Şimdi Ara

Acile gitsem tetanos aşısı yaparlar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
15.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese selam. Yatağa gidecekken bazadan çıkan ufak biraz paslı bir zımba ayak parmağıma girdi. 1-2 mm girmiştir en fazla ama bir damla kanadı, hemen batikonla yarayı temizledim. Yine de içim rahat etsin diye tetanos aşısı olmak istiyorum, şu an acile gitsem aşı yaparlar mı yarını mı beklemek gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yaparlar bana gece 2 gibi yapmışlardı
  • Brisbane kullanıcısına yanıt
    Çok sağol hocam çıkayım ben o zaman. Duş almakta sorun olur mu aşıdan sonra? Yarın işe gideceğim bir yan etkisi olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut K.

Çok sağol hocam çıkayım ben o zaman. Duş almakta sorun olur mu aşıdan sonra? Yarın işe gideceğim bir yan etkisi olur mu

Valla hocam onu bilmiyorum ben kuduz aşısı olmaya gitmiştim gece ama tetanos yapmışlardı yanlış bilgilendirmeyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brisbane -- 21 Ağustos 2017; 1:2:29 >
  • Brisbane kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hastanede sorarız artık

• Umut K. kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de geçen oldum içim rahatlasın diye.
    Zaten eğer virus varsa allah korusun 24 saat içinde aşı olmazsan işe yaramıyor diye biliyorum, yani en kısa zmaan da git. 2 sn sürüyor duş muş yemek falan hiç bi kısıtlama yok. Sadece benim ertesi 2 gün hafif ağrıdı kolum o kadar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gittim oldum ben de dostum. Çok hafif bir aşı zaten hissetmedim bile. Sağolun yorumlar için

• Geçmiş olsun :)
  • Çok teşekkürler

• Bende dün yazınıza bakarak 04:30 gibi acile gidip aşı yaptırdım,

Acil'de yapıp yapmıyacaklarından emin değildim.

Teşekkürler.
  • Bu sene olmak zorunda kalmış biri olarak evet.

• Arkadaşlar,

Tetanoz aşısının süresi 10 yıldır. Normalde her bireye 10 yılda bir yapılması öneriliyor.

Eğer tetanoz yediyseniz ve henüz atıyorum 3 yıl olduysa tekrar olmanıza gerek yoktur.

Fabrika, depo gibi tozlu ortamlarda çalışanlar ile devamlı hayvan pisliği ile temas halinde çalışan hayvancılık yapan çiftçilerin de olması öneriliyor.

İlginç Bilgi: Tetanoz paslı çivi gibi şeylerden bulaşmıyor. Hayvan pisliği karışmış topraktan bulaşıyor. Bugüne kadar anlatılanlar yanlıştır. Paslı ya da passız, herhangi bir şeyle açılmış yaradan içeriye topraktan vücuda tetanoz basili girerse, çok tehlikeli bir durumdur. Dolayısıyla tetanoz aşınızı muhakkak olun.

Bir yeriniz kesildiğinde ya da birşey battığında tetanoz basili eğer vücudunuza girmişse, yanlış hatırlamıyorsam 30 saat içinde aşınızı olmak zorundasınız. Eğer olmazsanız üzülerek söylüyorum ki hayatınızı kaybedersiniz. Tetanozun insanı öldürme şekli kuduz hastalığı gibi kıvrandıra kıvrandıra ve kudurmuş gibi bilinç dışı kasılmalar şeklinde gerçekleşip, öldükten sonra kişi tetanoz hastalığına özgü bir posizyonsa kasılıp kalmaktadır.

Acile gitsem tetanos aşısı yaparlar mı?

Eğer resim size yeteri kadar ibret verdiyse bu konuya ne kadar ciddiyet vermeniz gerektiğini anlamış olmalısınız.

Sağlıklı günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KendiİsteğiyleAyrıldı

Arkadaşlar,

Tetanoz aşısının süresi 10 yıldır. Normalde her bireye 10 yılda bir yapılması öneriliyor.

Eğer tetanoz yediyseniz ve henüz atıyorum 3 yıl olduysa tekrar olmanıza gerek yoktur.

Fabrika, depo gibi tozlu ortamlarda çalışanlar ile devamlı hayvan pisliği ile temas halinde çalışan hayvancılık yapan çiftçilerin de olması öneriliyor.

İlginç Bilgi: Tetanoz paslı çivi gibi şeylerden bulaşmıyor. Hayvan pisliği karışmış topraktan bulaşıyor. Bugüne kadar anlatılanlar yanlıştır. Paslı ya da passız, herhangi bir şeyle açılmış yaradan içeriye topraktan vücuda tetanoz basili girerse, çok tehlikeli bir durumdur. Dolayısıyla tetanoz aşınızı muhakkak olun.

Bir yeriniz kesildiğinde ya da birşey battığında tetanoz basili eğer vücudunuza girmişse, yanlış hatırlamıyorsam 30 saat içinde aşınızı olmak zorundasınız. Eğer olmazsanız üzülerek söylüyorum ki hayatınızı kaybedersiniz. Tetanozun insanı öldürme şekli kuduz hastalığı gibi kıvrandıra kıvrandıra ve kudurmuş gibi bilinç dışı kasılmalar şeklinde gerçekleşip, öldükten sonra kişi tetanoz hastalığına özgü bir posizyonsa kasılıp kalmaktadır.

Eğer resim size yeteri kadar ibret verdiyse bu konuya ne kadar ciddiyet vermeniz gerektiğini anlamış olmalısınız.

Sağlıklı günler dilerim.
    Hocam insanların gözünü bu kadar korkutmayın. Bunları okuyan olursa her eli kesilen aşı yaptırmaya gider.

• Cool Storm kullanıcısına yanıt
    E gitsin? Zaten dedim ya, 10 yılda bir yapılması gerekiyor o aşının. Her eli kesilen de gitsin yaptırsın. Öyle ölmektense...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.