Şimdi Ara

Bitti Arkadaşlar Boşanıyoruz, Desteğe İhtiyacım Var (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
684
Cevap
12
Favori
92.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
292 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki

Bitti Arkadaşlar Boşanıyoruz, Desteğe İhtiyacım Var

(En Son Oy Tarihi: 23.4.2024)
Giriş
  • 2 yıldır sağ elinizle birlikte olmşsunuz hem de eşiniz varken. Ben affetmezdim o kadını.

• Bitir demek bizim için de büyük vebal abi. Ama ileride daha da pişman olmamak için... En doğru kararı sen verirsin abi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Evlenmeden önce anlaşmıştık bazı konularda öreğin 5 yıl çocuk yapmayacağız gezelim dolanalım bira sonra yaparız vb.

Bir kere bu sözden direkt döndü ben çocuk istiyorum diye tutturdu.

Diğer sıkıntı ise her uyuşamadığımız konuda aileyi dahil etti ben zaten inatçı biriyim aileyi dahil edince "kesinlikle olmaz" moduna geçtim ve normalde orta yol bulma ihtimali varken ailesii dahil ettiği için hiç bir çıkar yol bırakmadım.

En son bir gün ben anneme giderim dedi bir tartışmada bende gidersen tutmam üstüne geride gelemezsin dedim.

Gitti bu. Bende tabiki hiç bir şey yapmadım ne aradım ne sordum ne peşine gittim.

Aradan bir kaç gün geçti baldız aradı eşin evi terk etti bir arayıp sormadın bile filan diye. Dedim ben demiştim gidiş var dönüş yok diye.

Sonradan öğrendim ki bunlar akrabalara bak nasıl salya sümük kapımıza gelecek süründüreceğiz filan demişler..Tabi en gitmeyince bütün sülaleye rezil olmuşlar. Bu rezaletten sonra iki aile arası çok fena açıldı.

Bende boşanma davası açtım. Ben dava açınca hatun eve geri dönmek istedi filan ama ben bir kere o süründüreceğim zihniyetinden tiksindim zaten o yüzden geri adım atmadım.

Alıntıları Göster

İyi yapmışsın hocam. Okurken ben sinir oldum.

• Selam. 6 yıllık evliyim. Karımı çok seviyorum. Omunda beni sevdiğini düşünüyorum. Zaman zaman sorunlar oluyor tabi ama seninki gibi dertlerim olmadı. Birbirimizi anlamaya çalışıyoruz empati yeteneğimiz var biraz. Sana tek şey söyleyeceğim. Senin eşin olmamış. Yani istediğin gibi değil işte neden zorluyorsun?

yıllarca sana yol arkadaşlığı yapmamış ama maşallah sen hiç bi özel gününü boş geçmemişsin. İşte bunu anlayamıyorum. Yanlış anlama seni suçlamıyorum. Sen sana göre doğru olanı yapmışsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazıyı okuyunca şey geldi aklıma . Maddi manevi kölelik yapıcağım sahibe arıyorum ilanları geldi onun resmi hali gibi bişiy olmuş bu evlilik

• 3 yıldır evliyim sizin boşanma vaktiniz çoktan gelmiş hocam. Evlilikte cinsellik maalesef ölüyor konu artık beraber güzel vakit geçirmeye geliyor ama sizde o da kalmamış. Hakkında hayırlı olsun ben bosanirdim. Geçen her süre sana yazık.

• Böyle evlilik olur mu? Ne derse desin, istediği kadar pişman olsun sakın geri dönme yolundan, dönersen yolundan ileride daha da laçkalaşır bu evlilik, eminim. Sağlam bir avukat bul boşa onu ve hiçbir şey de verme. O kadından sana hayır gelmez. İleride düzgün birini bulur evlenirsin.

• Neye karar verirseniz verin de "bir çocuk yapalım,evliliğimiz belki kurtulur" diye karar vermeyin...

Bir de çocuk yokken bu haldeyseniz çocuk geldiğinde sorumluluk ve stres 2-3 kat arttığında nasıl olursunuz bilemiyorum.

Aklınızda yarattığınız kadın ile evlendiğiniz kadın aynı değil gibi anlaşılan. Siz hayalinizdeki kadına aşık olmuşsunuz muhtemelen.

