Şimdi Ara

bisikleti otobüsle taşımak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkdaşlar malum havalar soğudu artık - dereceleri görmeye başlıyoruz o yüzden bisiklet sürmeye ara vermek durumundayım.15 tatilde Antalya Demre ye gitme durumum var diyorum ki antalya da kış dahi olsa iyi bir sıcaklık olur orada bisiklet sürerim diyorum.(tatil yaklaşık 20 gün.ancak otobüste götürürkwen nasıl paketlemem lazım bilmiyorum,bisiklet çantaları varmış biraz baktım ama fiyatları çok pahalı sizce ne yapabilirim?

ancak otobüsten sonra küçük bir minübüse binme durumu var minübüsçü almak istemezse kurup sürmek zorunda kalıcam 30 km civarı bu pek sorun değil ama nasıl bir pakete koymam lazım? o paketi geri götürüken de laım olacağı için bisikleti çıkarttığım zaman taşınabilir bir şey olmalı.

ne yazıkki kolisi yok

• Paket yapmana gerek yok , bisikleti sürerek otogara gidip bisikletin ön tekerini sökerek ve seleyi alçaltarak otobüse koyabilirsin.Yanında taşıyacağın çok eşya varsa kargoyla gönderebilirsin.
  • vaypcnet kullanıcısına yanıt
    ufak bir çantam olur hocam pek eşya olmaz ama oyle bisikleti verirsem diğer baullardan zararr görür diye endişem var.ayrıca önceden otobusten ( büyük bir firmadan) bavulumun çalınışlığı var o yüzden birisi benim yerime almaya çalısabilir sanırım bisiklet kolisi bulup onun içine koyarım
  • Ön tekerleği çıkar ve bisikletin yanına koyup bir güzel streçle. At otobüsün bagaja.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    vites sisteminin zarar gormesinden korkuyorum hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

vites sisteminin zarar gormesinden korkuyorum hocam

O kısımlar gayet saglam. Bol streçle yeterli bisikletin etrafını. Streçi de gerdirirsen baskıya bile iyi dayanımı olur yanındaki bavullara karşı.
    Ama streç alırken dikkat edin. Gıda streci değil, ambalaj streci alın. 300 metre falan oluyor uzunluğu. Sardığınızda kendinizde göreceksiniz ne kadar sağlam olduğunu.

hocam birisi tarafindan calinir mi diye düşünüyorum? bir kere bavulumu birisi alip gitmişti malum firmalarfan birinde o yuzden pek farkedilsin istemiyorum

o dediginiz amblaji nereden bulabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

hocam birisi tarafindan calinir mi diye düşünüyorum? bir kere bavulumu birisi alip gitmişti malum firmalarfan birinde o yuzden pek farkedilsin istemiyorum

o dediginiz amblaji nereden bulabilirim

temizlik malzemesi satan yerler ve birmilyoncu denen yerlerde oluyor. büyük marketlerde de var.
    google şu yazıyı yazın. Çıkan resimlerde ki gibi tipi.
    Streç Film Ekonomik 17 Mikron 50Cm*100Metre

Bisikleti kutuya koysanız sizin için taşımakta zorlaşır. Ama böyle streçlerseniz zaten elinizle esnetip delersiniz ve oradan tutup kaldırırsınız.
    Siz korkmayın. Kimse almaz böyle bisikleti otobüs bagajından. Sadece bagaj kapıları açılınca hızlı olun yeter. Sona kalmayın.

• Eğer gittiğin yerde belediye otobüsü varsa onlar taşıyor. Ama önüne koymak için yine kurman gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ZN.Z kullanıcısına yanıt
    dostum indigim yerden sonra 30 km lik bir yol var demre-finike yolu bu yol arasinda bi tane firma var alamam derse kurup surerek giderim

otobus hocam 4 kere duracak her durakta inip sahip çıkmam lazim

• Burdur Antalya Finike seferi hocam genellikle antalya dan sonra otobüs baya boşalıyor.küçük bir çanta olur onu yanıma alırım sadece bisikletim olur onu da alsınlar bi zahmet.

millet memleketten olan seyi getirip otobüse koyabiliyorsa bir bisiklet çok göze batmamalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 4 Aralık 2017; 18:49:47 >
  • götürmek istiyorum ama böyle son anda almıyoruz diye diretirler diye korkuyorum önceden ne yapmak lazım ki?
  • Katlanir bisikletin degerini 1 kez daha anladim. Tek caren gitmeden 1 hafta once firmaya sorup, alip almayacaklarini belirlemek. Eger alacaklarsa da on tekeri sokup koyman gerekir. Herhangi bir zarar gelecegini sanmam. Yolda senle beraber tin tin gider sikinti olmaz. Su egemen otobuslerini sor bakalim, belki cok az kisi olursa yaninda direk tasimana icine almana izin verebilirler, olmadi bagajina at, tekeride buyuk bir posete koy ki hem zarar gormesin hem belli olmasin, bisikletinin ustune not falan koy, alacagin zaman yazdigin bilgileri tek tek söyleyip o bisikletin senin oldugunu dogrula yani kanitla ki başkalarına karsi rahatlikla savunabilesin.

• Belki de vazgecicem ama goturmek de istiyorum arada kaldim.Dedigin otobusculerle anlasilir diye düşünüyorum onemli olan antalya dan sonra demre arabasina binmek (splinter oluyor onlarin bagakina koymak mumkun degil genelde bagajlari dolu oluyor bakalim iceri koridora alirim derse olur bu is)

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Antalya ya vardiginda zaten 30 km yolun kalmis. Onu minibüs yerine kendin pedallayarak gidersin. 2kere universiteye gitmek gibi.

• Kusbakisi 45 km yol 135 km hocam naptin? 😀 here map 9 saat bisikler diyor bir gunde gitmem imkansiz.Antalya,Finike otobusu alirim derse sorun olmayacak bakalim araştırıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 5 Aralık 2017; 15:47:50 >
    Kondisyonun, zamanin ve guzel hava olsa cok rahat gidilir aslinda. Yaninda en azından yol sikintisini atabilecegin 1 adet arkadas... Rahat olurdu yani.

• Haklisin da finallerden,soguklardan(hasta olmaktan korkuyorum) ara verdim yoksa imkansiz degil gidilir ama kondisyon yok bende iste

Gelecek yaza kadar o da olur, merak etme.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.