Şimdi Ara

Biz Kayserililer cimri ve pinti insanlar değiliz. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
5
Favori
12.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 senedir kayseri de yaşayan biri olarak şöyleyebilirim ki cimri pinti ve gösteri meraklisisiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liseyi,bir Kayserilinin kurduğu ve yönetim kadrosununda Kayserililerden oluştuğu bir okulda tamamladım,Allah vermesin.
  • Cogu cimri ,paraya asiri deger verir ama cogu, hepsi degil

• kayseri nin "yerlisi" olmayıp kendilerini ticarette usta zannedenlere cok gülüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisırakaya

quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

quote:

aynen bende değilim

hatta bugun güzel bi kız 20tl borç istedi verdim

Aglanacak haline gülüyorsun..

anlatmak istediğini tam olarak yazarsan daha iyi olur

Anlasaydın uğraşamam..

kendini bişey sanan artis artis konuşmayı marifet zanneden senin gibi kişilerle konuşmak hataydı zaten

profilin kapalı allah bilir 15-16 yaşında felansındır

he tamam.

• 2 tane kayserili tanıyorum 2'side cimri
  • babam anlatir bi hikaye varmis

3kayserili arkadas ayrilip farkli sehirlerde ise baslamislar. yillar sonra bulusup konusmaya baslamislar. birincisi baslamis anlatmaya ben iste cirakliktan geldim patron oldum. ikincisi anlatmis ben ise girdigim girdigim yerde ortagim ayrica bir is yeri daha aldik. ucuncusu demis ben hala ciragim. ya nasil olur falan neden yukselemedin. adam demis benim patronum kayseriliydi.

kayserililer cimridir arkadas. cok yakin arkadasim var eli cok acik kabul herkes ayni degil. ama cimrisiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: stars4ever

kayseri nin "yerlisi" olmayıp kendilerini ticarette usta zannedenlere cok gülüyorum

Kayserinin yerlisi olmayipta cok zengin olanlarda var. Hatta en zengini yerli değil. Nerden vardın o kaniya merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeswesheR

Birkaç kişi öyle diye kalabalık bi yöreyi eleştirmek ne kadar doğru ki zaten.

aynen hocam. memleketçilik yapmaya gerek yok .

• quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

Vay hemşerim Bende Kayseri'liyim ama cimri değil tutumluyum. Parayı tutmasını bilirim. Borç verme olayına gelincede eğer borcu vereceğim adamın borcunu geri ödeyeceğini biliyorsam seve seve veririm. Ama verdiğim parayı geri alamayacağım bir adam borç isterse hayatta vermem.

Lan hakikaten doğru bizim hakkımızda söylenenler Ben de tutumluyum yazmaya girmiştim. Borç meselesi haricinde parayı çar çur edersem acayip rahatsız oluyorum, alıştım artık gerçi israf yok

• Benim tanıdıklarım hep pintiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

aynen bende değilim

hatta bugun güzel bi kız 20tl borç istedi verdim

Geri öderken 30 isteme de

yok ya yaparmıyım öyle bişey

• 1 Aksekili 10000 Kayseriliyi yok eder.

Her türlü düello teklifine açığım.
  • Öylesiniz ama kendinizi uyanık sanıyorsunuz ama değilsiniz çünkü karşınız daki aptal değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

Öylesiniz ama kendinizi uyanık sanıyorsunuz ama değilsiniz çünkü karşınız daki aptal değil.

tamam.
  • Trabzonlular da zeki insanlardır aslında
    hatta Trabzonun %80'i dahidir :D
  • 4 senedir öğrenciyim Kayseri'de hocam kayserili olan arkadaşlarımın hepsi pinti 5 kurusun hesabını yapıyorlar halısahaya gidiyoruz kisi bası 6.75 atıyorum herkes 7 veriyor bozuk olunca karışmasın para diye ertesi gün okulda onun lafı oluyor iste dün 2 tl artmiş olması lazım halısahada onu kim aldı muhabbetini yapıyorlar soğuyorum yeminle

• hayır cidden öyleyiz
  • bende çarşambalıyım.Bizide bireysel silahlanmanın üst düzeyde olduğu kavgacı insanlar olarak görürler.

• bana kayserilileri anlatma eniştem kayserili ve lisenin bir dönemini develi'de okudum yeterince tanımaya fırsatım oldu kayserilileri.ha kötü insanlar mı,hayır.ama aşırı tutumluluk(~cimrilik) ve ticaretten vurgun yapma içgüdüsü var genelinde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.