Şimdi Ara

Benim gibi gece diş sıkan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 gün
  • Cevaplayan Üyeler 24
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 18
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gece yenilen tost (18 mesaj) determinant1 (3 mesaj) Dhhesap0238 (3 mesaj) Yeni_kullanıcı (2 mesaj) cübbeli gandalf (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (13 mesaj) Mobil (24 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (9 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Benim gibi gece diş sıkan var mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    42 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Doktorum stresten olduğundan bahsetti. Bu diş sıkma nedeni ile dişlerim ağrıyor. Gece plağı yaptırdım sadece alt çeneme. Şimdi onu kullanıyorum. Benim gibi olan ve bundan kurtulan var mı? Psikolojik midir bu durum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Aynı sorun bende de var, diş etine botoks yaptırmak veya plak yaptırmak gibi çözümleri var ama işin kesin çözümü sinir stresi hayattan çıkarmak  

Charlotte Hornets taraftarı

• Yüzbaşı
    445 Mesaj
    Sandığından daha fazla oranda var. Botoks tedavisi tekrarlanan dönemlerde kalıcı tedavi olabiliyor. Dişlerine çok fazla kuvvet geliyor hem dişlerini aşındırır hem de kırılmasına sebep olabilir.
    Diş gıcırdatma(bruksizm) psikolojik, ilaç, alışkanlık, strest vs bir sürü şeyden kaynaklanabilir. Genel olarak psikolojik etkisi çok. Bir ara strestliyken geceleri ben de sıktım berbat bir durum. Strest azalınca bu durum ortadan kalktı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: Bligzer

Aynı sorun bende de var, diş etine botoks yaptırmak veya plak yaptırmak gibi çözümleri var ama işin kesin çözümü sinir stresi hayattan çıkarmak  

Bu dönemde o çok zor malesef

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Yeni_kullanıcı

Sandığından daha fazla oranda var. Botoks tedavisi tekrarlanan dönemlerde kalıcı tedavi olabiliyor. Dişlerine çok fazla kuvvet geliyor hem dişlerini aşındırır hem de kırılmasına sebep olabilir.
    Diş gıcırdatma(bruksizm) psikolojik, ilaç, alışkanlık, strest vs bir sürü şeyden kaynaklanabilir. Genel olarak psikolojik etkisi çok. Bir ara strestliyken geceleri ben de sıktım berbat bir durum. Strest azalınca bu durum ortadan kalktı.

Bu aralar pandemiden dolayı da evde kaldığım için stresliyim biraz. Botoksu doktorum da önerdi ama kalıcı bir çözüm mü bilmiyorum. Bir de şu an onu yaptıracak bütçem yok fiyatları hakkında bilginiz var mı?

Garip gelebilir ama boksör dişliği takanlar var , uyurken ne kadar güvenli tartışılır tabi ama bir yakınım sonuç almıştı

Rca interconnect: monster interlink 400 mkii
    Speaker cable: Ttaf silverline series 93011
  • Çavuş
    42 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

Garip gelebilir ama boksör dişliği takanlar var , uyurken ne kadar güvenli tartışılır tabi ama bir yakınım sonuç almıştı

Çok büyük değil mi o ya? Ben plakta bile zorlanıyorum.

Bruksizm'in (diş sıkma) herhangi bir tedavisi yok çünkü bir hastalık değil. Diş sıkma, bedende oluşan stresin dışa vurum şeklidir sadece. Çözemediğin bir sıkıntın varsa diş sıkarsın, depresyondaysan diş sıkarsın, kaygılıysan diş sıkarsın. Yani kısaca özetlemek gerekirse: "Mutsuzsan diş sıkarsın."

