Şimdi Ara

Bira Sarhoş Yaparmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
16.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bira sarhoş yaparmı yoksa 10 15 tanede içseniz 2 3 tane içmiş gibi çakırkeyf mi olursunuz sadece

• Yapay Zekanın Yanıtı

Bira Sarhoş Yaparmı?

Bira, alkol içeren bir içecektir ve evet, aşırı tüketildiğinde sarhoş edebilir. Birada bulunan alkol, kandaki alkol konsantrasyonunu (BAC) artırır ve bu da sarhoşluğun etkilerine yol açabilir.

Kaç Bira Sarhoş Eder?

Bir kişinin sarhoş olmaması için kaç bira içmesi gerektiği, birçok faktöre bağlıdır, bunlar şunlardır:

• Vücut ağırlığı
    • İçilen süresi
    • Midede yemek olup olmadığı

Genellikle, vücut ağırlığı 70 kilogram olan bir erkek için 2-3 bira, vücut ağırlığı 50 kilogram olan bir kadın için 1-2 bira sarhoşluğa neden olabilir. Ancak bu sadece genel bir kılavuzdur ve bireysel faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Bira Kafa Yapar mı?

"Kafa yapmak" terimi genellikle esrar kullanımını ifade eder. Bira, esrar gibi psikoaktif maddeler içermez. Ancak aşırı bira tüketimi, uyuşukluk, koordinasyon kaybı ve bulanık görme gibi sarhoşluğun bazı etkilerine neden olabilir.

Efes Malt Kafa Yapar mı?

Efes Malt, düşük alkol içeriğine (%1) sahip bir bira türüdür. Düşük alkol içeriği nedeniyle, Efes Malt aşırı tüketilmediği sürece kafa yapmaz veya sarhoş etmez.

2 Bira Kafa Yapar mı?

Vücut ağırlığı ve diğer faktörlere bağlı olarak, 2 bira bazı kişilerde hafif bir kafa yapma etkisi yaratabilirken, diğerlerinde hiçbir etki göstermeyebilir. Ancak 2 bira genellikle sarhoşluğa neden olmaz.

Sonuç olarak, bira aşırı tüketildiğinde sarhoş edebilir ve hafif kafa yapma etkilerine neden olabilir. Kaç biranın sarhoş edeceği, bireysel faktörlere bağlı olarak değişir. Sorumlu bir şekilde içmek ve aşırı tüketimden kaçınmak önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • yazdığından anlaşıldığı gibi içmemişsin... içmediğine göre 3 bira ile g.tü başı dağıtırsın...

tahminim böyle.. tabi bünye sağlıklı çıkarsa bilmem..

özet = yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.TSC

yazdığından anlaşıldığı gibi içmemişsin... içmediğine göre 3 bira ile g.tü başı dağıtırsın...

özet = yapar

içtimde hiç otorupta 10 - 15 tane içmedim. Bir kasa alıp 2 3 kişi bitirenler falan oluyor merak ettim bende
  • 5ten sonra hafiften yoklamaya başlar ortalama bir insanda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.TSC

yazdığından anlaşıldığı gibi içmemişsin... içmediğine göre 3 bira ile g.tü başı dağıtırsın...

özet = yapar

içtimde hiç otorupta 10 - 15 tane içmedim. Bir kasa alıp 2 3 kişi bitirenler falan oluyor merak ettim bende

valla o kadarını bilmemde ben bi ara 9 dan sonra sızmıştım.. tabi tek başıma içtiğim için sızdım..

az önce konu açmıştım bi arkadaşa inat 20 dene içtim diye içmedim buraya söyleyim yanlış anlaşılmasın..

• Yaş taaa 13 ken 3 arkadaş her gece köprü altında oturup 2 şer bira içerdik o zamanlar hiç tık yoktu ne mide bulanması ne baş dönmesi aynı şekilde sapasağlam kalırdık.

bu arada yaşının kucuk ve hiç içmedigin belli kimse 15 tane falan içemez zaten içtiginide kusar mide fesatı geçirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KlauusMikaelson -- 7 Mayıs 2014; 0:26:24 >
  • bir keresinde 4 extra 4 de normal bira içmiştim. alkol direnci yüksek biriyim fakat baya bi sarhoş olmuştum ama kendimi kaybetmedim.

