Şimdi Ara

Blackberry 9780 Güncel !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun yıllar blackberry kullanmış birisi olarak sırasıyla windows ve android cihazlar kullandım ama alışamadım

karar verdim eski telefonum olan 9700 ın güncellenmiş modeli olan 9780 modelinden almaya

hayla kullanan var ise bir kaç sorum olacak;

1. bis paleti olarak ne kullanıyorsunuz ? zamanında vodafone bis vardı 6.90 a devam ediyor sanırım

2. Facebook, Messenger , Whatsapp gibi uygulamalar hayla çalışıyormu.

Şimdilik bu soruların cevaplarını alırsam benim için yeterli olacak Teşekkürler.

• Merhaba ben kullanıyorum 9780 BlackBerry yi. Turkcell bir paketi kullanıyorum aylık 20 tl ye. Diğer hatları bilmiyorum. Facebook desteği çekti son güncelleme ile uygulamayı tıkladığınızda browser a yönlendiriyor diğerleri hala mevcut. Tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • whatsapp 2016 dan sonra çalışmayacak, zaten eski facebook uygulaması veriyordu artık o da yok, twitter falan da büyük ihtimal desteğini çekecektir. son güncelleme ile uygulamayı baya kırptılar.
    instagram falan zaten yok, çok müptelası değilseniz almayın blackberry

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blackberry OS10 modellerine bir bakmanızı öneririm, bis paketine falan gerek yok onlarda
  • Bis paketleri artık el yakıyor ve vermek istemiyor firmalar bb de turkıyeden cekildigi icin tavsiye etmıyorum. Yazılımsal sorunlarınız hıc bir zaman giderilmeyecke ve geliştirilmeyecek bu bilgiyi goz onune alarak telefon alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slmngngr

whatsapp 2016 dan sonra çalışmayacak, zaten eski facebook uygulaması veriyordu artık o da yok, twitter falan da büyük ihtimal desteğini çekecektir. son güncelleme ile uygulamayı baya kırptılar.

whatsapp ve facebook uygulamaları neden çalışmıyor saçma geldi bana hazır çalışan uygulamayı neden kaldırıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavrucoder

quote:

whatsapp 2016 dan sonra çalışmayacak, zaten eski facebook uygulaması veriyordu artık o da yok, twitter falan da büyük ihtimal desteğini çekecektir. son güncelleme ile uygulamayı baya kırptılar.

whatsapp ve facebook uygulamaları neden çalışmıyor saçma geldi bana hazır çalışan uygulamayı neden kaldırıyorlar

facebook şu anda bile yok, whatsapp 2016 dan sonra olmayacak,
    geçen gelen twitter güncellemesi ile onu da mahvettiler, gündem ve etkinlik sayfasını kaldırdılar.
    instagram falan yok zaten, skype yok gibi bir şey. kullanımı şarjı sömürüyor ve kameralı konuşmada görüntüm vga dan daha kötü.

BlackBerry alma, aldırma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

facebook şu anda bile yok, whatsapp 2016 dan sonra olmayacak,
    geçen gelen twitter güncellemesi ile onu da mahvettiler, gündem ve etkinlik sayfasını kaldırdılar.
    instagram falan yok zaten, skype yok gibi bir şey. kullanımı şarjı sömürüyor ve kameralı konuşmada görüntüm vga dan daha kötü.

BlackBerry alma, aldırma

5s fiyatı baya düşmüş bana göz kırpıyor

• Facebook api desteğini 31 marttan sonra kesecek dendi, ama kesmedi ve hala çalışıyor eski sürüm, fakat yeni sürüm direk tarayıcıya yönlendiriyor. Whatsapp ise sorunsuz çalışıyor şimdilik, api desteğini keseceğini sanmıyorum. Facebook ve whatsapp bi telefon için hiçbir şekilde ölçüt değil. Çok meraklı iseniz zaten whatsapp'ın android sürümleri sorunsuz çalışıyor. Kaldı ki ben facebook'ta androidin 29.0.0.23.13 sürümünü sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Sanki android ya da ios'ta herşey sorunsuz gibi yorum yapmanızı anlamakta güçlük çekiyorum. Tekelleşmeye çalışan ve piyasayı yönlendirmeye uğraşan, abidik gubidik iki sosyal paylaşım uygulamasını yere göğe sığdıramayıp enteresan yorum yapanlara şaşırıyorum.

