Şimdi Ara

Birşeyi kafam almıyor yardımcı olun, bilmece gibi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çeşitli sebeplerden dolayı 3 monitör kullanıyorum ancak 2 tanesi 1280*1024, diğeri ise 1920*1080. Dolayısı ile Eyefinity çözümü farklı çözünürlükleri aynı anda desteklemediği için bana uymaz.

Bu sebepten aynı anda çift ekran kartı kullanıyorum, SLI veya CF yapmayarak 3-4 çıkış elde edebiliyorum. Malum SLI açınca maximum 2 çıkış oluyor.

Şimdilerde yeni ekran kartı bakıyorum sormak istediğim şu,

4850x2 isimli Ekran kartını ele alırsak kendiliğinden birbirine bağlanmış aynı anda 4 çıkış elde edilebilen bir kart, bana uygun ve malum CF özelliği olduğu için daha hızlı.

Matematiksel olarak şunu anlamak istiyorum, diyelimki 1 adet 4850 ekran kartı gücü 50puan olsun. 4850x2'yede 100puan diyelim. Normal şartlarda ben bilgisayarıma 2 farklı 4850 takarsam ve bunları CF yapmaz isem 2 adet 50 puan gücünde kartım olur dolayısı ile 1 adet ekrandan alıcağım performans hiç bir zaman 50'yi geçemez çünkü birbirlerinden bağımsız kullanıyorum.

4850x2 kartında ise toplam güç 100 puan olduğu için örnek vermek gerekirse CF dahilinde bu gücü elde edebilirim. Ancak diyelimki 4 monitör bağladım bu karta. Bu hesaba göre güç dağılımı nasıl olur.

A) Ne kadar ekmek o kadar köfte, Total güç 100 puan, hangi yazılım kaç puan güç istiyorsa toplam güçten harcanır.

B) Hayır 3'ten fazla monitör kullanımında CF devredışı kalır 2 farklı kart takmış gibi olur, 1 karttan en fazla 50puan çekilebilir, diğer karttanda aynı şekilde ama aynı anda 100puan tek uygulama çekemez.

C) Hiçbiri.

Evet bir grafiksel problem ile daha karşınızdayım, sınav süresi 30 dakikadır. :)

• Up?

Bu kadar zor olmaması lazım fikrinizi söyleyin bari :)
  • Kimse bilmiyor mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.