sabahleyin kalktığımda hala sarhoştum

sarhoş olmak senin gün içindeki yediklerine , sıvı alımına , ruh haline bağlı tabiki alkolünde miktarına

sonuç olarak: yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venom. -- 7 Mayıs 2014; 0:30:51 >
  • 15 tane içip zorlamaya gerek yok.İçki keyif işidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: venom.

bir keresinde 4 extra 4 de normal bira içmiştim. alkol direnci yüksek biriyim fakat baya bi sarhoş olmuştum ama kendimi kaybetmedim.

sarhoş olmak senin gün içindeki yediklerine , sıvı alımına , ruh haline bağlı tabiki alkolünde miktarına

yiyecek, sıvı alımıyla ne alakası varki ?
  • 15 birayı içen adam zaten bir oturuşta içemez ki.10-15 saatte 15 bira içilebilir.
    Hiç içmeyen biri zaten 2 tane extra ya da kırmızı tuborgla felan kafayı bulur yani.
  • quote:

quote:

bir keresinde 4 extra 4 de normal bira içmiştim. alkol direnci yüksek biriyim fakat baya bi sarhoş olmuştum ama kendimi kaybetmedim.

alkol vücuttaki sıvıyı yok eder. bu yüzden baş ağrısı çekilir.

çok ağır yağlı yiyecekler yersen sindirim zorlaşır bünye zorlanır

• quote:

quote:

quote:

o zaman alkol içilmeden önce çok sıvı tüketicez hafif şeyler yemek lazım bide heralde

• quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman alkol içilmeden önce çok sıvı tüketicez hafif şeyler yemek lazım bide heralde

gün içine yay sıvı tüketimini 2 litre su iç mesela gün içinde. içkiye başlamadan önce suya yüklenirsen miden kaldırmaz kusarsın.

ağır bir yemekten hemen sonrada hemen alkole yüklenme. içeceksen ağırdan başla mide bi kendine gelsin.

• 15 tane 50lik 7.5 litre yapıyor zaten mümkün değil öyle bir sayı kısa sürede içmek. İçtim diyende yalan söyler. Soruna gelirsek kişiden kişiye değişir bu ve ruh halide önemli. Yeri gelir çok dertli olursun 1 bira bile başını döndürür. Ama ortalama alırsak 3adet 50lik çakırkeyif yapar

• 2 tane kırmızı tuborg al 15 neymis yahu

• quote:

quote:

quote:

Ben şöyle düşünüyorum, vücuttaki alkolü atmak için boşaltım gerek. Bunun içinde su gerek. İçtikten sonra, suya abanıyorum direk. Yanlış mı sizce?

Bu arada eski nick-mesaj uyumu.

• Aga bazen iki bira bile oyle tatli bi kafa yapar ki sasirirsin.Cok mutlu oluyorum oyle olursa cunku param yok bu ara hic.

• quote:

Orijinalden alıntı: Del Toro

quote:

quote:

quote:

Ben şöyle düşünüyorum, vücuttaki alkolü atmak için boşaltım gerek. Bunun içinde su gerek. İçtikten sonra, suya abanıyorum direk. Yanlış mı sizce?

Bu arada eski nick-mesaj uyumu.

hocam mide kaldırırsa için tabiki su ama kararında için çok fazla abanırsanız kusarsınız rahatsızlık verir

ama suyu ihmal etmezseniz sabahleyin baş ağrısı çekme ihtimaliniz azalır

• Genelde coluk cocuk ergenler birayla kafa mi olunur abi yeaaaa der. Bunu diyenler de geneld 3-5 biradan fazlasini icmemislerdir. Basit bir matematik hesabindan yoksundurlar. 4 tane 50lik birada 10cl alkol vardir. Bu da 22cl rakiya yani yaklasik 3 duble rakiya es degerdir. Yine basit bir hesapla 25cl votka/tekilaya es degerdir. O yuzden bira kafa yapmaz diger ickiler yapar tarzi ergen mantigini birakin artik. Ha simdi bazilari diyor birayi daha uzun surede iciyorsun o yuzden kafa yapmiyor diyebilir, 4 tane birayi icme suresiyle 3 duble raki/viski icme suresi esittir zaten cogu kiside. Ickiler hakkinda kafa yapar mi? Diye dusunurken basit bir hesapla bunu hesaplayabilirsiniz. Her ickinin uzerinde %kac alkol oranina sahip oldugu yazar zaten.

• venom. kullanıcısına yanıt
    hocam benim de alkol direncim baya yüksek acaba kaç tane shot atıyorsunuz?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.