Blackberry farklılıktır, android uygulamalarını ise tıpkı android işletim sistemine sahip telefonlardaki gibi kullanabiliyorsunuz. Blackberry'nin ise build for blackberry olunca uygulamaları bambaşka oluyor. Bunu dikkate almak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: AristA

Facebook api desteğini 31 marttan sonra kesecek dendi, ama kesmedi ve hala çalışıyor eski sürüm, fakat yeni sürüm direk tarayıcıya yönlendiriyor. Whatsapp ise sorunsuz çalışıyor şimdilik, api desteğini keseceğini sanmıyorum. Facebook ve whatsapp bi telefon için hiçbir şekilde ölçüt değil. Çok meraklı iseniz zaten whatsapp'ın android sürümleri sorunsuz çalışıyor. Kaldı ki ben facebook'ta androidin 29.0.0.23.13 sürümünü sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Sanki android ya da ios'ta herşey sorunsuz gibi yorum yapmanızı anlamakta güçlük çekiyorum. Tekelleşmeye çalışan ve piyasayı yönlendirmeye uğraşan, abidik gubidik iki sosyal paylaşım uygulamasını yere göğe sığdıramayıp enteresan yorum yapanlara şaşırıyorum.

Blackberry farklılıktır, android uygulamalarını ise tıpkı android işletim sistemine sahip telefonlardaki gibi kullanabiliyorsunuz. Blackberry'nin ise build for blackberry olunca uygulamaları bambaşka oluyor. Bunu dikkate almak lazım.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla 9780 de sıkıntısız şekilde facebook whatsapp ve messenger kullanabileceğim ;

Android uygulamaları 9780 de çalışıyor mu ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AristA

Facebook api desteğini 31 marttan sonra kesecek dendi, ama kesmedi ve hala çalışıyor eski sürüm, fakat yeni sürüm direk tarayıcıya yönlendiriyor. Whatsapp ise sorunsuz çalışıyor şimdilik, api desteğini keseceğini sanmıyorum. Facebook ve whatsapp bi telefon için hiçbir şekilde ölçüt değil. Çok meraklı iseniz zaten whatsapp'ın android sürümleri sorunsuz çalışıyor. Kaldı ki ben facebook'ta androidin 29.0.0.23.13 sürümünü sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Sanki android ya da ios'ta herşey sorunsuz gibi yorum yapmanızı anlamakta güçlük çekiyorum. Tekelleşmeye çalışan ve piyasayı yönlendirmeye uğraşan, abidik gubidik iki sosyal paylaşım uygulamasını yere göğe sığdıramayıp enteresan yorum yapanlara şaşırıyorum.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla 9780 de sıkıntısız şekilde facebook whatsapp ve messenger kullanabileceğim ;

Android uygulamaları 9780 de çalışıyor mu ?

sıkıntısız şekilde kullanamazsınız BlackBerry i
    ya o kadar para verip BlackBerry priv al ya da alma, whatsapp 2016 sonunda BBOS, symbian lardan desteğini çekecek.

android uygulamalarını çalıştırabilsen de mükemmel şarj yiyor android tabanlı uygulamalar, ayrıca BlackBerry z10 için ve q10 için söyleyim. android çekirdeği düşük kaldığı için bir çok uygulama çalışmıyor(android 4.1 sürümüydü sanırım) ve yine uygulamalarda her zaman bir google play hizmetleri eksikliği olacak.

yine z10 için söyleyim, ne kadar güzel telefon olsa da, bu zamana kadar severek kullanmış olsam da BlackBerry resmen bu telefonu kullanmayı bırakın demeye getiriyor. android uygulamalarındaki sıkıntılar ve olmazsa olmaz whatsapp, facebook ve twitter gibi uygulamaların desteklerinin gitmesi de iyice soğutuyor telefondan.

diyeceğim o ki, paran varsa BlackBerry priv al, yoksa hiç bulaşma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sorularınıza cevap bulabildiniz mi? ben de 9780 kullanmak istiyorum ancak bis paket filan alamam. kendi internet paketimden opera mini filan ya da harita uygulamasını kullanabilir miyiz? bir ayarı filan yok mudur?

whatsapp facebok twittera gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.