Şimdi Ara

------'Biri ADSL' Hakkında-Ana Konu---- (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
0
Favori
69.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında yerel ağlar çok iyi. Mesela turkcell bazı yerlerde(site) 36mbit internet sunuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jüpiter

Arkadaşlar emin misiniz şu taahhüt olayının olmadığına çünkü ben bağlattım o getirdikleri paketin içinde bir tane yaşamınıza biri girmeden önce dikkatle okuyunuz! diye bir kağıt parçası var (bağlatmadan önce bunu okuyamadım ben) o kağıtta lütfen okuyunuz diye bir bölüm var orda şöyle yazıyor aboneliğin 24 aydan önce sonlandırılması durumunda kampanya dahilinde ücretsiz/indirimli verilen promosyonların/indirimlerin ücretleri aboneden tahsil edilecektir... Diyor şimdi taahhüt var mı yok mu arkadaşlar ben anlayamadım da?!

Bu koç alııırrr.. Al sana Taahhüt...

Hani yoktu...Yukardakiler doğru ise....

• Haydaaa şimdi bu yukarıda yazılanlara göre tahatüt var gibi görünüyor.. Biri ye abone olan arkadaşlar sizlerde böyle bir yazı gördünüzmü? Asıl önemlisi sözleşmede yazılı olanlar elbette ama ne bileyim işte terettütde kaldık şimdi. Bu sözleşmeyi nerden bulacaz abone olmadan önce bir incelesek..
  • arkadaşlar eğer böyle bir durum söz konusu ise asılsız reklamdan dolayı müşteriyi kandırdıkları için epey bi başı ağrıcaktır KOÇun geçenlerde turkcell örneğinde olduğu gibi

adres :Tüketici Mahkemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizciqlik -- 14 Eylül 2008; 2:08:33 >
  • Arkadaşlar Taahhüt olayı yok. İstediğiniz zaman abonelikten vazgeçebiliyorsunuz. Ekstra şöle bir durum var. Başladığınız paketten bir alt pakete geçemiyorsunuz. Ör : 2 Mgbit sınırsız aldınız kampanya başlangıcında. 3 ay geçtikten sonra alt paketlere geçiş yapamıyorsunuz. Paketinizi sadece yükseltebiliyorsunuz.
  • biri.comsitesine girip SSS lara baktım 15. maddede,

15. BİRİ hizmetlerini aldıktan sonra hız ve kota değişikliği yapabilir miyim?
    Kampanyalar arası geçiş yapılamamaktadır, ancak aynı kampanya dahilinde, hız ve kota arttırımı yapabilirsiniz.

Burda kampanya dahilinde hız değişimi olmayacağı sadece hız artırılableceğinden bahsediyor. şimdi kredi kartı ile abone olursak 3 aylık bir kampanyaya(kampanya dahiline) sahip olacağım 3 ay sonunda (kampanya bitiminde yani) hız değişimi yapabilirim (hız değişimi ücretlimiacaba? ) Yanlışmı düşünüyorum arkadaşlar.

Bu kampanaya dahili nedemek? kampanya süresi 30 eylüle kadar bu arayımı kastediyor yoksa 3 aylık indirim süresinimi kampanya dahili oluyor? Aynı resmi gazete yazıları gibi çek istediğin yöne..
  • arkadaşlar ben geçen pazartesi 2.5 yıllık adsl bağlantımı kestirip biri'ye üye oldum ancak şöyle bir sıkıntı var, umarım sizde olmaz

ben TTNET bağlantısını kestirdikten sonra, yapılan açıklamaya göre, ttnet 5 gün boyunca size önceden tahsis edilmiş adsl portunu kapatmıyor, vazgeçip de tekrar açtırma ihtimaline karşı, e bu port da kapanmadığı zaman biri ya da diğer servis sağlayıcılardan aldığınız adsl bağlantınız kurulamıyor

o yüzden pazartesi gününden beri bekliyorum, bakalım yarın tam bir hafta olacak bağlanacak mı

ama şöyle birşey var hepsi burada com'a bakarsanız verecekleri modemin 210 ytllik üstün bir modem olduğunu ve voip desteği ile şehirlerarası ve cep telefonu görüşmelerinizi indireceğini unutmayın

gelişmeleri paylaşırım
  • gprs /edge gibi bağlantılarda hem giden veri hemde gelen veri toplanarak kota hesaplanır. Adsl de ise sadece gelen veri hesaplanıyor (şimdilik) Kişiden kişiye değişir ama bence 1gb (gelen+giden) veri 47 lira bana pahalı geliyor..
  • Rekabet kaliteyi getirir... İnşallah.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atikanatasoy

arkadaşlar ben geçen pazartesi 2.5 yıllık adsl bağlantımı kestirip biri'ye üye oldum ancak şöyle bir sıkıntı var, umarım sizde olmaz

ben TTNET bağlantısını kestirdikten sonra, yapılan açıklamaya göre, ttnet 5 gün boyunca size önceden tahsis edilmiş adsl portunu kapatmıyor, vazgeçip de tekrar açtırma ihtimaline karşı, e bu port da kapanmadığı zaman biri ya da diğer servis sağlayıcılardan aldığınız adsl bağlantınız kurulamıyor

o yüzden pazartesi gününden beri bekliyorum, bakalım yarın tam bir hafta olacak bağlanacak mı

ama şöyle birşey var hepsi burada com'a bakarsanız verecekleri modemin 210 ytllik üstün bir modem olduğunu ve voip desteği ile şehirlerarası ve cep telefonu görüşmelerinizi indireceğini unutmayın

gelişmeleri paylaşırım

Ben cuma günü 11:00 de tt kapattırdım. Cumartesi 15:00 birinin internet sinyali geldi. Pazar 21:00 şifremi alıp bağlandım.

