Şimdi Ara

Bitcoin'in değeri 1 ay sonra yeniden 7000 doların üstünde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Haziran ayının başından beri şiddetli bir şekilde değer kaybeden Bitcoin'in değeri 29 Haziran'da 6 bin doların altına düşmüştü. Bu düşüşle birlikte kripto para piyasasının toplam hacmi ise yılın en düşük seviyesi olan 236 milyar dolara gerilemişti. Bu ay içinde de kripto para topluluklarının beklediği patlamayı bir türlü yapamaya Bitcoin'in değeri, bundan sadece iki gün önce 6300 dolar değerinde seyrediyordu. Geride bıraktığımız iki günde peş peşe gelen ani yükselişlerle Bitcoin'in değeri bugün yaklaşık 1 ay sonra yeniden 7500 dolara ulaştı.

Bir saat içinde yüzde 10 artış 

Dün akşam saatlerinde yaşanan yükselişle birlikte sadece 1 saat içinde Bitcoin'in değeri 6700 dolardan 7400 dolara kadar yükseldi. Gün içinde değerini korumayı başaran Bitcoin'in ulaştığı en yüksek nokta ise 7498 dolar oldu. Bitcoin'deki yükselişle Ether, Ripple, Bitcoin Cash ve EOS gibi diğer önemli kripto para birimlerinin değerinde de yüzde 5 ila 15 arasında bir artış yaşandı. Piyasa değeri itibariyla en büyük 6. kripto para birimi olan Stellar da ise saatler içinde yüzde 25'e varan yükseliş meydana geldi.

Bu artışa paralel olarak kripto para piyasasının toplam hacmi dün çok kısa bir sürede 20 milyar dolar artarak 294 milyar dolara ulaştı. Bugün ise erken saatlerde toplam hacim 300 milyar dolara dayandı. Uzun süredir kripto paraların alım/satım hacmindeki düşüşten şikayet edilirken bugün 20 milyar dolara yakın işlem hacmi ile son ayların en yüksek işlem hacmi de gerçekleşmiş oldu.

Tabi yatırımcıların büyük bir kısmı uzun zamandır beklenilen bu yükselişten memnun ancak dün akşam saatlerinde Bitcoin'in herhangi bir olumlu haber olmaksızın değerini yüzde 10 artırmasını fiyat manipülasyonuna bağlayanlar da mevcut. Şu an için Bitcoin'in bir süre daha mevcut değerini koruyup koruyamayacağı kripto para topluluklarının kafasındaki en önemli sorulardan biri. Bu sorunun cevabını önümüzdeki günlerde almış olacağız.

• Bitcoin bedava şu anda. 50 bin dolara çıkınca alırsınız artik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Diyip duruyoruz dinleyen yok ki 20k'ya ciktiginda keske 10k altindayken alsaydik diyorlardi. Simdi ayni kisiler BTC batti diye ortalikta geziniyor Yil sonunda 50k olunca keske 20k altindayken alsaydik diyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiTYRT -- 18 Temmuz 2018; 17:25:44 >
  • Bitcoin falan hikaye. 1 yılda altından kazandığım kar bunun birkaç katı.

• multiTYRT kullanıcısına yanıt
    Bitcoin satarken kazandırmaz alırken kazandırır keriz gibi 5k dayken 7k dayken almıyorlar tam düşücegi zaman alıyorlar. Şimdi cesaret gösterip almaları lazim.

• as bayrakları as

• Kazanan 8 kat civarı kazandı bitcoin’den hiçbir kağıtla veya emtiayla karşılaştırmazsınız bu oranı. Hatta benim gibi 2013-2014 zamanlarında girip de bekleyenler ihya oldu. Altından be kadar vadede kazanırsın bunu? 68 lirayken gramı aldık yollar yollar önce daha bekliyoruz bakalım ne olacak diye ki o zaman bu parayı vadeliye koysam yine gelirdi buraya. Altınla dolarla euroyla falan para kazanamazsınız.

• Ben son 1 yıldan bahsediyorum zaten. Bu dönemde bitcoinden ne kadar kazandılar acaba? yoksa zarar mı ettiler? Altında ise 142 den almaya başlamıştım geçen sene şuan 190 civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 18 Temmuz 2018; 15:30:41 >
  • Yıl sonuna kadar yine 20 bine dayanır. Almak isteyenler şimdiden alsın bence.

• merak etmeyin
    3 gün sonra yine patlar !
    hadi bilemedim 4 gün ! :)

• BTC 10 milyar dolar olacak. Boşuna kıskanmayın. Gidin alın, alın ki benim elimdeki BTC lerin değeri artsın. Boşuna mı aldım ben bunları?

• Valla bu zamazingodan kâr eden bir ben varim heralde..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zirvede olduğu zamanlara geri dönebileceğini sanmıyorum.
  • Stellar şeriat sertifikası aldı, resmen şaha kalktı
  • trump 2 sene daha devam etsin bitcoin 30 bine dayanır tahminim.
  • bu kadar zirveden alım yapmak ne kadar mantıklı olur
  • 8000 bin oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mq1n

bu kadar zirveden alım yapmak ne kadar mantıklı olur
    Aklıma "Bitcoin geçen hafta 8 dolardı, şimdi tepe yaptı, 8.5 dolar oldu. Treni kaçırdık" diyenler geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Aklıma "Bitcoin geçen hafta 8 dolardı, şimdi tepe yaptı, 8.5 dolar oldu. Treni kaçırdık" diyenler geldi.

Alıntıları Göster

Birde bu vardı 8000 olmuş kendimden utandım almamakla

• Artık dibi gördü 1 2 sene düşüş beklemeyin 150k 'dan salacaklar galiba malı aşşa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.