Şimdi Ara

Bisikletliye çarptım/çarptı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün binanın otoparkından çıkarken kontrol etmeme rağmen gidiş yönünün tersinden gelen bisiketliyi binanın önüne parkedilen oto galeri arabaları yüzünden görmedim/görmedi. Bisiklet yaklaşık 4-6 km hızla(bayır aşağı) bende 2-3 km hızlayken binadan tam çıkarken sağ tamponuma çarptı/çarptım. İnip kendisinde bir şey olup olmadığını kontrol ettikten sonra oda sıkıntı yok deyince geçmiş olsun diyip devam ettim. Araçta da herhangi bir şey yok. Acemi sürücüyüm. Hatalı mıyım ? Oto galeri mi hatalı ? Bisikletli mi hatalı ?

• Bisikletli sana çarpmış. İki acemi birbirinizi bulmuşsunuz.
  • Bisiklet sürmek için yürümek için yer bırakmayan belediyeler hatalı aynısı izmir bucada benimde başıma geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu anlatım kadarıyla kesin kanaat getirmek çok zor. İkinizede birşey olmaması sevindirici. Geçmiş olsun Allah C.C. tekrarından sakınsın ...

• Bisikletli birine çarptınız ve hastaneye götürmediniz! İnsan bı hastaneye götürür Allah muhafaza iç kanama falan geçiriyorsa kınadım sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 2 Nisan 2017; 15:59:18 >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Babamda yanımdaydı bi çok kez sorduk bir şey olup olmadığını gel bi su iç filanda dedik hocam. Şiddetli bir çarpma olmadı görünen kadarıyla o yüzden hastanelik durum olduğunu düşünmüyorum. Sapa sağlam ayaktaydı arkadaşta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sansi Salvo

Babamda yanımdaydı bi çok kez sorduk bir şey olup olmadığını gel bi su iç filanda dedik hocam. Şiddetli bir çarpma olmadı görünen kadarıyla o yüzden hastanelik durum olduğunu düşünmüyorum. Sapa sağlam ayaktaydı arkadaşta.

Yav siz doktormusunuz hastanelik durum olup olmadığına siz karar veremezsiniz yaptığınız gerçekten vicdansızlık insan bı hastaneye götürür yol parası fazla tutar falan diyemi götürmediniz anlamadımki adam eğer o anda iç kanama geçiriyor olsaydı siz bilemezdiniz anlayamazdınızda Allah korumuş ne diyeyim sizede ders olsun bir dahakine daha duyarlı olmanızı rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

quote:

Yav siz doktormusunuz hastanelik durum olup olmadığına siz karar veremezsiniz yaptığınız gerçekten vicdansızlık insan bı hastaneye götürür yol parası fazla tutar falan diyemi götürmediniz anlamadımki adam eğer o anda iç kanama geçiriyor olsaydı siz bilemezdiniz anlayamazdınızda Allah korumuş ne diyeyim sizede ders olsun bir dahakine daha duyarlı olmanızı rica ediyorum.

Adam sormuş bir şeyiniz varmı diye?

Sormasaydı eyvallah.

Vicdansızlık gibi ithamlarda bulunmayıp karşılıklı saygılı konuşursak memnun olurum. Siz haklısınız belki de hastaneye götürmek gerekirdi ancak dediğim gibi, her türlü bir şeyin var mı diye sorduk emin misin diye sorduk o andan sonra adamı zorla arabaya atıp hastaneye götürmek ne kadar mantıklı olurdu ?

Edit : Vicdansız biri olsaydım bu konuyu açmaz unutur giderdim zaten neyse konumuz şu an bu değil. Kimseyi suçlamadan sürüşümü geliştirmek için açtım bu konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sansi Salvo -- 2 Nisan 2017; 16:9:39 >
    Ya sen beni psikopat mı sandın ? Ölse adam mutlu mu olurum ? Konuyu terket. Blok.
    Zorla mı götürecek?

• Anayola çıkarken 10 yaşındaki çocuk piskileti ile durduğum halde ön çamurluğuma çarptı.

Hemen araçtan indim ve çocuğa birşeyin var mı? Diye sordum.

İki de bir abi özür dilerim kusura bakma arabaya birşey olmadı diyordu.

Ben de "Arabanın canı cehenneme! sana birşey olmasın" deyip ayrıldım.

