Şimdi Ara

Blender Benchmark (Güncel) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
11
Favori
37.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • i7 6700k 4,6 ghz 00:33:12Tüm programlar kapalı bir daha testi açacağım. Zira, ekran okuyucu ve TW açıktı. arkadaki hiç bir şeyi kapatmamıştım. deneyelim hele.
  • Şu işlemcinin 4/8 varyasyonu esas herkezi ilgilendiren bakalım onunda taban frekansı 4 ghz falan olursa i7 6700K 'ya rakip olacaktır. Fiyatta 1000 Lira altı olsa tadından yenmez.
  • 4 çekirdekli i5 ler 8 çekirdekli Fx leri hemde 5.2 ghz de geçiyorlar ya bu testte saçmalık mı var ben çözemedim. Cinebenchte Fxler i5leri solluyor burda tam tersi.
    Demekki intelin tek çekirdeği Fx in 2 çekirdeğinden güçlü.
    AMD bu testle heralde İntelcilerden çok AMD kullanıcılarına mesaj veriyor şimdiye kadar sattığımız fxler çok dandikti alın bakın bu testte İntel sizi ezip geçiyor diye...

Overclock yapınca skora çok düşük etki ediyor. 3.6 fz ile 5.2 fx arasında 25 saniye var sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 17 Aralık 2016; 22:46:49 >
  • rerererara R kullanıcısına yanıt
    Bu program sözde açık kaynak kodlu vs AMD kata kule olmasın diye seçmiş bu programı ama FXler ve FM2+ işlemciler çakılıyor. İlginçtir ki Phenomlar gayet iyi iş çıkarıyor. Sanırım modül yapısı ve cluster multi threading sevmiyor bu test.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 17 Aralık 2016; 22:52:12 >
  • i5 4460 @ Stock
    16 GB DDR3 2400 MHZ
    100 Sample

78.16 Saniye

Blender Benchmark (Güncel)
  • Birçok konuda açıklamalar yapmak gerektiğini gördüğüm için bu mesajı yazıyorum;

100 Sample ile liste yapmayınız. Bunun sebebi ise 100 Sample ile yapılan testte Hem Ryzen Hem de 6900k 3,0 Ghz'e underclock edilmişti(Muhtemelen o dönemde AMD'nin ulaşabildiği en yüksek saat hızı o olduğundan 6900k'yi de buna uygun olarak underclock ettiler).

Fx 8xxx serisi işlemciler aslında 8 çekirdek değil. Bir nevi 4 çekirdek. Bu konuda bir kullanıcı AMD'ye dava bile açtı, davanın akıbetini bilmiyorum. Ancak şu zar alanlarına baktığımız zaman olay netleşiyor;

FX 8350: 315 mm2 8 çekirdek 32 nm litografi
    Intel Sandy Bridge E 6 çekirdek 435 mm2 32 nm litografi

Intel 6 çekirdeği 435 mm2'ye 32nm'de sığdırdığında 1 çekirdeğin zar alanı ne olmuş oluyor? 435/6= 72,5 mm2
    Peki 72,5 mm2'yi 8 ile çarpsak olası bir 8 çekirdek 16 thread işlemcinin zar alanını elde eder miyiz? Yüksek ihtimalle evet. 72,5*8= 580

Aynı litografi'de AMD 315 mm2'ye 8 çekirdek sığdırıyorken Intel aynı alana aynı litografide ancak 4 çekirdek sığdırabiliyor.