Bu süreçte yeni denizlere yelken açmanın heyecanına konsantre olun derim. Mutlu kalın.

• Madem internete özel hayatını yazdın demek ki gerçeği arıyorsun. Ben sana bazı gerçekleri söyleyeyim.

Anne babası çocuk büyütmeyi bilmeyen bu toplumun %80'i gibi senin de özgüvenin yok. Kendine değer vermiyorsun. Bu yüzden o sana doğru düzgün davranmasa da, sana karşı eşlik vazifelerini yerine getirmese de bu katlanılmaz duruma katlanmaya devam ediyorsun. Normalde bu şartlar altında bu kişiyle çoktan yolları ayırmalıydın ama çeşitli maskeler (onu seviyorum, insanlık bende kalsın, belki düzelir vs.) altında kendine haksızca atfettiğin değersizliği yaşamaya devam etmeyi tercih ettin. Yani savunma mekanizmalarınla kendi kendini kandırdın durdun. Elbette değersiz filan değilsin ama kendi değerini keşfetmen gerek. Bu insanın da buna yardımcı olacağını hiç ama hiç zannetmiyorum. Eşim dediğin kişinin sana bir önem/değer verdiğini zannetmiyorum. Bu da onunla yolları ayırmak için yeterli bir sebep.

Tabii bütün bunları anlattıklarının doğru ve eksiksiz olduğuna dayanarak söyledim. Gerçeği sen bilirsin.

• Hikayemiz sizinle o kadar örtüşüyor ki sanki bu yazıyı kendim yazmışım gibi hissettim..

8 yıl evli kaldık 4 yılı ayrı odalarda geçirdik. Yemek kısmı hariç nerdeyse birebir sizin yaptıklarınızı yaptım. Boşandıktan 1 yıl sonra kendisinin yakın bir arkadaşı daha fazla dayanamıyorum ve itiraf ediyorum diyerek beni aradı.

Meğerse son 4 yılda kendisi 4 tane sevgili değiştirmiş hatta evden ayrıldığı dönemde bunların bir tanesi burnunu kırmış merdivenden düştüm endişe edecek bir şey yok diye mesaj atmıştı.

Barışma konusunda gösterdiği kararsızlıklar kesinlikle sizinle ilgili değil görüştüğü insana göre fikir değiştirmelerinden kaynaklanıyor bu durum.

36 yaşındayım. Annemin babamın istekleri doğrultusunda bitmiş bir evliliği sürdürmeye inat ettim. şimdiki aklım olsa bu kararı çok çok önceden verirdim.

Gerekirse tüm hayatım boyunca tek kalırım ama bir daha kendimi böyle ezdirmem.

Siz de boşanın sonuçta bu hayata tek geldik ve tek gideceğiz..

• hocam anlattığınız kadarıyla mücadele eden taraf hep siz olmuşsunuz

büyük ihtimal evde olmadığınız 15 gun yerınızı dolduran bırıde olmus

fönüm bozulur yapma ne demek amınyum

• Evlilikte kadın ve erkeğin görevleri vardır.Anlattığına göre karın karılık yapmıyor sen karılık yapıyorsun.Bu nasıl iş ben anlamadım.Hergün karına 3 çeşit yemek yapıyorum diyorsun.Bu normal mi yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Boşan kardeşim, tavsiye ederim.

• Hocam bütün bu yaşanmışlıkları, 6 yıl oldu düşüncesini bir kenara bırakıp bir düşünün, belki seviyorsunuzdur belki de alışkanlıktır ve sevdiğinizi sanıyorsunuzdur. Şunu bir düşünün mutlu musunuz şu an? Belki ilk zamanlar güzel vakit geçirmişsinizdir onun uzatmasını yaşıyorsunuzdur hem de 6 yıldır.

doğal olmayan bir şeyi zorla sürdürmek ancak size zarar verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiNaPSiS -- 12 Kasım 2020; 11:32:33 >
  • Yazıyı okudum. Yorumların bazılarını da okudum. Siz kendinizi nasıl iyi hissedecekseniz öyle yapın derim. Evli değilim, ama böyle bir hayatıda istemezdim açıkçası..

