Şimdi Ara

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim (1023. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.819
Cevap
123
Favori
960.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eyoruk

Şimdi gördüm de..Eyvah ya bu da mı bitti yani ?

Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim

https://www.amazon.co.uk/Unforgiven-Ultra-Blu-ray-Digital-Download/dp/B06XKDLW19/ref=sr_1_sc_1?ie=UTF8&qid=1501182170&sr=8-1-spell&keywords=unforgivenn

Yok burada görünüyor hala. Ben almadan bitmemeli bu.
  • Bende 32 sterlın yazıyor ? Nasıl farklı kı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oha ..Peki takipli kargo secınce fıyat ne kadar ve nasıl artıyor ? Yanı tek urun ya da cok urun almak takıplı kargo ıcın hangısı uygun oluyor ? Yanı toplu alım mı uygun olur ?

• Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Bende LG 3D TV ve Philips 5.1 set var elimde 2D diski olmayan Hobbit filmi var 3D diski takıp 3D özelliğini tvden kapattığımda 2D şeklinde izleyebiliyorum. Galiba bu bazı tvlerde oluyor.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Senin attığında amazon degil farkli bir satıcı görülüyor. Sag alttaki "other sellers on amazon" kisminda vardir amazonun sattigi.

Toplu almak daha mantıklı. Mesela co.uk'ta tek filmi takipli alirsan 11 sterlin, ama 5 tane alırsan 14 sterlin oluyor. (1 filmi takipsiz alirsan 4 sterlin, 5 tane filmi takipsiz alirsan 11 sterlin) Ama tabi aldigin filmlerin toplami 30 euro altindaysa ve beklerim diyorsan takipsiz daha iyi.

Yanlis hatırlamıyorsam amazon.it'te takipli kargo takipsizden ucuza geliyordu. Tek tek kargo seceneklerini secip fiyatlarina bakmak lazim son odeme sayfasında

• Aynen satıcı amazon değil dıger seceneklere bakıyorum 4 secenek koymuslar hepsi de başka satıcı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Dün Karınca Adam'ı 3D izledim, çok güzeldi. Bende bu filmlerin 2D sürümleri var, 3D sürümlerini Amazon'dan tekrar alacaktım iyi ki almamışım. Tek filmin 2D-3D paketi 70-80 TL'den satılıyor.

Zevk meselesi işte hocam. Ben 3D izlediğim zaman ne kafa kalıyor ne beyin onu geçtim renkler çok soluk ve mat geliyor. Tüplü tv de dvd yi tercih ederim 3D bluray yerine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

quote:

Orijinalden alıntı: Routine

quote:

Paran bol galiba

Günde 10-12 liradan ayda 300-400 lira sigaraya vs vereceğime kitaba filme yatırırım mantığındayım. Yoksa öğrenciyim

Kendimi örnek vereyim. Sigara alkol yok gece hayatı yok (eskiden 40 - 50 defa sadece gece diskolarına gitmiştim kız merakından biraz da alkol içiyordum)

Çok şükür artık temizim

Neyse asıl meseleye geleyim bazı dvd lerin görüntüleri gayet tatminkar. Ayda ortalama 1 - 2 adet dvd 3 - 4 ayda bir 1 adet blu ray yeterli oluyor

Yakın zamanda kendime ayrı ev almayı düşünüyoruz 2 + 1. Anne baba sağ olsun masrafın %75 peşin yatıracaklar

Not: Yaş 32

Hocam bir arada artık kısmet olursa eş almayı düşünün yani. Not yaş 32 deyince aklıma bu geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Dün Karınca Adam'ı 3D izledim, çok güzeldi. Bende bu filmlerin 2D sürümleri var, 3D sürümlerini Amazon'dan tekrar alacaktım iyi ki almamışım. Tek filmin 2D-3D paketi 70-80 TL'den satılıyor.

3D disc olan filmi 2D de izleyebiliyoruz değil mi yanlış bilmiyorum ?

Eğer Blu-ray oynatıcınız 3D ise, TV'niz de 3D ise ve diskin içinde de sadece 3D film kayıtlı ise, o filmi 2D olarak seyredebilirsiniz. Oynatıcınızdan veya TV'nizden biri 3D değil ise o diski zaten hiç açamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shankssan

quote:

quote:

quote:

Paran bol galiba

Günde 10-12 liradan ayda 300-400 lira sigaraya vs vereceğime kitaba filme yatırırım mantığındayım. Yoksa öğrenciyim

Kendimi örnek vereyim. Sigara alkol yok gece hayatı yok (eskiden 40 - 50 defa sadece gece diskolarına gitmiştim kız merakından biraz da alkol içiyordum)

Çok şükür artık temizim

Neyse asıl meseleye geleyim bazı dvd lerin görüntüleri gayet tatminkar. Ayda ortalama 1 - 2 adet dvd 3 - 4 ayda bir 1 adet blu ray yeterli oluyor

Yakın zamanda kendime ayrı ev almayı düşünüyoruz 2 + 1. Anne baba sağ olsun masrafın %75 peşin yatıracaklar

Not: Yaş 32

Hocam bir arada artık kısmet olursa eş almayı düşünün yani. Not yaş 32 deyince aklıma bu geldi.

Çocuk sahibi olmak istemiyorum sadece karı istiyorum ben. Var mı böyle bir tanıdığın çocuk istemeyen biri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

quote:

3D disc olan filmi 2D de izleyebiliyoruz değil mi yanlış bilmiyorum ?

Eğer Blu-ray oynatıcınız 3D ise, TV'niz de 3D ise ve diskin içinde de sadece 3D film kayıtlı ise, o filmi 2D olarak seyredebilirsiniz. Oynatıcınızdan veya TV'nizden biri 3D değil ise o diski zaten hiç açamazsınız.