Artık kafanızda bir şeyler netleşmeye başlıyor diye zannediyorum. AMD Bulldozer'de gerçekten acayip bir hata yaptı. Kendi kendine zorunlu bir hyper-thread yaparak çekirdekleri kafadan ikiye böldü. Bulldozer çekirdekleri aslında tek çekirdek olmalarına rağmen güçlerini eşit olarak ikiye bölmek durumunda kaldılar ve bu sebeple de rezalet bir tek çekirdek performansı ortaya çıktı. Bulldozer'i tasarlayan mühendis bir daha iş bulamamıştır diye tahmin ediyorum. Skandalın da ötesinde bir hata çünkü bu. Bulldozer'de bu salaklık yapılmamış olsaydı belki de AMD hala Intel'le kıyasıya bir rekabet halindeydi. Bulldozer hakiki bir gerizekalılık örneğidir. Bir akıl tutulmasıdır. Çok çekirdek pazarlamasına kendilerini çok kaptırmışlar ve böyle bir rezalet çıkmış ortaya. Halbuki Bulldozer'i adam gibi yazılımsal bir HT ile çıkartsalar ya da onu da geçtim hiç HT falan koymayıp direkt 4 çekirdek olarak satsalar 2-3.Nesil Intel arası bir tek çekirdek performansı olurdu. Böylece en azından Intel'in i5'lerine rakip olabilirlerdi.

• Edit
  • i3 6100 1.23.79

Edit: Müthiş Forumumuz Resimleri Göstermiyorhttp://i.hizliresim.com/6rmdb0.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çetooooo -- 19 Aralık 2016; 5:37:41 >

• Çetooooo kullanıcısına yanıt
    Harbiden ne oldu ya foruma. Resimler gözükmüyor. Dünden beri.
  • sangreal_1905 kullanıcısına yanıt
    Artık Sıradan Karşılıyorum Günde 5-6 Kere Oluyor
  • Biraz performans var hala phenomda :)

• Çetooooo kullanıcısına yanıt
    [simage]'da sıkıntı var sanırım [simage] kullanınca sıkıntı olmuyor
  • i7 3930k @4,8ghz 1,44V / sample 100 : 30.42sn

Win10, format tarihi gecen yil bu zamalardi sanirm. Arkaplanda programlarinda yükü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 18 Aralık 2016; 17:42:26 >
  • Cave Johnson kullanıcısına yanıt
    dedigin gibi yaptim oldu hocam

[simage] problemli..
  • Cave Johnson kullanıcısına yanıt
    testte 4 pencere calistiran bir islemci icin gercekten cok guzel sonuc.fx islemciler tek cekirdek gucunden kaybettikleri icin boyle oldu diyorum ben.phenomII'lerin tek cekirdek gucunu daha iyi kullanan bir program demek ki bu.cpu-z'de goremedik bunu tek cekirdek hatta multi testinde basarili degildi phenomII'ler orada da fx'ler basarili ama programa gore bu is degisebilir.sizin image taktigi artik ise yaramiyor.çikizen butun resimlere adalet hicbiri gorunmesin demis sanirim.

liste guncel.
  • T2330 ile rezil sonuç çıktı... ÇÖP T2330 ile...
  • Benim işlemci sonuçlarım.

32 sn 100 sample.
    48 sn 150 sample.
    1 dk 4 sn 200 sample.

i7 6700k 4,6 ghz.

Şaşırdığım şey şu; AMD testte 150 sample'de 36 sn yapmış. 100 sample 25 sn. Şimdi şaşılan yer, benim işlemci 150 48, 100 32 ise, amd ne yapmış.? Yani bu testte tutarsızlık var. 100 sample değerinde sıkıntı yok. Bize 7 saniye fark atmış.
  • Lightshot
    Screenshot
    http://prntscr.com/dkzsus

150 sample , 2500k @4.4 ghz, 1dk 44 sn
    Lightshot
    Screenshot
    http://prntscr.com/dkzvr8

100 sample , 2500k @4.4 ghz , 1dk 9 sn

işlemci baya eskimiş

i3 6100 ile i5 6500 ün sonuçları çok yakın sanıyorum çekirdek performansı ile ht ile yakalanan performans testte aynı derecede yansıyor yada benzer yansıyor. yada intel 6000 serisinde ht performansını ciddi derecede arttırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 18 Aralık 2016; 22:4:57 >

• Buda benden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1984 -- 18 Aralık 2016; 22:24:59 >

• Resimler neden görünmüyor..

intel 2500k stok hız turbo boostlu. 3.3- 3.7 ghz

windows 7 ultimate 64 bit.

Ratio 100

Sonuç . 1.29.86
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.