Şimdi Ara

Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Emeklilik Yatırım Fonları (280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.647
Cevap
276
Favori
345.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cevap için teşekkür ederim.

Sabredeceğiz o zaman.

• famer F kullanıcısına yanıt

Öncelikle hayırlı olsun darısı bizim başımıza :)

Başlangıçtan itibaren fonlarınızı aktif olarak yönettiniz mi, çoğunluk hisse fonları mıydı?

• Espa kullanıcısına yanıt
    Başlangıçtan itibaren iki sene hiç bakmadım zaten fon diye bişey bilmiyordum. Banka ne seçtiyse onlardı. Haliyle iki yılım öyle kayıp geçti.

Sonra öğrendikçe kontrolü ele aldık ama çok terste kaldığım zamanlar da oldu. Şimdi yeniden başlıyor olsam dağılımı şöyle yapardım

% 30 yerli hisse
    % 40 yabancı hisse
    % 30 altın

Tabi bu oranları dönemin şartlarına göre düzenlemek şartıyla
  • Arkadaşlar merhaba, çocuğum için türkiye sigorata bes birikimimiz var, %100 VGA fonunda, çok fazla bilgim yok uzun bir süre 10-15 yıl kadar birikim yapmayı düşünüyorum. Sizce katılım endeksine uygun başka fonlarla bölmeli miyim yoksa Altından devam edelim ?

• 29 şubatta fon değişiklik işlemim tamamlanmıştı. Bugün 1 ay oldu. Doğru tercih yapmışım 1 aylıkta cfa 1. Olmuş.

Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Emeklilik Yatırım Fonları

29 şubatta 1076k birikimim vardı.

Bugün son durum 1080k birikim teknoloji fonları düşmesine rağmen zarar etmedim getiride sağlamadım en azından ana paramı korumuş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 29 Mart 2024; 23:45:21 >

• Selamlar. 6 yıldır Anadolu Hayat'tayım, başka bir şirkete aktarmak istiyorum. Bu taşıma süreçleri nasıl ilerliyor, bir kaybımız oluyor mu? Bir de hangi şirket şu anda en avantajlısıdır?

• mojno M kullanıcısına yanıt

Benim bir BES'im de anadolu hayatta. Geçiş yapmak isterseniz 5. yılı tamamladığınız için herhangi bir ertelenmiş giriş aidatı ödemezsiniz. Ayrıca 5 yıl dolduğu için yönetim gider kesintisi de kesilmeyecek.

Ama benim görüşüm sizin için artık şirket değiştirmenin mantığı yok, befas üzerinden diğer şirketlerin fonlarını da alabilirsiniz. Ayrıca bir süre sonra anadolu hayat, kendi fonlarından kesilen fon yönetim ücretlerinin belli kısmını iade etmeye başlayacak. Devlet katkısı fonu da diğer şirketlere göre iyi yönetiliyor, ayrıca sadece ahe müşterilerinin alabildiği "ABE" s&p500 e yatırım yapan bir özel bir fonu var. Fonlarınızı düzenleyerek devam etmeniz mantıklı gözüküyor.

• mojno M kullanıcısına yanıt

Bende Türkiye Hayat dan Anadolu Hayat a geçmeyi düşünüyorum hocam. Neden değiştirmek istiyorsunuz? Türkiye Hayat ın müşteri umrunda değil. Bu tavrı oldum olası var.

• Agesa da çok ciddi kayıp yaşayan var mı bugün için ? Dünden bugüne 13bin TL civarında bir düşüş oldu sistemsel midir ?

Edit : Düzeldi tekrardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi promedyumx -- 3 Nisan 2024; 10:42:38 >
  • promedyumx P kullanıcısına yanıt

Benim de garantide 7 bin kayıp oldu, keşke düzelseydi. Düzelmedi  Bireysel Emeklilik Sistemi Ve Emeklilik Yatırım Fonları 

• promedyumx P kullanıcısına yanıt

eğer, altın, hisse, dolar, teknoloji(avr) fonlarındaysanız gayet normal, bende de aynı düşüşler var.. çünkü bir iki gündür hepsi birden düşüyor.

bende düzelmedi, düzelmesini beklemem hata olur. çünkü düşüşler var.. bugünde borsamız halen düşüşte. dolar düşüşte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 3 Nisan 2024; 11:36:5 >
  • ne alcaz baba ?

para piyasası fonu günlük faiz gibi işleyen bir fon mu acaba ?
  • Herkese merhabalar. Bes sözleşmesi için garanti bankası üzerinden dijibes yapacaktım yönetim gider kesintisi almıyordu bu yöntem ancak yıllık ödenmesi gereken tutarı 12 binden 36 bine çıkarmışlar. Yeni bir sözleşme yapacağım önereceğiniz firma var mı
  • Friksiyonel F kullanıcısına yanıt
    Ben de Yönetim gider kesintisi olmayan bir kurum arıyorum
    Bulursanız lütfen haber veriniz
  • En az para ile girebileceğiniz Bes şu anda ziraat bankasında. Ama önce uygulama üzerinden süper şube başvurusu yapmanız gerekiyor. Hiç hesabınız yoksa uygulama üzerinden online açılabilir.

Diğer seçenekler ;
    Fiba hdi ve qnb finans en az 1000 TL, garanti digibes 3000 TL.

• Arkadaşlar Merhaba

BES yeni başladım. Garanti üzerinden 1000TL dijibes, fiyatlarını 3000TL çıkarmadan önce. Sormak istediğim soru şu;

•  %60 GEH - Hisse Senedi Eyf
    • %20 GHA - Altın Katılım Eyf
    • %20 GCY - Karma Eyf

İlk başta böyle direk seçerek onayladım ve aylık 2000TL ayırmayı düşünüyorum. Fakat MEVCUT BİRİKİMİNİZİN FON DAĞILIMI üzerinden GEL yatırımda gözüküyor. Bunun sistemi böylemiydi? Ben seçmedim. Ek olarak her ay değişiklik yaparak ilerlemek daha mı mantıklı? Çünkü HES AXA , temettü veren şirketler olarak %60 20 20 değiştireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 8 Nisan 2024; 11:14:44 >
  • Arkadaşlar İş bankası Usta emeklilik planı nasıl sizce tavsiye eder misiniz? Ayrıca bir BES hesabı mı mantıklı yoksa birden fazla mı?
  • Biriken miktar 16.000 TL, emeklilik hakkım 2050 yılı, 25 yıl sonra kazanacağım miktar 360.000 TL. Arada baktıkça sinir ediyor gerçekten. Allianz'da otomatik katılımdayım. Çıkış başvurusu yaptım, miktarlar gözüme çok az geldi. Allianz içinde çok sağlam fon seçme şansı yoksa parayı hisse, kripto para, emtia vb. basayım diyorum ne dersiniz

• Bayrama böyle giriyoruz dünkü getiri neredeyse 30k.

• MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Teknoloji sektöründeki oranları çok parçalı yapma sebebiniz var mı hocam?1-2 fonda kalsa olmaz mıydı.
    Yoksa keyfi mi bu durum merak ettim.
  • 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.