Şimdi Ara

Biz Bu Forumda Tartışamayacakmıyız ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
2.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BARKU

TV de izlediğiniz haberlere ve programlara bakarsanız burada da izin verilen veya verilmeyen konuların neredeyse 1 e 1 örtüştüğünü görürsünüz. Karı kız mevzularına sonuna kadar girin, sabahlara kadar oturun ofsaytmı yoksa golmü diye tartışın, abi allana baksana şuna ne kadar komik resim deyip espri patlatın ama gerçek hayattaki gibi xxxxxx haklarımız çiğnendi, karnımız aç, xxxxx partisi şöyle yaptı dediğinizde polis kafanıza copunu indirip suratınıza nasıl biber gazı sıkıyorsa burada da ya konunuz kapanır yada ağzınzın ortasına "banı" yersiniz. Memleket gerçekleriyle forumdaki özgürlükleriniz arasında fark yok yani

yine suya yazı yazdıkya neyse

+1
    güzel açıklamışsın

• DİNLE ALAKALI NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VARDA DİN HAKKINDA TARTIŞMAK ISTIYOSUNUZ HADİ SİYASETİ ANLADIMDA DİN NOLUYO İSLAM HAKKINDA NEYİ TARTIŞACAKSIN SATEN HERŞEY AÇIK VE NET KURAN-I KERİMDE YAZIYOR AZ ZAHMET EDİP OKUSANIZ TARTIŞCAK BİR ŞEY YOK
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktalı,

git başka foruma o zmn burası konu dışı kuralları var, inci sözlukte felan takıl .

Arkadaş kesin çözümü bulmuş forum silinebilir, artık bir anlamı kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netenes -- 5 Şubat 2011; 19:53:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Snekz23

DİNLE ALAKALI NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VARDA DİN HAKKINDA TARTIŞMAK ISTIYOSUNUZ HADİ SİYASETİ ANLADIMDA DİN NOLUYO İSLAM HAKKINDA NEYİ TARTIŞACAKSIN SATEN HERŞEY AÇIK VE NET KURAN-I KERİMDE YAZIYOR AZ ZAHMET EDİP OKUSANIZ TARTIŞCAK BİR ŞEY YOK

yanlış anladın tartışmak zorunda değilsin...
  • Neye göre , kime göre ... !!
  • quote:

DİNLE ALAKALI NE ALIP VEREMEDİĞİNİZ VARDA DİN HAKKINDA TARTIŞMAK ISTIYOSUNUZ HADİ SİYASETİ ANLADIMDA DİN NOLUYO İSLAM HAKKINDA NEYİ TARTIŞACAKSIN SATEN HERŞEY AÇIK VE NET KURAN-I KERİMDE YAZIYOR AZ ZAHMET EDİP OKUSANIZ TARTIŞCAK BİR ŞEY YOK

Tartışmak demek , sorgulamak demektir, sorgulamak demek düşünmek demektir. Güzel dinimiz her şeyden önce düşünmeyi ve sorgulamayı öğütlemiştir ki buradan tartışmak iyi bir şeydiri çıkarabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

quote:

Tartışmak demek , sorgulamak demektir, sorgulamak demek düşünmek demektir. Güzel dinimiz her şeyden önce düşünmeyi ve sorgulamayı öğütlemiştir ki buradan tartışmak iyi bir şeydiri çıkarabiliriz.

din kurallarında dini sorgulamaya yer yoktur...
  • Bence olmamalı çünkü düzgün tartışan yok konu 2 kişinin savaşına dönüyo ve kaçınılmaz son küfürler havada uçuşuyo siyaset konularına admin dayanmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: @rd@

quote:

quote:

Yanlış olduğunu düşünüyorum. Bence vardır benim okuduğum İslamdan anladığım ve bana öğretilen bu.

• quote:

quote:

quote:

Yanılıyorsun. Hz. Muhammed aklımızı kullanmamızı ve sürekli sorgulamamızı istemiştir.

Not: Konu kapanma yolunda zira içinde din tartışması başladı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlış olduğunu düşünüyorum. Bence vardır benim okuduğum İslamdan anladığım ve bana öğretilen bu.

Dinin Neyini Tartışacaksın Mesela Saten Herşeyi Kuranda Anlatılıyo O Olmadı Hz Muhammed Hadisleri Var.Ama Tabi Bazı Grublar kişiler Hatta Ülkeler Dini Yobazlık Olarak Gosterıp Türk milleti Asla yobaz değıldır Şeklinde Dini Soğutanlar var Benım Cahil Saf Vatandaşlarımda Onlara Kanıyo ve Saçma Sapan KavgalarÇıkıyo Başkalrından Ogrencegine 1.elden Gıt kendın Oku Saten Doğruyu bulursun

Edit:Gene Din Kavgası Başladı Konu Kilit az Kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snekz23 -- 5 Şubat 2011; 20:04:41 >

• Bu konu bile kapanır ne siyaseti.
  • Belki ben okuduğum yazıyı, tartışmak, sorgulamak, yorumlamak istiyorum ? Mantıklı gelirse kabul etmek istiyorum ? Allah'm bana düşünmem için beyin vermiş neden onu kullanmayayım ki ? Kusura bakmayın sizin dine bakış açınızla benim ki baya baya aykırı gibi

İyi akşamlar.
  • quote:

Belki ben okuduğum yazıyı, tartışmak, sorgulamak, yorumlamak istiyorum ? Mantıklı gelirse kabul etmek istiyorum ? Allah'm bana düşünmem için beyin vermiş neden onu kullanmayayım ki ? Kusura bakmayın sizin dine bakış açınızla benim ki baya baya aykırı gibi

İyi akşamlar.

