Şimdi Ara

Blade and Soul [AÇILDI] (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.222
Cevap
16
Favori
47.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zaris

arkadaşlar sırf pvp amaçlı sıfır pve amacı gütmeden yeni karakter açsak pvp arena'da eksik birşey olmaması için ne yapmalı?

45lvl'a kadar kasmalımıyız tüm skillerin açılması için. pve'yi komple bırakıp pvp'ye geçmeyi düşünüyorumda öneri yapabilir misiniz rica etsem ne gibi eksiklikleri olur bana?

Zaten bu oyunu pve amaçlı neden oynuyorsunuz anlamıyorum. Oyunun pve contenti çok gelişmiş değilki. pve si zevkli çok fazla dungeon var ancak end game olarak en fazla 1 ay sonra pve olarak yapacak bişey bulamayabilirsiniz ve sıkılabilirsiniz. pve seven birisi kesinlikle gidip wow oynamalı bence. daha iyisi yok. ben açıkcası her ne kadar pve sevmesemde BNS nin az ve öz pve içeriği beni tatmin ediyor. Ben BNS yi aslen pvp için oynuyorum. Özellikle 3v3 ve open pvp deki olaylar çok harika. yine 1v1 de rank kasmak ilk 300 için uğraşmak bambaşka. bence bu oyunu uzun yıllar oynayan pvp si için oynar. pve si için oynamaz. oyun kısaca pvp odaklı. pve odaklı değil. 1 ay pve yap biraz dişini sık itemini yap. sonra birdaki güncellemeye kadar pve ye bulaşmana gerek yok.

Sorunun cevabına gelirsem, 45 olman yeterli, son levelde tüm skillerin açılıyor. bu şekilde 1v1 ve 3v3 de eşit olarak çarpışabilirsin. 1v1 için en iyi class summoner ve Blade Dancer, 3v3 de ise en iyi classlar Destroyer, BD ve kungufumaster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 26 Şubat 2016; 10:09:02 >

• quote:

arkadaşlar sırf pvp amaçlı sıfır pve amacı gütmeden yeni karakter açsak pvp arena'da eksik birşey olmaması için ne yapmalı?

45lvl'a kadar kasmalımıyız tüm skillerin açılması için. pve'yi komple bırakıp pvp'ye geçmeyi düşünüyorumda öneri yapabilir misiniz rica etsem ne gibi eksiklikleri olur bana?

Ben o şekilde oynuyorum ayrıca 2 günde bir sadece arena yaparak 10 gold kasıyorum.

Areanada hiçbir eksik yanım olmaması ne yapmam dersen?

Hongmon levelleri ekstra sp verdiği için 45 den sonra level kasmalısın.

Bazı skillerin T5'leri bazı duneonlardan nadir olarak çıkan kağıt istiyor, örneğin son version ile Lightning Draw Tier 5'i bu kağıt ile açıyorsun. Bazı classlarda bu skiller pvp de kullanışsızken bazılarına %110 gerekli mesele Blade dancer da bir işe yaramıyor fakat blade master da oyunu değiştiriyor. Bu kağıda marketden alabilrisin ama en az 200 golda koyuyorlar.

Yani sadece arenada PVP yapacağım hiçbir eksiğim olmasın diyorsan yine PVE yapmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 26 Şubat 2016; 13:45:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de 3 tane 45 lvl karakter var her gün hepsi ile arena dailyleri yapıyorum. bu şekilde her biri ile 1000 fasulye kazanıyorum. toplamda 3000 fasulye yapıyor. her 2 günde bir onları bozudurup her bir karakter için 30 soul stone yani 11 gold kazanıyorum. yani her 2 günde 3 karakterim olduğu için 33 gold alıyorum. günlük 16,5 golda eşit oluyor. bu arena dailylerin hepsinin bitmesi ortalama 45 dk gibi bir süre. 45 dk da 16 goldda fena değil. hemde bu parayı kasarken işkence çekmiyorum. pvp yapıyorum eğleniyorum. zira günde ortalama 2-3 saat arası pvp yapıyorum yani bu kazancım aslında günlük 25 goldu buluyor. sadece arena pvp ile !!! pve sevmediğinden zindan dailyleri yapasım gelmiyor. gerekte yok zaten. arena dailysi hem eğlenceli hemde yeteri kadar kazanç elde ettiriyor. bu arada karakterimde de günden güne ustalaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

Ben o şekilde oynuyorum ayrıca 2 günde bir sadece arena yaparak 10 gold kasıyorum.

