Şimdi Ara

BİZİ MAKASLAMAYA KALKTI ÖLÜMDEN DÖNDÜK (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
537
Cevap
5
Favori
15.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada genele ithafen sunu da soruyorum; konuyu acan arkadas frene dokunsa ancak buna karsilik otobus de turlu sebepten aci bir fren yapsa sonuc ne olurdu? Corolla yine sinek gibi yapismayacak miydi? Otobus arkasindaki araci kollayip fren yapmasaydi demeyeceksiniz herhalde?
    Bu isin ozeti sudur; tampon tozu alarak sagdan soldaki aracin onune atlamayin. Her zaman emniyet icin pay birakin. Bu pay oyle olmali ki sagindan gecmeye kalktiginiz adam gaza da bassa onunuzdeki arac fren de yapsa durabilecek mesafeniz olsun.
    Cumleten kazasiz belasiz seneler.
  • İyi ders olmuş bende konu sahibi hatalıdır diyen arkadaşların makaslama yaptıklarını düşünüyorum acele etmenin de bir ölçüsü vardır genelde en soldan gidilir selektör yapılır makas yapılacaksada sinyalli ve ağır makaslar yapılır,şahsen arabamda ağır yaralı gibi acil bir durum olmadıkça o şekilde gitmem,2yıl önce biraz hızlı kullanıyordum ters döndüm sıfır araba pert oldu tek taraflı kazaydı sebep yolda göremediğim bir kayganlık olması kimse usta şöförüm bişey olmaz demesin türkiye şartlarında herşey olabilir allahtan tek taraflı kazaydı en çok başkasına ve kendime bişey olmamasına seviniyorum yoksa vicdan azabından kurtulamazdım.

TABİ bu arada otobüse değil sizin sağ arka bölüme çarpıp sizin aracınızın sağa doğru savrulmasınada sebep olabilirdi iyi zamanlama yapmışınız fakat başkasına önermem arada boşluk bırakın geçmelerini sağlayın bunun dışında bir araç diğerini kovalıyorsa sivil ekip otosunda olabilir belli olmaz

• Buna imzasını atmayacak olan yoktur herhalde. Gayet öz ve güzel bir yazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caiz2005 -- 2 Ocak 2014; 13:42:09 >
  • Mercedesci bence doğru yapmış (eğer coralla 4luleri yakıp gelmediyse eğer arkanızdan gelen arabanın dörtlüleri yaniyorsa acil bir durum vardır ve ona yol vermek herkes için bir zorunluluktur) . Durduk yerde makas atıp insanların hayatını tehlikeye atmaya gerek yok. Umarım toyotacı dersini almıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böylelerini yakalayıp kırbaçlamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezginbur -- 2 Ocak 2014; 14:09:17 >
  • Ölümden o dönmüş siz değil.

Bela size apaçık geliyor. Ya Allaha havale edip, beladan uzak duracaksınız ya da belanın üstüne gidip cezasını siz keseceksiniz.

Siz ceza kesmişsiniz kendinize göre haklısınız.

Binbir türlü insan var, içinden çıkan insanlık öldümü demiş. Peki içinden çıkan kafası bir milyon eroinman olsaydı elinde silahla inseydi ?
  • Konu başlığı değişmiş Ajitasyon ! Ajitasyon ! Ajitasyon !

Gaza basarak hayata tutunabilen kaç kişi varki şu dünyada ? size ödül vermeleri lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 2 Ocak 2014; 15:07:37 >
  • Kendi hayatınızı kendiniz riske atmıssınız. Adam otobusle sizin aranızda sizi secseydi carpmak icin o zaman gercekten yandan alınan darbeyle karsı serite gecebilirdiniz.
    Adam sadece sov amaclı makas atıyor olabilir ya da bir an dalıp otobusu gec farketmis olabilir ya da daha binlerce sey olabilir biraz empati yapmak lazım frene basarak kimsenin zarar gormemesini saglamak varken sadece dikleşmek icin gaza basmak ne kadar mantıklı tartısılır bir gun kendi basına da gelebilecegini dusunmek gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