Arkadaşım Ya biz anlatamıyoruz Ya sen Anlamıyorsun Diyorumki Evet Allah Sana Beyin vermiş Düşünesin diye ama Sana Bazı Kurallarda vermiş sen yolundan sapma dıye sana kaynaklar vermişki bunları oku bunları yapasın diye dın hakkında nası farklı dusuncuye varabılırsınkı ıslamın şartı 5'dir başka bı ınsan bundan farklı bışey algılayabılırmı bız bunu soyluyoruz.Bak Bir hristiyan bir yahudi vs. ALLAH ona beyin vermiştir O Doğru Dini bulmakla hükümlüdür O kural burda İşliyor

• quote:

quote:

Belki ben okuduğum yazıyı, tartışmak, sorgulamak, yorumlamak istiyorum ? Mantıklı gelirse kabul etmek istiyorum ? Allah'm bana düşünmem için beyin vermiş neden onu kullanmayayım ki ? Kusura bakmayın sizin dine bakış açınızla benim ki baya baya aykırı gibi

İyi akşamlar.

Arkadaşım Ya biz anlatamıyoruz Ya sen Anlamıyorsun Diyorumki Evet Allah Sana Beyin vermiş Düşünesin diye ama Sana Bazı Kurallarda vermiş sen yolundan sapma dıye sana kaynaklar vermişki bunları oku bunları yapasın diye dın hakkında nası farklı dusuncuye varabılırsınkı ıslamın şartı 5'dir başka bı ınsan bundan farklı bışey algılayabılırmı bız bunu soyluyoruz.Bak Bir hristiyan bir yahudi vs. ALLAH ona beyin vermiştir O Doğru Dini bulmakla hükümlüdür O kural burda İşliyor

İyi de arkadaşım ben de diyorum ki ben dinin getirdiği her şeyi kabul etmek zorunda mıyım ? Ya herkesin yaşayış biçimi , dini algılayış biçimi farklı. Ben diyorum ki şunu şunu kabul ediyorum ama şu benim fikrime uymuyor fakat saygı duyarım doğrusu buysa daha dikkatli olurum. Ben okuduğunu ezberleyip harfi harfine uyan bir tip değilim. Yapım bu, uzatmayalım

• quote:

quote:

quote:

İyi akşamlar.

İyi de arkadaşım ben de diyorum ki ben dinin getirdiği her şeyi kabul etmek zorunda mıyım ? Ya herkesin yaşayış biçimi , dini algılayış biçimi farklı. Ben diyorum ki şunu şunu kabul ediyorum ama şu benim fikrime uymuyor fakat saygı duyarım doğrusu buysa daha dikkatli olurum. Ben okuduğunu ezberleyip harfi harfine uyan bir tip değilim. Yapım bu, uzatmayalım

Seniki Cuma namazında ben orn. 10 rekat oldugunu dusnmuyorm 3 rekat kılıcam hesabı

• büyük ihtimal bu konuda kapanmaya gidiyor inanın ben cogu konuyu sadece okuyorum cevap yazamıyorum ve hatta cevap yazmaya korkuyorum artık abiler valla korkuyorum bir yorum yazıyorum insanlar kendi dogrularıma göre yemedigi laf kalmıyor mesala sizde hak vereceksiniz ben şurada yazsam 5 vakit namaz kılarım akp oy verdim desem ne mallıgımız kalır ne aptallıgımız
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilmi fatih

büyük ihtimal bu konuda kapanmaya gidiyor inanın ben cogu konuyu sadece okuyorum cevap yazamıyorum ve hatta cevap yazmaya korkuyorum artık abiler valla korkuyorum bir yorum yazıyorum insanlar kendi dogrularıma göre yemedigi laf kalmıyor mesala sizde hak vereceksiniz ben şurada yazsam 5 vakit namaz kılarım akp oy verdim desem ne mallıgımız kalır ne aptallıgımız

partine laf söylerler belki de 5 vakit namazına dil uzatanın.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ownl

Daha istediklerimizi sokakta bile dile getiremezsen.Protesto etmek isteyenleri durdurarak konuşmak istiyeni susturarak nerelere varacağız artık.

Yıllardır susturuluyoruz halada devam ediyor.Koyunlar oldukça bunlar bize mübah.

iyi ki de susturulyorsunuz

akplililer aptal diyen kim?uzaylılar mı
  • Beyler isterseniz forumda siyaseti tartışırsınız hatta reklamını bile yaparsınız paranız varsa. Siyaseti tartışmanın yasak olduğu bu forumda AK PARTİ reklamı vardı bilenler bilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.