• quote:

Ya sen beni psikopat mı sandın ? Ölse adam mutlu mu olurum ? Konuyu terket. Blok.

Böyle durumlarda zoraki hastaneye götürülmesi taraftarıyım çünkü ne olacağını bilemeyiz.

• quote:

quote:

Vicdansızlık gibi ithamlarda bulunmayıp karşılıklı saygılı konuşursak memnun olurum. Siz haklısınız belki de hastaneye götürmek gerekirdi ancak dediğim gibi, her türlü bir şeyin var mı diye sorduk emin misin diye sorduk o andan sonra adamı zorla arabaya atıp hastaneye götürmek ne kadar mantıklı olurdu ?

Edit : Vicdansız biri olsaydım bu konuyu açmaz unutur giderdim zaten neyse konumuz şu an bu değil. Kimseyi suçlamadan sürüşümü geliştirmek için açtım bu konuyu.

O adam eğer bir kaç saat içinde iç kanamadan ölseydi vicdanın rahat edermiydi sen önce bunu cevapla

Amacın kavga çıkarmak galiba?

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

quote:

O adam eğer bir kaç saat içinde iç kanamadan ölseydi vicdanın rahat edermiydi sen önce bunu cevapla

Hayır sadece bu gibi durumların hafife alınmaması ve zoraki hastaneye götürülmesi taraftarıyım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

quote:

Hayır sadece bu gibi durumların hafife alınmaması ve zoraki hastaneye götürülmesi taraftarıyım.

Bir konuda haklısın bir konuda haksızsın.

Hastaneye götürmesi gerekliydi eyvallah bisikletli can taşıyor.

Haksız tarafı ise zorla götüerecek değil ya sormuş kardeşim bir şeyin varmı diye?bir şeyim var deseydi adam zaten götürecek.

Adam vazifesini yapmıs zaten boşa büyütmeye gerek yok.

• Bana da cocuk çarpmıştı yan kapıdan girdi duran arabaya vurdugu icin 2 tokat attım sonra kaçtı daha da döverdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

Bana da cocuk çarpmıştı yan kapıdan girdi duran arabaya vurdugu icin 2 tokat attım sonra kaçtı daha da döverdim

Aman Allahım sırf yanlışlıkla çarptı diye çocuk dövmek nedir

Kapiyi yamulttu. Anasi babasi salmis disariya bisikletinin freni bile yok. Ezsek adam muamelesi görürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir acil servis çalışanı olarak size süreci anlatmak isterim. Hastaneye girdiğiniz anda , iki taraftanda şikayetçi olan olmasada işlem adlidir. Polisler gelir ifadelerinizi alır ya da gelemezlerse hastane güvenliği taburculuk sürecinden sonra karakola yönlendirir. İfadeler verilir imzalar atılır kafa rahat bir şekilde ayrılırsın.

Böyle olmazsa ne olur biliyormusunuz; resmiyete yazıya dökülmediği için sonradan karar değiştirseler çocuk deseki geldi bana çarpti öyle olmadığını nasıl ıspatlarsın. Vurdu kaçtı da diyebilirler maalesef insanoğlu çiğ süt emmiş bir şeyler koparabilmek adına butarz davranışlarda sergilenebilir. Siz masumane küçük bir kaza dersiniz adam az kalsın üstümden geçiyordu der. Yazı olmadımı böyle ucu açık oluyor maalesef.

Bizde bazen hastalardan kendi el yazısı ile imzasını alıyoruz. Tedaviyi veya tedavi sürecini kabul etmeyip gitmek isteyenler oluyor. Tabi diyoruz şu kağıta kabul etmiyoruz diye yazıp altına imza attıktan sonra gidebilirsiniz. Hasta diyor sen yaz ben imzalarım. Hayır siz yazıcaksınız diyip kendi el yazılarıyla yazdırıyoruz. Sonradan sorun yaşandığında hayır benim böyle birşeyden haberim yok ben yazmadım diyebiliyorlar. En ufak sorunda hatayı karşı tarafa yükleme çabasına giriliyor hemen.

Nitekim karşınızdakine güvenip tanımıyorsanız öyle birşey yapmaz diyerek hareket etmemek lazım size faturası farklı yansıyabilir. Tedbiri elden bırakmamakta fayda var ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 3 Nisan 2017; 3:46:15 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.