Şimdi Ara

Bisiklet ile Türkiyede kuryelik yapmak mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Düzenli bisiklet süren bir insanım en azından yaz aylarında. Genelde çıktığımda 20 km den aşağı sürmem uzun yol yapmayı severim.

Amerika ve avrupaya baktığımda insanların bisiklet ile kuryelik yaptığını gördüm ve günde 100 ile 200 dolar arası kazanç sağlıyorlar paket teslim ederek. Türkiye için araştırdım, birkaç firma denemiş bunu fakat tutmamış anladığım kadarıyla. Sizce bisiklet ile istanbulda kuryelik yapılabilir mi?
    Bu arada anadolu yakasında yaşıyorum ve bulunduğum yerde bisiklet yolları var yani trafiğe fazla çıkmam gerekmeyecek o yönden sıkıntı yok.

• İstanbul'da imkansız
  • İstanbul'da imkansız
  • güzel ve mantıklı şeyler Türkiye'de yapılmaz.
  • Olabilir, ama çok dikkatli olman lazım.
  • Mümkün mü değil, mantıklı mı?

Bisikletli kurye trafiğe takılmadığı için Amerika'da kalabalık yerlerde yaygın kullanılıyor ve ücretleri çok yüksek. Burada motorlu kuryeler de pek trafik kuralı, ters yön, kaldırım vs. umursamadığı için onlar da hızlı. Bisikletlinin hızlı götürdüğü için isteyeceği parayı kimse vermez burada.

Ayrıca Amerika'da trafik kuralları çok sıkı denetleniyor. Hız sınırını 1 mil bile aşsan polis peşine düşüyor. Şerit paylaşımı yasak. Aralardan geçmenin cezası var. Yayalar bile yaya geçidinden geçmediği için ceza yiyebiliyor. (jaywalking) O yüzden orada motosikletlerin de eli kolu bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre D -- 19 Nisan 2019; 13:48:39 >
  • Günde min 2 araba çarpar diyorum ben.

Var mı arttıran?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.