DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Bluray Filmlerimizi Değerlendirelim
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
21.227
Cevap
131
Favori
867.666
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      Amazon'dan bir sipariş daha verdim bakalım, takipli olduğu için sıkıntı çıkmaz sanırım bu sefer. Son üç siparişim gelmedi çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      10108 Mesaj
      18 Mart 2017 10:14:23

Korsan Bluray film almayın. Bunların Bluray ile ilgisi alakası yok. Verdiğiniz paraya yazık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: shankssan

• Yüzbaşı
      816 Mesaj
      19 Mart 2017 12:08:46

Hocam biri korsan bluray satmaya falan mı kalktı?

Silinen kullanıcılar olmuş da.

|
      |
      Armag3d0N kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      10108 Mesaj
      19 Mart 2017 15:07:58

Yok bir arkadaş korsan Bluray film alınır mı diye sormuştu, ona cevap olarak yazdım. Ondan sonra ne oldu veya mesajlar niye silindi bilmiyorum.

|
      |
      boye585858 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      13308 Mesaj
      20 Mart 2017 11:15:03
      Korsan VCD'ler orijinallerinden her zaman netti. DVD disklerinden riplenirlerdi. Korsan DVD'ler asılları kadar olmasa da yine de fena değillerdi. Eline, yüzüne bakılırdı. Ama korsan Blu-ray. Iıh. Olmaz. Korsan Blu-ray alıp film keyfinize yazık etmeyin. Orijinali gibi kusursuz olmaz.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Yüzbaşı
      816 Mesaj
      20 Mart 2017 12:32:16

Hocam korsan blurayin orjinalden farkları nedir? Yanlış anlaşılmasın ben herzaman orjinal tercih ediyorum ama Dr.strange gibi bluraylerde tr desteği getirmeyen firmalar yüzünden bazen düşünmüyor değilim.

|
      |
      topaz42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1942 Mesaj
      20 Mart 2017 13:42:06
      quote:

Orijinalden alıntı: boye585858

Hocam korsan blurayin orjinalden farkları nedir? Yanlış anlaşılmasın ben herzaman orjinal tercih ediyorum ama Dr.strange gibi bluraylerde tr desteği getirmeyen firmalar yüzünden bazen düşünmüyor değilim.

Elimde 5 adet korsan blu ray var eskiden 9 vardı dördünü orjinalle yeniledim korsancıdan satın almıştım. Korsan olanların bitratesi orjinale göre 2 - 2.5 kat daha düşük oluyor ama görüntü kalitesi orijinal dvd den 2.5 - 3 kat daha iyi görünüyor. Zaten orijinal blu ray dvd den 5 kat daha iyi arada pek fark yok yani

Kodekler genellikle avc mpeg-4 yada vc-1 olur çok nadir görülen mpeg-2 denk gelebiliyor

Elimdeki olanların neredeyse orijinallerden hiç farkları yok gibi menüler ekstralar diller altyazılar vs aynıdır

Sedece orijinal dil seçeneginde dts hdma ve dolby true hd yerine dts ve dolby digital kullanılmış

En son 2012 filmin orijinalini aldım bitrate 2.5 kat daha yüksek. Üstelik bd live internetten veri indirme özelliği var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdr-2015 -- 20 Mart 2017; 13:46:37 >
      |
      |

• Teğmen
      153 Mesaj
      20 Mart 2017 15:30:23
      Galiba 4k blu-ray filmler ülkemize gelmeyecek.Elin amerikalısı veya avrupalısı 1 yıldır bu filmleri alabiliyor bizde ise değil 4k blu-ray film daha o filmi oynatacak 4k blu-ray playerlar çıkmadı.Artık herkesin evinde 4k tv var ama izleyecek içerik yok anca trt 4k nın bant yayınları.Tamam bizde satışlar düşük ama Polonya da bile çıkmış bu filmler bizim satışlar oradan da mı düşük.Bari az getir ama getir insanlar için seçenek olsun.Umarım 2017 bitmeden bizde de satışa çıkar bu filmler.Merak ettim acaba 1080p blu-ray fimler ilk çıktığı zamanlar, ne kadar zaman sonra bizim ülkemize gelmişti

• Yüzbaşı
      271 Mesaj
      20 Mart 2017 15:46:29

Hocam mayıs-hazirana kadar sabredin bilgi aldığım bir abimiz çıkacağını söyledi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      akengin69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her lafa verilecek cevabım vardır ancak önce lafa bakarım laf mı diye,sonra söyleyene bakarım adam mı diye!!!
    • Teğmen
      153 Mesaj
      20 Mart 2017 16:40:01

