Şimdi Ara

Biz Bu Forumda Tartışamayacakmıyız ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
2.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -Tesla-

quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Milletimiz tartışmayı ne zaman öğrenirse elbet o zaman bu kurallar gevşetilebilir, ama beceremezler. Daha 2 hak huk desen annenden girip babandan çıkarlar. At gözlüğü ve mermer kafa değişmedikçe imkansız. Herşeyden önce saygı yok, anlayış yok, öğrenme çabası yok; varsa yoksa bildiğini saldırarak savunmak.

çok haklısın ama bu öğrenme işi zamanla olur, yani tamam bizim milletimiz tartışmayı öğrendi artık serbest diyemezsiniz.Sonuçta emeklemeden yürümüyosunuz.

E işte daha emeklemeden koşmaya çalışmanın da manası yok, bence yasak yerinde bir karar Sadece sağ, sol muhabbetine kardeşler birbirine zulüm edebiliyorsa kimbilir milletin klavye başında aslan, kaplan kesildiği sanal ortamda nicesi olur...

Saygı, anlayış ve seviye olan bir ortamda tartışmak bir ayrıcalıktır fakat bahsi geçen ortam bu forum altında barınamaaaz...

EDIT:

@keremmakarac

Herşeyin bi yolu yordamı vardır, eğer A ile B fikri bu yol ve yordama uymuyorsa devreye otorite girer düzeni sağlamak için. Başımızı kaldırtmazlar, ezerler vs tarzı bi yaklaşım bence yanlış bir bakış açısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 5 Şubat 2011; 4:16:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pedrox

mesela afrikada açlık konusu niye silindi?konuda hiçbir hakaret yoktu,küfür yoktu,tehdit yoktu,inançları aşağılama yoktu.ama konu yinede silindi.bir yönetici çıkıp konunun niye silindiğini açıklaması lazım

Zaten bende o konunun ve az önce ülkenin %99 müslamanlığı ile ilgili konunun silinmesinden sonra açtım bunu, katılıyorum siliyosunuz bari açıklamada yapın
  • quote:

quote:

quote:

Milletimiz tartışmayı ne zaman öğrenirse elbet o zaman bu kurallar gevşetilebilir, ama beceremezler. Daha 2 hak huk desen annenden girip babandan çıkarlar. At gözlüğü ve mermer kafa değişmedikçe imkansız. Herşeyden önce saygı yok, anlayış yok, öğrenme çabası yok; varsa yoksa bildiğini saldırarak savunmak.

çok haklısın ama bu öğrenme işi zamanla olur, yani tamam bizim milletimiz tartışmayı öğrendi artık serbest diyemezsiniz.Sonuçta emeklemeden yürümüyosunuz.

E işte daha emeklemeden koşmaya çalışmanın da manası yok, bence yasak yerinde bir karar Sadece sağ, sol muhabbetine kardeşler birbirine zulüm edebiliyorsa kimbilir milletin klavye başında aslan, kaplan kesildiği sanal ortamda nicesi olur...

Saygı, anlayış ve seviye olan bir ortamda tartışmak bir ayrıcalıktır fakat bahsi geçen ortam bu forum altında barınamaaaz...

Bunda sonuna kadar haklısınız.Zaten ayda 3-4 kere adam gibi konu açılıyor oda dediğiniz gibi forum kitlesi yüzünden kapanıyor.Bu saatten sonrada konu dışının düzeleceğini sanmıyorum.Bırakalım çoluk çocuk istediği gibi at koştursun.Sanırım benimle aynı fikirde olanlar için burdan ayrılma vakti geldi.Büyük ilim,irfan sahibi noktalı, arkadaşımı dinlemem lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Tesla- -- 5 Şubat 2011; 4:26:57 >

• Beklentileri düşük tutarak sadece vakit geçirmek için takılıyorum ben de, yoksa ne yönetimin ne de forumun kullanıcı kitlesinin kalitesi adam yerine konulacak seviyede değil...Parmakla sayılır kaale alınacak kesim.
  • quote:

quote:

quote:

EDIT:

@keremmakarac

Herşeyin bi yolu yordamı vardır, eğer A ile B fikri bu yol ve yordama uymuyorsa devreye otorite girer düzeni sağlamak için. Başımızı kaldırtmazlar, ezerler vs tarzı bi yaklaşım bence yanlış bir bakış açısı.

tabii ki hakısınız fakat belirtmek istediğim fikir özgürlüğümüzün olmaması başımızı kaldırtmazlar diye o yüzden tabii ki insan fikrini ifade ederken düzgün bir şekilde ifade etmeli bana kalırsa otoritenin bile sınırı vardır.tabii ki devlet otoriter olucak fakat bence saygı çerçevesinde düzgün bir üslupla fikirlerimizi ifade edebilmeliyiz.

• bukadar dert etmen gereksiz forumu sen al gönlünce yaz ne istiyorsan.
  • git siyasetini dışardaki arkadaşlarında tartış.. hatta dinide.. sonra küme küme ayrılın.. aranızda savaşlar çıksın.. birbirinizi öldürün.. kafalar kollar fln havada uçuşsun..