Hocam bende de bir dönem oluyordu. Yatarken ağzın kapalı olsun ama alt dişlerle üst dişler birbirine değmesin, gevşek bırak yani çeneni ve ağzını. Bu dediğimi yaptıktan sonra bir daha bu sorunu yaşamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    926 Mesaj

Bende de var ama hiç üstüne gitmedim

|
    |
    Bu üye hiçbir koşula bağlı olmaksızın asla ve kat'a kimseyi bloklamaz ve bloklamamıştır. Öyle ki bloklandığında ne olduğunu tecrübe dahi etmemiştir. Yazdıklarınıza tahammül edemeyecek kadar zayıf olsam foruma girmezdim.
    **Antiblok hareketi
  • Yüzbaşı
    574 Mesaj

Aşırı büyük sayılmaz , maçlarda taktıkları gibi değil bunlar ,

şunun gibi bişey : https://www.trendyol.com/yukon/seffaf-boks-disligi-p-34434981

|
    |
    gece yenilen tost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Rca interconnect: monster interlink 400 mkii
    Speaker cable: Ttaf silverline series 93011
  • Teğmen
    237 Mesaj
    Bendede var maalesef ben farkında değildim tabi kardeşim falan dedi çok ses çıkarıyormuşum gıcırdatirken birde bir şey sorucam sizinde dudaklarınızın kenarında hafif beyaz bir çıkıntı oldumu nokta gibi

Gece plağına ne kadar ücret ödediniz hocam? En son devlet hastanesi yapmıyordu pandemi dolayısıyla.

[02 Aralık 2020 21:41:21 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

bende de var:((( plakla uyuyorum 1 yıldır ve hiç konforlu değil :(((

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Keira-

Bruksizm'in (diş sıkma) herhangi bir tedavisi yok çünkü bir hastalık değil. Diş sıkma, bedende oluşan stresin dışa vurum şeklidir sadece. Çözemediğin bir sıkıntın varsa diş sıkarsın, depresyondaysan diş sıkarsın, kaygılıysan diş sıkarsın. Yani kısaca özetlemek gerekirse: "Mutsuzsan diş sıkarsın."

Şu sıralar stresliyim evet. Onu da azaltmaya çalışıyorum.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: IamFreak

Bendede var maalesef ben farkında değildim tabi kardeşim falan dedi çok ses çıkarıyormuşum gıcırdatirken birde bir şey sorucam sizinde dudaklarınızın kenarında hafif beyaz bir çıkıntı oldumu nokta gibi

Bende olmadı öyle birşey

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: UltioPasha

Gece plağına ne kadar ücret ödediniz hocam? En son devlet hastanesi yapmıyordu pandemi dolayısıyla.

200 lira ödedim özel bir klinikte yaptırdım

|
    |

|
    |
    Ben bir video izlemiştim. Dişleri sıkmaktan aşırı aşınmış bir çocuk vardı. O kadar kötüydü ki elmayı ısırarak yiyemiyordu. Sonra çocuk diş hekimine gitti ve onun söylediği 'eğer diş sıkma problemi varsa az ya da çok ömür boyu devam eder' şeklinde bir laftı. Ben de bu şekilde olduğuna inanıyorum. Ayrıca gittiğim bir diş hekimi de bastırılmış şiddet duygum olduğunu ve boksa gitmemin faydası olacağını söylemişti ama işe yarar mı bilmiyorum :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhhesap0238 -- 21 Kasım 2020; 1:19:26 >
  • Çavuş
    42 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Dhhesap0238

Ben bir video izlemiştim. Dişleri sıkmaktan aşırı aşınmış bir çocuk vardı. O kadar kötüydü ki elmayı ısırarak yiyemiyordu. Sonra çocuk diş hekimine gitti ve onun söylediği 'eğer diş sıkma problemi varsa az ya da çok ömür boyu devam eder' şeklinde bir laftı. Ben de bu şekilde olduğuna inanıyorum. Ayrıca gittiğim bir diş hekimi de bastırılmış şiddet duygum olduğunu ve boksa gitmemin faydası olacağını söylemişti ama işe yarar mı bilmiyorum :))

Ömür boyu meselesi doğru olabilir. Ben küçükken de sıkardım hala öyleyim. Babam 56 yaşında o bile hala diş sıkar. Psikolojik olduğunu düşünüyorum ben de.

|
    |
Sohbet
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Radyo Dinle
Webtures SEO;SEO Nedir?
Masal Oku
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.