He işte ben de böyle biliyordum zaten.

32 diye evlenmemek mi lazım hemen arkadaş.Ahh aahh Türk toplumunun düşünce yapısı ..Oku asker iş evlilik çocuk..Ulen bu sıra bir sekteye uğrasın herkes söyleniyor ya
  • Evlensen fikrin değişir çocuklar olmasa bu karılara kimse dayanmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Evlensen fikrin değişir çocuklar olmasa bu karılara kimse dayanmaz

Merak etme karıyı elimde tutmayı iyi bilirim. Daha geçen ay evli bir kadın asıldı bana ama yüz vermedim. Suratı biraz tipsizdi sanki

Neyse ki benim sima yerinde şans dönüyor dolaşıyor beni buluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 28 Temmuz 2017; 18:14:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar şu vergiler varken yurtdışı alışverişini ne yapıyorsunuz ? Gümrük falan nasıl hallediyorsunuz ? Parça parça alınsa ama 30 euro geçmese yine sorun oluyor mu ? Nasıl oluyor artık ?

Amazon.de üstünden alışveriş yapacaksan;

En az 49€ tutarında filmi sepetine ekle, daha sonra aynı sepete en ucuzundan bir kalem veya silgi ekle. Siparişini ver. Bu şekilde kargo ücreti silinir, onun yerine gümrük vergisini önceden ödersin, kargoyu PTT değil Yurtiçi kargo getirir. 4-5 günde eline ulaşır. Filmleri topluca almak daha karlı.

Not: Kalem veya silginin yerine ihtiyacın olan bir ürünü de ekleyebilirsin.

Bu sistem amazon global seçeneğinde geçerli değil galiba, sadece amazon standart kargoyu seçince kargo ücreti sıfır gözüküyor. Eğer öyleye standart kargo 4-5 günde nasıl geliyor?
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Dediğin kalemi ekleyince oldu ama kalem Türkiye ye teslim edilemez yazıyor kırmızıyla sıkıntı olurmu?
  • Get Out Bluray olarak çıkmıyor bizde.
  • quote:

Get Out Bluray olarak çıkmıyor bizde.

Kesin mi, sordun mu facebooktan vs?

Zavvi'de TR altyazı steelbook varmış, tükenmiş. Belki ingilterede Türkçe altyazılı olarak çıkar.

• quote:

quote:

Zavvi'de TR altyazı steelbook varmış, tükenmiş. Belki ingilterede Türkçe altyazılı olarak çıkar.

yok cevap alamıyorum zaten sorsam da.

Anasını satayım yeter ya..Yurtdışında ne baskılar çıkıyor alamıyoruz !"tükeniyor -tükenmese kur var kur olmasa vergi var".. Bizde baskılar çıkmıyor..Çıksa da mok gibi çıkıyor.
  • Bu akşam UNFORGIVEN bluray baskısını tamamen izledim,
    bu filmi 3. izleyişim,ilk olarak 97yada 98de DVD olarak,5-6 yıl önce 1080p mkv izlemiştim..
    bugün izlemek nasipmiş,3.kez..
    tamamen karanlık oda,5090 pıoneer plazma,oynatıcı x box one s,
    master audıo 5.1 ses ve TR altyazı...
    2:35 ölçek benim favori film genişliğimdir,
    ilk olarak başta belirteyim şayet filmi 92de çekilmiş olduğunu unutmadan izlersek
    görüntü 10 üzerinden 9 alır..
    hiçbir sahnede, özellikle karanlık sahnelerde bozulma olmaması,
    bazen yeni çekilmiş filmler kadar net ve keskin olması,
    ve yine kontrastın karanlık birçok sahnedeki başarısı, karanlık sahnelerdeki detayları gayet
    yeterli seçmemize neden olmuş..her ne kadar remastered bluray yapılmış olsada(bu işlem bazen başarılı olamayabiliyor)
    çok çok doğal kareler mevcut(remaster işleminde bazen metalik tonlar yapaylık oluşuyor ki bu filmde bu yok)
    DVD de gerek prograsive kayıt olmaması gerek çözünürlük ve düşük bitrate akışından kaynaklanan
    karanlık sahnelerde detay kaybı,gerek uzak çekimlerde ufuk çizgilerinde oluşan kırılmalar
    bazen kumlanma,bd diskte giderilmiş...
    tahmin ediyorum 4k diskteki HDR kayıt hem 2160p çözünürlük hemde yüksek bit akışı
    daha iyi olabilir(tabii bunu led ekranda ne kadar güzel görebiliriz bilemiyorum maalesef),ancak inanın bd kayıt gayet-gayet güzel....
    ses üzerinde fazla durmuyorum,orjinali stereo ve 92 yılı için temiz net ve yeterli...
    ....altyazı için bir iki kelime yazayım,
    DVD versiyondaki altyazı aynen aktarılmış,bazı çeviriler tuhaf garip yada farklı olmalıydı dedirtiyor..
    eğer ki inşallah,ülkemize bd versiyonu gelirse meraklısı sakın kaçırmasın,bence 4k olmasada olur..
    ama şu an zannediyorum tr altyazılı tek seçenek,yurt dışında satılan 4k-bd paketi...
    ................
  • quote:

quote:

quote:

yok cevap alamıyorum zaten sorsam da.

Anasını satayım yeter ya..Yurtdışında ne baskılar çıkıyor alamıyoruz !"tükeniyor -tükenmese kur var kur olmasa vergi var".. Bizde baskılar çıkmıyor..Çıksa da mok gibi çıkıyor.

Sadece DVD gelecekmiş şimdi cevap yazdılar.

• 
Sayfa: önceki 10211022102310241025
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.