şaka bi yana bence dinle siyaseti hiç karıştırmayın sonra kümeleşmeler oluşmasın sonra pis kokuyo
  • Gerçekten üzücü bir durum.
    Aslında yöneticilere de çok suç bulamıyorum.
    Çünkü yıllardan beri susturulmuş, pıstırılmış bir milletin çocuklarıyız.
    Konuşma gibi bir kültürümüz olmadı!
  • Seviyesizlik yapanı sınırsız uzaklaştırırsın.Bir süre sonra seviyesizlik yapacak adam da kalmaz.Forumun böyle hiç zevki yok gerçekten.Arada insan gerçek hayatla ilgili düşüncelerini paylaşmak istiyor.Her konu saçma sapan şeylerle ilgili olunca bir süre sonra sıkılıyoruz.
  • Bunlar hep emperyalist amerikanın oyunları. Eskiler sesini çıkarabilseydi şimdi bu millet hür iradesiyle konuşabilirdi fakat şu durumda konuşmayı bile bilmeyen bir milletiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sánchez -- 5 Şubat 2011; 9:58:17 >
  • din ve siyaset konuları yasak. kural böyle. bu forumun kuralı bu. sonuçta forum istediği kuralları kendi koyar. ve üyeler uyar.

daha basit bir şekilde nasıl anlatılabilir bilmiyorum.
  • Sanal ortamda ciddi konularda seviyeli bir sohbet ortamı yakalamak güçtür, sohbet güzel ilerler farklı görüşten biri çıkar söyleyecek birşeyi olmaz, ortalığı sulandırıp konunun içine eder, forum yönetimide en kolay yolu seçer ve konuyu tümden siler, sanal alemde işler ne yazık ki böyle, tartışma kültürü olmayan bir toplumuz ne yazık ki, herkese göre kendi fikri doğru, kendi haklı,

Yasak konusuna gelirsekte bu forumda siyaset konuşmak serbest mi bilmiyorum, pek siyasi konulara denk gelmediğimden dolayı, forum kuralları içerisinde böyle bir madde varsa o zaman yapacak birşey yok, şayet belirli düzeyde siyaset tartışmada sorun yoksa forum yönetimine burada düşen ortamı bozanları ortamdan uzaklaştırmak olmalı, yasaklar değil,
  • TV de izlediğiniz haberlere ve programlara bakarsanız burada da izin verilen veya verilmeyen konuların neredeyse 1 e 1 örtüştüğünü görürsünüz. Karı kız mevzularına sonuna kadar girin, sabahlara kadar oturun ofsaytmı yoksa golmü diye tartışın, abi allana baksana şuna ne kadar komik resim deyip espri patlatın ama gerçek hayattaki gibi xxxxxx haklarımız çiğnendi, karnımız aç, xxxxx partisi şöyle yaptı dediğinizde polis kafanıza copunu indirip suratınıza nasıl biber gazı sıkıyorsa burada da ya konunuz kapanır yada ağzınzın ortasına "banı" yersiniz. Memleket gerçekleriyle forumdaki özgürlükleriniz arasında fark yok yani

yine suya yazı yazdıkya neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARKU -- 5 Şubat 2011; 10:57:17 >
  • Daha istediklerimizi sokakta bile dile getiremezsen.Protesto etmek isteyenleri durdurarak konuşmak istiyeni susturarak nerelere varacağız artık.

Yıllardır susturuluyoruz halada devam ediyor.Koyunlar oldukça bunlar bize mübah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinan

din ve siyaset konuları yasak. kural böyle. bu forumun kuralı bu. sonuçta forum istediği kuralları kendi koyar. ve üyeler uyar.

daha basit bir şekilde nasıl anlatılabilir bilmiyorum.

Ben biliyorum. Yassah

• @-Tesla-

ben şahsen burda dini ve siyasi tartışmaların yasaklanmış olmasından son derece memnunum. çünkü burdaki arkadaşlarımız genellikle yaş olarak küçük oldukları için, bu tür tartışmaları hemen kavga ortamına çekerek, birbirlerine ve tartışılan kişi ve mecralara hakaret ve küfür etmeye kadar gidebiliyorlar.

tartışmayı çok istiyosanız forum yönetiminden bir siyaset/din alt başlığı açılmasını isteyin, orda tartışın derim. ama orası da iki gün sonra hakaret/küfür mekanına döner
    ekleme:
    hehe, başlığı okuyup direk cevap yazmştım, sonra mesajlara bakayım dedim neden tartışmak yasak, neden protesto yasak, biz konuşamayacakmıyız... arkadaşlar sizin dünyanız konu dışından mı ibaret? başka yerde ağzınızı açamıyomusunuz? öyle bi yazmışsınızki sanki yöneticiler konu dışına bi kural koyunca o kural bütün ülkede uygulanıyomuş gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 5 Şubat 2011; 11:47:33 >

• Kardeşim siyasi konularda küfrederek yazacak olanlar da ya o bölüme gelmesin, ya da ban yesin, cezasına razı olsun, ama siyasi konular hakkında yazı yazmak, hiciv yapmak belli bir kültürü gerektirir...
  • körbınlar konusu bile gereksiz mesajlara atıldıktan sonra sonra her konu kapanabilir, ben şaşırmıyorum artık.
  • siyaset ve din bölümü açılmalı ve belli mesaj sayısına ulaşamayan üyelerin oraya yazmaları yasaklanmalı herhangi bir anormal durumda gelecek cezalar böylece biraz daha yaptırım gücüne sahip olur
  • İncisözlüktede siyaset veya din tartışılmıyor ki. Bu forumun suçu değil internette bu tür siteleri kapatıyorlar, incisözlüğe yazılmıştı izin vermek isterdik ama yasal sorunlar var, siteyi kapatırlar diye. Büyük ihtimalle forum içinde geçerli bu. Saçmalık işte, durmak yok yola devam, koyun style.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.