• ADSL Kullanım Bilgileri için : adslkota.ttnet.net.tr
    Buraya biri nin ilk kullanıcı adı ve şifresi. Buradan şifre değiştirmeyin zira değişse bile kabul etmiyor.

Jet fatura adresinden adsl ve e posta şifresi değişiyor. adsl değişirse modeme onu girmek gerekiyor. fakat burda adsl şifresi değişirse adsl kota da bu şifre olmuyor. Adsl kota ilk verilen şifre geçerli.
  • 3 ay 1 mb limitsiz kullandık

sonra 1 mb limitliye geçebiliyormuyuz ????

yani 3 ay 1 mb sınırsız kullandık sonra 4gblık kotalıya geçebiliyormuyuz ???

• TTnet'in Tekelini kırmak gerek artık.
  • Superonline de TelCom isimli kendi altyapısını kullanarak bir ADSL ağ şebekesi kuruyormuş.
    Bakalım ne zaman faaliyete geçer
  • jetfatura'dan fatura bilgilerime baktım 22.95 diyor hani 14.90 olcaktı bilgisi olan var mı?
  • arkadaşlar ben Tellcom süperonline ADSL'in karadeniz satış sorumlusuyum...
    Süperonline ve turkcelll birleşerek

4GB 1 Mbps 9.99 ytl isterseniz kablolu isterseniz kablosus modem hediyee.
    6GB 1 Mbps 20.99 ytl Modem hdiyeli
    6GB 2 Mbps 27.99 ytl Modem hediyeli

Limitsiz 1 Mbps 27.99 ytl modem hediye
    Limitsiz 2 Mbps 36.99 ytl modem hediye
    Limitsiz 4 Mbps 47.99 ytl modem hediye

Arkadaşlar karadeniz bölgesinde olan arkadaşlar bana ulaşabilirler..
    Hiç 1 kurulum ücretii yoktur...
    Turkcell ve superonline ile artık tt nete fazla para ödemeye son..

irtibat: YALÇIN KAYA
    G S M: 0.534.314.94.29
  • Bunlar kampanya fiyatlari, bir kac ay sonra normal tarifeye gecince hic bir fark olmadigini goreceksiniz. Tarifeler mevcut tarifeler ile ayni.. Rekabet bunun neresinde? Amac abone toplamak ...
  • Arkadaşlar bende yakın bi zamana kadar tt-net kullanıyordum...
    Süperonline da çalışmaya başladığımda bu fiyatların çok fazla devam etmeyeceğini düşündümm
    Fakat 3 gün önce istanbulda yapılan toplantıda gelecek 3 yıl için yapılan proje ve planları görme fırsatım oldu
    Superonline ve turkcell birleşti ve piyasaya yeni girdiği için fiyatlar 3 yıl için fazla değişiklik göstermiyoo..

Aylık 9.99 ytl lik tarife broşürlerde 5 ay olarak görünüyor bunun sebebi...

Rekabet Kurulu hiç 1 şirkete 5 aydan fazla kampanya yapma hakkı vermiyoo...O yüzden broşür ve ilanlarda o şekilde...

Hepinizi temin ederim ki tellcom'a geçtiğinizde turkcellin bütün kampanyalarının yanında hediyeler kazanacaksınız...

örnek: mesela turkcell hattınız varsa ve bu kampanyaya geçtiyseniz

ceptelefonu numaranız@turkcell.com adlı özel 1 mail adresiniz olacak
    bedava dakikaların yanında hertürlü promosyondan faydalanacaksınız...

TT net gibi yok sizin sözleşme eski faydalanamıyosunuz yoook...

Ben karadeniz bölge satış sorumlusu olarak herkesin sorularını cevaplamaya açığım...

saygılarımla

YALÇIN KAYA- 0.534.314.94.29

• 10 milyon abone x (ortalama ayda 35 ytl lik net)=350 milyon ytl
    20 milyon abone x (ortalama ayda 25 ytl telefon)=500 milyon ytl

350+500=850 milyon ytl!!!

kaba hesap telekomun net ve telefondan sağladığı yaklaşık gelir

yani ortada ayda 1 milyar civarı bir gelir var ve buna kim ortak olmak istemez.5 milyar dolara kablo döşesen amarti etme süresi o kadarda uzun sürmez bence :)

hadi birileri başlasın altyapı yatırımına :))
  • bu nasıl olcak.alt yapı tesis etmek çok zor.turktelekom bu alt yapıyı neredeyse 50-60 yılda kurdu.telekomun kadar alt yapı inşşatı çok zor.ha wimax falan olursa oz mana belki....tabii o da çok yatırım istıyor..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.