Areanada hiçbir eksik yanım olmaması ne yapmam dersen?

Hongmon levelleri ekstra sp verdiği için 45 den sonra level kasmalısın.

Bazı skillerin T5'leri bazı duneonlardan nadir olarak çıkan kağıt istiyor, örneğin son version ile Lightning Draw Tier 5'i bu kağıt ile açıyorsun. Bazı classlarda bu skiller pvp de kullanışsızken bazılarına %110 gerekli mesele Blade dancer da bir işe yaramıyor fakat blade master da oyunu değiştiriyor. Bu kağıda marketden alabilrisin ama en az 200 golda koyuyorlar.

Yani sadece arenada PVP yapacağım hiçbir eksiğim olmasın diyorsan yine PVE yapmalısın.

Evet demek istediğinizi anladım şimdi 200 goldluk olaylara pek takılmamak lazım sonuçta blade master oynamak gibi bir niyetim yok.

Şimdi kısacası 45'e kadar kesinlikle skill point açmak ve buildi tam oturtmam için 45'e kadar kasmam lazım anladığım kadarı ile.

Bunun yanında hong moon level'larını da ekstra skill point için kasmak lazım.

Hong moon levelları zaten her pvp'den 2k exp geliyor sanırım onuda öyle öyle kasarım okey.

Kısacası karakter açıp 45'e kadar kasmak şart en kötü ihtimalle.

• Oyunu bırakacağım için Cardinal gates te 45 lvl hm2 assasin karakter satılıktır.135 goldu vardır.Silahı true profenedir.Banka ıvır zıvır doludur.
    Guild wars 2 Hot hesabıyla takas olur.

• Zaris kullanıcısına yanıt
    Sadece pvp günlükleri ile hongmon level kasılmıyor ama hm1 den hm 2 ye 750k exp istiyor. Ben hergün pvp dailylerini yapıyorum yanında ıvır zıvır birkaç dungeon yapıyorum daha hm1 %70'im.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 26 Şubat 2016; 17:23:36 >
  • catastrop kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Eu sunucuları için gold satışım vardır ilgilenen arkadaşlara duyurulur.Forumdan @Blaze` isimli arkadaşa 100 gold'u 50 TL den sattım.Aynı fiyat geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza53 -- 27 Şubat 2016; 2:16:59 >
  • Oyunu bırakmıştım.Bırakırken 2016 puanım vardı rankedda 56 win 30 loseli birşeydi sanırım sıfırlanmıs yeni sistem gelmiş bir baslayayım dedim 15 dakika oynadım ve sonuc burada 9 win 0 lose.O kadar da zor degil ilk 300 e girmek arkadaslar

Blade and Soul [AÇILDI]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rioka -- 27 Şubat 2016; 2:53:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Sadece pvp günlükleri ile hongmon level kasılmıyor ama hm1 den hm 2 ye 750k exp istiyor. Ben hergün pvp dailylerini yapıyorum yanında ıvır zıvır birkaç dungeon yapıyorum daha hm1 %70'im.

pvp'lere başlayalı beri günde 4k fasülye topluyorum bu 60 soulstone demek oluyor.

30 soulstone 9golddan satılıyor markette her gün 18gold geliyor kısacası şimdilik daily yapmayı bıraktım ayrıca xp olarak ta 2k 3k civarı geliyor her maçtan haliyle sağlam xp'de kasmış oluyorsun diye düşünüyorum.