İki farklı açıdan yaklaşalım. Bir yanda 60-65km hız ile otobanda sol şeride geçen bir araç, diğer yanda öndekini sollayan bir araç. Sol şeritte tın tın gitmeyi savunanlara ithafen yolladım.

otobanda çok düşük bir hızla gitmeyi bu güne kadar savunan kimse görmedim ama azami hız sınırı 120 km. olan yolda orta şeritte 120 km. ile dahi gidemezsiniz diyenleri gördük

sol şeritte bu hızla giden tabi ki suçlu ama diğerine de melek diyemeyiz ,hatta kaşıntılı diyebiliriz

sonra varsayalım adam tam sollamaya çıktığında bir anda araçta arıza meydana gelse ne olacak ,son sürat gidip çarpacak mı ?

yine sağlı sollu (makas denilen katilliğe sebep hareketi) görmeyip de sadece sol şeritte gideni sormak bana biraz garip geldi

trafikte göreceksiniz ve her zaman fren mesafesi bırakacaksınız ,diğer türlü işine gelince sol şeritte yavaş gideni veya başka zaman makas atanı haklı veya haksız bulmaya çalışabilirsiniz

kısaca o video da ki iki araç şoförü de hatalıdır (hatta suçludur,bir kaza olsaydı %50-50 ilahi adalet karşısında cezalarını ödeyecekleri kesin)

• burası nasıl forum olmus ya yok makasçı ölse üzülsem falan denilebiliyor rahat rahat.İnsan hayatı bu arkadaşım adam ölüyor ölüyor o kadar basit bir şey değil bu.

''Geçen ağustos ayında temde yeni kasa 140lık astrada makasa atarak ilerliyordu.Tam yanımdan geçerken sağ arkadan dokundursam mı diye düşündüm ama sonra sağ taraftaki melek galip geldi yapmadım.Trafik kalabalık sayılırdı bayram dönüşüydü...''

bunu yazan adam konu sahibi arkadaşla aynı kafadan işte.Bayram dönüşü olmasa yol tenha olsa dokunduracak.Makas atan yada hızlı giden bir araca şağ arkadan dokundurmak demek ölsün gitsin beni geçmesin yeter ki demekten ne farkı var ?
    Adam kaza yaptırmış sonra fotograf çekmiş sonra tekrar olay yerine dönmüş bide vicdan azabından.Vicdanının rahat olmadığı gayet açık,suçluluk psikoloji içindesin ve yaptığın halta destek arıyosun.Ben makas atan haklı demiyorum sana karşı çıkan kimse makasçı haklı demiyo ama yaptığın besbelli kazaya sebebiyet vermek.Yok daha büyük sonuçlar doğururdu zincirleme kaza olurdu yok kıyamet kopardı dünya patlardı hee hee yedik bizde.Belki fren yapmana bile gerek yoktu o adam geçip gidecekti ama yok bizim ders verici arkadaşımız birden hızlandı adama çarptırdı.Keşke sana kırsaydı demek istiyorum ama burdan yazmaya bile içim elvermiyo benim alahtan birşey olmamış kimseye rahaaat rahat uyu sen !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrankara -- 3 Ocak 2014; 5:11:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrankara

burası nasıl forum olmus ya yok makasçı ölse üzülsem falan denilebiliyor rahat rahat.İnsan hayatı bu arkadaşım adam ölüyor ölüyor o kadar basit bir şey değil bu.

''Geçen ağustos ayında temde yeni kasa 140lık astrada makasa atarak ilerliyordu.Tam yanımdan geçerken sağ arkadan dokundursam mı diye düşündüm ama sonra sağ taraftaki melek galip geldi yapmadım.Trafik kalabalık sayılırdı bayram dönüşüydü...''

