyorsanız canınızı yakabilir 1 serisi

• Bugün 60 liraya bosch hava filtresi aldım, değiştirdim. Araç 47000 km hala fabrikadan ilk çıktığı filtre üzerindeydi. 55000 kmde 4. Bakımda değiştirecekler galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

Bugün 60 liraya bosch hava filtresi aldım, değiştirdim. Araç 47000 km hala fabrikadan ilk çıktığı filtre üzerindeydi. 55000 kmde 4. Bakımda değiştirecekler galiba.

Arac 1.16 d mi 1.18 imi ?

• 
Sayfa: önceki 15651566156715681569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.