şuan nightshade ve supply dungeon dailylerini bırakıp komple pvp ve faction daily yapmaya başladım dailylerden çok sıkılmıştım güzel geldi.
  • beyler türkiye üzerinden oynayabileceğim en az ping değerine sahip server söylermisiniz? her iki dakikada bir lag olmasından gına geldi. zaten 2x19 level hesabım var jet hızıyla geçerim
  • Avrupa serverlarında oynayacaksanız.
    Onlarında hepsi de Frankurtta.
    İsterseniz bir de wtfast tarzı bir program deneyin.
    Wtfast Almanaya sunucusu ile ping bayağı bir düşüyor.
    Benim normalde 80-120 ms arası değişir.
    Wtfast ile 50-70 arası değişiyor.
    Ancak şu aralar serverlarda sorun var. Geliştiriciler de kabul etti bunu bu yüzden ara sıra lag spike oluyor.
    Düzelteceklerini söylediler.
  • catastrop kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim hocam, genellikle hangi server'de oynuyorsunuz ve oyun içi pinge nasıl bakıyorsunuz? İnternette biraz araştırdım , görev yöntecisinden bakıyorlar ordan baktığımda pingim 150-300 arası gidip gidip geliyor, özellikle dungeona girdiğimde resmen işkence gibi oluyor. Fps değerim ise genellikle 40-55 arası değişiyor (düşük ayarlı)
    Oynadığım server Highland Gate , yüklediğimde bu yenidir bundan başlayayım kafasıyla başlamıştım, karakter seçme ekranında bile serverlerin ping'ini göstermiyorlar, biri hayrına şu serverlerin pinglerini gösterse ayaklarını öpeceğim
  • evet serverlerin pingini gösteren program yapmışlar, pingini merak edenler için ideal olduğunu düşünüyorum
    Ping tool
  • Oyunu genel anlamda bıraktım sayılır. Sebepleri ise şu;

Oyunda her gün diğer bir günün kopyası gibi geçiyor. Her gün daily ve faction dailyleri yapmak zorundasın.
    Pve'si tıkanıyor belli bir noktadan sonra. Tüm dungeonları, mushin'in 7 katını vb herşeyi yaptım. Her gün bunları tekrarı şeklinde geçiyor gerçi bu çoğu oyunda böyle bok atmış gibi olmak istemem. Oyunun dungeonları oldukça güzel asıl olay aşağıda yazdıklarım.
    Open world pvp oyunda sadece teknik olarak var. O kadar dar alanda ve o kadar fazla düşman npc'si arasında kıç kıça konulmuş iki faction kampı arasında 10fps ile open world pvp yapmak imkansız.
    Guild veya işte klan her ne ise klan arkadaşların ile open world pvp yapmak ve çeşitli maceralara atılmak imkansız. Sürekli aynı daily ve dungeonları yapmaktanda 1 ay sonra sıkıldım açıkcası.

Şuan oyunun tek güzel yönü tag match'ler oldukça ilginç ve zevkli geçiyor. Oyun bunun dışında benim gözümde campaign modu bitmiş single play rpg durumuna geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 29 Şubat 2016; 3:17:02 >

• Ne yalan söylüyüm hangi oyunu oynadıysam item yapmak istiyorsan oyun bir yerden sonra daily farma dayanıyor. sonsuza kadar hiç bitmeyen bir pve sistemi hiç bir oyunda yok. Bu nedenle Blade and soul 'unda diğer oyunlar gibi bu şekilde olması yadırganmamalı zaten her zaman söylüyorum blade and soul pvp ye dayalı bir oyun. açıkcası open world pvp de herhangi bir kasma yaşamıyorum. eğer hani kasma yaşasaydım bile bu oyunun sadece 1v1 ve 3v3 için bile uzun yıllar oynardım. çünkü 1v1 ve 3v3 olarak denediğim 20 ye yakın oyundan sonra daha iyisini hiç görmedim. özellikle 3v3 resmen efsane olmuş.
  • Zaris kullanıcısına yanıt
    Open world pvp denen bir olay yok oyunda zaten çünkü sınıflar ve oyunun yetenek sistemi diğer oyunlarda olan toplu pvp yi saçma sapan bir hale getiriyor.