bunu yazan adam konu sahibi arkadaşla aynı kafadan işte.Bayram dönüşü olmasa yol tenha olsa dokunduracak.Makas atan yada hızlı giden bir araca şağ arkadan dokundurmak demek ölsün gitsin beni geçmesin yeter ki demekten ne farkı var ?
    Adam kaza yaptırmış sonra fotograf çekmiş sonra tekrar olay yerine dönmüş bide vicdan azabından.Vicdanının rahat olmadığı gayet açık,suçluluk psikoloji içindesin ve yaptığın halta destek arıyosun.Ben makas atan haklı demiyorum sana karşı çıkan kimse makasçı haklı demiyo ama yaptığın besbelli kazaya sebebiyet vermek.Yok daha büyük sonuçlar doğururdu zincirleme kaza olurdu yok kıyamet kopardı dünya patlardı hee hee yedik bizde.Belki fren yapmana bile gerek yoktu o adam geçip gidecekti ama yok bizim ders verici arkadaşımız birden hızlandı adama çarptırdı.Keşke sana kırsaydı demek istiyorum ama burdan yazmaya bile içim elvermiyo benim alahtan birşey olmamış kimseye rahaaat rahat uyu sen !

Size tamamen katılıyorum hocam bunları yazmak için konuyu okumaya devam ettim ve konu sahibi arkadaşın bu acı yorumu ile artık dayanamadım...

quote:

Orijinalden alıntı: Enes*

Tamam ben suçluyum izin verseydim de gidip başka yerde bi durağa girseydi. Keşke haddini bildirmeseydim veya, daha büyük sonuçlar doğmasını engellemeseydim. Özür dilerim, bir dahakine sizi aracın başına getirmeyi planlıyorum böylece istediğimiz sonuçları alır hepimiz mutlu oluruz :)

Makas atan toyota haklı haksız durumundan ziyade sizin hareketleriniz de irdelenmeli özellikle bu yorumunuzdan sonra.
    Kaldı ki bindiğiniz araçta 115 cdi kendim de kullandığım için ne kadar güvenli olduğunu bilirim anlattığınız gibi değil.
    abs+asr+bas+esp gibi donanımları sizi bu küçük durumdan kaza olmadan kurtarırdı.
    durum burdan bakınca pek parlak durmuyor. umarım içiniz hala rahattır.

• quote:

burası nasıl forum olmus ya yok makasçı ölse üzülsem falan denilebiliyor rahat rahat.İnsan hayatı bu arkadaşım adam ölüyor ölüyor o kadar basit bir şey değil bu.

Evet , çok haklısınız, insan hayatı değerlidir.

Evet de, küçük bir ayrıntı var.... özelde Corolla sürücümüz, genelde makas tayfası eylemleri ile ne kendi, ne de başkalarının hayatına değer vermediklerini her gün göstermekten geri durmuyorlar.

Başkasının hayatına değer vermelerinden geçtim, kendi hayatlarına dahi değer vermeyen bu kişilerin hayatları Forum'un umurunda olmalı mı?
  • quote:

Ve COROLLA'nın makasçı olduğu kanısına nasıl vardı bu konuyu açan arkadaş? Her sol şeritte giden arabayı sağdan geçen makasçı mı?

Adamın ilk mesajı şöyle ;

Yolda 60 - 70 km/h ile giderken sağ tarafdan bir COROLLA yola çıktı ve yardıra yardıra geliyor arkamızdan. (Ara sokaktan yola çıkıyor büyük ihtimal ve sokaktan yanlayarak çıkması lazım anında yardırması için ve arabanın CORVETTE olması lazım ki hemen hızlansın. ama bahsi geçen araba bir COROLLA)
    Ve bu ENES'in 20 metre sağında otobüs durağa yanaşmış yolcu alıyormuş. COROLLA bunun sağına geçmiş ve ENES efendi "vay efendim sen beni nasıl geçmeye kalkarsın, beni geçersen ben mahallenin yüz karası olurum" deyip gazı köklemiş ki köklediğine göre bunun arabası da SHELBY GT500 olsa gerek ve COROLLA bunu geçemeyip otobüse bindirmiş. VE MADALYASINI ALDI ENES. ENES ile aynı zihniyette olanlarda onu alkışladı. Vay be, herkes infazcı meğer haberimiz yok. Öldürün o zaman bu hareketleri yapanları.