Umarım öyle olur.Amazon'dan fiyatlara bakıyorum aynı filmin blu-ray versiyonu ile 4k versiyonu arasında 5 veya 10 dolar fark ediyor yani arada fiyat olarak uçurum da yok.Amazon'dan alsan tr altyazı yok ben zaten dublajı geçtim altyazı olsun yeter bana.
      |
      |
      Excalibur93 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      271 Mesaj
      20 Mart 2017 19:36:28

Türkiyede de çok uçuk fiyattan çıkmayacakmış aldığım duyuma göre şuanda ki 2d-3d combo bluray fiyatına çıkacakmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      akengin69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her lafa verilecek cevabım vardır ancak önce lafa bakarım laf mı diye,sonra söyleyene bakarım adam mı diye!!!
    • Yarbay
      10108 Mesaj
      20 Mart 2017 19:49:56
      quote:

Korsan Bluray filmlerin aslında çoğu DVD. 3-4 GB'lık dosyayı DVD'ye yazdırıp Bluray diye 5-10 TL'ye satıyorlar. Orijinal disk ile arasında dağlar kadar fark var. Remux sürüm yazılmış korsan Bluray'ler de var ancak bunlar daha pahalı. Tek katmanlı diske sığdırmak için genelde düşük kalitede ses dosyalarını ekliyorlar. Bu diskler fabrikasyon üretimi değil, merdiven altında üretiliyor. PC'de DVD yazdırırsın ya aynı o mantık. Uzun vadede Bluray oynatıcının lazerine zarar verebilir.

Orijinal ile korsan diski ayırt etmek çok basit. Zaten kapağı ve kapağındaki imla hataları kendini belli eder. En garanti yolsa diskin altına bakmak. Aşağıdaki fotoğraftaki gibiyse korsandır. Dairesel yakma izleri belli oluyor.

|
      |

• Yüzbaşı
      816 Mesaj
      20 Mart 2017 22:38:16
      Teşekkür ediyorum cevaplarınız için çok yardımcı oldunuz.

|
      |

• Teğmen
      153 Mesaj
      20 Mart 2017 23:12:38
      Arkadaşlar birşey soracağım.Normalde amazonda satılan bluray filmlere baktıgımda 2 veya 3 tane farklı dilde altyazı seçeneği görüyorum fakat bluedvd.pl sitesinden baktığım fimlerde nerdeyse 10-15 tane farklı dilde altyazı seçeneği var.Yani merak ettim nasıl bu kadar seçenek koymuşlar.Ayrıca tom hanks in oynadığı inferno filminin 4k blu-ray versiyonunda türkçe altyazı seçeneği gördüm ilgilenen varsa.

• Yarbay
      10108 Mesaj
      20 Mart 2017 23:54:49
      quote:

Orijinalden alıntı: akengin69

Arkadaşlar birşey soracağım.Normalde amazonda satılan bluray filmlere baktıgımda 2 veya 3 tane farklı dilde altyazı seçeneği görüyorum fakat bluedvd.pl sitesinden baktığım fimlerde nerdeyse 10-15 tane farklı dilde altyazı seçeneği var.Yani merak ettim nasıl bu kadar seçenek koymuşlar.Ayrıca tom hanks in oynadığı inferno filminin 4k blu-ray versiyonunda türkçe altyazı seçeneği gördüm ilgilenen varsa.

Bluray filmler A-B-C gibi bölgelere ayrılıyor. A bölgesi Amerika, B bölgesi Avrupa-Avustralya-Orta Doğu, C bölgesi Asya(Japonya). Bu ana bölgelerde kendi aralarında alt bölgelere ayrılıyor. Mesela Türkiye'nin de içinde olduğu B (PAL-Region 2) bölgesi İngiltere,İrlanda, Almanya-Fransa-Avusturya-Hollanda, Polonya-Çek Cumhuriyeti-Macaristan-Türkiye-Rusya gibi. Bizim bulunduğumuz bölgede daha fazla ülke olduğu için o bölgede satılmak için basılan filmlerde daha fazla dil seçeneği oluyor. İngiltere'de satılan filmlerde ise çok daha az oluyor. Zaten Türkiye'de satılan Bluray filmlerdeki diskler ile Almanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya'daki filmlerin diskleri aynı oluyor. Türkiye'de Bluray film basılmıyor, hepsi ithal.