• Saygının bittiği yerde sevgi inşaa etmek imkansız hale geliyor. Eşinizin size saygısı bitmiş. Açıkçası ben belli bir yaştan sonra saygıyı daha ön planda tutmaya başladım. Zira o olmayınca ardından hiçbir şey gelmiyor.

• Boşanmanız Türk tipi boşanma; maalesef asla tartışılması söz konusu bile olmaması gereken ortak yapılması gereken işlerde sözüm ona "erkekliğinizden" biraz ödün verince karınızın gözünde yönetilebilir konuma geçmişsiniz ve o klasik Türk erkeği kıvamına gelmiş Bazı şeyler bu ülkede neden iyi değilin cevaplarından biri, temizlik ve yemek yapmanıza rağmen bir kadın bari erkeğimi yatakta mutlu edeyim diyemiyorsa karınızın ruhunu boşaltmışlar diyebilirim. Etrafındaki şahısları görsem üzerlerine bırakabilirim 🤮🤮🤮

Biz ne desek manasız, zaman geçtikçe göreceksiniz ki yabancılaşma başlamış ve karşı gelememişsiniz. Evinizi ve evliliğinizi kurcalayan kıllı kadınlar varmış diyeceksiniz, hatta erkeğimsi maymunlar ☠️☠️☠️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 12 Kasım 2020; 11:22:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

İç anadolulu yada doğulu olsa nolcak hocam izmir kadını nasıl ki

Alıntıları Göster

Seneler süren evliliği 5 dakika içerisinde kestirip atabilir. Sizi dışarıda bir sürü erkekle görüşebilecekken ayağına vurulmuş bir pranga olarak görür. Ne istediğini bilmez, çok değişken ve şımarık tavırları vardır. Ayrılık zamanı geldiğinde elinden geleni koparmaya çalışır. (Hak etse de etmese de) Bide ağızları çok bozuktur hocam, tabi hiç birimiz TRT üslubuyla konuşmuyoruz ama bunlar kadar samimi olmadan önce hanım hanımcık gözüküp, samimi olduktan sonra ağzından küfür düşmeyen kadınlar görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dtacha

Madem internete özel hayatını yazdın demek ki gerçeği arıyorsun. Ben sana bazı gerçekleri söyleyeyim.

Anne babası çocuk büyütmeyi bilmeyen bu toplumun %80'i gibi senin de özgüvenin yok. Kendine değer vermiyorsun. Bu yüzden o sana doğru düzgün davranmasa da, sana karşı eşlik vazifelerini yerine getirmese de bu katlanılmaz duruma katlanmaya devam ediyorsun. Normalde bu şartlar altında bu kişiyle çoktan yolları ayırmalıydın ama çeşitli maskeler (onu seviyorum, insanlık bende kalsın, belki düzelir vs.) altında kendine haksızca atfettiğin değersizliği yaşamaya devam etmeyi tercih ettin. Yani savunma mekanizmalarınla kendi kendini kandırdın durdun. Elbette değersiz filan değilsin ama kendi değerini keşfetmen gerek. Bu insanın da buna yardımcı olacağını hiç ama hiç zannetmiyorum. Eşim dediğin kişinin sana bir önem/değer verdiğini zannetmiyorum. Bu da onunla yolları ayırmak için yeterli bir sebep.

Tabii bütün bunları anlattıklarının doğru ve eksiksiz olduğuna dayanarak söyledim. Gerçeği sen bilirsin.

Harika yazmışsınız İşte bu koşullanmalar yüzünden ne Türk varlığına ne de AK yönetime kolektif, bilinçli bir duruş sergileyemiyoruz. Varlığımız Türk varlığına armağan olurken eşimize, çocuklarımıza olamıyor. Hep faşizmin sonuçları bunlar ve mükemmel uyguluyorlar. Faşizmin başkenti Roma'da bile böylesini yapabileceklerini sanmam...

Uyandırma servisi gururla uyandırıyor dünyayı, siz de hissedeceksiniz artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 12 Kasım 2020; 11:32:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Aldatıyor mu çaktırmadan araştır. Boşanırken lazım olur.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.