Ve yetmedi birde ENES efendi geri dönüp bakmış ve fotoğraf çekip koymuş buraya marifet gibi. Acaba o COROLLA sürücüsü ölseydi ne yapardın ENES? Doğru, sana ve senin zihniyette ki insanlara göre her sağdan geçen makasçı. Aha da 2 hafta önce Pazar sabahı Göztepe'den Harem'e inerken E-5'de sol şeritte önü boş olduğu halde gitmeyip inatla bana yol vermeyen VW CADDY arabayı en sonunda sağından önüne geçip basıp gittim. Şimdi ben makas cı mı oluyorum? Eğer öyleyse ben makasçıyım arkadaş.

• CAD34 kullanıcısına yanıt
    adam ölse bir makasçı eksildi diye sevinecekler o derecedeler.Akşam ankara etliğe gelinde biraz ava çıkın burda çok makasçı var dokundurursunuz arkadan.Hayır yani çok var biliyorum benimde başıma geliyoda yol genişse ben bir sağ şeride geçerim kesinlikle ne uğraşcam adamla bassın gitsin.
  • quote:

adam ölse bir makasçı eksildi diye sevinecekler o derecedeler.Akşam ankara etliğe gelinde biraz ava çıkın burda çok makasçı var dokundurursunuz arkadan.Hayır yani çok var biliyorum benimde başıma geliyoda yol genişse ben bir sağ şeride geçerim kesinlikle ne uğraşcam adamla bassın gitsin.

Hayır yani çok uğraşmak istiyorlarsa iki korna bir sellektör tamam. Bırak gitsin. Adama trafik teröristi diyorlar ama bunlar daha beter terörist.
  • Ankara trafiğinde %80 sağ şeritten geçiyorum, gidiyorum, geçmek zorunda kalıyorum, gitmek zorunda bırakıyorlar

Destekçinizim @CAD34, @ultrankara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zgn61 -- 3 Ocak 2014; 11:45:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Hayır yani çok uğraşmak istiyorlarsa iki korna bir sellektör tamam. Bırak gitsin. Adama trafik teröristi diyorlar ama bunlar daha beter terörist.

Ben kafayı değiştirdim bu adamlar haklı. Az sonra trafiğe çıkıp gördüğüm ilk makasçıyı kazaya zorlayacağım. Sonra inip bakacağım, ölmediyse kafasına sıkacağım ....vengin.
    Boşver hemşerim bu adamlar duvardan farksız. Emin ol bu yorum yapan cellatların içinde çok fazla trafik canavarı vardır.

• Aynı durum benim başıma da geldi, burda sizin hakısızlığınızı düşünen arkadaşlara katılmıyor değilim, gerçekten maganda olduğuna kanaat getirebileceğiniz bi varyasyon yaptığını da düşünmüyorum anlattıklarınıza bakarak. Benzer durum geçen yıl ramazanda Bağdat caddesinde başıma geldi. Fransa'dan gelen kuzenlerimle sakin sakin 2001 1.6rxe lagunamla seyrederken -ki 4kişiyiz arabada benim 70kilo olmama rağmen arabada 450kilo felanız-
    babasının a6 sını kaçırıp arkadaşlarını dolduran ergen abim bir varyasyonlar yapıyor görmeniz lazım. her ışıkta çıldırıyor eleman futursuzca. ben arabada tatlı tatlı sohbetime devam ederken bi yandan da nerde toslayacak acaba diye bakıyorum. Bu genç kardeşlerimiz bi ara durdular neyse biz geçtik artık kadıköye yanaştık derken ben orta şeritteyim önce sol dikiz aynamda ardından ortada ve sağ dikiz aynamda olmak üzere hızla bi arabanın geçtiğini gördüm anında yanımda tabi ve sağımdan geçti beni. bu bahsettiğim olay birkaç sn ye de cereyan eden bir olay. sağımda ileride de taksi durmuş ya yolcu alacak yada indirecek hatırlamıyorum. fren yapmasam girecek bana, ya bana ya taksiciye, yüksek ihtimal ikimize. Süreci erken farkettiğimden dolayı ayağımı fren pedalına almıştım elemanın dengesiz kullandığını daha önceden bildiğim için. İntikal zamanı gibi bi problem yaşamadan taksiyi görür görmez frene asıldığım için abi o makası atmak konusunda muvaffak oldu. Ama normal şartlarda ben onu farketmesem erken davranmasam kesin paket olucaz, bnim normal seyir süratimde bile o arada o mesafe yok. Uzatmiim bnm şarteller attı tabi, haliyle arabadaki fransız ahlakıyla büyümüş kemer takmamama bile küfür eden ama genlerindeki türk agresifliğinden de ödün vermemiş iri kıyımlar çıldırdı. 7 dilde küürler isyanlar hakaretler havada uçuşuyor. İlk kırmızı ışıkta arabadan inip bu bebeleri biraz korkutmak maksadıyla yanlarına gittim ne yapıyorsun öldürecen mi bizi akıllı olun felan nutukları derken eleman dikiz aynasına baktı bi an ve arabadan kendilerine doğru gelen iki sumocuyu görünce ne ara s moduna aldı ne ara gazladı hatırlamıyorum bile kapıyı kapatmadan. Benim yapabildiğim ise birkenstock terliklerle arka sol kapısına vurabilmek oldu =) Terlik cadde semalarında kısa bi uçuşun ardından asfalta sert bir iniş yaptı. Ben de seke seke terliğime doğru ilerlerken yanan yeşil ışık ve arkadaki araçların korna çalması, bizim birbirimize bakıp biraz gülerek biraz küfrederek arabaya binişimiz. Hala güleriz bu duruma makas muhabbeti açılınca. Eee ben bunu şimdi niye anlattım, iş yerinde iş yok canım sıkılıyo çünkü