|
      |

• Teğmen
      153 Mesaj
      21 Mart 2017 02:04:46
      İyi hoş söylüyorsunuz bende kesinlikle korsanı savunmuyorum elimden geldiğince orjinal bulmaya çalışıyorum. LAkin er Ryan i kurtarmak filmini izlemek istiyorum bluray formatında. İngilizcem çok iyi değil alt yazıli arıyorum ama yok çıkmamış tr alt yazı bluray er Ryan yok ne yapalım şimdi? Bilmem kaç on sene çıkmasını mı bekleyelim ki çıkmayacak çok büyük ihtimal yoksa kendi imkanlarımız la bd 50 alıp altyazıda biz mi ekleyelim izleyebilmek için. Ben bir korsan bluray e 30 tl veriyorum birebir 50 bd disk kopya ve hepside tr alt yazılısı çıkmamış sınırlı sürüm tr de bulunmayan filmler. Harry potter in serisi vardı geçmiş zamanda forumda film başına 15 tl ye satıldığı bile olmuş. Arıyorum 2 aydır film yok ne 2. El ne sıfırı. En son gitti gidiyorda gördüm satıcı 500 küsür lira istiyor 8 filmine bu nedir şimdi ? Getirsinler tekrar dan stoklara bizde oradan alalım. Bende kerizim zaten 2.elleri 15.20 tl bandına kadar düşmüş orjinal blurayleri almak yerine korsanına 2 katı para veriyorum nerdeyse. Sanki Türkiye de seçenek sunuldu da biz almadık.

Son olarak muazzam bir örnek. Dr. Strange bir süre önce Türkiye' ye giriş yaptı bluray olarak. Fakat bizim ülkemiz de satılan bu film de ne türkçe dublaj var nede türkçe altyazı.

http://www.idefix.com/Film/Doctor-Strange-Doktor-Strange/Yabanci-Sinema/Bilim-Kurgu-Fantastik/urunno=0001690528002?gclid=Cj0KEQjw-73GBRCC7KODl9zToJMBEiQAj1Jgf_4noN8Mtm5CNmXcENeBDAaUtorymwaCiMThw4bHIsMaAk0m8P8HAQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shankssan -- 21 Mart 2017; 2:40:23 >

• Yüzbaşı
      816 Mesaj
      21 Mart 2017 16:42:02

Bide 60 lira istemeleri yokmu şuna ve diskte!'tr desteği yok' diye herhangi bir uyarı da bulunmamakta.

Böyle bi film dvd izlenmez ki dvd de 25 lira.Tek seçenek kopya bluray ler arşivciler için.

Ben şayet alacak olursam bi bunu alırım.

|
      |
      shankssan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      13308 Mesaj
      22 Mart 2017 10:45:16
      Geçmişte istemeyerek bile olsa kopya olarak aldığım bir kaç DVD oldu. Armageddon, Starwars 1 The Phantom Menace, Air Force One bunlardan 3 tanesi. Bu filmlerde değil TR dublaj, TR altyazı bile yoktu. Fakat seneler sonra TR'li baskıları çıkınca orijinalini de aldım. Şimdi Israrla beklediğim bir film var. Eski ama ilgimi çeken bir film.

Time Cop (Zaman Polisi) TR altyazılı DVD'si bile yok bu filmin. Korsan karşıtı biri olarak korsanını bulsam alacağım. Bir de James Cameron'un Abyss filmi.
      |
      |

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Yüzbaşı
      816 Mesaj
      22 Mart 2017 12:05:24
      Arkadaşlar,Batman Begins ve Batman dark knight rises (bluray) filmlerini arıyorum ancak sanırım türkiyede yok yabancı bi sitede tr destekli bulabilir miyim acaba?

Amazona baktım ama tr altyazı hiçbirinde göremedim.

• Yarbay
      10108 Mesaj
      22 Mart 2017 14:04:39
      quote:

Arkadaşlar,Batman Begins ve Batman dark knight rises (bluray) filmlerini arıyorum ancak sanırım türkiyede yok yabancı bi sitede tr destekli bulabilir miyim acaba?

Amazona baktım ama tr altyazı hiçbirinde göremedim.

http://bluedvd.pl/en/batman-begins-blu-ray.html

http://bluedvd.pl/en/batman-the-dark-knight-2-blu-ray.html

http://bluedvd.pl/en/dark-knight-rises-blu-ray.html

Reklamlar
SEO
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.