Özellikle melee karakterler tek kişiye odaklandığı için ow pvp de hiç şansları yok belki assaslar araya girip ice bombla herkesı durdurabılır o kadar

ow pvp de 10 fps alıyorsan muhtemelen ortalama bir sisteme sahipsin oyunun zaten optimizasyonu kötü olduğu için pvp de kasma yaşaman normal

Sürekli aynı şeyleri yapmakdan sıkıldıgını soylemıssın ama sonsuza kadar pve yapılan her gun farklı bır etkınlık olan oyun bılıyorsan söyle bizde öğrenelım zıra benım bıldıgım yok

KO yu mıllet yıllardır oynuyor oyunda pve denen bırsey yok sadece pvp yapıyorlar o paint grafıklerı ile ama senelerdır sure gelen bır oyuncu kıtlesı var

BnS yede bu sekılde bakıyorum 1v1 pvp sıstemı KO ya 10 basar ama ow pvp sıstemındede KO 10 basar

Tamam oyunda sorunlar var ama her gelen guncelleme ile bu sorunlar halledılmeye oyunculara kalıtelı bır hızmet verılmeye calısılıyor.

Bu arada bu çarşamba oyuna yenı bır sınıf eklenecek karakterınden sıkıldınsa onuda kasabılırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

Open world pvp denen bir olay yok oyunda zaten çünkü sınıflar ve oyunun yetenek sistemi diğer oyunlarda olan toplu pvp yi saçma sapan bir hale getiriyor.

Özellikle melee karakterler tek kişiye odaklandığı için ow pvp de hiç şansları yok belki assaslar araya girip ice bombla herkesı durdurabılır o kadar

ow pvp de 10 fps alıyorsan muhtemelen ortalama bir sisteme sahipsin oyunun zaten optimizasyonu kötü olduğu için pvp de kasma yaşaman normal

Sürekli aynı şeyleri yapmakdan sıkıldıgını soylemıssın ama sonsuza kadar pve yapılan her gun farklı bır etkınlık olan oyun bılıyorsan söyle bizde öğrenelım zıra benım bıldıgım yok

KO yu mıllet yıllardır oynuyor oyunda pve denen bırsey yok sadece pvp yapıyorlar o paint grafıklerı ile ama senelerdır sure gelen bır oyuncu kıtlesı var

BnS yede bu sekılde bakıyorum 1v1 pvp sıstemı KO ya 10 basar ama ow pvp sıstemındede KO 10 basar

Tamam oyunda sorunlar var ama her gelen guncelleme ile bu sorunlar halledılmeye oyunculara kalıtelı bır hızmet verılmeye calısılıyor.

Bu arada bu çarşamba oyuna yenı bır sınıf eklenecek karakterınden sıkıldınsa onuda kasabılırsın.

ben şuan ki sistemimle guild wars 2 'de 150 kişiyle rahatça bir şekilde massiva savaşlara katıldım aynı şekilde archeage'de çok büyük open world pvp'lere katıldım. pek sorun yaşamadım.

sistemim evet biraz fiyat performans lakin kötü bir sistem değil.

işlemci fx6300
    ekran kartı powercolor hd7950 pcs+
    ram 8gb

vs vs.

sonuç olarak evet oyunda optimizasyon sorunu var var ama bunun yanında söylediğin gibi bu oyunda open world pvp denen birşey yok.

var ama yok. güzel değil hoş değil yapılamıyor. sistemi benden iyi olan kişilerde bile 20-30 kişi open worldde pvpye kalktımı fps sorunu yaşanıyor.

benim için ise open world pvp olmazsa olmazlardan guildim ile arkadaşlarım ile düşman factionlar'a karşı topluca savaşabileceğim tek olay bu. bunu yapamayınca ben havlu attım oyuna.

tag match ve 1v1 arena pvpler şuan için oyunda tek durma sebebim. ama solo oyunculuğa itiyor insanı.

velhasıl kelam oyun çok güzeldi çok çabuk bitti benim neznimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 29 Şubat 2016; 18:37:58 >

• Arkadaşlar summ kasmaya başladım skillerde anlamadığım şöyle bir açıklama var;

''Deals 40% Focus damage over 8 sec''

Focus damage dediği nedir?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Focus'un ne olduğunu bilmediğini varsayarak açıklıyorum hemen "hp'nin altında yeteneklerini kullanmak için bulunan yuvarlak noktalar"

rakipteki bu noktaların eksilmesini sağlıyorsun. yani rakibin imkanlarını oldukça düşürüyor, sin ile sum'lara karşı oynarken az sövmedim bu yetenek yüzünden :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nephiss -- 6 Mart 2016; 2:43:23 >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.