• ultrankara U kullanıcısına yanıt
    o kadar anlattık ama hiç okumuyorsunuz

zaten senin o tip insanlara bir şey yapmana gerek yok , o bir gün seni bulur ailenle birlikte hastane ve mezarlığa götürür

hakka saygısı olmayanın hak isteme hakkı da olamaz

ölsün mü dersen ona kendisi karar verecek ,ölmek istiyorsa makas atmaya devam edecek , yaşamak istiyorsa insan gibi araba kullanacak

daha da anlamayan varsa anlatalım diyeceğim ama yok kimsenin anlamaya niyeti yok ,sen rahat makas atasın diye ben frene de basmam, gaza da işine geliyorsa

üstelik bunu yapanlar zaten ölüm hak etmiş demektir ,savunması sizlere mi düşüyor

insan bu hayat bu diyerek başkasının hayatını hiçe sayanları kimse kusura bakmasın ama savunamam ,benim canıma kasteden benim düşmanımdır o kadar

oyun oynamak isteyen gider bilgisayarında oynar ,yollar onların babasının malı değil ve kurallara uymak zorundalar ,uymayan da her türlü cezaya razı oluyor demektir ve bunu başta kabul edip oyun oynamaya başlayacak

• quote:

başka birini öldüreceğine kendi ölürse ,evet sevinirim

o tür şahısların kimsenin hayatını tehlikeye atmaya hakkı olamaz , ve makas atarken ölenler için birde yas mı ilan edelim yani

bunlar insan deniliyor ama bence insan olamaz ,çünkü insanın insana saygısı olmalıdır

insan olabilmek için önce haksızlık yapmamak ,karşısındaki kişinin yaşam hakkına saygı göstermesi gerekir ,göstermiyorsa sizin için çok değerli olabilir ama benim için insan bile değildir (nedenini 50 sefer söyledim)

kasten bu tür hareket yapanlar için söylüyorum ,yoksa istemeyerek herkes kaza yapabilir ve ben bu tarz kişi hatalı olsa dahi kızmam ,çünkü bizler insanız ve biran dalabilir kazaya sebebiyet verebiliriz ama hava atacağım diye çılgınca araç kullananlara hiç acımıyorum ,sadece başkasına zarar gelirse onlara üzülüyorum ve bu tür olaylar kaza falan değildir ,resmen cinayettir ,ha silahı dayayıp vurmuşsun ha makas atma işine girmişsin ne fark eder ,her ikisinde de masum insanlar ölüyorsa buna başka ne denilebilir

belki siz normal ,ben anormal olabilirim ama siz ne kadar makasçıları savunuyorsanız benimde bu canileri eleştirme hakkım olduğuna inanıyorum

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.